Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  r-chee blogja

Hozzászólások

(#1) r-chee


r-chee
őstag

Tiszteletem mindenkinek, aki betekint majd e blogba :) .

Kezdeném azzal, hogy miért is indítottam blogot?
- unalomból, hogy ha már sokat netezek, tegyem kissé színesebbé,
- olvasom egy-két ember blogját, és jópofa, hasznos dolgonak tartom az írást. Képet ad az embernek korábbi lelkiállapotáról, tetteiről, gondolatairól.
A napló/blog írásról valahol olvastam, hogy fejleszti a szókincset, kifejező képességet. Hm, majd kiderül :) .
Mielőtt elfelejteném, pár apróság magamról: 26 éves vagyok, Letenyén lakom, egy helyi fémipari kft-nél melózom megmunkálóközponton. Áh, és ami a legfontosabb: senki se akarjon a nick-emet olvasva "lericsizni", hadd maradjak szimplán "árcsi" :D .

Ebben a pénteki május 1-jében az a legjobb, hogy nem kell melóznunk. Itthon fogok punnyadni egész nap - mint általában -, kivéve, ha nem borotválkozok ki ebből a szőrhalmazból, és mozdulok ki. Különösebb programok nem lesznek felénk ma, mivel okos emberek úgy döntöttek, holnap tartják meg május 1-jét. Számomra ez vicces, mintsem bosszantó, mert amúgy sem lesznek majd különösebben színvonalas műsorok, max. mazsorettesek szolgáltatnak némi extra látványt a hímneműek örömére :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#2) r-chee


r-chee
őstag

Egy szösszenetnyi visszatekintés: szerdán, azaz 29-én lettem 26 éves. Hiába, halad az idő. A szülinap lájtosan zajlott le. Egy kis ajándék szülőktől, mamától, köszöntések ismerősöktől, barátoktól. Melóhelyre vittem be némi túrókrémes sütit (by mutter), és egy karton sört a hangulat kedvéért. Utóbbinak örültek is az alkeszok, már akinek jutott belőle :) .

< ------ ------ >

Végre felfrissíthetem a 14-ei Halálos Iram moziélményeimet, mert sikerrel megérkezett a film a winyómra, dvd-sen ,felirattal, jó képminőséggel. Meg lehet kövezni, hogy ez illegal meg xy-nak ártok vele, de különösebben nem fog érdekelni. Leszurkoltam érte Cinema City-ben 950 magyar pénzt (+kaja, pia; + Zalaegerszegre(~56km) eljutáshoz tankolás), és most kell a frissítés, mint a Windows-nak. Ha hónapok múlva megjelenik DVD-n, majd beszerválom, mert eddig minden rész bejött nekem.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3) r-chee


r-chee
őstag

Ma 8-kor keltem, ami nálam elég korainak számít :) . Kaja, majd irány gyógyszertár & bolt. Elgondolkodva tekintettem a Fő téren felállított ringis szerű alkalmatosságokra. Vajon hány évtizede fárad az anyag a tartó karokon? Egyszer majd kiderül.
Élmény volt kerülgetni cangával a sok "úttorlaszt", és főleg a sok barnatalpút. Most kivételesen fékezgettem közöttük, mert sokan voltak :D . De majd legközelebb.

10-től délig toltam egy kis COD4 multit. Az első két körben szinte csak "két lépés - halál" élményeim voltak. Utálom az airstrike-ot meg a helit - kivéve ha én küldöm az ellenre :) . Végére azért sikerült az első 3-ban topognom. Kéne még mit fejlődni e téren.
Lan-Party-ról is várok infókat, hogy mikor kerül megrendezésre. Legutóbb tavaly decemberben volt. Épphogy összeraktam arra a vízhűtésemet, meg egyáltalán a gépemet a sok fúrás, vágás miatt. Van még hova moddingolni, mert már elég lestrapált lett.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4) r-chee


r-chee
őstag

Sikerült ma is korán felkelnem. Megejtettem egy kis reggeli tornát - hát és hasizom erősítés, súlyzózás. Remélem ez a tevékenységem nem fullad ki egy alkalomban. Végül is akaraterő kérdése. Holnap reggelre tervezek egy kis futást a focipálya körüli salakos részen. Ez mind szép és jó, csak eddig vagy ezerszer terveztem ennek is a rendszeressé tételét :) . Majd holnap kiderül :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#5) r-chee


r-chee
őstag

Délután elkerekeztünk anyával a mamához (anyák napja, ugyebár). Jól esett neki is egy kis tekerés. Össz. 12 km oda-vissza nem vészes. Direkt nem is kocsival mentünk, azzal apa ment el melózni. Beszélgettünk pár órát. Hetente kétszer elmegyünk hozzá, hogy azért ne érezze magát egyedül. 70-en túl jól egészségnek örvend szerencsére. Hazajövetelben az volt a jó, hogy csak egy emelkedőt kellett leküzdeni az odafelé kettővel szemben :) .
Közeledve a városhoz csörren teló. Egyik haver hív, hogy nincs e véletlenül lemezvágó ollóm. De van, felelem, fél óra múlva el is jöhet érte. "Áh, akkor megoldom másképp, izé, talán ha..." Bírom a határozottságát :D . Azért rábeszéltem, hogy vigye el :U . Eljött. "Nem tudom, zavarok e, mert még nem telt el a fél óra." Ja persze, majd még 7perc 25 másodpercig nézzük itt egymást a kapuban, kezemben a lemezvágóval, mert még nem telt el fél óra :O . Amit mamánál felfrissültem, pihentem, az kámforrá lett pár perc alatt, mert lefáradtam. Nem kicsit, nagyon - Fletó bá' szavaival élve :) .

Azért még mielőtt lefáradtam volna, legurultam virágoshoz, hogy kellő tisztelettel zárjam anyák napját :) . Aki nem tette még meg, nem késő.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#6) r-chee


r-chee
őstag

Jó reggelt!
Ma reggel győzött az akaraterő, elmentem futni egyet ebben a korai friss időben :) . Kezdetnek 3 kört szaladtam össze (5 perc futás). Nem tudom pontosan, milyen hosszú a futó pálya, de alaposan megkínzott :) . Próbáltam rendezetté tenni és kordában tartani a légzésem, de az első kör végén már kezdett átmenni zihálásba :) . A 3. kör pedig rémálom volt a Sport utcában :D . Ez a futás amúgy futás volt, nem pedig kocogás. Bemelegítés és levezetés is megvolt, hiszen nem lehet ész nélkül nekiállni futni,és hipp-hopp abbahagyni. Legközelebb vagy szerdán, vagy csütörtökön megyek, de akkor szigorúan két körre :) . Később majd szeretnék ráállni a heti 3 alkalomra. Többre nemigen, mert kell kis regenerálódás két futás közt. Esetleg majd a távoli jövőben.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#7) r-chee


