Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirus86


Sirus86
tag

Tetszetos termek! Egyebkent Synologynak van hasonlo termeke, mint konkurencia pariban? Koszonom!

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#2) .mf


.mf
veterán

"QNAP TS-462 NAS: erős alapok árazás"

Volt egy elírás a címben, kijavítottam. Szívesen.

"A NAS-tesztek kapcsán mindig felmerül, hogy mennyire drága egy ilyen készülék (ráadásul a 200 000 forintos vételárban még az adattárolók sincsenek benne), mennyivel olcsóbb otthon összerakni valami ilyesmit. Ez igaz, aki jártas mondjuk az openmediavault vagy a TrueNAS vagy az ezekhez hasonló OS-ekben, az tényleg összerakhat valami hasonlót, de csak jóval több munkával."

Next-next-finish. Majd' belegebed az ember.

Egy elég vérszegény 2c/2t Atomért 2 GB RAMmal (2023-ban) 205k, és ha még h.265 is kell, azért még extrán kell fizetni?
Az egyetlen, amit (nagyon) irigylek az ilyen kész NASokból az a kompakt, hot-swap ház. Hiába van ITX lapom 2c/4t Atommal, a mITX ház, amiben van, sokkal nagyobb, és így is csak 2 HDD fér bele, az se hot-swap vagy legalább könnyen cserélhető keretben, hanem becsavarozva. (Esetleg erre van valakinek tippje, ami nem heroinárban megy?)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) sasNAXO válasza .mf (#2) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Az értelmes árazású kisház utóbbi időben oximoron. :D
Ha esetleg nem ismerted, az Inter-Tech SC-4100 vagy az SC-4004: kicsi, látszólag hotswap, és persze drága.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#4) #72042496 válasza sasNAXO (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp ilyet kérdeztem az egyik topikban valamikor a hetekben, és ezek egész pofásak.

***

Én biztos nem csinálnám DIY, nekem a komplett gép és gyártó által támogatott rendszer bőven megér annyit.

[ Szerkesztve ]

(#5) Gargouille válasza .mf (#2) üzenetére


Gargouille
őstag

Bár ez minden ilyen NAS topicban előjön, de a hasonlatod kábé olyan mintha azt mondanád, hogy mit kell itt százezreket kiadni egy telefonért, mikor 10000Ft-ért megveszem a feltöltőkártyásat?! Az is telefon, nem? Vagy minek az 100 millás luxusautó, mikor a 20 éves használt suzukinak is van 4 kereke és gurul is. Há' nem? De. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) .mf válasza Gargouille (#5) üzenetére


.mf
veterán

Elég izzadtságszagú próbálkozás, gyenge párhuzam. Ha neked a a 2c/2t Atom és 2 GB RAM a 100 millás luxusautó, akkor meg is érdemled.
Ui, van pár tízezresem. Eredeti, gyári kiadású, nem DIY! Csak kiveszed a pénztárcádból és fizetsz vele, nem kell vele semmit dolgozni. Sőt, sorszámozott kiadás! Csakneked csakmost darabja 20 000, kihagyhatatlan ajánlat! ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) seven7 válasza Gargouille (#5) üzenetére


seven7
aktív tag

Ez nem jó hasonlat, mert kevesebb pénzből sokkal jobbat raksz össze és mondjuk egy TrueNAS-sal szoftveres szempontból sem vagy hátrébb. Csak hát a méret/hotswap, az nálam is baj.
De hát a kényelmet meg kell fizetni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) Victorio


Victorio
aktív tag

Tényleg nem értem az árképzést.
A brutális túlárazást a NAS-oknál mindig azzal próbálják megmagyarázni, hogy a szoftver támogatás miatt van aranyárban.
Aztán aki megveszi, az 85%-ban csak SMB-t, DLNA-t, meg esetleg valami torrent kilienst használ belőle. Amik már a 6 éves routeremben is benne voltak. Ingyen.
Ráadásul az 1-2-4 lemezes variációk közötti árduplázódást se lehet nagyon indokolni ezzel.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#9) Gargouille válasza .mf (#6) üzenetére


