Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) st6969


st6969
őstag

Egy ideje már csábít, hogy legyen egy saját quad-om. Ott kezdődött a szerelem, hogy a görög tengerparti nyaralóhelyeken kipróbáltam, ahol egymást érik a quad/autó/kismotor kölcsönzők, és mindenki ezekkel szaladgál (ráadásul bukó nélkül, teljesen szabálytalanul...).

Bizonyos feltételekkel közúti forgalomban is használható.

Vidéki kisvárosban nagyon keveset látni ilyet (gyakorlatilag szökőévente talán 1x).

Szívesen gyűjtenék véleményeket, tapasztalatot, hogy milyen célra, milyen típust érdemes venni...használtat, újat, hol érdemes kezdeni a keresgélést. Milyen biztonsági felszereléseket szükséges beszerezni, hogyan szállítsuk, hol vannak jó pályák, stb.
Olyat is írhattok, hogy 2 hét alatt úgy is megunom, aztán eladósorba kerül, meg télen mit csinálok vele, stb...

Nyilván anyagi kérdés is ez, de leginkább az blokkol, hogy nem ismerek ajánlott típust, műszaki probléma esetén nem tudok hova fordulni, mert nem értek a motorok bütyköléséhez

Némi infó itt is elérhető.

(#2) perge666


perge666
veterán

Én is ezen agyalok pont.
Te esetleg mire jutottál?

(#3) st6969 válasza perge666 (#2) üzenetére


st6969
őstag

Szia, ezúton is üdvözöllek!
Őszintén szólva, nem sokra jutottam. Suzuki LTZ és KTM vonalon indultam el. A KTM jobban tetszene külsőre (525 XC pl), de nem vágtam bele. Részben anyagi okokból, másrészt műszaki szervizháttér oldalról nincs megoldás a környéken (én pedig nem vagyok szerelő, érzékem sincs hozzá).
De a vágy továbbra is megvan :)
Neked milyen elképzelésed van? Rendszámosban gondolkodsz, vagy csak hobbi, terep? Típus?

(#4) perge666 válasza st6969 (#3) üzenetére


perge666
veterán

Heló.
Én tavasszal voltam rajta hogy venni kellene egy rendszámos Quadot,de végül vettem egy vadi új Derbi Senda 50 SM-et.

Most viszont itthonra hobbi célra meg munkára jó lenne egy.

Uncsim néhány hónapja utánaérdeklődött a Quadoknak és az olcsóbb vonalon ment,végül vett egy 250-es Kymcot rendszám nélkül.
Neki vállalkozása van és a telephelyen vannak neki vasak,fák,és a Kymco után van neki egy nagy futó és tereprendezésre tökéletes neki.
Van targoncája meg teherautója,de ezzel a kis géppel jobban boldogul.....

Na mind1,a lényeg hogy én tavasszal vezettem először ilyen gépet még pesten motorkiállitáson,meg azóta p

árszor az uncsimét,de tetszik.

Nem tudom te mire akarod használni,de ez a 250-es Kymco elég erősnek tűnik,főleg hogy ez nem sport hanem az ATV ( azt hiszem így hívják ),ez elég nagy testű,fel van rácsozva,gallytörő rajta.
Ez végre nem megy olyan sokat 80-90-et,de viszont eléggé erős.

Ja,meg ezt a Kymcot ajánlották több helyen is,én is ezen a vonalon gondolkodok.

Szerelni én sem tudom,de 2 utcával arrébb van egy szerelő aki kifejezetten Quadokat és motorokat javít hivatalosan.
Igaz nem olcsó,de rosszat még nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#5) st6969 válasza perge666 (#4) üzenetére


st6969
őstag

Ez a Kymco nagyon tetszik. Az nem számít, ha nem megy gyorsan, 80-90 bőven sok. Szívesen használnám terepen, hegyekben (csak ahol nem tiltott), de leginkább kiépített pályákon. Ilyen hobbi felhasználás lenne, nem munka. De mivel most téli szezon jön, így egyelőre biztos, hogy nem vágok bele, talán tavasszal.
A rendszám amiatt jutott eszembe, hogy ha el akarom adni, szerintem rendszámmal sokkal könnyebb dolgom lesz, na meg használhatom városban is, ha úgy adódik.
Szóval meglátjuk :))

(#6) perge666 válasza st6969 (#5) üzenetére


perge666
veterán

Nekem a kertem 500méter hosszú,meg a szomszéd faluba is át tudok menni mert vannak homokutak,sőt,majdcsak a kertembe kezdődik a Gúthi erdő.......

Szóval én elég nagy területet be tudok járni rendszám nélkül is,számomra felesleges a rendszám már,kövön nem olyan buli menni vele.

Még meg se vetted már az eladás van eszedbe? :DD
Szerintem nem sok rendszámosat találni az országban,de ha sikerül az lehet van 2X olyan drága.

Na igen most jön a tél,de Quaddal télen is lehet csapatni.

Én most hogy kisírtam az új motort,az asszony nem igazán díjazza a Quad vásárlást,azt mondta hogyha meg lesz az új autó majd utána vehetek.De az meg még minimum 3 év,mert akkor jár le a házhitelünk.
De lehet elkezdek gyűjteni egy olcsóbbra,100-200 ezer körül már vannak,csak azok lehet nagyon rosszak,gyengék,gagyik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.