Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor probléma

Hozzászólások

(#1) mkbla


mkbla
senior tag

nos, következő a szitu:

van egy hp ep7122-es projektorom ami nem igazán akar megfeleően működni. a hiba az h elég homályos a kép, így szinte alig tudok vmit elolvasni 26-os betűméret alatt mint pl az asztal jobb klikk menü szövegét, az ikonok szövegét, a mappák neveit stb.... nézegettem a leírást de nem jutottam előre, falra van kivetítve a kép, a projektor a faltól kb 2,5-3 m-re van ( a manualban az van h 1,5-5m távolság legyen) hiába probálok zoomolni/focusálni rajta semmi nem segít. a vindóz sima tv-nek ismeri fel. nem is tudom módosítani. a cd-n sincs hozzá driver csak manual. s-video kábellel kötöttem össze, mivel csak ezt találtam a dobozban.

szóval, ha lenne vkinek vmi épkézláb 5lete vagy tanácsa, akkor írjatok! előre is kösz a segítségeteket!!!

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#2) mkbla


mkbla
senior tag

up

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#3) Madn!ght


Madn!ght
addikt

bocsi az offért, de nem szeretnék új topikot nyitni ugyanezzel a címmel.
A problémám a következő:
Adott a notebookom (advent 7095hu) és egy Benq m610 projektor. Analóg monitorkábellel kötöttem össze a két gépet. Ekkor másodlagos monitorként kezeli a projektort, és egy üres asztalterületet jelenít meg a képen.
A gond az, hogy ha powerdvd-n elinditok egy videót, és áthúzom a projektor által megjelenített asztalterületre, ott már nem jeleníti meg a videót csak az ablakkeretét.
VIszont videón kívűl bármit áthúzok erre az asztalterületre, azt megjeleníti.
MIt kellene tenni hogy pl egy karaoke videót megjelenítsen a projektor?

köszi előre is!

/ja és UP az előzőnek is/
:DD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#4) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Up!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#5) rlazol válasza Madn!ght (#3) üzenetére


rlazol
addikt

Nem ismerem a notit, alapvetően 2 megoldás jut az eszembe:
1, először elindítod a Power DVD-t, áthúzod a másodlagos moncsira és UTÁNA indítod el a videót - notiknál gyakori, h nem tudnak egyszerrre mindkét monitororra videót lejátszani, és a már elkezdett lejátszást nem tudják a másikra átviini.

2, ne másodlagos legyen a proji, ne is klón, hanem kizárólagos. Vagyis amikor a proji megy, akkor noti kiejlője ne menjen. Így tuti a siker, de így is figyelj arra, h a videót csak akkor indítsd el, ha már a projin van a kép!

mkbla - Kábel milyen hosszú? Árnyékolt? Mindkét végén? Ha a kábel rendben van, akkor filter vagy lencse tisztítás. Ha az se segít - szervíz. :(

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#6) Madn!ght válasza rlazol (#5) üzenetére


Madn!ght
addikt

koszi a valaszt! :R
MInden vacsi uj, ugyhogy nem hinnem (vagyis merem remelni hogy nem) szervizes problema. Annal is inkabb, mivel minden mast kivetit a projektor amit athuzok a masodlagos asztalra.(pl midis karaoke progi szovege) Erős gyanum hogy valamilyen szoftveres problema, vagy valamit elallitodott a noti videodriverjeben.
Lehet megprobalok vmi masik dvdlejatszo progit, vagy vegso esetben drivercsere.
Amit az ''1.'' lehetosegnel leirtal azt mar probaltam soxor. nem segitett. Amint elinditom a videot, ures ablakkeret.
A ''2.'' lehetoseg szamomra azert nem szerencses, mivel ha karaoke buli van akkor latja a ''közönseg'' hogy a playlistbol kivalasztom a zenet, vagy netalan keresem.

Hallottam vmi olyan lehetoseget hogy letezik olyan program ami szetdarabolja az asztalt, és virtualisan kezel akar több önallo asztalfeluletet? Letezik ilyen? Tudnal esetleg ajanlani egyet?
Köszönöm szepen a segitseget!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#7) rlazol válasza Madn!ght (#6) üzenetére


rlazol
addikt

a válaszaim második része, a ''mbbla''-után értelemszerűen mkbla fórumtárs korábban feltett kérdésére vonatkozott. A Te esetedben fel se merül hardver, biztosan szoftver kérdése a dolog. Illetve vhol hardver is, mert ha a videókarid tudná a dual videót, akkor nem lenne ilyen gond.

