Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Race Driver: GRID

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:58:13

LOGOUT.hu

''Akik szeretik a minőségi versenyjátékokat, azok jegyezzék meg a Race Driver One-t. A jelenleg még munkacímen futó autós őrület a Dirt-ből már jól ismert Neon-motorra épül, de a fejlesztők a törésmodellre további hónapokat szánnak, hogy a monitorunkon valóban élethűen törjenek a gépek. A Race Driver One-ban a Földet bejárva különféle versenyeken veszünk részt, tovább növelve ismertségünket, duzzasztva pénztárcánkat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) athomi


athomi
veterán

A Drift erősen nem megy és nem is annyira tetszik. Csináltam 150.000 pontot, a gép meg 1.000.000-t. :DDD Talán csak azért nem tetszik annyira, mert még nem éreztem rá. Bár 1 verseny alatt nehéz is lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#202) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Én is kipróbáltam. A grafikára nem lehet panasz, azt hiszem, de az irányítás még mindig túlságosan Dirt-ös, Drift bill-el kb. esélytelen. :( A többivel viszont el lehet szórakozni.

I am having fun staying poor.

(#203) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

engem az idegesít, ha lemész az útról, 3X380fokot fordul az autó, pro streethez képest semmi súlyérzet nincs( most ahhoz vagyok szokva, sztem csak azért mondom)

multiplayer része működik, próbálta valaki?

(#204) Gyusz válasza horvathkrisz (#203) üzenetére


Gyusz
őstag

3x380 fok, ez hogy jött ki? :DDD
Egyébként teljesen jó szerintem, hogy a füvön és a műfüvön is megcsúszik a kocsi. OK, ez nem a Forma-1, de még mindig jobb megoldás, mint a "jaj lementél a fűre, nem történik semmmi, csak lassabban tudsz menni".

A súlyérzettel egyetértek, Pro Streetben jobban eltalálták, itt viszont finomabban kell bánni a gázzal, nem lehet tökig nyomni álllandóan.

(#205) horvathkrisz válasza Gyusz (#204) üzenetére


horvathkrisz
addikt

360 akart lenni XD
pedig az lenne a zsír ha tökig lehetne nyomni. így kicsit szimulátoros-árkádos lett. árkádot én személy szerint jobban szeretem, mert ha jól beszívok és ráflesselek nem kell annyira figyelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#206) Gyusz válasza horvathkrisz (#205) üzenetére


Gyusz
őstag

Ebből a három autóból és pályából még nem sikerült megfelelő konzekvenciát levonnom, de a súlyérzetet leszámítva eddig nagyon bejön az irányítás. Pro Streetben én speed race+Nevada kombóval szívtam sokat, mikor leültem azt fáradtan játszani. Na annak borulásos, káromkodós vége lett mindig :DDD

(#207) JoHnni


JoHnni
senior tag

Sztem is nagyon jóó az irányítás, megszokás kérdése, mondjuk nehézkes elindulni néha billel, mert a traction control nem müködik valami hatásosan, meg talán nagyon érzékeny még, gondolok itt kanyarodásra, ezt lehet vhol állítani?

[ Szerkesztve ]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#208) kavicssli


kavicssli
addikt

Most szedem!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#209) athomi


athomi
veterán

Lehet Multiplayer-ben is játszani!
Bementek a multiplayer-be, kreáltok egy acc-ot, majd beléptek. Sajna csak egy pályán lehet menni, a veresnypályán. Kereshettek igényeiteknek megfelelő versenyt is (váltás, törés, versenyhossz, stb.).
Mikor bementek egy szobába, akkor ready-zni kell, amit a Shift billentyűvel tehettek meg.

Elsőre nem is rossz tömegversenyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#210) athomi válasza athomi (#209) üzenetére


athomi
veterán

Tévedtem, lehet az amerikai pályán is tolni. :R
A multi engem inkább roncsderbire emlékeztet.

