Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Quantum winyó néha leáll... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Udv!

Van nekem egy olyanom, hogy Quantum Fireball CR-A 8,4 GB. Namost, a problema az, hogy neha, csak ugy magatol fogja magat es szepen csendben leall. Ettol ugye windózXP benyögi a kekhalalt, mivelhogy ez a rendszerwinyó. Erdekes modon, ha kihuzom a tapot a winyobol, es visszadugom, szo nelkul elindul. Gondoltam, tulmelegedett, de egyaltalan nem meleg, szoval gozom nincs mi lehet a baja.

Valakinek otlete?
(azon kivul, hogy gyenge a tap... mert 2 honapig siman ment igy gond nelkul)


Konfig: 200W-os tap, Abit BH6, powerleap atalakittoval Tua Celeron 1,2 Ghz, Gef4 MX440, LG CD-iro, Diamond Sonic Impact s90, es a Quantum Fireball CR-A 8,4GB.

(#2) Crull válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


Crull
csendes tag

Nézd meg, hogy a BIOSban be van e kapcsolva a PowerMenedzsment. ha igen akkor kapcsold ki.. és imádkozz, hogy ez legyen a baj. :U

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Lehet pl kontakthibás kábel.
Próbáld meg másik csatin.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) neduddki válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Talan az a200w-os tap sem az igazi!!! szeritnem az egy kicsit szukos

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Pówermenedzsment ki van kapcsolva Biosba, es windózba is, szal az nem lehet gond. Masik tapcsatit mar probalatam, most az ide csatlakozo+kabel cseret tesztelem. Eddig nem állt le. :P

(#6) g5hic válasza Gabesz84 (#5) üzenetére


g5hic
tag

ilyen problemak 90%ban a rossz/rosszul erintkezo csatlakozo miatt voltak

Komputer Kombinát

(#7) Gabeszka válasza Gabesz84 (#1) üzenetére


Gabeszka
csendes tag

Figyelem!
Én nem Gabesz84 vagyok, hanem Gabeszka.
De!

Nekem is ugyanez a vinyóm van és XP, és a múlt héten eljátszotta ugyanezt a vinyóm. Csak nekem nem kékhalál jött, hanem simán lefagyott.
A vinyó kattant 1-et, mintha standby-ba ment volna, de erre oka nem volt, mert épp valamit kattintgattam jobbra-balra.
És nekem sincs beállítva semmi PowerManagement!

Mi a franc ez?

Lehet, hogy ezek a vinyók most kezdenek kipúrcanni?

(#8) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Hat nagyon merem remelni hogy nem akarja felmondani a szolgalatot :)
Az szerintetek nem lehetseges hogy valami szoftveres problema van? Mert mindig csak akkor jon elo, amikor a winXP mar bebootolt.

(#9) szipak


szipak
tag

hi!

nekem egy Quantum Diamond Max 9 Plus vinyom van, 80G. hasonlo a problema, csak nekem nem hal ki az xp. kattan egyet, mintha parkolopalyara allan a az iro/olvaso fej (mint amikor kikapcosl a gep), aztan ujramegy tovabb. erdekes modon linux alatti ilyen egyszer sem tortent meg...
ha barki tudja mi a problem, pliz help.

(#10) Gabeszka válasza szipak (#9) üzenetére


Gabeszka
csendes tag

Rákérdezek:

XP? :DD

(#11) LVXXX


LVXXX
tag

Szerintem kicsi az 200W-os táp.

Nálam a windows 2000 csinált hasonlót induláskor felpörgeti a CD-t is, de a gépemben van egy író is és a két egység egyidejü müködtetését ( az olvasó még pörgött mikor az írót is elindította) nem bírta a táp és lekapcsolt, vagy reset-elt a gép. Táp csere után megoldódott a probléma. Érdekes módon a probléma Win ME alatt nem jelentkezett.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Quantum winyó néha leáll... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.