Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  R350-es magból lehet 9800xt? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) janati


janati
őstag

Elolvastam a témához kapcs. topikokat, de sokan sokfélét mondanak.

Ide konkrét tapasztalatokat várnék! Kinek sikerült / nem sikerült R350-es magú 9800 Pro-jából 9800XT-t varázsolni bios cserével? 128mb-os kariról van szó.

Az általam ismert feltételek:
1. Fekete műanyagpöckös gyári hűtőborda rögzítés
2. Hynix HY5DU283222AF-28 sorszámú memóriák

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#2) coolrob


coolrob
aktív tag

na leirom megint gyorsan.:)
Xt-ken 2.5 ös memoria van te karidon 2.8as...xt-n 365-ön megy a memori a tiéd tartosan nem biztos hogy birná kockáztatni nem érdemes..
mag..ha r350-es magu radeonra teszel rá XT biost akkor az árnyékoknál hibázni fog..pár különbség van az r350 és r360 között ez pont elég ahoz hogy a biosokat ne lehesennen csak ugy cserélgetni..
persze vannak 9800-ak amiket lehet XT-vé flasselni mert némelyikre r360-as mag került..
szoval mint mondtam XT biosnak semmi értelme nincs csak hogy 3Dmark03-ban 100pontal többet kapj..ha akarod simán huzd fel a karid szoftversen és kösz ....bár meglátásaim szerint ugy a 380as magot ha 412re huzod az bizony 5% teljesitménynövekedéssel járna aminek sztem az égegyadta világon semmi jelentősége nincs.:)
na kb ez a véleményem.:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#3) Alvin_ti4200 válasza janati (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én úgy tudom, hogy hibátlanul csak R360-asokon megy.

(#4) Tul válasza janati (#1) üzenetére


Tul
aktív tag

Ne izgulj Jana:) Én ezekben a biosflesses dolgokban már tökre otthon érzem magam, majd én kipróbálom:DDD De komolyan:)) Csak sikerüljön már szereznem egy zalmant vagy egy kóser vízhűtést:U Hőleadó radiátorom már van, csövek nem jelentenek gondod, már csak egy pumpa kell, meg 2-3 blokk:U, amit szeretnék házilag megcsinálni. Ezen töröm mostanság a fejem, hogyan kellene. Már beszéltem egy pár lakatossal, esztergályossal, vannak elképzelések:))

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#5) Avicularia válasza janati (#1) üzenetére


Avicularia
veterán

egyik sem igaz :)
arany pöckösben is van R360-as mag,és Samsung rammal is láttam már

(#6) janati válasza Avicularia (#5) üzenetére


janati
őstag

A Samsung ram igaz, ezt tudtam. Az és a Hynix.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#7) janati válasza coolrob (#2) üzenetére


janati
őstag

Jólvanna, én elhiszem amiket mondasz.:P

Bár hozzáteszem: te milyen kártyát is veszel kedden? :D

Egyébként tényleg alig nő a sebessége, ezt már láttam. Felhúztam a magot 405-re a ramot 702-re, és így a 3dm2k3 lett 6183, az alap 5922 helyett. Viszont a min. fps-ek a nature tesztben nemigazán mentek 18 alá...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#8) janati válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


janati
őstag

Kiíváncsi is voltam, hogy mit mondasz....:P

Te még nem próbáltad? A tiédnek mi a vége?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#9) janati válasza Tul (#4) üzenetére


janati
őstag

Az biztos, hogy neked hamarabb lesz XT-d, mint nekem...:DD

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#10) coolrob válasza janati (#9) üzenetére


coolrob
aktív tag

hallod.:)
én 2 ok miatt veszek XT-t..1 mert 256 megás és mivel csak 512 ramom van az pl doom3 ba jol jön nagyon mert enm száéndékszom memot venni most..a másik meg hogy olcson kapom nagyon.:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#11) Ijk


Ijk
nagyúr

A sapphire 9800Pro-kra milyen ramokat raktak? Az enyémről csak annyit tudok, h. Hynix a ram, és r360-as a mag.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) Davevagyok válasza Ijk (#11) üzenetére


Davevagyok
tag

2.8-as memok vannak rajta. -28 a vége az IC-n

Dave

(#13) Ijk válasza Davevagyok (#12) üzenetére


Ijk
nagyúr

majd megnézem most nem akarom leszedni a bordákat. Ezt kb meddig lehet húzni? (Bár egy ideig nem fogom)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) Alvin_ti4200 válasza janati (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem próbáltam, mert nincs értelme. Megy 412/730-on, a vége kb. 425/756-nál van, de XT órajelen szoktam használni. Ha 3DMark03 rekordot akarsz döntögetni, csak akkor rakd fel, mert az XT BIOS-szal több pontot kapsz, habár nem lesz gyorsabb a kártya. Persze senki nem csal ugye:U Sehol máshol nem lesz ''gyorsabb'' a kártya.

