Hirdetés

2019. október 18., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Qva maxtor (téma lezárva)

(#1) Arnold2

Arnold2
(őstag)

Na Hali!
A szitú a következő: Van/volt egy Maxtor 80G 7200RPM 8mb cach Winyóm!
FOGGGGGALMAM nincs miért de a nyákról egy csip HATALMAS nagy füstel elszált! Rohadt jó volt!:( Namármost nekem van egy másik vinyóm ugyan ólyan csak 2mb cach annak a nyákját ráraktam az elszált helyébe Lesz ami Lesz alapon!
Mit ne mondjak qva nagy pánikban voltam hogy a jó nyákból nehogy bumm legyen!De a nagy Hardware isten velem volt és megtudtam hogy 1 bit sem veszet kárba és maga a winyó OK csak ugye a nyák!
Noss a kérdés:honnét tudnék nyákot venni hozzá és/vagy tudna nekem valaki eladni! PLZ nagyon sürgős lenne!!!
Arno

(#2) MUŁĐER válasza Arnold2 (#1) üzenetére

MUŁĐER
(addikt)

Próbáld meg egy bontóban!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) Peat;) válasza Arnold2 (#1) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Gari? Egyébként maxtort többet ne vegyél, már röhejes hogy minden 2. ,3. elszáll!

(#4) Arnold2

Arnold2
(őstag)

Gari?????? AHa Mistrál! Csak ennyit mondok!
Aki nem érti annak elmondom: Azt mondták ha van látható (!!!) nyoma az ''elpukkanásnak'' akkor nem foglalkoznak vele mert a gyártó sem teszi!

(#5) MUŁĐER válasza Peat;) (#3) üzenetére

MUŁĐER
(addikt)

Nekem is ilyen 80GB-os Maxtor van!Kezdek félni!:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) Gismo

Gismo
(addikt)

Na jó van akkor asszem mégis csak áttérek a Hitachi-ra vagy a WD-re. Nem kő Maxtor bár van egy ami műxik jól, de az még régi széria.

(#7) Peat;) válasza Arnold2 (#4) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Haveromnak is most szállt el a maxtorja pár hete, és mistralban cserélték neki! Normális hangvétel a fontos velük, akkor is ha ez csak egyirányú.

(#8) Notes

Notes
(senior tag)

Most indult egy ' Jól működő Maxtorosok ide! ' c. topik. Látogasd meg őket ki tudja talán van nyákjuk, de lelki vigaszt biztos lelsz náluk :D
Esetleg sikerül elbizonytalanítani őket.

Romanes eunt domus!

(#9) SIDE

SIDE
(aktív tag)

Sziasztok !!!
Most vettem egy IBM/Hitachi 120GB 7200rpm 8MB cache winyót.
Bátran ajánlom mindenkinek ezt a fajtát. Nagyon jó, de tényleg.

(#10) Trak válasza Gismo (#6) üzenetére

Trak
(addikt)

A fórumokat olvasgatva inkább a 80-asokkal van a baj.
Itt van nálam most épp: 2db 120 Maxtor 2MB cache
1db 120 Maxtor 8MB cache
1db 30 Maxtor

és semmi gond velük
az egyik 2 Mb-os 120-as és a 8MB-os 120-as 1 éves, a másik 120 2MB-os új.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) Gismo válasza Trak (#10) üzenetére

Gismo
(addikt)

Részletesebbeket is írhatnál róluk.
Köszi!

(#12) vtechun

vtechun
(veterán)

szerintem az a lényeg hogy ne melegedhessen túl a winyó, vigyázni kell erre... itt ahol vagyok most (multimédia fejlesztő tanfolyam) a winyó(Maxtor 80 giga)(40°-45°) 10°-15° -al melegebb mint a proci (30°-35°)... Otthon meg hidegebb 15°-20°-al... amúgy itt a tanfon 1 már meghalt a 20-ból...

(#13) Naras válasza SIDE (#9) üzenetére

Naras
(őstag)

Ha csak most vetted, honnan tudod, hogy annyira jó?
Én IBM-et a büdös életben nem vennék, az biztos.