r-chee
őstag

Frissen fogok elindulni melóba :) . És vidáman is, ami a 10 perccel ezelőtti eseményeknek köszönhető: egyik utcabelink, túloldalon, 3 házzal feljebb lakó Csabánk ugyanis kopogtat az ajtón. Gázszerelő van nála, és kéne neki egy satu vmi réz cső vágására. Mondom, elvihető nincs, de ott hátul bent azt használhatja. Jön vissza szerelő fóxerrel, aki feltűnően kerülte az egyenes vonalon haladást :D . Csabánknál is amúgy érezhetően működött egy kisebb fajta befecskendezés. Na, mondom, ez a faxa szakember. A fűrész az nála egyetlen darab szétkopott fűrészlapot jelentett, én pedig véletlenül sem ajánlottam fel egy normális fűrészt. Kínok közepette elvágta a csövet, és szemmel láthatóan kicsit össze is lapította. Előre sejthetően a kapu helyett a lakásajtót célozta be köv. checkpoint-ként. Kicsit elnavigálta magát. "Főnök, az utca arra van" - igazítottam irányba :) .
Hogy mi lesz annak a gázszerelésnek a vége, hát...rosszabb esetben gázrobbanás, de azt már nem hallhatom, mert indulok melózni.

Francoskrumpli, most kell ám nekiállnia csöpögni az esőnek :( . Szép nagy, alattomos cseppek ahogy látom. Tuti fél óra múlva szakadni fog. Imádok esőben kerékpározni...P.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#8) r-chee


r-chee
őstag

Letelt a mai nap is. Szerencsére lájtos melót kaptam a gépen.
Kint elég jól fúj a szél, eső nuku. Szerencse, hogy vittem magammal pulóvert, elég hűvös van kint. Az utca elején lakó barnatalpúak persze ilyenkor is egy szál alsónadrágban futkoznak/tántorognak kint az "udvaron", éppúgy, mint télen 0 fokban. Túlélő típusok.

Fájogat a derekam. Remélem, elmúlik egyszer végleg, bár nem nagyon hiszek benne. Még középsuli alatt dobta ki röntgen, hogy egyik csigolyám kissé nyitott. Ha szükség lesz rá majd valamikor, összecsavarozzák. Na ja.

Nem tudom, mi van a Vista-val, néha sz@rakodik a hálózati kapcsolat, belassulnak a progik, eltűnnek a tálcáról a kis méretre letett alkalmazás-fülek. Lehet, hogy szimplán csak régóta van fent (6 hónapja) és a folyamatos karbantartás ellenére kezd begolyózni. Majd újrarakom egyszer.

Go to sleep :) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#9) r-chee


r-chee
őstag

Töltöm lefelé Microsft-tól a Windows 7 RC verziót (7100) 32 és 64 bites változatban. Még a délelőtt folyamán lejönnek. A 64 bites verziót kéne kipróbálnom, ha már 4GB RAM van a gépben. Microsoft kódot is mellékel hozzájuk. E hír szerint "2010. június elsejéig használható".
Vista mindeközben nem érzi jól magát. Nem számolja az órája az időt, csak van, mint a befőtt. Ha leteszek vmit tálcára, továbbra is ködbe veszik, hálózati kapcsolatok működnek (valahol a háttérben), MSN-em nem üzemképes. Vírus stb. kártevő nincs a gépen. Vajon hogy fognak működni majd Win 7-en az eddig használt programok, játékok?

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#10) r-chee


r-chee
őstag

Magához tért a Vista pár rendszerkarbantartó alkalmazástól és egy kis nyúzástól. Legalábbis most simán fut :) . Be kellett lőni a laptopon a hálózatot, mert apa jelezte, hogy nincs internet. Karácsony óta elböngészget a neten (sport és egyéb hírek, online játékok stb). Azóta nem baj, ha lekési a lottóhúzásokat, egyszerűen megnézi online :) . A fárasztó napok után és unaloműzésből is szívesen leül a gép elé.
Kiírtam a 32 és 64 bites Windows 7 RC-ket DVD-re. A közeljövőben remélhetőleg installálásra is sor kerül.

A mostani, rádió beli hírek kapcsán: tegnap az országgyűlés nagy többséggel leszavazta többek között azt az indítványt is, miszerint a képviselők fizetését 2006-os szintre kéne csökkenteni. Hm..., sose lesz itt rend.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#11) r-chee


r-chee
őstag

Vegyesen telt a mai napom. Kis tárcsákat kellett fúrnom-marnom gépen. Programot is kellett irkálnom az egyik megfogáshoz, de így a jó, hogy minden nap színesíti szellemi torna is a munkát. Nem egyhangú, és nem utolsó sorban, nem csak a "zöld" gombokat nyomkodjuk egész nap, mint sok más helyen, ahol van külön készülékgyártó, gépbeállító és gépkezelő is.
Tavaly nyár óta van nálunk egy fószer üzemvezető helyettes/technológus címszó alatt a rég ott dolgozó technológusunk mellett. (Plusz van a főnök, a raktáros, 2 MEO-s, és a nagyfőnök (tulaj). Utóbbi a székhelyen, Keszthelyen van legtöbbet - jobb is :) ). Szal ez az "új" fószer nem túl népszerű nálunk. Túl sokat tud, sok mindenhez ért (elméletben). Mániája, hogy mindent átrendez. Lett volna inkább lakberendező. Ma nem találtam a fúrókat az irodában, a csóka ittléte utáni immár második helyen. Há' mondom, bexarok. Meg is mondtam neki, hogy leülök géphez, és addig fel nem kelek, míg oda nem hozza a keresett szerszámot, én nem forgatom fel az egész irodát :) . Hogy lehet így dolgozni :( . Pakolgatni azt tud, ha kérdésem van, akkor lövése sincs semmihez. Az a kár, hogy nagy haverja a nagyfőnöknek. De majd egyszer megüti nála a bokáját, ha megszűnik a rózsaszín köd.
Persze ő aztán fel nem megy az irodába. Pompás. Szerencsére sikerül összekukáznom egy D7-es keményfém fúrót. Utána már nyugalomban telt számomra a nap :) .

Melóba menet befizettem havi Internet díjat. Szeretem minél előbb letudni az efféle dolgokat. 2 év óta változatlan az ára, 7800 magyar pénz. Nem rossz szerintem még ma sem 8 megabites NET-ért. Mikor megkötöttem szerződést anno egy év hűségidővel, akkor pláne nem volt rossz ár. Tudok jól és szerencsésen választani (Business Telecom Kft.) :) . Valóságban a 8 Mbit 6,9 Mbit (kb. 843kbps letöltés, a feltöltés pedig kb. 63kbps). Ez nagyrészt az elavult T-Com-os gerinchálózatoknak és a központoknak köszönhető. A pénzt ők is inkább zsebre rakják.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12) r-chee


r-chee
őstag

Ma délelőtt végleg széthullott a Vista-m, nem lehetett már normálisan használni. Pedig nem telepítgettem össze-vissza programokat, mindig karbantartottam, mégis beállt. 32 bites Windows 7 RC ( build 7100) lett helyette (64 bites verzió telepítő lemeze valami oknál fogva nem sikerült). Az eddig telepített progik közül egyedül a Norton IS 2009-nek (90 napos teljes verzió) van vmi Advanced Protection problémája, amúgy az összes védelem működik. Különösebben nem izgat. Úgy tűnik, kicsit lomhábban indul el, mint a Vista, viszont gyorsabbnak érzem. A kapott kóddal online aktiválva használhatom még jó darabig, legálisan (remélhetőleg):).