[ Szerkesztve ]

(#211) athomi


athomi
veterán

Úgy néz ki még sem volt kacsa a bug miatti késés, viszont nem vagyok benne biztos, hogy sikerült kijavítaniuk.
A San Francisco-i pályán a lejtőn felfele egy ugratást követően átestem az aszfalton, ahonnan ki a pályáról. [link]
A sebességrekord mindenesetre meglett.

[ Szerkesztve ]

(#212) kavicssli válasza athomi (#211) üzenetére


kavicssli
addikt

606km/h :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#213) szatocs


szatocs
őstag

Na, kipróbáltam kormánnyal, ez sajnos nem szimulátor. Egyáltalán nincs benne semmi élethűség, vagy az érzése, hogy a kezedben az irányítás. Pont mint a Pro Street FFB - jénél. Kár érte. Jó pont viszont, hogy még az én 7200GS - em is elbírt a játékkal 800x600 - ban, low grafikán:D
A TDU kifagyott ugyanennyin, telelőtte a memóriámat, mivel a VGA - m onnan is táplálkozik. Ment, ment, aztán egyre jobban szaggatott, míg végül kifagyott, nyomtam egy feladatkezelőt, és kiírta, hogy 4 GB van használva a 4GB - ból:D

=== Szatocs ===

(#214) Remington


Remington
őstag

tegnap este én is kipróbáltam a játékot, nagyon tetszik:D már a manü is nagyon király, csak az nem tetszik h ebben is hülye a mentés mint a dirtben. grafikája gyönyörű, az én gépemen 1280x1024-ben high beállítással nem megy 30fps alá :C a san franciscoi pálya nagyon hangulatos, a drift is tetszik csak még bele kell rázódnom. csak jelenjen meg a teljes! :K

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#215) Gyusz


Gyusz
őstag

Mentem ma is néhány kört, a visszajátszások elég jók ahhoz képest, hogy néha milyen bénán vezetek. A mesterséges intelligencia is egész korrekt, vagy csak bugba futottam. Egy kocsi kiprödült a pálya szélére és épp akart elindulni, aztán melléértem elég közel és nem hajtott belém, csak miután elmentem mellette, akkor adott nagyobb gázt. Nagyon remélem, hogy ez szándékos volt és nem a véletlen műve.

[ Szerkesztve ]

(#216) athomi


athomi
veterán

Vmikor csinálhatnánk egy ph!-s versenyt is.

kavicssli: Ráadásul még fel sem váltottam kettesbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#217) T.Peter


T.Peter
őstag

Én is kipróbáltam. Ez a játék szenzációs. Nekem nagyon tetszik. A grafika gyönyörű, látványosan szebb szerintem, mint a dirt. A törés fantasztikus. Az irányítás jó, szerintem a kocsi súlyát ugratók utáni leérkezéskor lehet talán a legjobban érezni, amúgy nekem tetszik, hogy nem lehet padlógázzal menni mindig, sokat javult az egész a dirt-höz képest szerintem. A pro street-es füst sehol sincs a gridben látott füsthöz képest. A hangok jók, a hangulat nagyon tetszik. Igazából csak örvendezni tudok, mert túlteljesítette az elvárásaimat. A drift pedig szerintem nagyon jó, az nfs-es drift borzalmas, és azt nem is nevezném annak. A gridben érezni kell a kocsit, és normálisan is csúszik szerintem, nem könnyű, de bele lehet jönni. A játék nagyon jól fut nálam, minden maxon, 4xmsaa-val 40-60 fps szokott lenni, attól függ, melyik pályán megyek (nagyon jól lett optimalizálva). A Codemastersnek pedig minden tisztelet azért, amilyen játékokat csinált, és fog csinálni, ilyen minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#218) feka007


feka007
nagyúr

Na végre egy rendes autós játék pc-re? Töltöm!
Remélem a PGR4-nél jobb

(#219) athomi válasza T.Peter (#217) üzenetére


athomi
veterán

És a füstben sem esik le különösebben az FPS sok más játékkal ellentétben.

feka007: Szimulátort ne várj.

