Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SSAD


SSAD
újonc

Üdvözlök mindenkit,

Egy kis segitségre lenne szükségem. Sajnos a Qnap supporja egy fos, leveleztem valakivel, de képbe se volt mit és hogyan is akarok.

Arról lenne szó hogy van nekem 2 darab TS 231P Qnap Nas-om. egyiken tárolom a filmeimet, a másikat csak mentésre használom. mindekttőbe 2 lemez van. Amelyiken a filmek abba 2x4TB-os lemez, mig a mentés készüléken pedig 4 és 6Tb os lemez van benne.

Amelyiken a filmek vannak lassan betelik, márcsak 200gb tárhely van rajta.
mindkét gép vékony kötetbe van raid0-ra formázva, a küszöb már 98%-ra van állitva hogy legyen helyem. pillanatkép nincs beállitva.

vettem most egy 10tb -os lemezt és szeretném bőviteni vele a fő készülékemet. a supportnál azt irták hogy csak vegyem ki az 1-es lemezt és rakjam be az ujjat és várjak mig újraépiti. na ezt megcsináltam. sikertelenül, igy most vissza helyeztem a régit. igy most hozzátok fordultam segitségért. Remélem valaki tud segiteni hogy hogyan cseréljem ki adatvesztés nélkül.

Már arra is gondoltam hogy berakom az új lemezt újra konfigurálom a lemezeket, és mentésből visszarakok mindent. csak ez igy hosszadalmasnak tünik. hátha ti tudtok valami egyszerübb megoldást.

azért beidézem a qnap support által irt segitséget, ami loturót se ért.

"Current disk is indeed 4tb each in a raid 0.

/sbin/qcli_storage -d Enclosure Port Sys_Name Type Size Alias Signature Partitions Model NAS_HOST 1 /dev/sda HDD:data 3.64 TB -- QNAP FLEX 5 Seagate ST4000VN008-2DR166 NAS_HOST 2 /dev/sdb HDD:data 3.64 TB -- QNAP FLEX 5 Seagate ST4000VN008-2DR166

This means your DATA will be lost if any of the disk goes defect.. You can change to 6 tb (bigger size) you need to take out disk 1 4tb and plug a new 6 tb inside the NAS and let it rebuild with disk 2.

Once disk 1 has finished rebuilding do the same with disk 2.

Once finished you can expand the capacity of the raid 0 or you may create a raid 1 and than you will have at least a backup if 1 disk fails.

Same story for the other NAS if it has the same situation."

Segitségeteket előre is köszönöm.

(#2) Cirbolya_sen válasza SSAD (#1) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, a saját fórumában előbb kaphatsz ötleteket: https://logout.hu/tema/qnap_halozati_adattarolok_nas/friss.html

Cirbolya_sentinel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.