Tegnap kora estétől olyan izomlázam van, hogy ihajj. Ehhez ma hozzácsapódott, hogy a bal lábamon a nagyujjam melletti ujjam (de szépen hangzik .P) piszkosul fáj. Talán feltörte az acélbetétes munkahelyi bakancs, nem tudom. Semmi külsérelmi nyom nincs, de fáj. Összegezve úgy mentem ma, mint egy zárlatos android :) . Holnap délelőtt fűnyírózni kéne...

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#13) r-chee


r-chee
őstag

Lenyírtam a kertben a fenyők között a füvet damilos fűnyíróval. Szerencsére ilyenkor, mikor jönnek a friss hajtások, nem szúr a fenyő, így nem lyuggatta szét kezem-lábam, mint legutóbb :) . 60cm - 1,6 méter között változik a fenyők magassága jelenleg, fajtától függően. A kert fele fenyővel van tele.

Francba, úgy néz ki, 85%, hogy szombaton és vasárnap is melózni kell, mert sürgős meló van, amit kedden szállítani kéne. Alumínium profilok vonatokba, asztalokhoz. Minden megmunkálónak S.O.S.
Ha így lesz, lőttek a hétvégi mozinak, legalábbis számomra. X-Men 4. részét néznénk meg amúgy haverokkal. Filmről jut eszembe, tegnap megnéztem Crank 2. részét. Az első rész stílusát követi, de elég összecsapottnak éreztem, és tele van abszurd dolgokkal, amiket sztem nem kellett volna erőltetni. Nem éri meg majd moziban megnézni. Összegezve, pocsék lett, na.

Windows 7. Elég jól kijövök vele, egyre jobban tetszik. Kicsit meglepődtem, hogy milyen jól tájékozódok, elnavigálok benne, ahhoz képest, hogy angol nyelvű. Elején volt egy kis gondom a billentyűzettel, mert hiába állítottam magyarra, keverte a z-t és az y-t. De bevetettem régi fegyveremet, az ALT+SHIFT-et (angol-magyar bill. közti váltás), és jő bódottág :) .

Kaja, fürdés és irány melóba.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) r-chee


r-chee
őstag

Úgy néz ki, vasárnap nem kell menni, melózni, a szombati nap számomra holnap eldől. Szombatot-vasárnapot nálunk túlóraként fizetik, zsebből, mindennemű levonás nélkül az órabér x ledolgozott óra. Így van a hétköznapi túlórákkal is. Nem mondom, hogy nem jönne jól egy kis plusz pénz, de nem nagy kedvem van most túlórázgatni. Na meg még erősen előttem van az év eleji borzadály, mikor hullottak az emberek, és sosem volt biztos, hogy köv. nap kinek kell mennie. Nem mondom, hogy most nincsen melónk, de nem megy olyan jól, mint tavaly ilyenkor. Ezért sem tartom jó ötletnek a túlórázásokat, meg, azt hogy 2 hete már 3 műszak van 3 gépen. De a főnökök biztos értik a dolgukat ilyen téren.

Holnap délelőtt összebótolok majd valami high-tech szúnyogriasztó spray-t, egy olyan igazi biológia fegyver szerűséget, mert ma kis híján szétkaptak a szúnyogok a cégnél. Hangár kapukat nem engedhettük le teljesen, mert ugye meleg volt. Este 7-kor még javában sütött a nap. Mindenhol összecsipkedtek azok a dögök. Nem lehet úgy melózni, hogy közben rágják az embert a vérszívók.

Melóhely madártávlatból (amelyikhez a kék színű csarnok kapcsolódik): kép1 kép2.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#15) r-chee


r-chee
őstag

Hm, ki tudok akadni az olyan MSN-es kiírásokon, mint pl. "hagyjatok békén, ne írjon senki", "ne zavarjatok" meg ilyesfajták. Mi a f@sznak jelentkeznek be akkor...örök rejtély. Másik véglet: "csak Kis Pistának vagyok, más ne írjon" típusok. Csevegjen akkor rejtve baszki. Há' nem? Há' de :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#16) r-chee


r-chee
őstag

Sikeresen beszerváltam egy szúnyogriasztó spray-t. Pumpás kivitel - 100ml-es. 1305 FT-ért mindent tud: jó illatú, Aloe Vera a bőrnek, nem hagy foltot, felveszi helyetted a telefont :) . Délután majd letesztelem. Tegnapról tele vagyok csípésnyomokkal. Nem lehet vakarózás nélkül kibírni.

Windows 7: Norton IS 2009-nek kompatibilitási problémái adódtak. Behalt. "Helyette" van most Spyware Terminator. Ez is ingyenes. Véd kémprogramok ellen, észleli a gyanús folyamatokat, van integrált Web Security Guard , és Clam Antivírus. Windows tűzfal bekapcsolva. Azért mégsem teljes védelem hiányában van a gépem.
Amióta leszoktam az erősen veszélyes kategóriába tartozó weboldalak látogatásáról, nem nagyon kapok vírust :) . Mint mondják, a felhasználó az elsődleges veszélyforrás a gépre nézve. Hiába a legprofibb security cucc, ha az illető júzer.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#17) r-chee


r-chee
őstag

Huhh, leizzadtam egy kicsit. 50-edszerre tudtam csak belépni Gmail-re, mindig hibás felh.nevet vagy jelszót írt ki. Kezdtem már pánikba esni :) . Bejelentettem online a gázóra állását az E.O.N-nak. Oda újra kellett regelnem, mert szintúgy nem tudtam belépni. Anya kérésére múlt hónapban átkértem a havi fizetési módot "általányról" "pont annyit fizetek"-re. Ehhez le kell olvasni a gázórát, beírni nekik, és az alapján küldenek számlát. Ez szerintem is sokkal jobb, mert nem légből kapott összegeket kell befizetni havonta, és másik év elején pofára esni, hogy még mennyit rá kell fizetni, vagy egyáltalán hogyan lesz.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#18) r-chee


r-chee
őstag

Hétvégén nem kell melóznunk szerencsére, mert amit hoztak Szlovákiából formára húzott, méretre darabolt alu profilokat, olvaszthatják be vissza. Elb@xták az egyik ívet. 3 tonna selejt alumínium áru (szép kis ára lenne hulladékba :) ).

Ma sikerült úgy megfognom egy munkadarabot az élénél, hogy a bal hüvelyk ujjam egy nagyobb helyen jól belilult. Lehet, hogy egy ér nyomódott meg.