[ Szerkesztve ]

(#220) feka007 válasza athomi (#219) üzenetére


feka007
nagyúr

PGR4 se szimulátor
Nekem amúgy nem lényeg, hogy az legyen, csak legyen jó a fizika, érezni lehessen, hogy kocsit vezetek nem szekeret

(#221) athomi válasza feka007 (#220) üzenetére


athomi
veterán

Csak azért mondtam, mert néhányan szimulátort vártak.

(#222) MaciG


MaciG
addikt

Egy kis személyes tapasztalat bő 2 óra játék után .

A grafikában nagyot csalódtam, természetesen pozitív értelemben :), nagyon szép és remekűl van optimalizálva. (az én konfigomon, ami nem egy erőmű, 1280*1024-ben mindent maxra tolva simán megy. Egyedűl a "mosódás" effekt van kivéve mert azt nem szeretem :) )

Irányítása nagyon jó :K (nem szimulátor ,de nagyon élvezetes).

Hangok is jó, bár a motor hangok lehetnének kicsit mélyebbek.

Törésmodell egyszerűen fantasztikus :C

A menüje engem egy kicsit idegesít, főleg amikor ment, nem tudom mit kell annyit pöcsölni egy mentéssel :DDD

online:

Nem rossz, sőtt remek, csak még nagyon sokan összetévesztik a FlatOut-tal, ami az elejéln még mókás, de egy idő után... ,de persze ez nyilán nem a játék hibája :)

(Nem tudja valaki online-on, hogy érvényesülnek az irányítás beállításai? Mert pl. az nem igazán fair ha én mondjuk minden segítséget kilövök a másik meg mindent be. :) )

Összeségében egy nagyon jó kis autós járékot kaptunk szerintem, és ez fontos ,mivel ebből elég kevés van a piacon (PC-re gondolok)

BANZAII

(#223) feka007 válasza MaciG (#222) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem is tetszik. :C Grafika nagyon szép, realisztikus (gondolom Dirt engine ez is), gyönyörűen fut, de ami a legjobb: jó a versenyélmény. Pro Streetet lehet felejteni, már aki eddig még nem tette meg :C

[ Szerkesztve ]

(#224) Skizz


Skizz
addikt

Ebben a pillanatban prószáltam ki, csak ennyit mondok: brutális!
Hihetetlen játékélmény, gyönyörű grafika, nemrossz hangok. A DiRT-re erősen hajaz, viszont az ennyire nem tetszett meg, mint a GRID. Így elsőre aszondom, hogy jól optimalizált moci van alatta, 1280*1024 csutkamaxon pici AA-val sok helyen van 40-45fps-em. DiRT-nél ilyen beállítások mellett diavetítésben volt részem.
Állati! :C

(#225) feka007 válasza Skizz (#224) üzenetére


feka007
nagyúr

Jaja, Gran Turismo 5 P-t is veri szvsz, és az nem kis szó. Legyen má' nyár :C

(#226) Skizz válasza feka007 (#225) üzenetére


Skizz
addikt

Na most megnéztem a Driftet is, hát azt még szokni/gyakorolni kell. :D Viszont így elsőre sokkal realisztikusabb, mint a Pro Street, ahol szinte mágnesként tapad a kocsi az úthoz... itt bizony már figyelni kell. De haláli...

(#227) Gyusz


Gyusz
őstag

Úgy döntöttem le kell törölnöm a demót, véletlenül mindig sikerült az ikonjára kattintani, aztán már nem volt szívem játék nélkül kilépni :DDD Most már elég jól megyek, de multiba nem ajánlanám magam, mert abból nagy lökdösődés lenne :K

Szerk.:
athomi
Tudomásom szerint lesz ez a három különböző típusú verseny (pályaverseny, városokban való vezetés, drift) és kész. Aztán lehet, hogy kerül bele más is...