(#15) janati válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


janati
őstag

Jólvan, hiszek nektek! :P

Hagyom a fenébe az egészet, meg akkor 7k-val több marad a zsebembe, mivel így nem veszek Zalmant...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#16) Sn00k válasza coolrob (#10) üzenetére


Sn00k
veterán

Mesélj csak honnan veszel Te jó áron karit....??? :D

3njoy the Lif3

(#17) coolrob válasza Sn00k (#16) üzenetére


coolrob
aktív tag

a bolhán veszem és nem tudom mi nektek a jo ár de sztem 60ért egy Asus XT 2év garral jó ár:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18) Viktor77 válasza janati (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam annó megpróbáltuk. Nem volt benne köszönet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Viktor77 válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Mi az, hogy nem próbáltad? Jelen voltál az én karim flash-elésénél. Már nem is emlékszel?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) janati válasza Viktor77 (#18) üzenetére


janati
őstag

Kicsit bővebben...:P

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#21) Viktor77 válasza janati (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Ment egy mail, sztem meggyöző lesz. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) janati válasza Viktor77 (#21) üzenetére


janati
őstag

Hát elég randa...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#23) janati


janati
őstag

UP

Valaki más? További tapasztalatok? Esetleg van akinek sikerült a dolog?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#24) jojo1 válasza janati (#23) üzenetére


jojo1
tag

sok szerencsét hozzá!!

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#25) Deep


Deep
tag

Hali!

Na én most vettem egy Gecube 9800 Pro 128 MB 256 bit-es videokártyát a Mistralban, R360 magos és alapból ha mindent leszedek akkor is XT-ként ismeri fel a winfos :) Elég olcsó most, 58.740 brutto, és 2 év gari van rá, na meg sztem a hűtése sem rossz.
Egyébként kérdésem az lenne, hogy akkor most XT-m van, vagy Pro-m? Ez a memoriától függ még a VPU-n kívül? A memoriát hogy tudom megnézni, hogy pontosan ki a gyártó és ? ns-os?
Thx. a válaszokat!

Üdv: Deep :))

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#26) Genun válasza Deep (#25) üzenetére


Genun
tag

Ugyanilyen vgam van ugyanonnan(sajnos). Aha, működik nekem is, egy fél XT-d van. Nincs rajta hőérzékelő dióda, meg fordszámszabós venti, meg más a nyákja.

Futtasd már le a 3d03-mat, GT2,3 nálad nincsenek fekete vonalak az árnyékok helyett?

Egyedül itt találtam ezt a hibát, ezért is flasheltem vissza, hogy tudjak értelmesen bencsizni. Egyébként kapsz 03-ba 300 pontot, de sehol máshol nincs teljváltozás.

(#27) Deep válasza Genun (#26) üzenetére


Deep
tag

Szia!
Hááát nekem nincsen semmilyen fekete vonal.... ez előbb futtattam. De amúgy hogy van ez, hogy kihozod a boltból Proként, és mégis XT-nek ismeri fel úgy, hogy semmit nem nyúltam hozzá?

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#28) coolrob


coolrob
aktív tag

Hello Janati!
gondoltam ide irok ne ott offoljunk..
ott kellett hagyni szervizba kb 2 hét még lesz vmi...egynlőre ennyi..majd kiderül mi lesz.:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#29) janati válasza coolrob (#28) üzenetére


janati
őstag

Ahamm. Dehát így hogy vehetted meg? Én nem tettem volna biztos. Nem átverés kicsit? A srác nem tudta, hogy szar?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#30) Genun válasza Deep (#27) üzenetére


Genun
tag

Nem is flasheltél biost??? :F

Ez esetleg akkor lehetne, ha 256 megás a vgad.

(#31) coolrob válasza janati (#29) üzenetére


coolrob
aktív tag

nem átverés...
nem is gondolkoztam mert hogy visszakérjem a lovét mert jó áron vettem és vagy kicserélik vagy levásárolhatom de mind a 2 vel jol járok mert vagy vadiuj karit vettem vagy ha levásárolhatom hát akkor X800.:)
a srác meg abszolut nem vert át...nem is láccik olyan gameben ami nem dolgoztatja meg csak ha nagyon figyelsz..ő meg nem is jácccott csak far cryal de abban annyira nem láccik...amugy tényleg nagyon korrekt együtt mászkáltunk utána ő intézi és simán visszaadná a pénzt de nekem igy megfelel.:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#32) janati válasza coolrob (#31) üzenetére


janati
őstag

okok. Ha jó így neked, akkor király.

Bár nem értem ő ezt magának miért nem intézte el, neki nem kellett volna egy X800...