Gargouille
őstag

Igazából erre a "next, next, finish"-re reagáltam. Igen, hardveresen kevesebből is össze lehet rakni erősebb gépet. Igen, fel lehet telepíteni egy OMV-t vagy truenas-t egyszerűen. Ha csak egy fájlszerverre van szükséged, akkor még tán igazad is van. De ez a NAS egy komplex cucc, rengeteg funkcióval, mobil alkalmazásokkal, alacsony fogyasztással stb. amiket ha mind meg akarnál valósítani egyben házilag, akkor már nem jönnél ki sokkal olcsóbban vagy nem csak annyi lenne, hogy next-next-finish. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) tomio válasza Victorio (#8) üzenetére


tomio
tag

"Aztán aki megveszi, az 85%-ban csak SMB-t, DLNA-t, meg esetleg valami torrent kilienst használ belőle." - arra a 15%-ra lennék kíváncsi ami miatt így árazzák ezeket. És jogos-e az igényért ennyi felár...

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#11) emvy válasza Gargouille (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez a konkret darab azert erheti egyebkent meg egy TrueNAS-hoz kepest, mert van benne hardveresen gyorsitott videolejatszas es videostreaming. Ha valaki probalt mar TrueNAS-on osszehegeszteni egy hw-gyorsitott Plexet, az tudja, h eleg sok szopassal jar, ha most csinalod elsore.

Plusz amit a masik topicban is mondtam: videorogzites is jo lehet.

Plusz ehhez van support az arban. Pont tegnap a videorogzito szoftvernek volt valami gondja a QNAP NAS-omon, es par ora alatt megoldottak a supporton (bugos volt egyebkent az o szoftveruk, de legalabb tenyleg segitettek vele).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12) atis123 válasza Victorio (#8) üzenetére


atis123
tag

Pont ugyanezen agyalok amióta először megfogalmazódott benne a gondolat, hogy kell ilyen. Most igazából az egyetlen ami egyszembe jut, hogy a 4 disk-es setupnál, már RAID10 és társai is képbe jönnek. De Most még ami esezmbe jut, táp, hűtés. stb. Jó lenne látni egy kalkulációt rá, mert ez mióta nézem ezeket azóta idegesít.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#13) atis123 válasza emvy (#11) üzenetére


atis123
tag

Privátba nyomhatnál pár linket erről. Mert eléggé érdekel a téma.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#14) atis123 válasza Gargouille (#9) üzenetére


atis123
tag

Mondjuk a mobilalkalmazás pont nem lenne indok, szerintem azt sokan tudnák nélkülözni. Mást el tudok képzelni.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#15) .mf válasza Gargouille (#9) üzenetére


.mf
veterán

Ezek rétegigények, szerintem az emberek többségének nincs rá szüksége, nekem sincs (egyszerű fájlszerverként használom). Csinálhatnák azt, ahogy a h.265 fícsört, ezeket is külön adják, aztán fizessen érte az, akinek szüksége is van rá.

Nem az a gondom a gyári NAS-okkal, hogy az erre szabott OS-nek, extra programoknak, supportnak, és a kompakt, hot-swap háznak van valamennyi felára - hanem amikor ez 1 -> 2, majd 2 -> 4-lemezes esetben duplázódik, azt már nehezebben emésztem meg, hiszen az OS, programok, support ugyanaz, a hw minimálisan változik; az pedig, hogyha már 205k-t elkérnek érte, s közben ennyire gyenge hardvert adnak csak, az elég gáz. Ha egy írást ennyire visszafog, mi lesz egy resilver, encryption, vagy deduplication esetén? Ha már ennyit elkérnek érte, legalább egy kicsit kevésbé spóroltak volna a hardveren.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Gargouille válasza atis123 (#14) üzenetére


Gargouille
őstag

"Mondjuk a mobilalkalmazás pont nem lenne indok, szerintem azt sokan tudnák nélkülözni. "

