Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) benoce válasza antistati (#80) üzenetére


benoce
tag

Igen használok szünetmentest a TS-253 pro-hoz, valami noname, felismeri és kezeli, de néha elfelejti.
Ennek ellenére minden féle NAS és hálózati eszköz nálam valami UPS mellett teljesíti a 24 órás üzemmódot, az EON nem egyszer megtréfált.

Itt 2x3 TB WD30EFRX vannak, és belerak és használ, nem foglalkoztam a parkoltatással, müxik

[ Szerkesztve ]

(#82) antistati válasza benoce (#81) üzenetére


antistati
tag

Benoce: neked sípol a szünetmentes, ha áramkimaradás van? Ha igen ezt ki lehet kapcsolni, mármint sipolást nálad?

Elég láma kérdés, de milyen programokat érdemes egy alap usernek használni a 251-eshez és az mire jó?

KÖszi,
LAci

(#83) benoce válasza antistati (#82) üzenetére


benoce
tag

igen sípol az UPS ha áramkimaradás van, és nem, nem lehet kikapcsolni - legalábbis amit használunk

[ Szerkesztve ]

(#84) antistati válasza ubid (#44) üzenetére


antistati
tag

GMAIL fiókkal én is futottam egy két-kört, amire elfogadta!
Én is beállítottam először UBID kolléga által javasolt IMAP engedélyezést, majd nekem a QTS jobb felső sarkában található ADMIN fül alatt legördülő OPTIONS menüben sikeredett végre beaktíválnom...

(#85) antistati válasza antistati (#84) üzenetére


antistati
tag

Nektek milyen sebességgel mennek QTS-ben lévő File Station-nal a feltöltések, mert nekem csak 10Mbyte/sec -re jön ki, pedig CAT5e kábellel vannak az eszközök a TL-WR1043ND routerhez csatlakozatva?

A Chronos 7 laptopon Windows 10-es oprendszer fut jelenleg...

(#86) antistati válasza antistati (#85) üzenetére


antistati
tag

Érdekes, hogy File Station alatt csak 10 MB/sec el tölt csak fel, miközben Total Commanderben ezen idő alatt 70MB/sec el tolja fel az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#87) benoce válasza antistati (#86) üzenetére


benoce
tag

File Stationt nem igazán használom, csak ha távolról kell valamit gyorsan elérni.
Total Commanderes sebesség pedig stimmel

(#88) ubid válasza lajos75 (#77) üzenetére


ubid
őstag

Mi volt az ami nem tetszett benne ? Kíváncsi vagyok.
nekem is egyedül a virtualizáció sántít kicsit... De azért valljuk be hogy ahhoz proci kellene bőven. ez meg nem arra van kitalálva :)

Ezen kívül semmi bajom vele.

-.-

(#89) lajos75 válasza ubid (#88) üzenetére


lajos75
senior tag

Hát én azt mondanám hogy a DS 215J nas-om jobb volt :D
Az hozta a folyamatos írást - olvasást ~100MBs körül ez meg olyan hullámzó teljesítményt produkált :W
Másrészt szerintem hangos volt a ventilátora (erre nagyon érzékeny vagyok) :D
A burkolat nagyon felerősítette a HDD hangját, sehol egy rezgéscsillapító benne :W

Hát engem nem győzött meg és még frissiben visszavittem :)
Én ~100e. Ft.-ért többet vártam tőle :)

(#90) fogtunder válasza lajos75 (#89) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a HDD hang engem is zavart, aztán ahogy beraktam a TV szekrénybe a végleges helyére, már nem, én a ventit nem is hallom. írásban még az N54L sem produkált már a végére 100MBps-t, csak 80 körül, mondjuk gondolom inkább azért, mert kezdett töredezetté válni az adat és nem tudott szekvenciálisan dolgozni. és ha nincs éppen több feladattal terhelve a HDD, akkor ez is hozza a Gigabit LAN sebességeket, elég tartósan.

ha nem használja ki az ember a HDMI kimenetet, akkor nincs sok értelme pont ezt venni, de én nem bántam meg a vásárlást. amiben érezhetően jobb volt a DSM szerintem, az a Photo és Video Station, illetve a mobil appok egy része, de ott meg van, ami a QNAP megoldásai közül tetszik jobban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#91) ubid válasza fogtunder (#90) üzenetére


ubid
őstag

HDD-t én egyáltalán nem hallom. pedig nincs szekrénybe meg semmi.
A HDMI az nekem nagyon jól jött. TV-hez nagyon jól használható.
Sebességet nem mértem, de különösebben nem is érdekel.

-.-

(#92) antistati


antistati
tag

Ha nem vagyok otthon és alvó módban van a TS-251 NAS-om van arra lehetőség, hogy valami parancsal távolról is aktíváljam a Wake On Lan funkcióval?

Ha igen, akkor hogyan?

(#93) Jaby


Jaby
csendes tag

Sziasztok!

Ma délután óta én is boldog tulajdonosa vagyok egy TS-253 Pro NAS-nak. Toltam bele - egyelőre - egy 6TB-os RED-et, és kicseréltem a 2GB-os RAM-ot 2x4GB-ra. :D

Még csak ismerkedünk, de remélem jóban leszünk... :)

Üdv.

Jaby

(#94) Jaby


Jaby
csendes tag

Plex megy, Transmission tökéletesen fut, TS3 szerver szépen muzsikál.

Eddig jónak tűnik a szerkezet... :)
(mondjuk a 6 terás red-nek azért hallani a hangját néha.)

A filmek "optimalizációját" ki kellett kapcsolnom, mert folyamatosan csinált a plex egy mobil verziót mindegyik filmből, és szegény gép néha szélvihart csinált, mert felpörgött közel 4000-ig a ventije az állandó konverzió miatt.

[ Szerkesztve ]

(#95) antistati válasza Jaby (#94) üzenetére


antistati
tag

Szia Jaby!

Hol lehet kikpcsolni a filmek optimalizációját?

Köszi,
L.

(#96) Jaby válasza antistati (#95) üzenetére


Jaby
csendes tag

Szia!

Plex, Beállítások. Ott keresd.
De ha rámész valamelyik filmre, annak a beállításainál is megjelenik, azt hiszem.

Üdv.

(#97) antistati


antistati
tag

1. Ki mivel irányítja a HybridDesk Station-t?

2. QNAP remote controller, Keyboard & mouse megvásárlásának van értelme vagy elég a QNAP remote app a HybridDesk Station irányításához illeve minden funkciója eléréséhez?

3. Mivel meg van ez a csoda szerkezet szerintetek az ASUS oPlay HD2 -met ki tudja váltani teljesen, vagyis megszabadulatok tőle véglegesen, mivel csak filmek nézésére használtam időnként...?

Köfi,
Laci

(#98) ubid válasza antistati (#97) üzenetére


ubid
őstag

Nekem elég az app bőven. működik szépen minden vele.

-.-

(#99) antistati


antistati
tag

Következő LÁMA kérdésem!

Kell e venni WIFIs USB-t a NAS-hoz, ha veszek WIFIs Keyboard-ot?

Esetleg elég ha a hozzákapcsolt router az wifis?

Köszi,
Laci

(#100) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

A qnap appok közül ti melyeket használjátok? Van androidra illetve windowsra is egy rakás.

A fájlokat távolról hogy éritek el? (File station, vagy samba/webdav stb?)

Wifis billentyűzet? Sosem hallottam még ilyenről :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.