Szerintem csak a próba kedvéért nézd meg a 2. megoldást, h úgy működik-e. Ha igen, akkor az 1-vel is működnie KELL. Max lehet, h a lejátszóprogramot úgy kell beállítanod, h eleve a másodlagos kijelzőre (vagyis a projira) induljon.

Milyen videókari van a laptopban? Akármilyen, a spec beállítási résznél érdemes körülnézni a videólejátszással kapcsolatban.

Sajnos ilyen progit csak Matrox-ot ismerek, de szvsz ez csak a Matrox karival megy. :(
Kérdezz rá az azonnali kérdésekben, vagy a ''milyen program ami'' topicban!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8) Madn!ght válasza rlazol (#7) üzenetére


Madn!ght
addikt

SiS 661GX 64MB a videokartya tipusa.
:DD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Köszi szépen!
A ''projektor elsődleges képernyőként'' megoldotta a problémát.
:R :R :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#10) Tremere


Tremere
csendes tag

Sziasztok,

Egy projektorokkal kapcsolatos álláslehetőségre szeretném felhívni a figyelmeteket:

Egy projektorok gyártásával és kereskedelmével foglalkozó cég keres munkatársat. Elsősorban nagyobb, profeszsionálisabb installációkat készítenek az ügyfeleiknek, tehát nem hordozható projektorokról van szó. Ügyfeleik elsősorban olyan cégek/intézmények ahol fontos a jó minőség és megbizhatóság (stadionok, pályaudvarok stb.)

A munka a következőről szólna: Magyarországon és más kelet-európai országokban lévő ügyfeleknek kellene technikai támogatást nyújtani. Ezen kívül feladat még termékbemutatók, technikai prezentációk és tréningek tartása a cég termékeivel kapcsolatban. Valamint részt kell venni az installációk összeállításában. Ezt elsősorban koordinálni kell, de néha azért a csavarhúzót is meg kell fogni.

A munka jellegéből adódik, hogy sokat kell utazni. Egész pontosan heti 2-3 napot kell külföldön illetve Budapesten kívül tölteni.

Ami kell a munka betöltéséhez:
- villamosmérnöki végzettség
- 1-2 év szakmai tapasztalat (nem muszáj projektorok vagy más AV területen lennie)
- folyékony angol nyelvtudás
- egy kelet európai nyelv társalgási szinten (orosz előnyös)
- és nagyon jó kommunikációs készség, mert a munka nagy részében ügyfelekkel van kapcsolatban.

Ha valakit érdekel a lehetőség keressen meg a roland@mimox.com címen, további nformációkért.

És elnézést azoktól akiknek feleslegesen raboltam az idejét.

(#11) zaba


zaba
tag

Csá! Bocs csak másütt nem akaródzik rá válasz kerülni.

NEC VT660 projektort és IBM laptopot szeretnék összelőni. A laptopon Vindóz XP van, hogy SP van-e rajta, nem t'om, de a probléma nagyon egyszerű.

Projektor bekapcs, kék képernyő, laptop bekapcs továbbra is kék a projektor képe. Semmilyen körülmények között nem sikerült a laptop képét a projektorra kitennem, akármilyen sorrendben is kapcsoltam be a készülékeket.

Megpróbáltam a megjelenítésnél a két monitoros módot aktiválni, ekkor megjelent egy új -tök szűz- asztal, de ez nem megoldás számomra, arra a képre van szükségem, ami a laptop lcd-jén szerepel.Hogyan lehet ezt kizárólagossá tenni, mert az ''ez az eszköz legyen az elsődleges monitor'' melletti boxba akkor sem enged pipát tenni, ha már a ''windows asztal kiterjesztése erre a monitorra'' boxban van pipa?

A két kütyü RGB kábellel van összekötve, értelemszerűen az RGB in-re van a laptop rákötve, a bemeneti jelnél az RGB van kiválasztva.

Mit kell tennem, hogy legyen végre kép?