Hogyan védekezzünk a H1N1 ellen?
Én tudom: úgy hogy ne hallgassunk/olvassunk erről szóló híreket. Röhej, mennyire felfújják ezt is. Feleslegesen keltenek pánikot az emberek között. Kizárt, hogy ez nem a gyógyszergyártók műve. Gondoljuk csak bele: kifejlesztenek egy új vírus változatot (nem nagy cucc manapság), elterjesztik pár helyen, adnak el belőle ellenanyag készítéshez. Meg a sok mellékes cucc, amin lehet keresni hosszú hónapokig, míg elül a téma. Majd el lehet játszani újra és újra. Feneketlen pénzeszsák.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#19) r-chee


r-chee
őstag

Ma elég sokáig aludtam délelőtt. Le sem merem írni, meddig :D . Kipihentebb persze nem lettem tőle, inkább 3-szor fáradtabb. Nem jó sokat aludni. A lustaság enyhítésére délután lenyírtam a füvet az utcán, az udvaron, és a kertben. Majd leültem, és élveztem kicsit a frissen vágott fű illatát :) .
A szúnyogok nem válogatnak, csípnek árnyékban és tűző napon is. Előre látom a nyarat: az ember kiülne esténként a friss levegőre, de nem lehet majd megmaradni kint. Nem kellett volna az a pár hét borongósabb idő, akkor talán nem lenne ennyi dög.

Sikerült bluescreen-be kergetnem a Win7-et :) . Outpost tűzfalat telepítettem, de újraindítás után sorba dobta a kékhalálokat :) . Indításkor F8, és - mivel nem sokat olvasgattam a Windows 7-ről -, meglepődtem a "Repair your computer" lehetőségen. Egész jó dolog, hogy nem kell berakni a telepítő lemezt a számítógép javításához, visszaállításhoz korábbi időpontra stb-hez. Restore point végül helyrerázta a rendszert :) .

Azon filóztam, hogy le kéne cserélnem a vizet a vízhűtéses rendszerben. Algásodás, egyéb elváltozás nem látszik a csövekben, csak úgy elkélne egy frissítés szerintem. 6 hónapja kering benne az ioncserélt víz-fagyálló keverék. Fagyállóm még van itthon, ioncserélt vizet meg szerválok be majd benzinkútról vagy Tesco-ból. 200FT alatt van asszem 2 liter. Nem vészes.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20) r-chee


r-chee
őstag

Mivel ugyebár nem sokat olvasgattam a Win7-tel kapcsolatban, egy égető problémával találtam szembe magam: nem tudok COD4 multizni, mert a Punkbuster nem támogatja még a Win7-et, majd csak a végleges kiadás után lehet róla szó. F@xa :O . Azonnal visszatérek Vista-ra :) .

Ma irány a Cinema City, 15:45-ös előadás. X-Men kezdetek: Farkas. Trailer alapján jó film lesz.
Hogyan lett anno a Rozsomákból (Wolverine) Farkas a magyar fordításban, inkább nem érdekel :) . A magyar fordítások legtöbbször elég gagyik, félrevezetők.
Jövő hónapban is duplán lesz moziélmény: Terminator - Megváltás és a Transformers 2. Utóbbit várom leginkább. Szeretem a látványos filmeket :) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21) r-chee


r-chee
őstag

Megvolt a mozizás. Lehetett volna benne kicsit több akció, de azért nem volt rossz film :) . Mozi teremben kb. 14-en voltunk összesen, szal oda ültünk, ahová akartunk - természetesen a leghátsó sorban bárhova :) . Nem járnak valami sokan moziba, ezt minden filmnél lehet tapasztalni. Persze több vetítés is van naponta, és egy filmből kb. 2 hétig minden nap.

Moziból kifelé jövet nem bírtam ki, hogy ne menjek be az Alexandra könyvesboltba, egyszerűen muszáj volt valami könyvet vennem :) . Egy kis nézelődés után Ambrus Péter - Az igazi kommandó c. könyvére esett a választás. A Terrorelhárító Szolgálatról szól a kommandósok szemszögén, élményein, tapasztalatain keresztül (stb.). Érdekes, könnyen emészthető könyv. 318 oldal, van hová lapozni benne :) .

Holnap kezdődik egy előre láthatóan pörgős (=fárasztó) hét.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#22) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap feldobtam a 64bites, SP1-es Vista-t. Win7-en COD4 nem tudtam multizni PB támogatottságának hiánya miatt. Firefox (3.0.5) is állandóan a "nem válaszol" hibával küzdött. Október felé jön majd a végleges változat.
Nem volt türelmem megvárni, míg mára összedobja egy srác a 64 bites, SP2-es Vista-t (HUN), így maradt ez. Majd befrissítem SP2-vel, vagy felrakom majd, ha leér :) . Itt végre müxik normálisan a NIS 2009 90 napos verziója is. Felrakom még az eredeti COD4 mellé az eredeti UT3-mat, s megpróbálom újra beizzítani a fent lévő Dead Space-t is :) . Ez utóbbi egészen bejött nekem, bírom az efféle stílust.

Ma úgy megfájdult a bal bokám, hogy megint csak csökkentett üzemmódban közlekedtem. A lehető legminimálisabbra korlátoztam a járkálást a cégnél. Szerencsére olyan melóm volt, hogy tudtam 3 percet ülni két munkadarab csere között :) . Most muszáj lesz borogatnom vagy kitalálni valamit rá (hideg fűrész :D ).

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#23) r-chee


r-chee
őstag

Megvan az ellenszer a bokámra:) : Diclac gél. Anya házi patikájából. Meglátjuk mit tud.
Várom már július elejét, akkor kerül mozikba a Terminator - Megváltás. Szerintem tarolni fog ez a film :K .
Közben kiírtam lemezre az SP2-es, 64bites Vista-t. Megpróbálom frissíteni vele a mostanit :) .
Na jó éjszakát.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#24) r-chee


r-chee
őstag

Ma volt cégnél AUDIT ellenőrzés. Természetesen előre bejelentett, így a lehető legnagyobb rend fogadta a két fóxert, akik jöttek. Megnevezés, jelölés, munkalap minden gyártott és gyártandó terméken, alkatrészen :) . Én is segédkeztem pár lap "megöregítésében", hogy ne látszódjon friss nyomtatásnak. Magyarán lábbal végig a kövön, porban, meggyűrni, szétkínozni :) . Mérőeszközök, furat és menetkaliberek gondosan eldugva. Szokásos felhajtás a semmiért. A semmiért, mert 95%-ban a jóllaktatott vendégek - gondolom előre megtömött zsebbel - végigdzsangáznak a műhelyen max. 10 perc alatt, kicsit nézegetnek, beszélnek pár sort az irodában 'oszt csumi csá :) . Ezek most az ISO követelmények betartásának vizsgálatáért voltak itt. Munkavédelmisek a húzósabbak, ha jönnek. Ők mindig találnak vmit. Nem szabályosan elvezetett elektromos kábelek (ált. hosszabbítóké) a gépek körül, nem jól lerögzített állványos fúrógép, vészesen billegő asztal, elszakadt földelő kábelek, előlhagyott üdítős üvegek, miegymás. Persze, ha bárki ilyen szándékkal megjelenik elöl a műhelyben, hátul egy percen belül tudnak róla, és dugdosnak el mindent amit nem kéne látni, csökkentve a büntetés mértékét :) . Maximum speed :) .