[ Szerkesztve ]

(#228) athomi


athomi
veterán

Körversenyen és Drift-en kívül milyen játékmód lesz még benne? Sprintet jobban szeretem.

(#229) Raymond


Raymond
félisten

A motor nagyon szep munka.

Gep: P2140@3Ghz, 1950XTX 512MB

Minden maxon kiveve a Headlights es a Drivers-t mert nem latom ertelmet. Azokat hagytam Medium-on. A legalabb 4xAA nagyon fontos. A jatek sokkal szebb magas AA-val mint magasabb felbontason. Peldaul a 22"-os monitoromon inkabb 1440x900 4xAA-val mint a nativ 1680x1050 AA nelkul vagy 2xAA-val. Nativ felbontason 4xAA-val mar itt-ott leesik az FPS 30-ala (25-27) de ritkan es meg mindig jatszhato, de sokkal jobb az 1440x900-ben elerheto 35+ (nagyon ritkan bejon a 32-33). Meg 1280x800 4xAA mellett is nagyon jol nez ki de ott mar latszik a tavolban hogy kevesebb a reszlet. Az osszhatas viszont meg mindig megvan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#230) Drizzt válasza Skizz (#226) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem az irányítás egyáltalán nem jó, de azért a körversenyeken nem zavaró, ott még pont azon a határon belül marad, hogy kihívással ugyan, de a pályán lehet maradni. Drift ellenben irányíthatatlan. Eddig 270000 volt a max, s úgy 700000 kéne easy-n a tuti győzelemhez.

I am having fun staying poor.

(#231) Skizz válasza athomi (#228) üzenetére


Skizz
addikt

A trailerben 3 játékmódot láthattunk, szóval szerintem ennyi lesz benne.
Na megyek vissza játszani. :D

(#232) Skizz válasza Drizzt (#230) üzenetére


Skizz
addikt

Szerintem nem irányíthatatlan, hanem meg kell szokni.

(#233) athomi válasza Drizzt (#230) üzenetére


athomi
veterán

Nekem sem jön össze 250.000-nél több pont drift-ben. Sztem nincs elrontva, csak rá kellene jönni a technikára. :D

megj.: Mire kijön a játék megunom. :D

[ Szerkesztve ]

(#234) Sh4rKy válasza athomi (#233) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

amikor drift módba játszatok elmondja az elején, hogy minél közelebb csúszol el a kanyar belső ívén található bólyához annál több bónuszpontot kapsz... ha perfect minősítést kapsz akkor 20000+ pont, amit mondjuk egy 5ös szórzóval megfejelsz már 100ezer... ez nem nagy meló, csak rákell érezni ;)
meg ha jól vettem észre az is számít a bólyánál való driftnél, hogy milyen gyorsan haladsz el...
sok sikert mindenkinek :R

GTA 4 mellett az év játéka cím elég esélyes (nálam legalábbis)

mod:
ja meg még annyit hogy ne automata váltóval toljátok és kapcsoljátok ki a stability controlt meg a breaking assistot... azok feleslegesek.... :U

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#235) Eagle16


Eagle16
addikt

Most kezdtem el tölteni a demót...még 2 óra.
A kormányomat sajnos eladtam, szóval remélem anélkül is élvezhető lesz :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#236) athomi válasza Sh4rKy (#234) üzenetére


athomi
veterán

Mire elérek a köv. kanyarba, addigra a szorzóm eltűnik.

(#237) Sh4rKy válasza athomi (#236) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

ingázzál az egyenesekbe jobbra balra ;)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#238) athomi válasza Sh4rKy (#237) üzenetére


athomi
veterán

Aha, szóval úgy mint régen az NFS-ben.

(#239) Sh4rKy válasza athomi (#238) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

olyasmi
ha ügyes vagy akkor simán ellehet verni az ellenfelet
bizonyítéknak itt egy kép

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#240) athomi


athomi
veterán

Remélem kellően sok pálya lesz benne különböző környezetekben.