Ezt csak a teljeség igénye nélkül említettem, mint tipikusan olyasmit, amit nagyon nehéz csak úgy összetákolnod, hogy működjön is. Amúgy sokan használják, hogy telefonon bárhol mutogassák a fotóikat vagy vidóikat stb. de például a QVR-hez is van mobil app, ami szintén nem elhanyagolható, ha valaki az rögzítésre is használja a NAS-t. Nem mondom, hogy mindenkinek életbevágóak a mobilalkalmazások, de sokan használják.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#17) Klupi01 válasza atis123 (#14) üzenetére


Klupi01
csendes tag

Pedig nincs is annál jobb, mint amikor random bárhol eszedbe jut valami jó kis film/sorozat/játék és a telefonos alkalmazással elindítod a letöltést, hogy mire hazaérsz, mind meglegyen ;)

Témához visszatérve, a hardver valóban lehetne combosabb! Ami nekem van (TS-251+), abban legalább egy 4/4-es cerka dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gargouille válasza .mf (#15) üzenetére


Gargouille
őstag

"Ezek rétegigények, szerintem az emberek többségének nincs rá szüksége, nekem sincs (egyszerű fájlszerverként használom)."

Ha neked nincs, akkor tényleg felesleges kiadás egy ilyen NAS, egy fájlszervert bármiből lehet csinálni, sokkal egyszerűbben és olcsóbban is. A magad nézőpontjából természetesen igazad van, viszont ezt azért túlzás kivetíteni általánosságban, mert sokaknak meg igényük van egy NAS nyújtotta képességekre, amivel kiváltanak több céleszközt anélkül, hogy mélyebben érteniük kellene hozzá. Ha nem így lenne, akkor nem lenne QNAP meg Synology 10+ éve.

"Ha már ennyit elkérnek érte, legalább egy kicsit kevésbé spóroltak volna a hardveren"

Ezzel nem tudok vitába szállni, szerintem is drágák ezek az eszközök. Ahogy mostanság elég sok más dolognak, úgy ezeknek a NAS-oknak is elrugaszkodott az árazása. Mondom ezt úgy, hogy szakmában dolgozóként magamnak is bármikor tudnék fájlszervert építeni, hardver is akad itthon bőven, de mégis egy QNAP-om van.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#19) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Én a Qnap ts-364-4g el szemezek. Csak 3 lemezes + 2 M2, de erősebb procival adják (N5095)

(#20) fecke78 válasza Victorio (#8) üzenetére


fecke78
senior tag

hahaha nyilván a router ugyanazt tudja olyan stabilan meg sebbeséggel mint egy nas .
nem neked való
Lol

(#21) Dragon3000 válasza Klupi01 (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ehhez nem kell mobilalkalmazás, a használt torrent kliens webui része is elég, vagy akár beállított rss és a torrent oldalról hozzá tudod adni a letöltésekhez.

Jó dolog a gyári kész nas, de tényleg szörnyű, ahogy az árakkal elszálltak 2 lemez felett. Hardver szinten minimális változás, a legtöbb változás a házon van és a nagyobb tápon, aztán máris minimum kétszeres árat kérnek érte.

(#22) Dragon3000 válasza fecke78 (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szoftver részre gondolt, vagyis ott ingyen megvannak azok a dolgok, amiket használ. Persze a hardver korlátozza a dolgot, de szerintem ennél a nasnál is eléggé korlátoz a hardver.

(#23) zotyesz66 válasza Klupi01 (#17) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ezt 10 éve is meg lehetett csinálni egy 20000 Ft-os Zyxel-lel és egy androidos telefonnal.

(#24) Klupi01 válasza zotyesz66 (#23) üzenetére


Klupi01
csendes tag

Ne is emlegesd, régi szép idők! Ha nem lenne gigabites netem, jó eséllyel még mindig egy 325 V2-vel csapatnám :)

[ Szerkesztve ]

(#25) zotyesz66 válasza Klupi01 (#24) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nekem most is NSA320 van és nem tudom, mire cseréljem. Igaz, nincs gigabites netem.

(#26) tsi


tsi
tag

Hát jobban örültem volna hogy ha van még egy + gigabites aljzat rajta. Akinek nincs 2,5Gbit-es portja, az szopikálhat gigabitet. Úgy meg legalább 2Gbit lenne. Most Asustor-okkal szemezgettem, árban/hardverben sokkal jobbak, csak nem tudom milyen a szoftveres háttér...