[Szerkesztve]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#12) tozo86


tozo86
tag

Üdv!
Bocs, hogy ide írok, nem akartam új topicot nyitni.
Van egy Acer X1160P DLP Projektor és egy Dell Inspiron 6400-as laptop, amit össze szeretnék kötni. Eddig oké is a dolog, megjelenik szépen az asztal a falon :) Csakhogy amint elindítok egy Chrome-t vagy IE-t és kirakom full screenre, elkezd villogni a projektor, mintha ki-be kapcsolna és közben tologatja a képet is oda-vissza. Ha képeket szeretnék nézni full screen-ben, ugyanez a helyzet. De amint bezárom és csak az asztal van a kijelzőn, gond nélkül vetít.
Találkozott esetleg valaki hasonlóval? Mi lehet a megoldás?
Köszi előre is!

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#13) pitta555


pitta555
csendes tag

Sziasztok! Tisztelt fórumozók!

Nekem egy Epson Emp-tw10 típusű projektorom van. Minden rendben van, kivéve egy dolgot a vetített képpel. Mégpedig, hogy a vetített kép kék alapszínű! MInden látszódik, rajta csak éppen kéken. Szeretném a véleményeteket kérni, mi a hiba? Illetve mivel orvosolható? Köszönöm szépen!
Üdv: István

(#14) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Van nekem egy Nec lt25-ös projektorom. Tegnap filmezés közben egyszer csak elment a kép, de a projektor ment tovább (vagyis a ventilátor tuti, mert ugyanúgy zúgott) és egy status feliratú lámpa elkezdett zölden villogni. Azóta hiba kapcsolom be/ki kép az nincs csak a zöld power led mellett zölden villog a status led is. :S Valaki esetleg tudja ,hogy ez mitől lehet?

BANZAII

(#15) Laci240


Laci240
csendes tag

Hello, sziasztok

Van egy NEC MT840G projektorom, összekötöm a géppel és nem jeleníti meg a képet, a projektor menüjét behozza de az asztalt nem adja be, sima monitor kábellel kötöm össze, be is állítóm, hogy azt a csatornát használja (elvileg automatikusan fel kéne ismernie). A legtöbb problémát kizártam (op rendszer, kábelek, számítógépen kimenet), az az érdekes ha 1 sima monitort kötök rá akkor azon kiadja a képet, de a projektor csak egy "világosabb" felületet vetít ki. Tippeket előre is köszönöm. Üdv Laca.

(#16) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van egy A+K AstroBeam X250 projektor, összekötve egy notebookkal. az fel is ismeri, hogy 1024x768-as a felbontása. viszont a vele kivetített kép szélesvásznú lett, ezáltal minden lapított, oldalra nyújtott.

hogyan lehet beállítani, hogy rendesen jelenítse meg a kivetítendő dolgokat?

(#17) gman1978


gman1978
csendes tag

sziasztok van 1 projektorom (3D Optics HD 8500) egy ismerőstől kaptam az a baj vele hogy pirosasan világit a lámpa jelző led lámpát cseréltem benne de semmi változás folyamatosan világit pirosan szerintetek mi lehet a baj? bekapcsoláskor kb. 3 mp-et megy a ventilátor és az is kikapcsol

[ Szerkesztve ]

(#18) Cikaboy


Cikaboy
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Spitz típusú projektor, amit filmvetítésre használnak egy planetáriumban. Halszemoptikás, szóval félgömb felületre vetítenek vele.

A probléma az, hogy néha, főleg világos részeknél, zöld, vagy piros, vagy kék hullámok/csíkok/absztrakt formák jelennek meg pár másodpercre.

Ez a jelenség miért van?

Sajnos pontosabb adatokat nem tudok leírni.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#19) mr123asd


mr123asd
csendes tag

Üdv, remélem jó helyre írok. A problémám az hogy adott egy projektor és egy laptop Windows 7-es operációs rendszerrel. Mind a két eszköz megfelelően működik. A gond az hogy egy előadás alatt a vászonra kellene vetíteni bizonyos videókat, úgy hogy közben az asztal és a médialejátszó vezérlőpultja nem jelenik meg. Úgy tudom hogy van arra mód hogy a vásznon csak az elindított videók látszanak teljes-képernyőben, míg eközben a laptopon lehet mást is csinálni. De mi ennek a módja? Hogyan kell beállítani?