Nem tudom frissíteni a Vista-t, mert 15GB szabad helyet kéne ahhoz is. Csak tudnám, miért... Most 12GB van, 32GB-ból.
Nyomtam egy kis COD4 multit. Hát, nem valami fényesen ment. Ezt főleg a sok airstrike-nak és a rohadt helikpoternek köszönhetem. Utóbbi már sokszor az agyamra megy, képes 3-szor is egymás után kilőni, akár egy ablakból épphogy kitekintve is, de falon át sem kottyan meg neki vaktában.

Adtam fel skandináv lottót. Nem űzöm sportszerűen a szerencsejátékot, csak időnként fellövök egy szelvényt. Érdemes találati arányom persze most sem volt :) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#25) r-chee


r-chee
őstag

Ma majdnem felvágtam a bal karom sorjázópengével. Szép műszak vége lett volna. Elugrott a munkadarabról a sorjázó, és végigrántottam a karomon. Szerencsére csak felületesen, 10 cm hosszan. Nem vészes. Előfordulnak néha sérülések. Az ember belenyúl a fémforgácsba, keresődik a pengeéles marók között, szemébe repül a forgács lefúvatáskor, de a frissen felmart, sorjás satupofa is csodákra képes :) .

Megnéztem ma a Yes Man-t (Az igenember). Vígjáték (bár én romantikus filmként kezdtem nézni. Hm, félrevezetőek néha az NFO fájlok :) ), főszerepben Jim Carrey. Rendkívül jól játssza a szerepét. A film zenéje is jó. Hm, le is kéne vakarnom valahonnan :) .
Arról szól amúgy, hogy központi személyünk, Carl válása óta zárkózott, magába forduló egyén, aki szabad ideje nagy részét filmnézéssel üti el otthon (megjegyezném, hogy nem is oly régi filmeket néz a filmben :) ). Egy barátja rábeszélésére megy el egy előadásra, ami röviden arról szól, hogy mondj mindenre igent az életben, és a lehetőségek kitárulnak előtted. Carl beleugrik az igenek világába, és megkezdi pörgős életét, megismerkedik egy lánnyal stb. Azt én nem mondanám - mint a linkelt oldal leírása -, hogy bajokba keveredik, sokkal inkább mókásabb lesz az élete a korábbi helyett.
A film tartalmi mondanivalója mindenképp elgondolkodtató. Érdemes megnézni :K .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap cégnél megturbóztam kicsit a munkát, így du. 1-re végeztem a részemmel (norma), s maradt egy lájtos óra kicsit beszélgetni, járkálgatni, persze, nem túl feltűnően :D .
Melóból hazafelé beugrottam fater melóhelyére a kocsiért. Bicajt be a csomagtartóba, s tűz haza. Itthon két óra pihenés + közben várakozás anyára, hogy hazaérjen tanfolyamról. Majd fűnyírókat és kiegészítő dolgokat bedobáltam csomagtartóba. VW Passat CL csomagtere mi tagadás, bazi nagy, a hátsó ülés egyik felét lehajtva a damilos fűnyírónak, simán elférnek benne a szokásos bevetési eszközök :) . Benzinkúton vettem ioncserélt vizet (2L > 275FT), gondolván a vízhűtés mielőbbi felfrissítésére.
Amíg mama és anya elrendezték a temetőben a két sírt, én letudtam az első és hátsó udvarban a fűnyírást, és a kert fele is megvolt. Nyomtam neki ezerrel. Közben telefon > go to temető > anyáékat visszafuvaroz > fűnyírás folytat. 2 óra alatt letudva. Este hullafáradt voltam.

Jelenleg egy takarítási ciklus kellős közepén vagyok. Azaz inkább ülök :) . Érzem, hogy átnyúlik ez holnapra is. Két haverral 4-kor elmegyünk tekerni egyet, valahová az erdőkbe. Különösebben nem zavar, hogy Zala megye a kullancsokkal leginkább fertőzött rész az országban, ez a gondolat már alap dolognak számít. Itthon majd átnézem magam. Viszont sokkal inkább aggaszt a bicajom állapota (első kerékcsapágy), és az, hogy 24kg körül lehet a tömege, ami emelkedőkön nem éppen előnyös, mint már oly sokszor megtapasztalhattam. Kéne egy komolyabb gép (döntöttebb váz, speckó első teleszkóp, tárcsafék, miegymás finomság)...

Szemezgetek az új Radeon 4890-esekkel. Igen jó kártyák. Év végén megjelenő 58xx sorozat pedig még ígéretesebbnek tűnik. Nvidia-ból kezdek kiábrándulni, mert mást nem tudnak már, mint egy kártyát 3 féle néven aladni, és batár nagy chip-eket csinálni, vásárlókat hülyének nézni. Majd csinálok egy kalkulációt, hogy mennyiért tudnék megszabadulni mostani 8800GTX-től vízhűtő blokkostul, és mennyit kéne hozzácsapnom egy új karihoz (lehetőleg 4890-hez). Talán lesz belőle valami. Talán.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#27) r-chee


r-chee
őstag

Lezajlott a túra. Kb. 30km lehetett a táv. Kerékpárúton, műúton és erdőben. Útvonal: Letenye > Becsehely > át Kistolmácsra erdőn keresztül > Letenye. Szépen sütött a nap mikor elindultunk. Megmásztunk egy számunkra új kilátót. Egészen messzire ellátni róla. Látni lehetett Nagykanizsát keltre, délnyugatnak pedig a horvátországi hegyek tornyosultak. Ez mind szép volt, csak tovább indulva jött a záporeső az erdő kellős közepén. Az út persze percek alatt felázott :) . Kicsivel jobban néztünk ki, mint a vaddisznók dagonyázás után, de nem számított. Sárosan zúzás le 2,5km hosszan egy hegyoldalon. Kicsit megnőtt arrafelé a fű, volt vagy fél méter. Meg az út is kicsit leromlott, tele volt nyomvályúkkal. A kerékpárt majd lemosom. Mégsem mehetek el vele úgy hétfőn melózni :) . Mosógép szerencsére még üzemben van, szal ruhák legalább kipipálva.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#28) r-chee


r-chee
őstag

Hosszú idő után toltam UT3-ban egy kört TDM-ben a Diesel pályán. Eléggé elszoktam ettől a pörgős multitól, de majd hozzáedződök. Sokszor legyalultak, de legalább hallottam kétszer a mély "Multi Kill" hangot :) . Feldobtam legújabb patch-t és map pack-et is, így elég friss a játék.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#29) r-chee


r-chee
őstag

Ma egész délelőtt UT3 multi volt a menü :) . Délután elmentem anyával a Budafai Arborétumba egyet nézelődni. Múltkor megemlített, hogy jó lenne elmenni, megnézni a virágokat stb. Virágzásról lekéstünk 1-2 hetet kb. Nagyrészt elnyíltak már a virágok. A séta viszont jól esett a természetben. 1h45min alatt nagyjából körbejártuk a területet. Csináltam képeket is, majd felrakom őket valahová, és belinkelem.

