Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) viharhozo


viharhozo
addikt

Kapni nem kapok, viszont fel havi fizetest szoktam pluszban adni. ;)
A legnagyobb rabszolgahajcsar helyeken kivul szvsz vmi mindenhol leesik vmi ilyenkor.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#3) tbs válasza Kalandor (#1) üzenetére


tbs
addikt

Csak amit +kitermelek, és amit be tudok hajtani az ügyfeleken, mondván az utolsó héten nem kívánok számlázni... ;]

(#4) koxx


koxx
MODERÁTOR

1havi bruttó bér nyáron ill karácsonykor, de sajna többet vonnak belőle mint amit megkapok :)

(#5) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Szerencsés helyzetben vagyok. :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#6) Chili7


Chili7
őstag

Éves nettó fizetésem ~40%-át adják oda így a céges vacsi alkalmával az utolsó nap - asztal alatt az étterem valamelyik sarkában. :(
Év közben minimálbér környékén tartanak. :(

[Szerkesztve]

(#7) jasszer


jasszer
senior tag

Nálunk - állítólag - a havi bér kétharmada fog kiosztásra kerüli...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8) szállitó


szállitó
senior tag

a törvényi lehetöség a minimálbér 10% á nak 3 szori ajándékozását tette idén lehetövé(ha jól tudom) az én melohelyemen adtak 2havit (6250ft) november-december.na ettöl a 12500ft tol kibukot mindenki mert miértenem 3at(legalább) az anyacégnél 42000ft utalványt és átlag 10000-30000ft bruttó prémiumot adtak a melósoknak ...
Ezuton kivánom a cégem vezetöinek hogy békés boldog karácsonyuk legyen és egészségben boldogságban teljen a jövö esztendö és a karácsonyra kapott 800000-5000000ft jutalmukat(nettó) pedig költsék egészségügyi szolgáltatásokra.ezen cél érdekében.

(#9) tildy válasza Kalandor (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ha az éves bónuszt annak lehet mondani, amit négy részletben, minden negyedévben egyszer (most nov elején legutoljára) megkapunk, akkor van.
Egyébként nincs.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Integra válasza viharhozo (#2) üzenetére


Integra
titán

utsó multi helyemnél nem tudnék nagyobb rabszolgahajcsár helyet mondani, de még 14ik havi is volt.. mondjuk ettől még ne menjen oda senki dolgozni, nem éri meg szívrohamot kapni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) tope


tope
addikt

Mi kaptunk 6 db 1000 Ft-os kártyát (valami Ticket X)

(#12) Balinov


Balinov
félisten

~85k Tempo kártyára,meg 3x6250 Accor TOP Premium utalvány...főnökasszony először hozzá akarta csapni a fizuhoz,azt nagynehezen sikerült ledumálni róla...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) Andie


Andie
őstag

Nálunk volt 13. és 14. havi (június és december), de aztán valami törvénymódositás miatt mostmár nem adható 2x, igy decemberben kapjuk meg mindkettőt. Jóljön ilyenkor. Egy picivel kevesebb, mintha rendes fizu lenne, mer ugye valami extra adózás alá tartozik (köszönjük állambácsi).

Ide tartozik, hogy a siemensnél (igen, kiirom, okulásul) 9 hónapot töltöttem Bécsben, mint sales manager, eladtunk egy német telecomnak 22 millió euróért egy projektet, én vezettem a projektet, installáltam és konfiguráltam a sun solaris szervereket, tanitottam be németül és angolul a rendszergazdákat, stb, (mindezt szegedi fejlesztőként, és ilyen szintü bérért), aztán mikor a karácsonyi prémkó-osztásnál a nagy igérgetések ellenére 30 (értsd harminc)ezer ft-ot kaptam (többszöri tisztázás után biztositottak róla, tényleg jól látok), akkor kinyomtattam, és a felmondásommal együtt odatettem a fönök asztalára. :(((
Azóta sem hiányzik ez a pénz.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#14) sh4d0w válasza Andie (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez azért elég durva... De hát a mór megtette a kötelességét, a mór mehet...

https://www.coreinfinity.tech

(#15) tildy válasza sh4d0w (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát igen, voltak ott durvaságok. Leginkább ''fejetlenség''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) robekri válasza Andie (#13) üzenetére


robekri
addikt

KSH én is kiírom!

Nálunk ov-nak mondták, hogy jelöljön ki 2 embert aki kaphat jutalmat! Elutasította! Igaza volt vagyunk 15en, én csak annyit mondtam neki, hogy vhazze te magad vagy engem kiválasztottál volna és 15en elbuliztuk volna a faszra! (/sze megnézvén, hogy nem esek-e át másik adófosba)

Más! Kafetéria 400k volt az éves keret ebből lejön ruhapíz BKV és kajajegy! ez durván 210k a fennmaradó mehet mnyp stb... jelenleg ezt is visszavették 250k-ra, úgyhogy állambácsi menjen a holdkoros faszára!

