Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) musclemuseum


musclemuseum
aktív tag

Nos van egy olyasmi problémám, hogy ha kikapcsolom a gépet, a vezetéknélküli billenytű és egér központi egységén világít a kis led a gép kikapcsolása után is (ill az usb-s kártyaolvasón is). Tehát valahogy áram alatt vannak.
Ez még nem is olyan nagy baj, vettem a géphez kapcsolós hosszabbítót. De ha lekapcsolom, vagy kihúzom a tápkábelt a konnektorból, akkor a pc bekapcs után csak a 3. indítástól kezdve tudom az egeret, meg a billt használni. Addig mintha rá sem lenne dugva... :)
Ez mitől lehet?
Egyébként minden ok, csak nem akarom feleslegesen áram alatt hagyni a cuccot. Ami gondom felmerült, meg egy kicsit bosszantós.
Üdv.

[Szerkesztve]

People always talk about the weather...

(#2) gery03 válasza musclemuseum (#1) üzenetére


gery03
senior tag

Ez ha jól tudom az alaplaptól függ. Van néhány ilyen, ami kikapcs után is rajtahagyja a feszt az usb-s eszközökön. Esetleg annyi próbálhatsz meg, hogy a bioszban keresel valamit, hátha ki lehet ezt kapcsolni, de kétlem.

(#3) musclemuseum válasza gery03 (#2) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Körbejártam én a bioszt legalább tízszer, de ezen úgy látszik ilyen energiapocsékolós szisztéma van.
Bár a bekapcsolás utáni mizériát akkor sem értem...

People always talk about the weather...

(#4) gery03 válasza musclemuseum (#3) üzenetére


gery03
senior tag

Nemtom miért nem jó az első 2 beindításnál. Másra komolyan nemtok gondolni, mint arra, hogy az alaplapon vagy/és nem töltődnek fel a kondik (mert kihúztad fullra, és lemerültek), vagy valami ilyesmi. De amúgy elvileg a kondik nem merülnek le maguktól, ha jól tom.

(#5) musclemuseum válasza gery03 (#4) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Én sem vágom a dolgot, mindenesetre érdekes a jelenség... :)

People always talk about the weather...

(#6) vfo7 válasza musclemuseum (#5) üzenetére


vfo7
senior tag

Azért van, mert az USB és a PS2 aljzatokon kikapcsolás után jelen van az ún. standby-feszültség. A géped ugyanis nem kapcsol ki teljesen a kikapcsoláskor, mert a tápban van egy külön rész, ami kikapcsolt állapotban is 5V-ot szolgáltat az alaplap bizonyos alaktrészei, ill. az USB és a PS2-be dugott eszközök számára. Ez azért van, hogy a gépet pl. billentyűről vagy egérmozgatással be lehessen kapcsolni, ill. pl. hálókártyáról, vagy modemről is ''felébredhessen''. Vagyis teljesen természetes, hogy az egér, ill. a billentyű ''kikapcsolt'' állapotban is áramot kap.

Ezt úgy tudod megszüntetni, hogy egy kapcsolós konnektorra kötöd a cuccot és a biosban a ''pwr state after AC back'', vagy hasonló pont alatt beállítod, hogy ''always on''. Ekkor ha a gépet kikapcsolod, majd a konnektort is, akkor a konnektor bekapcsolásakor a gép is feléled és bootol. A dolog hátránya, hogy ha az alaplapon lévő gombelem nem jó, akkor a hálózat kikapcsolásakor a bios mindent elfelejt, vagyis nézd meg, hogy az elem jó-e.

Én így kapcsolom ki a gépeimet, mert sokkal biztonságosabb, ugyanis a standby-táp nem kap hűtést és pl. a drótnélküli egeret a gép hagyományosan kikapcsolt állapotban is tölti, mert az USB, ill. PS2 aljzaton ott van a feszültség. Ez viszont terheli, ergo melegíti a standby tápot, ami így egy gagyibb táp esetében könnyen tönkremehet.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#7) musclemuseum válasza vfo7 (#6) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Hú wazze, ez a felébredős dolog ki is ment a fejemből.
Köszi szépen, kipróbálom amit írtál.

People always talk about the weather...

(#8) musclemuseum válasza musclemuseum (#7) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Ja igen... Be volt kapcsolva a ps2-röl való ''felkeltés'', így bármely gombbal elindítható volt a gép. Ezt észre sem vettem :)
Letiltottam, így most valamivel jobb a helyzet.
Bár még csak egyszer figyeltem, a led továbbra is világít, de már nem kapcsolódhat be a gombok által, illetve most már a második induláskor ment az egér meg a bill...
Majd még re.
Thx.

ui: van egy ilyen a biosban: Restore on AC/Power loss (ezen van power off ill power on lehetőség. Jelenleg az előbbin van) Ez mire való? Áramingadozási dolog vagy mi?

People always talk about the weather...

(#9) musclemuseum válasza musclemuseum (#8) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

up.
Most úgy tünik már megy a dolog rendesen, mert a kapcsolós hosszabbító bekapcsolása után vártam kb 5-10 percet, és utána kapcs be a pc...
A hosszabbító bekapcsolásakor eleinte még nem ég a kis led a már írt központi egységen, de egy idő után elkezd pislákolni, majd folyamatosan ég. Ahogy köll.
Gondolom feltöltődik valami, vagy mittomén... :)
Thx.

People always talk about the weather...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.