(#27) zetor2000 válasza atis123 (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

A mobilapp iOSen olyan, hogy a QPhotoban fotózol, és a NASon landol a kép. Azaz a telefonodon csak átmenetileg van ott. Néha jól jöhet, ha ott fotózol, ahol nem lehetne :)

A Qmusic is olyan mobilapp, hogy nem kell streaming szolgáltató, mert ott a NAS, van benne sok lemez, azon zenék, szóljon az, ami amúgy is odahaza van. Ha ezt nézed, "akár" meg is spórolhatod az előfizetést -> profit. Én ugyan más lejátszót használok, de ez egy gyári, működő megoldás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#28) zetor2000 válasza .mf (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet vásárolni hot swap keretet, de nem ilyen jó minőségben, mint ami ezekben a NASokban van. Amit láttam, és vettem is egyet, az olyan, hogy a lemezek egy alu fiókban vannak, becsavarva, ezeket dugod be a hot-swap keretbe. A keret is alu. A fiókok hátulján lévő sata / táp csatlakozók egy nyák lapra forrasztott panelen lévő csatlakozóba cuppannak. A nyáklap kitölti a teljes területet, amit a 4 merevlemez igényel, azaz olyan széles és olyan magas, mint a 4 merevlemez egymáson. És ezt hűti egy 80as venti. Illetve, zúgatja, mert a panelen nem tud levegőt átszívni.
Ergo, a ventilátorod zúg, a merevlemezek meg megfőnek.
És ez a jobbik verziójú keret. Nem is használom.

Ez a Qnap meg olyan, hogy a keret mellett körbe van lehetőség légáramlatra. Még ha a meghajtót fogadó keret műanyag is, nem teljesen zárt, valamelyest szellőzik, és a ventinek van értelmes légszállítása, nem feltétlen "csak" zúg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29) atis123 válasza Klupi01 (#17) üzenetére


atis123
tag

Böngészőn belépek a teljes alkalmazásba - telfonról - és elindítom onnan.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#30) Deske89 válasza zetor2000 (#28) üzenetére


Deske89
csendes tag

Adott hot swap keretnél amiről írsz, szerintem a ventilátor célja nem is a lemezek, csak magának a nyák lapnak a hűtése volt tervezetten is...

(#31) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én bajlódtam már magával a SaMBával is, meg rendes NAS-sal is. Ég és föld. Most lehet szídni, hogy túlárazott egy ilyen de a gyártók rendesen összereszelik a szolgáltatásokat és optimalizálják a leggyakoribb usecase-ekhez. Maga a SaMBa egy csoda, de varázslónak kell lenni optimálisan bekonfigolni, míg a NAS gyártók ezt megcsinálják helyettünk és még van bennük egy rakat szolgáltatás, ami szintén rendesen össze van gyúrva.
Ja hogy van OMV meg TrueNAS, még az is lehet, hogy azok is optimalizálva vannak valamennyire, de ha egy otthoni vagy kisirodai mindenes szerver kell felhős integrációval, akkor azért nem egy ökör ára belefektetni a pénzt egy Syno vagy QNAP NAS-ba.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32) moleculez


moleculez
veterán

Én is sokat dilemmázok egy NASon leginkább a DIY vs gyártói cuccok kérdésében. Pont nemrég kommenteltem vhova, én pl inkább kifizetném ezt vagy hasonlót. Backuplja a telóról a képeket videókat meg a többi eszközt, de nem csak nekem hanem a többieknek is a családban, mindenkinek saját fileserver, hw gyorsított videó lejátszás... na ezt pont lefedi az iCloud, de ha localban gondolkodom, biztos hogy inkább vennék vmit mintsem építsek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) Gargouille