13. havi fizu természetesen nem decemberben (ünnepek stb..), hanem majd januárban! De örüljünk, hogy legalább még ez is van!

Várom a kibaszott januárt, hogy még kevesebb legyena fizum!!!
Bocs a hangnem, de jogos! :R

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#17) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

örülök ha a 12. havi jön.... :) from Jabil, TiszaNEWcity (van ijen bónusz, meg nem tom mi, de éves szinten össz 10-25e a MAX a droidoknak, mint mi...technikussal bezárólag)

robekri, 1000%ig jogos hangnem... én 12be dolgozom, 8órás pótlékokra leosztva...és teljesen törvényesen nem fizetik a 12órás pótlékokat!!! (ja, a bruttóm még nem volt meg nettóba, pótlékokkal, szept-január összehasonlításba, -10K a kiesés... köcög tuggyátokki, aki nemmagyar de valahogy meglettválasztva....)

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18) NoLF


NoLF
addikt

nekem megköszönték a 2 éves munkámat a jelenlegi munkahelyemet, dec31el felmondtak.
tavaly volt 13. havi, szerencsére most is volt, zsebbe. a cégnél mindenki megkapta a nettó fizetését, én 10ezerrel kevesebbet kaptam.
végülis a raktáros biztos legalább annyi 10 millás üzletet bonyolított mint én... de lefosom. (ez a 10ezer az egész fizunak a 12%a, tehát nem 200 helyett kaptam 190et... azt magasabbról leszartam volna mint ezt.)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19) szjoci


szjoci
őstag

nálunk 40-50k a minimum amit szoktak adni, de megtörtént már a 6 év alatt hogy egy teljes havi fizum összegét a kezembe nyomták. Természetesen zsebből... :DDD

(#20) Lord Zero


Lord Zero
addikt

mielőtt a magam ura és menedzselője és beosztottja és vezérigazgatója (haha) lettem volna, a régi munkahelyemen (multi, naná) év végén a havi nettó két-háromszorosa érkezett a számlámra (szép volt)

most, h ezt megosztottam a plénum előtt, szeretném megkérdezni, h ebbe a topikba mindenki beír majd x összegeket és y szorzókat? vagy hová akarunk kilyukadni?


[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#21) NoLF válasza Lord Zero (#20) üzenetére


NoLF
addikt

oda akarunk kilyukadni hogy megtudjuk, a fórumtársak kapnak-e 13. havit v sem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22) Lord Zero válasza NoLF (#21) üzenetére


Lord Zero
addikt

igazad van
figyelmetlen voltam

nem, mindegy

(#23) #54715584


#54715584
törölt tag

egy kis plusz info, ha nem banjatok :)
ez elozo helyemen negyedevente volt premium + 13 havi + karacsonyi buli ajandekkal
a mostani helyemen semmit nem kapunk, karacsonyi buli volt ajandek nelkul...

(#24) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Eddig egy munkahelyem volt ahol adtak 13.havi néven 15k-t pluszba, de ezért elvárták hogy 24-én délután 2-ig, valamint két ünnep közt és szilveszterkor is este 6-ig dolgozzak :D Ja és minden 2. héten szombat-vasárnap is bent voltam, mert ez is elvárás volt, a fizumat nem mondom meg, mer csak :D (Nem azért mert annyira jó lett volna ... :( )

Ja, idén magamnak osztom a 13. havit, egészségemre! :D

(#25) dabadab


dabadab
titán

Mivel ebben a topikban meg nem bukkant fel a ''bezzeg Nyugaton!'' motivum, ezert hianypotlok:
Ausztriaban 13. es 14. havi ber is jar (nyaralaskor meg karacsonyra) mindenkinek, ami raadasul joval kedvezobben adozik, mint a rendes fizetes.

