Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sonar válasza cousin333 (#299) üzenetére


sonar
addikt

Ezt a spyder nekem is új, de nagyon ígéretesnek tűnik.

Más: android alá fejlesztett már vki (kimondottan telefonon v tableten)?
Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy mit érdemes feltenni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#302) cousin333 válasza sonar (#301) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, a Spyder egy jó kompromisszumnak tűnik. Kellően sokrétű, mégis egyszerűen használható marad, ráadásul a Python a célnyelv (ellenben pl. az Eclipse-el). És persze ingyenes.

Egy másik érdekes IDE a PyCharm. Ez egy kereskedelmi szoftver, nem csak Pythonhoz, de van ingyenes Community Edition is, ami a mi szempontunkból teljes értékűnek tekinthető.

Ha pedig szkript és mondjuk adatfeldolgozás, akkor egyértelműen IPython Notebook.

Az androidos kérdésedhez nem tudok hozzászólni. :U

"We spared no expense"

(#303) sonar válasza cousin333 (#302) üzenetére


sonar
addikt

Én eddig win alatt Notepad++ illetve Visual Studio, linux alatt Geany-vel irogattam standard 2.7-es python scripteket egyszerűeket és összetettebbeket (legalábbis számomra).

PyCharmot nézegettem, de vmiért annó elvetettem, de most hogy van spyder nincs is rá szükség.

Az egyik IPython-os preziben is visual studiot használták ide-nek :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#304) tvamos


tvamos
nagyúr

Hello!
Most tanulok Pythonozni. (Hobby szinten.) Most bele is futottam egy feladatba rogton. (Magamnak adtam.) USB VCOM interface-en jonnek adatok egy hardware-bol, (arduino,) es ezt szeretnem a kepernyore kitenni. Valami nagyon egyszeru leirast keresnek, hogyan lehet ezt megoldani.
Elore is koszonom a segitseget! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#305) cousin333 válasza tvamos (#304) üzenetére


cousin333
addikt

Szia!

Először is: milyen környezetet használsz? Simán feltetted a Pythont a python.org-ról? Melyik verziót?
A virtuális soros porti kommunikációhoz a PySerial modult javaslom. Itt találtam is hozzá egy leírást. Ez alapján szerintem működnie kéne.

"We spared no expense"

(#306) tvamos válasza cousin333 (#305) üzenetére


tvamos
nagyúr

Windows alatt hasznalom, letoltottem, es telepitettem amit a google kidobott. Python 2.7.
Koszi, mar tolom is a letoltest.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#307) cousin333 válasza tvamos (#306) üzenetére


cousin333
addikt

Na, létrejött az összeköttetés?

"We spared no expense"

(#308) tvamos válasza cousin333 (#307) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, a telepito hibat jelez. Az t mondja "No Python installation found in registry", de nem hagyja megadni a helyet, ahova installaltam. :(

Parancssorbol meg ez van:
C:\Users\>easy_install -U pyserial
'easy_install' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.
C:\Users\>pip install pyserial
Unknown or unsupported command 'install'

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#309) tvamos válasza tvamos (#308) üzenetére


tvamos
nagyúr

:O
Mostmar jo lett... valoszinu...
\Python27\Scripts\easy_install pyserial
volt a titok.
:C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#310) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Miert van az, hogy ha a "command = abl1.destroy", akkor megy, igy meg nem:
def destroy_window () :
abl1.destroy
abl1 = Tk()
tex1 = Label(abl1, text='Tk test', fg='red')
tex1.pack()
gomb3 = Button ( abl1, text='End', command = destroy_window() )
gomb3.pack()
abl1.mainloop()

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#311) cousin333 válasza tvamos (#310) üzenetére


cousin333
addikt

Úgy már próbáltad, hogy:
gomb3 = Button ( abl1, text='End', command = destroy_window)

"We spared no expense"

(#312) tvamos válasza cousin333 (#311) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos igy sem jo. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#313) tvamos válasza cousin333 (#311) üzenetére


tvamos
nagyúr

Benaztam megint... Ez hianyzott: (). Helyesen:
def destroy_window () :
abl1.destroy ()