[Szerkesztve]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#14) Gismo válasza Naras (#13) üzenetére

Gismo
(addikt)

Hát IBM-et már nem is találsz! Hitachit viszont nyugodtan vehecc, merthogy azok a leggyorsabbak és mostmár ugyanolyan megbízható mint a WD, Seagate, Samsung.

(#15) SIDE válasza Gismo (#14) üzenetére

SIDE
(aktív tag)

Az a Hitachi részben IBM. Szóval ha Hitachit veszel akkor IBM-et is veszel egyben. Ilyet vettem most.

(#16) Trak válasza Trak (#10) üzenetére

Trak
(addikt)

Ok részletesebben:

2 db 120GB-os 2Mb cache DiamondMax +9 ATA133-as Maxtor
Egyik 1 éves, másik új, 3 napos. Mindkettő tökéletesen működik,.

1 db ugyanolyan mint a fentiek, csak 8Mb cache-el. Ez is 1 éves, és tökéletes.

30-as is ugyanilyen (tudnám miért nem írtam, hogy mindegyik ilyen?:))
2 MB cache.

Mit írjak még róla?
Gyorsak, megbízhatóak... ennyi.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) Club válasza Arnold2 (#1) üzenetére

Club
(őstag)

Amikor elmondtam hogy a MAxto-ok (agyrésze)ócska, többen lehurrogtak.
MIndkeinek ajánlottam, hogy akinek Maxtorja van, sürgősen archiváljon mindent.
Nem ez az első eset, és nem az utlsó sem.
Sajnálatos:(
Én ugyanígy jártam, nekem cserélték gariba.

(#18) dark bit

dark bit
(tag)

Üdv!

Nekem volt egy Maxtor vinyóm amin kezdek elszaporodni a bad sectorok aztán kaputt és mot van egy amivel már évek óta semmi gond (2-3 év).
Nem akarok semelyik HDD gyár malmára vizet hajtani de irtó sok vinyó készül napjainkban, ha meghibásodik, hát ezt dobta a gép...
Az egy dolog, hogy nem a Mistralnál kell vásárolni, mert köthsögök és nem vesznek vissza semmit, de őket is csak a nyereség hajtja.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#19) Notes

Notes
(senior tag)

Így van. Inkább fizetek 2000 Ft-val többet egy vinyóért, de nekem ne álljanak le köcsögösködni ha garanciális gond van. Nekem ez ennyit megér. Sokaknak nem.

Romanes eunt domus!

(#20) Arnold2

Arnold2
(őstag)

Azóta voltam a mistrálnál a szervizükben! Olyna nyugodt és kellemes hangvétellel adtam elő problémám hogy még én is megijedtem magamon! Modták AHA!
Ahogy a srác meglátta az SZARRRRRÁÁÁ éget csipet hátra vitte hogy lefényképezze!!!! Mire visszajött mondta hogy ugyebár a Maxtor nem vállal ilyen meghibásodásért garit ezért ő sem! Ajánlotta a Samsung Winyót mond: kösz fizesd ki. És mivel a tápomnak semmi baja nem lett így még egy nyilatkozatott sem adtak ki hogy ''talán túláramot kapott a winyó'' amivel mehettünk volna az Elműhöz! Na mindegy! Most hosszas spórolás és veszek egy Samsung Pumát!!

(#21) xcbiker

xcbiker
(addikt)

Adatmentést én szoktam vállalni szinte bármilyen hibával elszállt vinyókról.

Notebook Javítás, BGA chip csere. - Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#22) Arnold2

Arnold2
(őstag)

Adatmentést már megoldottam, kösz! Fogtam a jó winyóm jó nyákját ráraktam az elpuknat helyébe és lementettem az adatokat!!!! :DD Nekem csak elektronika kellene!

(#23) xcbiker válasza Arnold2 (#22) üzenetére

xcbiker
(addikt)

elektornikát nem tudok adni.

max javítást, vagy megveszem a rossz winyót.

Notebook Javítás, BGA chip csere. - Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24) Szatír válasza vtechun (#12) üzenetére

Szatír
(aktív tag)

És azt hogy érted el,hogy hidegebb legyen ?