DRM is theft

(#26) szjoci válasza #54715584 (#23) üzenetére


szjoci
őstag

jah, a bulit ki is hagytam.. minden évben van karácsony előtt, ahol hülyére ihatod meg tele kajálhatod magad mindenféle jóval. Megjegyzem, 400 fős fullos party a partnereinkkel > jópár milla kiadás aminek ha a töredékét szétdobnák a prémiumra illetékesek között (irodai állomány, köbö 30 fő) örülnénk mint majom a farkának :W

(#27) robekri válasza #54715584 (#23) üzenetére


robekri
addikt

Nálunk is lesz karácsonyi buli! Igaz bedobtunk egy ezrest! És magunk szervezzük rendszerüzemeltetős bulájt!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#28) Kicker


Kicker
senior tag

végigolvastam a topicot, felháborító egykét story!! és mondok egyet én is!

asszonypajti napi 11órát robotol, hetente van két nap szabija, de azt nem ő osztja be, tehát hétvégére elég ritkén esik... van mikor 12 óra, most karácsonyi hajtás miatt is például, szabadságot alig adnak, és az sem fizetett szabadság!!! természetesen a 13.havi prémium egy álom csupán és ha nem tetszik, találnak mást aki elvállalja! modnjuk nem egy megszakadós meló,eladó hangulatos kis ruhás boltban, de akkor is!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#29) Andie


Andie
őstag

Az is érdekes, amit asszonynál csinálnak a Rafiban. Kintlévőség osztály. Csináltak egy tervet év elején, hogy idén X ft összegü tartozást be kell hajta(t)ni. Oké. A lányok hivogatták az ügyfeleket, asszony csinálta a szerződések módositását, kereste az optimális megoldást, újrakötötte kedvezőbb feltételekkel, stb, napi 10 órában. Dolgoztak mint állat, de ott ez a normális. Havi fizu nemrossz, okés.
Aztán most közölték, hogy a terv 65%-át sikerült csak teljesiteni, igy nenagyon számitsanak 13.havira. Max a 65%-ára.
Kérdem én : ők tehetnek róla, hogy hüjén volt a terv kalkulálva? Hasonlit ez az átkos 2-3-5éves terveire. Soha nem sikerült teljesiteni, de kurvajól hangzott, hogy mi lesz majd 2-3-5 év múlva... :(((

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#30) robekri válasza Kicker (#28) üzenetére


robekri
addikt

Axxonyom idősek otthonába dolgozik! (önkormányzati)

Na ezt figyeld: A köcsögök úgy osztják be hogy plö péntek vasárnap, nem úgy hogy 2 nap szabad 2 dolgozik--> így mindenkinek lenne szabad hétvégéje!:((( (ez nem mindíg igy, van de sokszor)

Akkor nem kapnak ruhapénz, utalvány és a múltkor még a vasalót is nekik kellett összedobni, hogy az ugynevezett ''munkaeszközzel'' dolgozzanak! 13. havit úgy néz ki kapnak!

Gondolod el saját maguk köpeny meg vasaló, meg ..... a faszom! Hát menjenek a rákos lecsóóba az ilyen buzi, geci állami cégek! Előttem lenne a főnök most, agyonverném a faszra!! (húhh fel is pörögtem, sorry)

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#31) Agyasima


Agyasima
senior tag

Hahh, én is örülök, ha a 12. havit megkapom... :D Na de Jan. 2-ától már máshol koptatom a billentyűzetet! :)

Szóval lóf@sztse kapunk...

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#32) Shadows


Shadows
senior tag

azt hittem rosszul keresek tévestem és megnyugodtam 13.havi prémium megtörtént 19 vok 1 gyerekkel éretségivel. nem is rosz egy kezdőtől ja egyébként szombat vasárnap játszik nekem is. reggel 9-től este 9-ig hétfőtől péntekig ez is és annyit kapok mindha egy autoalkatrész lámpagyárban sz--pnék 3 műszakban :O ELKESERITŐ

[Szerkesztve]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#33) lorcsi válasza Shadows (#32) üzenetére


lorcsi
veterán

19 vok 1 gyerekkel éretségivel.-aztamindenit, nem sietted el

(#34) Andie válasza lorcsi (#33) üzenetére


Andie
őstag

Ilyesmit akartam énis, csak nem tudtam ilyen frappánsan megfogalmazni :)
Én 28 vagyok, de még mindig nem tudtam rászánni magam, hogy engedjek asszony unszolásának. Valahogy még félek az ezzel járó kötöttségtöl, lemondástól, maceráktól - még úgyis, hogy a sok szép dolog persze kecsegtető.
Na majdcsak benő a fejem lágya :)

Shadows - te hogy szervezed az életed?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#35) Kicker válasza Andie (#34) üzenetére


Kicker
senior tag

szerintem neki van igaza! majd 40en évesen a 20 éves fiával tök jól el lesz.. szeritnem nem jár lemondással ez a dolog, én 22 vagyok, de unatkozom, és vágyom kisgyerekre aki idegesíthet és még több értelmet ad az életemnek... :B :U

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#36) ANT


ANT
őstag

Én már meg is kaptam a 13. havit. Igaz, idén utoljára. :O

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#37) Andie válasza Kicker (#35) üzenetére