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#314) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Most a Tk-ban kene egy kis segitseg.
Ezt csinalom:
top = Tk()
top.delete(0, END)

De kiakad hibaval:
Traceback (most recent call last):
File "23-tk_display.py", line 23, in <module>
top.delete(0, END)
File "C:\Python27\lib\lib-tk\Tkinter.py", line 1894, in __getattr__
return getattr(self.tk, attr)
AttributeError: delete

Illetve igy sem jo:
top.delete(0, 1)
Vagy igy sem:
top.delete(0.0, END)
Gondolom, hogy rosszul ertek valamit a doksiban...
A masik gond, (ennel kisebb azert,) hogy Label fuggvenyben a justify nem csinal semmit...
textLine = Label( top, width=20, justify='left', padx = 10, text='kjdiogjspo', fg='BLUE' )
Mi lehet itt a problema?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#315) cousin333 válasza tvamos (#314) üzenetére


cousin333
addikt

Nem ismerem a Tk-t. Viszont:

A Tkinter.Tk() osztálynak nincsen delete metódusa (azért akad ki). Van viszont deletecommand, meg destroy. Gondolom az utóbbi funkcionalitása kellene.

A justify attribútum a több soros szövegekre vonatkozik. Ami neked kell elvileg, az az anchor.

ui: Nem tudom, milyen szerkesztőt használsz, de a jobbak automatikus kiegészítése felajánlja egy adott objektumhoz a lehetséges attribútumok/metódusok listáját. Amit meg nem ad fel (lásd delete) az általában nincs is.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#316) tvamos válasza cousin333 (#315) üzenetére


tvamos
nagyúr

Milyen szerkesztot javasolsz?
Eddig notepad2 volt win7-en.
Most at jell mennem linuxra.

Te milyen gui lib-et hasznalsz?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#317) cousin333 válasza tvamos (#316) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem a Spyder jó választás lenne, esetleg a PyCharm. Mindkettőben van konzol és kódszerkesztő egyaránt, és Linuxra is elérhetőek.

Egyelőre csak próbaként használtam gui könyvtárakat. Amire jelenleg nekem kell, arra az IPython Notebook is tökéletes - ami nem gui lib! -, érdemes megismerkedni vele. Ha egyszer továbblépnék a "rendes" GUI-k irányába, akkor valószínűleg a PyQt-t választanám a Qt Designerrel (bemutató). Ez egy drag-n-drop szerkesztő, az elmentett guit, meg pár sor kóddal betöltheted és használatba veheted. Esetleg kisebb, erre épülő könyvtárakat, mint a guiqwt.

Jelenleg Windows alatt a WinPython-t használom. Ez egy Python disztribúció, ami többek közt a fenti eszközöket integrálja magába. Mint a neve is mutatja, ez Windows only, de vannak más, cross-platform csomagok is, pl. Anaconda. De persze ez csak kényelmi lehetőség, a Python mellé egyenként is felteheted a csomagokat. A pip a te barátod.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#318) tvamos válasza cousin333 (#317) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a kimerito valaszt! Most csak tanulgatom meg, de hosszu tavon a PyLab-et szeretnem hasznalni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#319) cousin333 válasza tvamos (#318) üzenetére


cousin333
addikt

[link]

"We spared no expense"

(#320) tvamos válasza cousin333 (#319) üzenetére


tvamos
nagyúr

En meg abban sem vagyok biztos, hogy ertem a kulonbseget a ketfele import kozott:
import matplotlib
from pylab import *