Gargouille
őstag

Egyébként annyit még hozzátennék az árazással kapcsolatban - árnyalandó a képet -, hogy ha mondjuk egy kisvállalkozást nézünk, akkor egy ehhez hasonló NAS-al simán elvannak és különösebb szakértelem nélkül akár maguknak beállítják és kész is. Az ára bár "magas", de ha mondjuk ehelyett egy olcsóbb gépből szeretnének szervert, akkor meg kell fizetniük egy szakembert, aki felkonfigurálja és utána felügyeli is. Ha ennek az óradíját hozzáadom az amúgy olcsóbb vashoz, akkor már az olcsóbb megoldás lesz a drágább. Ha így nézem az árát, akkor már nem annyira vészes.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34) Candy


Candy
tag

Nálam egy skylake i5 szerver van, az 32 giga rammal, 512 SSD-vel, meg 3x4tb lemezzel is tippre megvan kiló környékén, ezért cserébe Proxmox/ESXi alatt kábé azt virtualizál rajta az ember, amit nem szégyell. Androidon van SMBSync app, amivel esténként szinkronizálja a képeket a hálózati megosztásokkal, emellett meg arról megy a komplett otthoni infra, Sophos XG tűzfaltól elkezdve Jellyfinig. Igaz, hogy a konfigolás során átestem kábé két darab agyhalálon, hiába szakma, ugyanakkor erősnek érzem, hogy a hulladék celeronos platformért elkérnek 200k-t.

Ugyanitt szép meg jó az, hogy van állandó cloud access a tárolt fájlokhoz és egyebekhez, ugyanakkor naponta legalább öt Raspberry Robin incidenst kezelek, ami pont ezekről a nasokról szokott behullani. Egyébként terméktámogatás mennyi ideig van ezekre a csodákra? Mert általában az open-source kotyvalékok még a felcsúti kisvasúton is elmennek, illetve egy DIY eszközben a HW csere is egyszerűbb, ráadásul ha a platform nagyjából ugyanaz, akkor különösebben újra se kell állítgatni semmit.

Egyébként első körben érdemes lehet elgondolkodni, hogy mire van szükség egy ilyen eszköz esetén, aztán meg végignézni az igényeket és a lehetőségeket. Ha ez megvan, akkor utána lehet döntést hozni, hogy mit érdemes megvalósítani. Pluszegy: érdemes azt is megnézni, hogy meddig van support és ha vásárolt eszközről van szó, nem venni olyat, amire már nincs, amennyiben az ember ki akarja rakni az internetekre.

Egyébként mi szükség van a hot-swap fiókra? A csavarmentes szerelést még csakcsak megértem, de nem bírja ki az eszköz azt a tízperces downtime-ot?

wunderbike.postr.hu

(#35) #72042496 válasza Candy (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az 5+ éves Synology 718+ rendszeresen kap frissítéseket. Valószínűleg még sokkal tovább is fog kapni, ezt mások tudnák megmondani. Én nem láttam problémát a Celeronnal, mondjuk ebben négymagos van. Hotswap kényelmes volt, hogy seperc alatt átszereltem, amikor elromlott az egyik HDD. Arra számítok, hogy ha/amikor veszek nagyobb NAS-t, akkor pedig bővítésnél lesz praktikus.

Arra érdemes gondolni azért, hogy ezeket a NAS-okat olyanok is beüzemelik otthon, akik PC-t belülről képen láttak csak, vagy még úgy se. Ismerősi körben legalábbis ez a tapasztalat. A hátránya ennek az, amikor nem nézik meg mi micsoda és nem állítják be őket úgy, ahogy érdemes lenne. Valószínűleg az incidensek is gyakran ebből jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#36) Gargouille válasza Candy (#34) üzenetére


Gargouille
őstag

"Igaz, hogy a konfigolás során átestem kábé két darab agyhalálon, hiába szakma, ugyanakkor erősnek érzem, hogy a hulladék celeronos platformért elkérnek 200k-t."

Ha magadnak csinálod, akkor oké, de mondjuk ha ügyfélnek csinálnád, akkor mennyit számláznál ki az "agyhalálokért" munkaórában? Neki már úgy nem is biztos, hogy a NAS lenne a drágább. :) Mellesleg ezek a "hulladék celeronos platformok" röhögve mennek 10+ évig gond nélkül.