Megpróbálom eladni a VGA-mat, hátha sikerül :) . Felraktam az aprók közé. 2*1GB Crucial memóriáimat is feldobom majd. Ha sikerül őket eladnom a tervezett áron (35k ill 12K), max. 20K ráfizetéssel egy Radeon 4890 tulajdonosa lehetek majd :) . Nem lenne rossz :U .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#30) r-chee


r-chee
őstag

Éjfél után nem sokkal ruhásan lehuppantam kicsit a leterített ágyamra, és reggel fél 6-kor összekuporodva ébredtem, villany égett a szobában, gép is ment bekapcsolt monitorral - szerencse, hogy torrent futott, így legalább nem volt teljesen hasztalan az energiafogyasztás. Ráadásul éjjel baromi rossz álmom is volt.

Hm, délutánra heves záport, zivatart jeleznek errefelé. Mivel a meteorológia elég bizonytalan műfaj, rövidnadrág és póló lesz a menetfelszerelés melóba, plusz tartalék pulóver estére. A szombati hideg záporesőben megedződtem már kicsit az idei évre :) .

Bedobom a gépbe a 2*1 GB-os, 1066MHz-es Crucial ramjaimat, és nyomatok egy stabilitás tesztet Prime95-tel. Azért teszem, mert ha felrakom őket apróba, a legelső kérdés tuti az lesz hogy "Tuning?" :) . Remélem, bírják még 1205MHz-en Prime95 alatt stabilan.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#31) r-chee


r-chee
őstag

Ma eszméletlenül szar napom volt. Odaértem melóhelyre, és onnantól kezdve vége volt a világnak, a percek óráknak tűntek. Nem munkaundor vagy hasonló, csupán egész nap megállás nélkül ömlött rólam a víz. Egyáltalán nem vagyok kövér, csak amolyan izzadós típus. Egyfolytában kiszáradt a szám, innom kellett mint a lónak, amitől egy idő után megfájdult a gyomrom. A légmozgás a csarnokban és kint egyaránt nagyon minimális volt. Állt a levegő. Du-n 6 óra körül már kezdtem igazán szarul érezni magam. Alig kaptam levegőt, bizonytalanná vált a mozgásom is, szinte elgyengültem. Belassult az idő, az óramutatók alig vánszorogtak odébb. Totál kész voltam :( . Szerencsére volt egy plusz pólóm, így tudtam cserélgetni kettőt. Még ülve, mozdulatlanul is szakadt rólam a víz. Ilyen nem volt még idén. Ezért utálom a késő tavaszt és a nyarat.

Családban anyai ágon a papám volt ilyen izzadós típus. Öröklődés ide vagy oda, a héten elmegyek az új háziorvosunkhoz is a problémával, mert évről évre egyre szarabb lesz ezt elviselni. Neten utánaolvasva, az indokolatlanul túlzott izzadásnak az oka lehet veseműködés zavar, hormonális probléma, pajzsmirigy túlműködés, cukorbetegség, stressz, miegymás (igaz, a neten felsorolnak minden olyat is, ami pánikra adhat okot :) ). Kellene nézetnem egy teljes vérképet, az elárul mindent. Vérnyomásomat megmértem az előbb, az rendben van. Tiszta őrület ez. 4-5 kemény hónap minden évben :( .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#32) r-chee


r-chee
őstag

Elmentem dokihoz. Kaptam "belépőt" egy teljes laboratóriumi vizsgálatra, mondhatni, megyek műszakira :D . Vérvételen már amúgy is régen voltam, persze, nem mintha annyira hiányozna... :) .
Igen fiatal még az idő, fél 10 van. Hiába, fent voltam már fél 7-kor.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#33) r-chee


r-chee
őstag

Kajáltam egy jót az imént. A holnapi reggeli úgyis csúszni fog kicsit a vérvétel miatt. Remélem, reggel sikerül hamar lezavarni a dolgot, és de. 10-re már bőven itthon leszek :) .
Nah, lépek is is vízszintesbe.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#34) r-chee


r-chee
őstag

Elszámoltam kicsit magam, csak 10:05-re sikerült hazaérnem :D . Vittem magammal két borítékot, hogy a vizsgálati eredményeket küldjék ki postán, ugyanis nem akarok holnap és pár hét múlva bemenni érte Nagykanizsára. Így a kényelmesebb.

Éjjel elég sok eső volt a környéken. Itt Letenyén szokás szerint nem durvult el. Nk. felé egy helyen tűzoltók szenvedtek az útra elég nagy területen és kb. 4cm vastagon lerakódott sár eltakarításával.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#35) r-chee válasza r-chee (#34) üzenetére


r-chee
őstag

Reggel egyik munkatársunk melóba jövet becsúszott kocsival az árokba az említett sáros útszakaszon Link. Lényeg, hogy ő maga nem sérült meg. A közútkezelőktől azért elmászhatott volna valaki éjjel NK-Letenye között, hisz tudhatnák már, hogy ilyen zivatarok után gyakori a jelentős sárlezúdulás az utakra. Akkor időben lehetne intézkedni, megelőzve a bajt.

Szarakodik a KMPlayer. Egyszerűen nem indul el, hiába teszem újra stb. Nem tetszik neki a 64 bites Vista vagy mi a franc? Legelőször elindult. Nem értem. Na meg itt van a 9-es PowerDVD. Ha rákattintok egy .IFO vagy .VOB fájlra, csak bejön a főablak, és PLAY-re sem akarja lejátszani a filmet. Csak ha még egyszer ráklikkelek a kívánt fájlra. Visszarakom vmelyik 8-as verziót, nem fogok kétszer megnyitni egy filmet.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#36) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap fárasztó délutánom volt. 2-kor már mondta főnök, hogy ne menjek vissza géphez, hanem segítsek festett alumínium alkatrészeket csiszolni, mert aznapi szállítás és sürgős. Volt belőle egy halommal. Karcolásokat kellett eltüntetni néhány felületről, mert látható helyen lesznek beépítve a vonatokba szánt asztalokba. Beleugrottam hát a 600-as és finomabb dörzsvászonnal (csiszoló papírral, smirgli papírral - kinek hogy tetszik jobban :) ) lefolytatott műveletbe. Szerencsére volt kéznél rezgőcsiszoló is. Régebben, mikor a lakatosok között kezdtem, megszoktam, hogy tiszta vaspor voltam műszak végére, így nem volt gond, hogy - még pár megmunkálóssal egyetemben - olyan szürke voltam az alu portól mint egy UFÓ :) . Persze elképzeltem néhányszor, milyen jó lett volna inkább szabin lenni. Kár, hogy nem látok a jövőbe :) . Utána festett alu profilok tetejéről csiszoltuk le a festéket. Visszaküldték a németek, mert megtört rajta a fény egy csíkban. Nem is csodálom, mert két részben lett felmarva egy kisebb marófejjel. Egy nagyobbal nehéz lett volna végigmenni rajta egy fogásban :(( . Csiszolta volna az a kedves munkatársam, aki lemarta őket... Csúnyán is néztem rá emiatt :) . Estére már nem igen éreztem a kezeimet, csuklóm még most is fáj.