Ez az iras sajnos nekem eleg homalyos... nem vagyok biztos abban, hogy nem csak boszorkanyuldozes az egesz. O azt ajanlja, hogy hasznaljuk a matplotlib-et a pylab nelkul? Vagy akkor mi?
Nekem VI-ra kell, es menjen Linux es Windows rendszeren is. Mernok vagyok, a programozok hokusz-pokuszait nem nagyon ertem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#321) cousin333 válasza tvamos (#320) üzenetére


cousin333
addikt

Pedig szerintem érhetően leírja. A két import közti különbség:

from numpy import * # 1. megoldás
import numpy # 2. megoldás

Az első esetben a teljes névtartományt (namespace-t) beimportálod és így írhatod például azt, hogy x = linspace(0, 10, 101)

A második esetben csak a modult töltöd be és ekkor azt kell írnod, hogy x = np.linspace(0, 10, 101)

Az első eset nyilván egyszerűbb, de nem elég kifejező. Ha van egy másik importált csomagod szintén egy linspace függvénnyel, akkor mi történik? Nyilván az utolsónak importált számít, de ezt egy másik felhasználó nem fogja tudni, mert nincs benne a kódban, hanem a pylab-bal lett beimportálva, ami "valamit még csinált".

A lényeg, hogy bizonyos szintaktikai egyszerűsítésekért cserébe összekuszálja a szálakat és feladja az egyértelműséget. ("Explicit is better than implicit.") Meg hogy jobban hasonlítson mondjuk a Matlab-ra. Én is mérnök vagyok, én sem akarom túlbonyolítani, de azért ennyi még belefér. :)

VI alatt mit értesz? Virtual instrument?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#322) tvamos válasza cousin333 (#321) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, Virtual instrument.

Oke, igy ertem. De mast nem ad hozza a pylab?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#323) tvamos válasza cousin333 (#321) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor ezt from numpy import * ezentul mellozom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#324) cousin333 válasza tvamos (#322) üzenetére


cousin333
addikt

Ott a cikkben, hogy mit futtat le. Én sem ismerem teljes mélységében.

ui: Milyen eszközökhöz kellene, ha szabad érdeklődnöm? Csak mert én is hasonló cipőben járok. Jöhet magánban is.

"We spared no expense"

(#325) tvamos válasza cousin333 (#317) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... a Spyder v.s. Tkinterrel kuzdottem 3 estet. Sikertelenul.
Vegul ezt valasztottam:
/media/Data/Work/2015/python/Scripts
A tobbi, amit irtal nem volt az Uborka repo-ban. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#326) cousin333 válasza tvamos (#325) üzenetére


cousin333
addikt

Nos, nem kell feltétlenül a repóban lennie:

Anaconda: Innen le tudod tölteni az sh kiterjesztésű fájlt. Ha most kezditek a pythonosdit, akkor szerintem a 3.4-es verziót használjátok (lásd az "I want Python 3.4" linket). Ha letöltötted, akkor parancssorból telepíted, az itt leírtak alapján. Ha lefutott, akkor a parancssorba beírva, hogy spyder már el is indul a Spyder.

Szintén parancssorba írva, hogy:
conda install numpy
már települ is a kérdéses csomag legfrissebb verziója a függőségeivel együtt.

A GUI létrehozásához szerintem a Qt Designer egy jó választás, ha az iPython notebook - ami szintén feltelepül az Anacondával együtt - esetleg nem felel meg a célra. Telepítése parancssorból egyszerűen:
sudo apt-get install qt4-designer

A QtDesigner-ben elkészíted a GUI-t majd elmented egy ui kiterjesztésű fájlba. Ezt aztán be tudod olvasni Pythonból ezen kód alapján.

ui: A fenti telepítési műveleteket sikeresen teszteltem Ubuntu 14.10-el. Egyébként Windows alatt használom a WinPython-t...

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#327) cousin333


cousin333
addikt

Egy remek előadás az alapvető Python funkciók helyes használatáról: [link]. Az előadó Raymond Hettinger, a Python egyik core-fejlesztője. Kezdőknek és haladóknak egyaránt ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#328) axioma válasza cousin333 (#327) üzenetére


axioma
veterán

Az en fuleimnek ugyan tul gyorsan beszelt, viszont vegigneztem es hat igen, a 10 ev java utan bar pont baromira tetszik a python trukktarhaza es nezegettem mar bo egy honapja (foleg versenyfeladatokhoz idealis), azert van par dolog amit nem tudtam es nagyon hasznos. Ugyhogy koszi a linket, jo osszefoglalo, most csak vegigneztem, de azt hiszem masodjara is fogom es kijegyzetelem...

