Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Quantum problem... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Velocity


Velocity
aktív tag

hi all!

van egy kis gondom, jelenleg nem mérvadó, de félő, hogy azzá válhat!
Tehát: az alany egy Quantum FB Lct10 15Gigás kiswinyó. A következő lenne a gondom: a cucc néha (sztem) ejti a fejet, vagy ilyesmi, ebben nem vagyok biztos mivel ilyen katogó hangot ad (tidikt)...mintha leesne benne valami! Tudom, hogy a fentebb említett ejti a fejet kifejezés tartalmát tekintve nem valami pontos, de én már sokmindenkitől hallottam, annak ellenére, hogy fizikailag kizárt (ugyebár ez nem bakelit :)) )

kérdésem, ez a winyó hibája, esetleg IDE kábel, vagy tápkábel problem:F:F

Ha már valaki találkozott ilyennel PLS HLP

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#2) Gambit válasza Velocity (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem először is ments le minden fontos adatot róla valahova, biztos ami biztos. Esetleg próbálgasd, hogy másolás közben csinálja-e, vagy véletlenszerűen. Szerintem ha a fejet ráejtené a lemezre, akkor nem csak egy koppanást hallanál.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) I_Am válasza Velocity (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Lehet tápellátás probléma persze, de nem kizárt az sem, hogy elektronikai a hiba. A quantum vinyoknál régebben jelentkezett probléma volt, hogy a tápcsatlakozó forrasztása elgyengült, ilyenkor pont ezt a kattogó hangot hallatták. Azért van ez a kattogó hang mert ezeknél a vinyoknál a fej parkolását még egy rugó segítségével oldották meg és mikor kirántja a fejet parkolásra pl tápkimaradás miatt akkor kattan egyet.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Velocity válasza Gambit (#2) üzenetére


Velocity
aktív tag

nos azt, hogy ejti a fejet, én nem úgy értelmezem (bár van aki igen), hogy ráejti a lemezre, mivel a winyók feje csak horizontálisan tunnak mozogni, vertikálisan csak max nagyon brutális mechanikai beavatkozás után:)), de akkor már nehéz róla oprendszert indítani...vagy bármi mást:DDD

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#5) Velocity válasza I_Am (#3) üzenetére


Velocity
aktív tag

thx, én is ilyesmire gondoltam, csak nem voltam biztos benne! Mondjuk én először a csatlakozóra gondoltam, az aljzat eszembe sem jutott (bár ha belegondolok mennyit volt szegény ki-be huzigálva...:B)

nem tudtok vmi olyan helyet, ahol ezt meg lehetne nézetni, én ugyanis nem szívesen babrálom...

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#6) mr_ricsi válasza Velocity (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ilyenkor a QDPS kirántja oldalra a fejet.
A táp kontakt-hiba mellett ez jelezheti azt is, hogy a gépedben valami gond van a memóriával.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) Kepe


Kepe
aktív tag

Sziasztok!


Volt egy széria hiba a quantumoknál! Az egyik IC megy tönkre, és ez miatt a fejet kirántja parkoló állásba. Ez a kütyü felel a hömérséklet ellenőrzésért, és ha úgy érzékeli hogy magas, akkor ''kikapcsolja'' a vigyát. Mikor kezd tönkre menni az ic akkor rosszúl érzékeli a hőmit, így már korábban megteszi a szükmséges lépéseket! Volt ez a probléma már itt a fórumba!

Üdv! Kepe...

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Quantum problem... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.