Andie
őstag

Persze, ezért mondom, hogy ezernyi előnye van, meg szépsége, meg ez a normális. De nekem spec most nem is férne bele. Este 7-8ra hazaesek (bnőm is), kis vacsi, megnézem a méleket, eligazgatom a maszek dolgokat, 23-éjfél között meg fekvés, alvás. 7kor kelés.
Aztán meg egy gyerek rengeteg költség, látom a barátomon, akinek 2 van. Nincs új kocsi, nincs semmi extra bevásárlás, új tv, nyaralás, stb stb. Merhát mindent a gyerekért. Persze, ez igy normális - ha az ember elszánta rá magát, és örömmel mond le ezekről. Én még - sajnos? - nem. Egy csomó dolog van az életben, amit elértem, és még el akarok - de ha már leköti magát az ember, akkor nehéz.
Nade ez már kib..erős off :D

Ant : mér, hányszor akarsz 13.havit 1 évben, te telhetetlen??? :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#38) ANT válasza Andie (#37) üzenetére


ANT
őstag

''mér, hányszor akarsz 13.havit 1 évben, te telhetetlen???''
Én csak egyszer. ''Idén utoljára'', azt úgy értettem, hogy jövőre már nem kapok lóf@szt se! :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#39) Kicker válasza Andie (#37) üzenetére


Kicker
senior tag

unterstand!

oké, érthető, az igaz, hogy el kell jutni olyan biztonság érzetig, hogy beleférjen, mer ugye nem cigány kultura alapján létezünk, hogy több gyerek több családi pótlék...

tisztelet a kivételnek...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#40) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem véletlenül léptem ki az előző cégemtől 4 év után (multi).
A menedzserek annyi lóvét kaptak, hogy szerintem már nem tudták hova tenni. Mi egyszerű alkalmazottak pedig szinte éhbérért dolgoztunk. Semmi jutalom, semmi bónusz, semmi ajándék (még Karácsonyra sem!), semmi plusz lóvé.

Multiknál nem szabad dolgozni.

***

(#41) koxx


koxx
MODERÁTOR

szép kis prémium [link] bár valószínűleg eddig se éhezett

(#42) KMan


KMan
őstag

en kaptam az egyetemtol karacsonyit, jol jott. :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#43) aXXon válasza robekri (#30) üzenetére


aXXon
senior tag

Szeretném leszögezni, hogy az ''Axxony''-ának az egyező írásmód ellenére sincs semmi köze hozzám :)) :DDD

Na de, hogy ontopik is legyek, olvasgatom itt mindenki sanyarú sorsát, de ti még örülhettek, hogy kaptok, kurva sok helyen semmit nem adnak. Mi talán kapunk valami jutalmat, de a tavalyiból kiindulva meg sem közelíti a fizetésünk 1/3adát. És a fizetésünk is elég keskeny, mert kurva szarul keresünk.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#44) rdi


rdi
veterán

nálunk sincs, soha nem is volt. Van egy vacsora egy előkelő klubban oszt jóestét :)
De ez teljesen elegendő. Az ajándékokat egymásnak mi vesszük.

Fej! Tor! Potroh!

(#45) aXXon válasza Andie (#37) üzenetére


aXXon
senior tag

Jaja, full igazad van.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#46) joghurt


joghurt
addikt

Az év nálunk 12 hónapból áll, és karácsonyra nem pulyka, hanem hal és mákos guba a menü. :P

A tej élet, erő, egészség.

(#47) chop válasza KMan (#42) üzenetére


chop
őstag

En is most kaptam osztondijat, soha jobbkor:)

(#48) wipes


wipes
senior tag

év végén volt némi jutalom
+ a 13. havi (bruttó alapbér fele kb, mivel a fizum fele jutalék, így nem túl sok)

a kettő együtt kb 1 havi nettó fizetésemnek felel meg
lehetne rosszabb is

(#49) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

én még annak is örülnék, ha a két ünnep között itthon lehetek. főnököm magánválalkozó, ebben a hónapban kb. 3,5-4 milliót forgalmaztunk neki (gépipar). egy embernek ez úgy gondolom nemrossz bevétel ahhoz, hogy ne éhbérért dolgoztasson minket.

(#50) róland válasza Kalandor (#1) üzenetére


róland
veterán

Pszichésen a legnagyobb megalázása a munkavállalónak, mert azt sugallja, hogy ''Látod olyan keveset keresel, hogy még megtoldom neked plusz egy havi juttatással az éves béred, hogy legyen miből élned.''

Igazából 12 hónap alatt illene megkeresni az éves szükségletekre valót.

Prémium és jutalom más kérdés.

Prémium: Nem a feladatkörbe tartozó speciális feladat elvégzésért adott anyagi juttatás.
Jutalom: Kítűnő munkáért járó juttatás. (Nem feltétlenül pénzbeli.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.