Nem kötözködni akarok, csak olyan furcsa, hogy ilyenek is megesnek. :P

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#33) coolrob válasza janati (#32) üzenetére


coolrob
aktív tag

azért nem intézte el magának mert mint mondtam nem vette észre hogy rossz a kari..far cryba minimálisan pöttyöz a fegyveren ennyi volt azt hitte driver gond meg néha a hegyeken is..

nekem jo mert most nyár és legalább nem itt kockulok a gép előtt meg most amugy is a neten us dolgozgatnom kell nincs time jáccani::)
ha azt nézzük ha kicserélik akkor 60ért vettem vadiuj Asus XT-t 60 ezerért pedig boltba 115 ezer körül van..csak háét várni kell de most pont nem gond.:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#34) janati válasza coolrob (#33) üzenetére


janati
őstag

Ez így tényleg király akkor! :C

Majd ha eladod, szóljál! :D

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#35) coolrob válasza janati (#34) üzenetére


coolrob
aktív tag

oksika de előszőr derüljön ki mizujs.:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#36) Deep válasza Genun (#30) üzenetére


Deep
tag

Nem flasheltem semmit, leszedtem a régieket, meg minden drivert, és restart, majd XT-ként ismerte fel, nem is akarja proként... a boltban is láttam, hogy ott bontották fel az orrom előtt, tehát ott sem flash-elhették. Na mindegy. Megy is mint állat :))

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#37) Genun válasza Deep (#36) üzenetére


Genun
tag

Overdrive működik?

(#38) Deep válasza Genun (#37) üzenetére


Deep
tag

Azt nem tudom, mert még nem volt rá szükségem.... vagy hogy tudom leellenőrízni? Inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet megtudni, hogy XT nyákon van-e vagy Pro nyákon? Mi a kettő között szemrevételezésre a küldönbség?

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#39) Genun válasza Deep (#38) üzenetére


Genun
tag

Ha már ott van a control panelen, és hőmérsékletet is mutat, akkor biztos működik.

Ezt nem értem. Nem tudnál képet nyomni a vga-dról?

(#40) Deep válasza Genun (#39) üzenetére


Deep
tag

Ott van a hőmérsékletkijelző...képet egyelőre nem tudok mutatni... :( Honnan ismerem fel nyákról?

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#41) Genun válasza Deep (#40) üzenetére


Genun
tag

Vazze, neked egy 128 megás XT-d van! :C

Milyen a gyári hűtője?

A nyák..........

pro

[L]http://www.pctuning.cz/ilustrace/jahoda/his9800pro/fotky/his9800pro_top_1_big.jpg[/L]

ha így néz ki akkor tényleg nem értem az egészet

xt

[L]http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/radeon9800xt/ati-karta.jpg[/L]

valszeg így nézhet ki (vagy nagyon hasonló, esetleg a hűtés más)

(#42) Lizzard válasza Deep (#40) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Szedd le a gyári ventit, aztán nézd meg a GPU magon, h. R360 van-e ráírva? Bár AIDA is megmondja...
Azért elég érdekes, h. milyen karit fogtál ki, ha télleg XT, akkor nagy mákod van, grat hozzá...

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#43) -=V3rthil=- válasza Lizzard (#42) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Aida nem mondja meg, csak azt, hogy milyen BIOS van akártyán. Amúgy télleg elég érdekes, hogy milyen kártyát fogtál ki:). Mondjuk én láttam egy MSI 9800Pro képet, és annak a nyákja nagyon messze van a referenciától...:). Milyen a tápcsati? Nem floppy-s véletlenül? Mert amit én láttam, azon olyan van.

hey-ho-let's-go

(#44) Lizzard válasza -=V3rthil=- (#43) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Már bocs, de AIDA igenis megmondja a MEGJELENÍTÉS/GPU menü alatt a GPU kódnevénél h. R350 v. R360-e a kari... :U

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#45) -=V3rthil=- válasza Lizzard (#44) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Mint írtam, megmondja, de nem azt, hogy milyen a GPU, csak a BIOS-ból olvassa ki, szal ha van egy 9800Pro-d, amin R360-as mag van, attól még R350-et fog kiírni, mert azt mondja neki a BIOS...

hey-ho-let's-go

(#46) Deep válasza -=V3rthil=- (#45) üzenetére


Deep
tag

Hmmm... szerintem is egy ilyen fél XT-t fogtam ki. Egyébként a Mistralban vettem, és elve így adták el, hogy R360 magos, a karit, majd megnézem otthon...meg a hűtést... Egyébként úgy látszik, hogy a Gigabyte-nál ez vagy vevőcsalogatásként , vagy gyártástechnológialilag igy éri meg, hogy kihoznak 9800-ból is és ugye tudjuk X800 -ból is olyan prokat, ami még csak nem is hibázik XT-ként...csak úgy simán lebutítják. Mert a Gexcube a Gecube márka kiterjesztett (Xtrem) változata, és ez az egész, meg a Gigabytehoz tartozik.

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#47) Genun válasza Deep (#46) üzenetére


Genun
tag

Na milyen a nyák meg a hűtője???

(#48) Deep válasza Genun (#47) üzenetére


Deep
tag

Még nem tudtam megnézni, dolgozom, este tudom megnézni csak :)

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#49) Genun válasza Deep (#48) üzenetére


Genun
tag

Na? :))

(#50) Deep válasza Genun (#49) üzenetére


Deep
tag

Hát ne haragudj, de nem tudtam megnézni... de ilyen szines hűtés van rajta, olyan mint az XT-ken, csak nem olyan nagy, hanem kocka alakú, de az van írva a hűtésre is, hogy 9800 Pro R360 ....

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  R350-es magból lehet 9800xt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.