(#329) alikov


alikov
csendes tag

Hali.
Van egy stat.pyc fájlom, ebben szeretnék pár értéket módosítani.
A Easy Python Decompiler v1.3.1a programmal .pyc fájlból .pyc_dis fájl lett, ebben már tudok értékeket módosítani.
Ezt a módosított .pyc_dis fájlt, melyik programmal tudom újra .pyc fájllá alakítani és hogyan?

A .pyc_dis fájlt átneveztem .py fájllá, majd a Python 2.7 programmal próbálkoztam, de sintaxis hibát ír ki:
>>>> import <stat.py>
File "<stdin>", line 1
Import <stat.py>
^
SyntaxError: invalid syntax

[ Szerkesztve ]

(#330) Danecay


Danecay
őstag

Előre is elnézést kérek kérdésemért mert nyilván magasabb szinten folyik itt a diszkurzus mint amilyen szintet az én kérdésem meg fog ütni, de mivel teljesen laikus vagyok a témában valahol mégiscsak fel kell tennem.

Az én problémám egy egyszerű script futtatási probléma. Találtam egy Pythonban készített scriptet a TV-m szerviz menüjének eléréséhez, amiről azt gondoltam, hogy letöltöm természetesen a Python (3.4.3) programmal együtt, jól lefuttatom és kész. Sajnos úgy látom nem ilyen egyszerű.

Ime a futtatni kíván script: [link]

- hová kell másolni a letöltött fileoket?
- mindegyik kell vagy csak a .py kiterjesztésű (ek)

Própáltam futtatni az IDLE (Python 3.4 GUI) segítségével, a File menü Open-el kikeresve, majd futtatva a Run Module-al de csak egy Invalid Syntax hibaüzenetet kapok.

Tudna segíteni valaki?

Előre is köszönöm és elnézést a primitív kérdésért! :)

(#331) sonar válasza Danecay (#330) üzenetére


sonar
addikt

legjobb ha a feltelepített python mappába teszed az összes file-t. Bár ahogy nézem csak py kell.
Mi a pontos hibaüzenet?

#329
Ezt még nem használtam, de importnál távolítsd el a következő jeleket: <>

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#332) Danecay válasza sonar (#331) üzenetére


Danecay
őstag

Ezt megelőzően a Python34\Lib\-be valamint a Python34\Tools\Scripts\-be próbáltam másolni. Most bemásoltam csak simán a Python34 gyökérbe, az összes többi file-al együtt, de innen futtatva is ugyanazt a hibaüzenetet kapom.

(#333) mts2 válasza Danecay (#332) üzenetére


mts2
újonc

1. Elindítod a windows Command Prompt-ot. (Nem a Python Command Line-t!!!)
2. Beírod: c:\Python34\python c:\Python34\lgcommander.py
3. Enter-t beütöd

(#334) Danecay válasza mts2 (#333) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönö!

Sajnos ugyan azt írja csak így a Command Prompt felületén. Kétféleképpen is próbáltam.

(#335) alikov válasza sonar (#331) üzenetére


alikov
csendes tag

Eltávolítottam a jeleket: <>, de így se jó :(

>>> import stat.py
Traceback <most recent call last>:
File "<stdin>”, line 1, in <module>
ImportError: No module named py
>>>

Majd stat.py fájlt átneveztem st.py fájllá, így már meglett a st.pyc fájl!
Így is kiírt egy hibaüzentet, kicsit kisebb lett a mérete.
Az eredeti pyc mérete: 31791 bájt,
Az újra alakított pyc: 31756 bájt
Alakul, de jobb lenne az eredeti méretet elérni? nem tudom az a pár bájt számít-e?