"Egyébként terméktámogatás mennyi ideig van ezekre a csodákra? "

Sok. QNAP-ból az ügyfélkörben van 8 éves NAS, amire még simán jönnek a frissítések, Synology-nál 12 évesünk is van, arra is. Szóval elég hosszú a terméktámogatás.

"Egyébként mi szükség van a hot-swap fiókra? A csavarmentes szerelést még csakcsak megértem, de nem bírja ki az eszköz azt a tízperces downtime-ot?"

Az eszköz még csak kibírná, de lehet épp a user nem. Van ahol / akinél igény, hogy leállás nélkül lehessen cserélni lemezt benne. Ahol sokan használják ott ez simán lehet elvárás lehet, vagy ahol például kamerákról folyamatosan rögzít a NAS ott sem biztos, hogy belefér.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38) moleculez válasza pipeline (#37) üzenetére


moleculez
veterán

:DDD :C

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39) Yodafon


Yodafon
senior tag

mi a tokomnek egy NAS-nak 16 giga ram? :Y

I'm gangsta!

(#40) Dragon3000 válasza Yodafon (#39) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha valaki nem csak torrentre és média megosztásra használja, akkor gyorsan el lehet fogyasztani azt a 16GB-ot is.

(#41) #72042496 válasza Yodafon (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínűleg nem raknak ebbe annyit, csak támogatja a modulokat. A gyakorlatban valószínű 16 GB fölött is. (Ahogy egy i3-as desktop processzor is kezel pl. 128 GB-ot, de nem azért, mert az egy jellemző párosítás. :))

[ Szerkesztve ]

(#42) Dragon3000 válasza #72042496 (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az i3 esetében is intel írta a 16GB memória támogatást? Vagy csak a használt termék esetében írták, hogy ennyit támogat? Mert ott szoftveres korlátozás vagy modul szám miatti korlát is szóba kerülhet, illetve az is, hogy amikor megjelent a termék, mekkora modulokat lehetett kapni.

(#43) Yodafon válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


Yodafon
senior tag

akkor ez igazabol egy rendes PC par extra tarhellyel?
200k arcedula nekem kicsit erosnek tunik igy.

I'm gangsta!

(#44) #72042496 válasza Yodafon (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy spéci számítógép saját OS-sel, igen. Én PC-nek nem nevezném, otthoni szerver inkább.

#42 Dragon3000
Ezt nem értem, az i3-ra 128 GB-ot írtam, csak érzékeltetésnek gondoltam. Az egyik 12. generációs adatlapjáról vettem.

[ Szerkesztve ]

(#45) Dragon3000 válasza Yodafon (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inkább pc alkatrészekkel szerelt céleszköz, cél szoftverrel, amit kiépítés szerint lehet bővíteni memória vagy egyéb bővítő kártyákkal.

#44 Balika911
Úgy értelmeztem, hogy valahol arra is kevés volt megadva, mégis kezel 128GB-ot. Ebben a nasban lévő cpu-ra az intel specifikációban szerepel a 16GB ram támogatás.

(#46) Yodafon válasza Dragon3000 (#45) üzenetére


Yodafon
senior tag

De minek? Cél eszközként célszoftverrel mire kell neki 16 GB RAM?

I'm gangsta!

(#47) Dragon3000 válasza Yodafon (#46) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok mindent lehet rá telepíteni, aki ki is használja, annak kevés is lehet a 16GB ram. Ezt hova kell magyarázni?

(#48) E.Kaufmann válasza Yodafon (#46) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én speciel használom a Dockert valamint néha a VM-et is. Kevés a 6 GByte. A fogyasztás sokat nem nő, de a használhatóság igen több RAM-mal

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49) emvy válasza Yodafon (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem a NAS home szerver is. Fut rajta gitea, CICD rendszer, videorogzito, Plex, torrent, Owncloud, stb. 40G RAM van az enyémben, jelenleg kb fele-harmada van használva max.

Csak egy Zulip vagy Element szerver minimum 4 GB.

while (!sleep) sheep++;

(#50) #72042496 válasza E.Kaufmann (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

De ezeket ilyen kis kétmagos gépen használod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.