Ma vettem az újságosnál GameStar-t, Gears of War teljes játékkal egyetemben [link] (gyári dobozban, CD kulccsal, ahogy illik). Összesen 2000FT-ért szerintem megérte. Filóztam, hogy vegyek-e egy UT3-as mellékletű GS-t is, és eladjam neten, de inkább nem vettem, hátha nem lenne jó biznisz.

Nah, most pedig kimegyek a kertbe egy kis cseresznyét majszolni :U .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#37) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap esti viharnak örültünk egy kicsit a cégnél, mert az áramszünetek miatt közös megbeszélés alapján beírtunk magunknak 1 óra áramszünet miatti állást. Igaz, csak fél óráig volt többszöri áramszünet. Inkább beszélgettünk, fényképeztük a vihar utáni narancssárga égboltot, ami gyönyörű volt este 8 utáni időszakban :) . Dolgozni úgy sem lehetett normálisan, mert az apró áramszünetektől állandóan megálltak a gépek és a kompresszorok is. Meg a melót sem szabad túlzásba vinni, ugyebár :) .

Ma délután süttettem kicsit a hasam a napon, közben olvasgattam.
Végre eljutottam odáig, hogy leteszteljem a 2*1GB-os memóriáimat, és feldobjam őket apróhirdetések közé ([link]). 1205MHz-en elsőre gond nélkül gurultak fél órát. Nem akartam őket tovább és többet tesztleni, csak kellett egy kis fényesítés, hogy majd jobban elvigyék :) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#38) r-chee


r-chee
őstag

Ma nem történt túl sok minden. Olvastam egy kicsit, UT3-aztam egy csomót. Vannak gamerek, akik elől csak menekülni lehet, szembeszállni velük azonnali halál :) . Úgy nyomatják a kombókat, úgy ugrálnak-pattognak, hogy követni sem lehet őket. Tudják, hol bukkansz fel, ha elmész valamerre, és feltűnéskor azonnal száll 3 rakéta az arcodba :) .

Úgy néz ki, el tudom passzolni a Crucial memóriáimat, 10.400 magyar pénzért. Hiába, többért nem vennék meg. VGA-m iránt nincsen nagy érdeklődés.

Most irány vízszintesbe, előtte azonban áramtalanítás, mert kint rendesen dörög.

Jó éjt mindenkinek!

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#39) r-chee


r-chee
őstag

Szakad kint az eső, dörög, villámlik. Veszélyben az éjszakai letöltési művelet :) .
Közeledvén a nyárhoz, egyre furcsább bogarak jutnak be a szobába az ablakon keresztül :) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#40) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap este épphogy lecsekkoltam az előző bejegyzést, pillanatnyi áramszünet jött többször egymás után. Elektromos hosszabbítót gyorsan ki is húztam. Winyóim szerencsére nem szenvedtek károsodást. Eléggé féltem őket. Nem ok nélkül. Kettő 750Gb-os Samsung 98% ill. 99% kondícióval rendelkezik H.D. Sentinel szerint. Egyiken 1 gyenge, másikon 2 hibás szektor. Nem áramszünettől vannak, csak úgy lettek a sok adatmozgatás során. 3. szerencsére 100%-os, illetve a rendszer partíciót tartalmazó 750-es Western Digital is 100%-os, pedig az nagyságrendekkel többet üzemelt, mint bármelyik Samsung. A WD rendkívül megbízható márkának tűnik. Samuból már egyik volt garanciális cserén szektorhiba miatt, igaz akkor én voltam a barom, hogy véletlenül kinyomtam a tápegységet működés közben - sose piszkáld a gépet hulla fáradtan :D . A WD azt is túlélte :) . Ha bármelyik winyóm bemondaná az unalmast, jelenleg 400GB szabad helyem van itt-ott, hogy mentsem ami menthető. Próbálom kímélni azért a merevlemezeket, legtöbbször csak egy üzemel. Hűtés 12cm-es ventik által biztosítva. Hőfokok ilyenkor 25-35 fok között.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#41) r-chee válasza r-chee (#40) üzenetére


r-chee
őstag

B@ssza meg a kutya!! Majdnem elvesztettem 660GB movie-t, ugyanis az eddig 99%-os kondíciós Samsung winyóm induláskor csak megállás nélkül kerregett. TC-ben nem is volt látható először, majd sokadik indítás után feltűnt, 660GB foglalt hellyel, de nem látható tartalommal. Szerencsére egy parancssorból kiadott chkdsk h: /f művelet helyrerázta a tartalmat. Sajnos a kondíciója leromlott 90%-ra. 17 gyenge szektor. HD Tune biztos kivillantana pár piros négyzetet. Ez meg fog halni :( . Biztonsági másolattal a háttérben nem aggódnék, de így...
A számítógéppel mindig csak a baj van. Sok drága hardver, melyek szívatnak a szoftverekkel egyetemben. Sokszor szívesen kivágnám az ablakon az egész pereputtyot, vagy eladnám a büdös francba, de hozzászoktam már, mindennapjaim szerves részévé vált a gép.
Ha behalt volna most a winyóm, 100%, hogy mérgemben kettévágtam volna flexel, de előbb kidobtam volna az ablakon a betonra :D .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#42) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap hegyi bulin voltam :) . A tavaly nyugdíjba ment Csesztregi Laci bá' tartott a hegyén egy party-t a nyugdíjas élet örömére. A munkatársak nagy része jelent volt azért, beleértve a főnökünket is. Az idő nem volt épp a legjobb, alattomosan, megállás nélkül szemerkélt az eső. Ennek ellenére kerékpárral mentem fel a hegyre. Nem sokon múlt, hogy autóval menjek, de akkor ugyebár nem ihattam volna :) . Mikor felértem, voltak már páran ott, akik rendesen el voltak ázva :D . Kaja, pia, zene, minden volt. Nah meg sátor, az idő miatt. Egyik hegesztővel, Attilával megittuk a pertut, így ezentúl tegeznem kell, és ha elvétem, alkalmanként 2 liter borral jövök neki :) .
A 15 fokos kinti hőmérséklet ellen hamar hatott a vörösbor-fehérbor-pálinka-sör kombó :D . Cigarettáztam is, pedig nem dohányzom.
A hazaérkezésem mikéntjéről még halvány emlékfoszlányaim sincsenek, a jobb csuklómon látható karcolásnyomok pedig valószínű egy bokortól származnak :D . Majd úgy is elmesélik kedden a hiányzó részleteket :) . Azért kiderítettem, hogy kocsival hoztak haza este 10-kor. A kerékpárt délben lehoztam a hegyről. Az éjszaka javarészt hányással és egy kis alvással telt. Délelőtt nagyon kész voltam. Gyomorfájás szerencsére elmúlt már.
Sikerült ma délelőtt megrándítani a bokámat, úgy, hogy fekve is majd bexartam a fájdalomtól. Anya adott valami extra erős fájdalomcsillapítót, bevettem, és nemsokára hívtak is, hogy felvisznek hegyre keróért, mindjárt itt vannak. szerencsére gyorsan hatott a cucc, nem volt gáz lépkedni.