(Megjegyzem még az eredeti fájlt próbálgattam újra pyc fájllá alakítani)
A decompiler st.pyc_dis fájl mérete: 44565 bájt, ennek az első két sora:
# Embedded file name: src/stat.py
import BigWorld

Hibaüzenet:
>>> import st.py
Traceback <most recent call last>:
File "<stdin>”, line 1, in <module>
File "<st.py>”, line 2, in <module>
Import BigWord
ImportError: No module named BigWord
>>>

(#336) mts2 válasza Danecay (#334) üzenetére


mts2
újonc

Nálam pedig lefut egészen addig, hogy kiírja: Lg TV not found, ami normális, mert nincs lg tv-m.
Esetleg nem változtattad meg véletlenül a file-t?
A 4. sorral van probléma, ami egy html file kezdete.
Az lgcommander.py file-ban nincs html kód.

Azért javasoltam a Command Prompt-t, mert Idle-ben nálam sem futott le.

[ Szerkesztve ]

(#337) Danecay válasza mts2 (#336) üzenetére


Danecay
őstag

Nem tudom, nálam nem. Ha megnézed a korábban beszúrt képet, IDLE-ben futtatva is rögtön a 4. sor elejére ugrik és jelöli pirossal. Ha kitörlöm az előtte lévő 3 üres sort akkor az első sorral áll meg hibával és cmd-ben is line 1-t ír.

(#338) mts2 válasza Danecay (#337) üzenetére


mts2
újonc

Rájöttem hogy mi a probléma.

Te a github oldal html kódját töltötted le!
Ami tenned kell az a következő:
1. Clickeled az általad megadott linket
2. Clickeled az lgcommander.py sort
3. Lemásolod a file tartalmát és azt lemented notepad-ben lgcommander.py névvel.
4. Amit az első commentben írtam.

(#339) sonar válasza Danecay (#337) üzenetére


sonar
addikt

A kódnál kattints a raw-ra majd azt másold ki.
Lehetőség szerint használj notepad++ -t. Arra figyelj, hogy tab-ok ne legyenek hanem helyette 4 space. (elvileg ha jól másolod akkor ilyen nem fordulhat elő)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#340) sonar válasza alikov (#335) üzenetére


sonar
addikt

Az a helyzet, hogy nem találja azokat a fileokat ezért nem tudja importálni.
Nem lenne egyszerűbb egy hex editorral beletúrni és ott átirni azt a változót?
Illetve a végén felesleges pyc-t (compiled python) csinálni belőle, jó a sima a py is

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#341) Danecay válasza mts2 (#338) üzenetére


Danecay
őstag

Basszus, tényleg!

Mivel teljesen dilettáns vagyok a témában fel sem tűnt. Pedig rákattintottam a file linkjére jobb gombbal és a hivatkozás mentése más néven-t választottam. Na megnyitottam RAW módba, kimásoltam a tartalmát, majd ahogy írtad is jegyzettemben lementettem py formátum-ba és így már működik! Nem is kell parancssor, csak elég a file-t futtatni, mint bármilyen alkalmazást :) Ezek szerint mégsem volt olyan bonyolult futtatni ezt a scriptet, csak én voltam béna :p

Király vagy, köszi!

(#342) Danecay válasza sonar (#339) üzenetére


Danecay
őstag

Igaz még ekkor nem olvastam a hozzászólásodat de pont így csináltam :) Mindenesetre neked is köszönöm!

(#343) #36268800


#36268800
törölt tag

Üdv!

Kaptam egy házit Pythonban, miszerint a Turtle modul segítségével rajzolnom kellene egy háromszögekből álló piramist. A kódom egy derékszögű háromszöget rajzol ki idáig, de már elég sokféle variációval próbálkoztam, úgyhogy most már egy ki segítséget kérnék inkább!

Itt a kódom.