Előre is köszönet a válaszokért! :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Cikaboy válasza Cikaboy (#18) üzenetére


Cikaboy
csendes tag

Sajnos egyre nagyobb a probléma.
Van, hogy már 4-5 percig is piros és/vagy kék csíkok jelennek meg, és szinte nézhetetlenné teszik a videót.

Projectiondesign a projektor márkája, közben sikerült kiderítenem.

Senki nem tud segíteni? :(

(#21) zone


zone
őstag

Látom nem igazán él ez a topik, de azért remélem valaki benéz és tud segíteni. Egy Benq projektor a probléma tárgya, kb. 1 éves, múlt héten semmi baja, ma meg pirosan villog a Temp led. Megnéztem, nem meleg egyáltalán, és be sem kapcsol.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#22) zoltanga


zoltanga
csendes tag

Eléggé haldokló a topic de hátha valaki meghallja a segélykiáltásom.
Van egy Infocus X9 típusú projim. PCt úgy kötök rá hogy a videokártyám DVI kimenetét átalakítom HDMI-re. Így tökéletesen működött már lassan 4 éve. A minap Wiit kötöttem rá egy component/hdmi átalakító kütyüvel. Eddig ez is ment mindig de most egy idő után elszállta a kép és most már a megszokott módon a PC képernyője se megy át. Vicc az hogy Xbox-szal tökéletesen működik a projektor továbbra is HDMI-vel. TV-vel működik a PC is. Minden működik külön-külön sőt VGA-n keresztül a PC képét is át tudom vinni de nekem mindenképpen HDMIvel kell mert az megy a falban :)

Na, erre varjatok gombot...
Én arra gyanakszok, hogy a component/hdmi alakító valamit szétbarmolt a proji HDMI csatiján..

[ Szerkesztve ]

(#23) Gehgo


Gehgo
csendes tag

Hali!
Olyan problémám van, hogy egy Sony vpl-vw10ht projektorhoz szeretném hozzákötni a laptopomat, aminek HDMI kimenete van (analóg nincsen). A projektoron komponens bemenet van ( INPUT A 5 dugasszal: G/Y---B/Cb/Pb---R/Cr/Pr---SYNC/HD---VD). Tehát digitális jelet kéne analóggá változtatni úgy, hogy 720p maradjon a kép.
Tudnátok erre ajánlani valamilyen adaptert? Vagy valami megoldást?

Köszi!

(#24) vok


vok
csendes tag

Üdv
Van egy Canon 120d projektorom.
Az a gond vele, hogy bekapcsolás után hiába keresi a kapcsolatot, nem találja.
Próbáltam már több laptoppal is.
Viszont nem reagál a keresés gombra, és a menü gombra sem.
Tudna valaki segíteni?
üdv
Vok

(#25) Peti78


Peti78
őstag

Ajánlom ezt a topikot!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#26) kiss8671


kiss8671
tag

Sziasztok lenne nekem egy sony vpl-cx5 projektorom és azt csinálja mint látjátok a képeken a jobb felső sarokban ahol az x is van végig ilyen piros csík van szélnek úgymond keretnek de csak a kép jobb oldalán tapasztalom szerintetek ez miért van?
Illetve az a jobb sarokban a kép nem is olyan éles


[ Szerkesztve ]

(#27) rokalaszlo


rokalaszlo
újonc

Hali!

Benq W600-hoz keresek chipet. Már olyan a kép mint a csillagos augusztusi égbolt, de az ALI-n horror árat kérnek az újért.
Tudna vki használt, kipróbált chippel javítani max 40eFt-ig?
Chip száma DMD 1272-6339B projektor tipus BENQ w600

Köszönöm
rokalaci

(#28) hangyaqtya


hangyaqtya
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Toshiba TDP-S8-as régi projektorom. A lámpa szinte új kb 8-10 órát ment. Megjelent a képen két függőleges fehér sáv. Vajon mi lehet a baja? Javítható e és mennyibe kerülne?

A linken keresztül meg tudjátok nézni a képet. https://drive.google.com/file/d/1oU40T6xl5rQcMkiWG84NTPho7Miiu9Ew/view?usp=sharing

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.