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#25) Peat;) válasza xcbiker (#23) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Ha ezzel foglalkozol elmondanád melyik vinyó miért jó? Maxtor ugye elég gyors csak sok elszáll, előjelek nélkül. Seagate szerintem nagyon megbízható, halk csak lassúcska tapsztalat alapján. Ibm/hitachival mivan, vagy samsung most a legjobb választás? (IBM-ről is sok rosszat hallottam, de akkor még nem volt együtt a hitachival)

(#26) Arnold2 válasza xcbiker (#23) üzenetére

Arnold2
(őstag)

És mennyit gondolnál egy ilyen winyóért? Ja van rajta egy rakás CDkép + játék is :DD :)) :DD

(#27) Den válasza Peat;) (#25) üzenetére

Den
(veterán)

ibm-nek volt egy rossz 40gigás sorozata, de azóta semmi gond vele.

www.simson4t.hu

(#28) TudorVigyor válasza Peat;) (#25) üzenetére

TudorVigyor
(aktív tag)

OFF A Hitachi nem feleségül vette az IBM vinyógyártó részlegét, hanem megvette :) ON

(#29) TudorVigyor válasza Den (#27) üzenetére

TudorVigyor
(aktív tag)

Az sajnos több volt annál. A 60-as, 80-as, 120-as sorozatú Deathstar-okban üvegtányér volt, mindegyik méretben, aztán rájöttek, hogy leválik róla az adathordozó réteg, ha a fej sokáig egy helyben áll. Erre jött egy firmware revízió, de nagyon későn.
180-astól újra aluminiumtányér van.

Az újítások gyorsítanak, csak alapos tesztelés nélkül több a kár, mint a haszon.

Sajnos az üvegtányér nem az egyetlen IBM újítás, remélem a többi jobban beválik.

(#30) Gismo válasza TudorVigyor (#29) üzenetére

Gismo
(addikt)

Beválnak azok az újítások, mert a WD raptor után a 7k250 a leggyorsabb, és a megbízhatósága is fényévekkel nőtt.

(#31) agostonl válasza Arnold2 (#1) üzenetére

agostonl
(tag)

FELEJTSD EL A NYÁKVÁSÁRLÁST!!!

A Kürt Kft ([L]http://www.kurt.hu[/L]) oldalán is írják, hogy a gyárilag a merevlemezre kerülő BAD sector-okat az elektronika firmware-jébe tárolják, ha cseréled a nyákot, azzal leölheted a vinyód!

Ments és vegyél új vinyőt!

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#32) TudorVigyor válasza agostonl (#31) üzenetére

TudorVigyor
(aktív tag)

Pedig van vinyó, aminél működik a nyákcsere. Talán azért, mert a bad sector tábla nem EPROM-ban, hanem magán a lemezen van, ahogy az logikus lenne. Írd le azt is légyszi, hogy a kürt hol fejti ki az általad hivatkozott okosságot, mert hirtelen nem találtam. (Ok, biztos ott van, csak nincs időm keresgélni).

(#33) agostonl válasza TudorVigyor (#32) üzenetére

agostonl
(tag)

A Kürtről->Kürtölő->17. Cserebere
cikket olvasd el! :t

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#34) demagóg válasza agostonl (#33) üzenetére

demagóg
(aktív tag)

2.5-ös vinyók többségénél most is a villany tárolja. 3.5-ösöknél már nem jellemző, ezek általában büntetlenül cserélhetők. Itt a külalakra egyező panel, de más verziójú FW szokott gondot okozni. Ilyen műveleteknél a legfontosabb, hogy (körültekintő) csere után mentsük a vinyó tartalmat. Piszkálás, módosítás nélkül. Lehetőleg DOS szintű progival, hogy a rendszer ne írjon vissza. Ha nem jön össze a dolog, legalább akkor sem rontottuk tovább a helyzetet. Felülethibás vinyónál sajnos nincs biztonságos házi módszer. A ''gyorsan szedjük le mielött tönkremegy teljesen'' gondolat ugyanaz, mintha azt mondanánk, hogy ''minél gyorsabban tegyük tönkre, hogy ne szenvedjen''. Persze az otthoni adatok nem értékesek, a fontosakat meg úgyis mindenki menti magának. :)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Qva maxtor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.