Sh4rKy: Vmi 3 milliós eredmény jobban megnyugtatna. :D

[ Szerkesztve ]

(#241) Sh4rKy válasza athomi (#240) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

1,7 millió volt asszem a rekordom eddig :DDD

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#242) feka007 válasza Raymond (#229) üzenetére


feka007
nagyúr

Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy a Dirtnek részletesebb a grafja. Hasonlóan a CoD-4hez, itt is a részletesség csökkentésével gyorsítottak rajta (meg persze optimalizálták), bár nekem csak a Driftes pályán tűnt szembe, hogy néhány épület elég elnagyolt, de még így is jobb a GT5-nél, abban csak a kocsik néznek ki jól.

(#243) T.Peter válasza Sh4rKy (#241) üzenetére


T.Peter
őstag

Nekem is. :) 19-es szorzóval. A lényeg, hogy a szorzó ne tűnjön el, és a drifteléssel azt növeljük. Plusz amit te is mondtál, hogy az eltűnés ne forduljon elő, az egyenesekben is drifteljünk. 3. próbálkozásra sikerült nekem ez az 1,7...... millió pontszám, szóval gyorsan bele lehet jönni. Nekem előszőr 300... ezrem volt, aztán másodszorra már megvertem a 600 valamennyimmel az ellenfelet. Könnyen bele lehet tanulni az irányításba, csak figyelni kell.

(#244) munky


munky
őstag

hy!

tegnap este leszedtem a demo-t. Feltelepítettem és amikor rákattintok az ikonjára nem történik semmi. Pár másodpercig világít a HDD led aztán kuss...

Mi lehet a gond?

Konfig adatlapon.

amit még tudni érdemes. VGA Driver:175.16 FW, XP+SP3, procihoz van fent driver..

[ Szerkesztve ]

(#245) feka007


feka007
nagyúr

Basszus, sok barom állat multiban kilöki az embert verseny elején, hogy állna kés a hátukba :W

(#246) Skizz válasza munky (#244) üzenetére


Skizz
addikt

Hali
Először nekem is ezt csinálta. Vártam fél percet, semmi. Aztán még1x kétszerkatt és ment..

(#247) Drizzt válasza Sh4rKy (#234) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez a modos megjegyzésed jó ötlet, így hogy kikapcsoltam, már elindulni se tudok egyenesen driftben, illetve 50 métert egyenesen menni. :D
Billel játszotok ti is?

I am having fun staying poor.

(#248) athomi válasza feka007 (#245) üzenetére


athomi
veterán

Ha a mezőny elején kezdesz akkor iszkolni kell nagyon, ha az első kanyart túléled akkor már nem lesz gond. Ha viszont a mezőny közepén kezdel, akkor okosabb elengedni őket, a fele mezőny már az első kanyarban a gumifalon fogja végezni. Ez után már aránylag oldott lesz a mezőny és lehet előzgetni.
Sajna vannak olyanok akik nem véletlen karamboloznak, hanem szándékosan derbi futamot rendeznek.
A San Francisco-i pályán elég ha behozod a kocsit a célba, a 3. hely garantált. :D

[ Szerkesztve ]

(#249) feka007


feka007
nagyúr

Most meg fél km-rel első voltam a 10 valahányből, erre nyomorék kitolat elém aszt' hazbassza a kocsimat, ennyi gyökeret...

(#250) beluschi


beluschi
tag

Üdv!
Az a problémám, hogy letöltöttem a demot, de telepítés előtt kicsomagolásnál a cab2 fájlnál CRC hibát jelez. Két helyről is letöltöttem, mindkettőnél ez a gond. Mi lehet a megoldás? Gondolom csak én bénázok, mert másoknál megy. Tud valaki segíteni?

Homeworld forever

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Race Driver: GRID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.