Két probléma van ugyebár:
a, a szabályos háromszög magasságával kellene eltolni a sort, ami bizonyára nem egész szám
b, a sorok mindig középen kellene hogy elhelyezkedjenek

(#344) axioma válasza #36268800 (#343) üzenetére


axioma
veterán

Hm, az elejen derekszogu haromszoget irsz (bar reszletezes nelkul, de velhetoen egyenlo szaru derekszogu, az ugy kb. lehetseges is ha a piramis alakjat vesszuk), kesobb meg es a kododban szabalyos van. Melyik a feladat?
(Egyebkent szab.haromszog magassaga az gyok(3)/2-szerese az alapnak, de kerekiteni nem tilos gondolom.)

Derekszoguekkel azert sokkal egyszerubb lenne, persze csak akkor, ha az atfogot veszed egesznek (magassag meg akkor nyilvan annak fele - tkp. ket fel negyzet csak nincs a magassag berajzolva).

Szerk. ja elobb csak a kod legelejet neztem. Utana mindenhol (ld. capafog...) derekszogu haromszogre van megirva. Szoval akkor arra javitsd ki a haromszog-rajzolasodat azt kesz is lehet (nem neztem at annyira tuzetesen, hogy biztos jo-e, de ez az ellentmondas siman okozhatja hogy pont nem jon ki).

[ Szerkesztve ]

(#345) #36268800 válasza axioma (#344) üzenetére


#36268800
törölt tag

Köszi. Sikerült megoldanom.

(#346) #36268800


#36268800
törölt tag

Valaki esetleg tudja erre a kérdésre a választ? (én tettem fel)

A lényeg, hogy egy szinuszgörbét szeretnék kirajzoltatni a teknőssel, ami működik is alapbeállításokkal, de olyan miniatűr, hogy az x-tengely szinte teljesen elfedi magát a függvényt, a lényeget. 1 koordinátaegység megjelenítésének a módját szeretném megváltoztatni úgy, hogy ne kelljen nagyító a függvény képéhez. Találtam olyasmit, hogy turtle.setworldcoordinates, de sajnos nem értem, hogyan működik!

A belinkelt kódban az y értékét 50-nel szorzom meg. Később kipróbáltam, hogy mi van ha az x értékét 50-nel léptetem. - Ekkor is szépen kirajzolja a függvényt. Ettől függetlenül érdekelne az, hogyan lehetne beállítani a megfelelő megjelenítést a szorozgatások nélkül! Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#347) sztanozs válasza #36268800 (#346) üzenetére


sztanozs
veterán

screen.setworldcoordinates(-math.pi,-1,math.pi,1)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#348) #36268800 válasza sztanozs (#347) üzenetére


#36268800
törölt tag

Köszönöm! Időközben rájöttem én is. Egész számokat használtam lebegőpontos számok helyett és emiatt nem működött.

(#349) Spam123


Spam123
tag

Sziasztok!

Pythonban szeretném a következőt csinálni:

Beolvasok egy .CSV/.XLS fájlt és ott szeretném összevonni 3 cella értékét a következőképpen:
1. cella: 2014.10.10. //dátum
2. cella: 1 //óra
3. cella: 15 // perc

Ezekből kéne egy darab: 2014.10.10.01.15. cella. Ezt hogyan tudnám megcsinálni?

Nagyon hálás lennék ha valaki segítene, még egy csak egy linkkel is, ha konkrét kódot nem tud adni. :R

(#350) cousin333 válasza Spam123 (#349) üzenetére


cousin333
addikt

Ha nem félsz a kérdéses problémánál kicsit jobban belemenni, akkor érdemes megismerkedni a Pandas csomaggal, mert sok hasznos okosságot tud az efféle manipulációkhoz. Ebben vannak függvények pl. csv fájlok beolvasására, ahol azt is megadhatod, hogy milyen típus az adott oszlop. Vagy - ami neked kell - több oszlopból összeállíthatsz egy dátumot. Valahol itt kezd, és görgess lefele.

Egyébként meg talán a numpy és a time modulok környékén kellene keresgélni. De szerintem hosszabb távon jobban jársz a Pandas-zal.

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.