Holnap megyek délutánra melózni. Egyik gépen van sürgős meló, így délelőtt és délután is dolgoznak rajta, és kellett egy-egy ember délelőttre ill. délutánra, mert egyedül senki nem dolgozhat a műhelyben, hátha vmi baj éri és nincs segítség. Én azonnal igent mondtam a hétfőre, elvégre nincs szebb annál, mint ünnepnapon bent rohadni a cégnél :) .
De van jó oldala is: 8 óra túlórának számít a holnapi műszak. Hétfő meg alapból fizetett ünnep.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#43) r-chee


r-chee
őstag

Franc, kétszer ment el, mert bejött az 503-as hibakód megint, és kétszer OK-ztam.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#44) r-chee


r-chee
őstag

Tegnap este kicsit pókereztünk a szomszédnál a haverokkal, majd megnéztük A túlvilág szülötte (The Unborn) c. horrorfilmet. A trailer alapján én nagyon vártam a filmet, de csalódnom kellett benne. Kritikán aluli, pocsék film, gyenge sztorival, gyenge színészi alakításokkal :( .

Tegnap hétágra sütött a nap, de ma megint be van szomorodva az idő.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#45) r-chee


r-chee
őstag

A tegnapi műszak gyorsan lepörgött. Ketten dolgoztunk csak. Nem sok időnk volt beszélgetni, lézengeni, lekötött a munka bennünket, így hamar este 10 lett.
Ma kéne egy kicsit maszekolni. Itthoni köszörűgéphez kellene az új kőnek perselyt fabrikálni. Ha nem ma, akkor a héten valamikor.
Tesóm elviszi ma a memóriákat magával BP-re, hogy eladja majd. Egy srác jelentkezett rá, hogy elvinné, de nem vállalja be az átutalást, nem bízik ilyenekben, főleg itt PH!-n. Hiába villantottam meg 5 pozitív értékelésemet, nem hatotta meg. Az emberek egyre bizalmatlanabbak egymással szemben.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#46) r-chee


r-chee
őstag

Munkába menet adtam fel a postán skandináv lottót 2000 FT értékben (10 mező). Lett rajta egy 4-es és egy 5-ös találatom :) . Pénzben ez 4205 forintot jelent. Nem rossz. Legalább visszajött a két héttel ezelőtti játék ára is, mikor csak 3-as találataim voltak, vagyis egy vasat sem nyertem. Eddig 3-szor adtam fel életemben skandit; amúgy mást nem játszom. Ma nem csak légből kapottan X-elgettem, hanem az idén min. 11-szer kihúzott számokat variálgattam :) . Lehetett volna 6 találatom is, ha jól variálok velük. Jövő héten más szempontok alapján is megpróbálom kiválasztani a számokat.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#47) r-chee


r-chee
őstag

Megszottyant az idő, esik az eső. Szuper. Esernyő elő, melóba indul.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#48) r-chee


r-chee
őstag

Mindig is vágyódtam a halkonzervek után. Talán amiatt, hogy a csapból is az folyik, hogy a hal egészséges, egyél sok friss halat, vagy halkonzervet. Kipróbáltam már jó pár fajtát. Sajnos többségében annyira túlzásba viszik a különféle növényi olaj használatát, hogy nem is érzel mást, csak az olaj ízét. Fogyasztás után pedig garantált a gyomorfájás.
Ma megakadt a szemem egy chilis mártásos tonhal konzerven. Gondoltam, ez talán nem úszik az olajban. Valóban nem úszott az olajban, jó íze is volt és a chilihez hűen csípős is volt. Gyomorfájást sem okozott. Viszont salakanyagként távozva rettentő égető volt, s hirtelen égett vagy fél órát a bélrendszerem utolsó métere :D . Elegem van a halkonzervekből. Többet meg nem kóstolok egyet sem, az hót ziher. Meg belegondolva: agyon vannak tartósítva, hűtés nélkül 3-4 évet elállnak. Ez pl. 2011-ig volt szavatolva. Pff.

Ma (csütörtök) hajnalban történt egy tűzeset itt Letenyén >> [link]. Két fószer meghalt a tűzben/füstben. Egyiket ismertem látásból. A Jáni Ferkót. Szinte egész nap csak züllött. Az utcánkban az árokban, út mellett aludt sokszor részegen, vagy a Plus előtt kéregetett vagy aludt, szintén részegen. Volt, hogy az utca elején a romáknál lakott egy ideig, máskor pedig erre-arra. Kedden még fel is figyeltem rá, hogy látszólag józanul nézegeti a forgalmat a parkból, padon ülve, várva az órák múlását.
Nem volt idős, szerintem 45 év körül lehetett. Az alkohol tönkre vágta az életét. Lecsúszás, és onnan már nincs visszaút. Jellemző ez hazánkban. Piálásból toplistás ország vagyunk.
Szerda este is be volt állva a fóxer. A házban elég sok papírhulladék illetve ruha volt szétszórva, könnyen tüzet fogtak. Valószínűleg cigaretta miatt. De jobb is szerencsétlennek, az élete már úgy is padlón volt, nem volt hova lejjebb csúsznia. R.I.P.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#49) r-chee


r-chee
őstag

Nocsak, megeredt az eső és dörög. Miért pont ne akkor, mikor készülök le dokihoz és boltba. Mily meglepő.

VGA hirdetésem alapján érdeklődött egy srác a 8800GTX-em gyári hűtője után. Arról is a venti kéne neki. Ha megér neki 3k5-t, talán elviszi, és legalább nem porosodik itt a polcon.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#50) r-chee


r-chee
őstag

Jövő héten 3 gépen három műszak lesz. Alu asztalokhoz nagyon erőlteti a nagyfőnök az alkatrészek legyártását, mert olcsóbban tudja valahol lerendezni a festésüket. Augusztusi, sőt vmiből még az egész éves rendelések is le lesznek nyomva. Kíváncsi leszek, ha lefogy ez a széria, mit fogunk csinálni. Így sincs valami hű-de-sok munka, egy-két dobozz cucc áll a gépek előtt. Hozzánk is érkezik azért mindig valami apróság, de nincs az a nagy bőség. Van, aki szerint idén lesz leállás is, ha így megy tovább. Mondjuk inkább az legyen, mint elbocsájtás. Tavaly decemberben így is mínusz 7, év elején pedig mínusz 6 fővel lettünk kevesebben, plusz Keszthelyen állítólag már össz. 40-nél is több fővel. Hiába, minden országban a raktárak tele vannak az eddigi túltermelésektől, a készleteket pedig egyre kevesebben veszik, kisebb a kereslet kell a termékek iránt.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  r-chee blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.