Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Project CARS 2

Hozzászólások

(#651) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Elmarad a verseny? Nem látok szobát létrehozva. Köszi az infót!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#652) #96349952 válasza Brian_GT (#651) üzenetére


#96349952
törölt tag

Bocsi mindenkitől aki 18:00-ra várta a futamot, nem tudom miért de nekem 19:00 maradt meg, és akkor kezdtem el csinálni a lobbyt... :U Nem tudom, miért állt át az agyam egy órával későbbi időpontra, rég volt már közös futamunk, kissé megkopott a dolog nálam úgy látszik.

Minden esetre összejöttünk néhányan, azt hiszem 11-en voltunk a legtöbben, lenyomtunk egy TC és egy GT3-as futamot, nem volt rossz, kivéve a GT3-ast, mert az számomra rém unalmasan alakult. Majd ha a Youtube megemésztette a videót, kirakom ide is, vágás nélkül az egész eseményt.

Szóval még egyszer bocs mindenkitől aki a hülyeségem miatt lemaradt, legközelebb garantáltan nagyobb lesz az odafigyelés, nem szokott ez rendszer lenni.

(#653) Segal válasza #96349952 (#652) üzenetére


Segal
veterán

Jövőhéten remélem valami nekem tetsző pálya lesz mert (lekopogom kopkopkop) egyelőre úgy néz ki szabad leszek vasárnap és tudnék indulni :))
Valakinek be kell kísérni a mezőnyt :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#654) #96349952 válasza Segal (#653) üzenetére


#96349952
törölt tag

Írd le, hogy melyik pályákat kedveled és melyik géposztályt, aztán meglátjuk mit tehetünk az ügy érdekében. ;)

(#655) Segal válasza #96349952 (#654) üzenetére


Segal
veterán

Azt nem tartanám etikusnak a többiekkel szembe. A géposztály az amúgy is lényegébe mindegy mindegyikbe van olyan amit kedvelek a pályákkal sincs bajom csak valamelyiken bénább vagyok :B
Az lesz amit majd kiírsz és próbálok alkalmazkodni :D
Úgysem a dobogóért fogok harcolni veletek én max a "fizetős pilóta" leszek :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#656) #96349952


#96349952
törölt tag

Nyahhh, miután ma este senkit nem dobált ki a játék, bátorkodtam összehozni jövő hét vasárnapra is egy kis mókát, remélem, elnyeri a tetszéseteket.

Újévköszöntő karikázás

Szervernév: Project CARS Club Hungary
Jelszó nincs, szerver láthatóság: Friends Only

Kezdés: 2018. 01.07. Vasárnap 18:00

Minden futamra érvényes beállítások:
Mechanikai sérülés: Be
Törés: Teljes
Vezetési segédletek: Be
Gumikopás: Normál
Üzemanyag fogyasztás: Normál
Időgyorsítás: 2x
Időjárás: Napos
Nézet: Szabadon állítható
Erőltetett manuális váltó
Nincs ideális ív kijelzés
Setup: Állítgathatsz nyugodtan, mint a csajok. ;] :P :DDD

Időmérő és futamok beállított dátuma a játékban
Első futam: 2018.01.07. 15:00
Második futam: 2018.01.07. 18:00

1. futam
Autó kategória: GT3
Pálya: Long Beach
Verseny hossza: 30 perc
Időmérő: 18:05 – 18:20
Futam: 18:20 – 18:50

2. futam
Autó kategória: GTE
Pálya: Daytona Road Course
Verseny hossza: 30 perc
Időmérő: 18:55 – 19:10
Futam: 19:10 – 19:40

Ez meg itt a ma esti esemény videója a saját csetlés-botlásommal, szinte nulla felkészülés, természetesen no setup (csak így, férfiasan :D), de buli volt azért.

[ Szerkesztve ]

(#657) Segal válasza #96349952 (#656) üzenetére


Segal
veterán

Az első az nem rossz a második pályán még nem voltam :B

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#658) #96349952 válasza Segal (#657) üzenetére


#96349952
törölt tag

Szerintem érdemes lenne mielőbb kipróbálnod, nagyon jó a vonalvezetése, nálam bekerült a kedvencek közé, de például a Indianapolis Motor Speedway Road Course verziója is hasonlóan élvezetes. Majdnem mindegy, hogy milyen verdával állsz neki, de ha figyelsz a napszakra és beállítasz egy őszi vagy téli időpontot, 18:00-ás kezdéssel, 2x időgyorsítással, látványra is állatira jó lesz az egész. Sajnálatos, hogy ezek nem annyira népszerű pályák multiban.

Long Beach is egy műremek, amolyan Észak-Amerikai Monaco, na jó, annál azért jóval megengedőbb, de annyiban mindenképp hasonlít, hogy itt sem feltétlenül az számít, hogy milyen gyors valakinek az autója.

[ Szerkesztve ]

(#659) Segal válasza #96349952 (#658) üzenetére


Segal
veterán

Long-ot ismerem már közvetítésekből is a másik pálya kipróbálása meg ma meló után esedékes :D
Aztán jövőhéten egy kis gyakorlás végül vasárnap a ráébredés hogy még így is kapok körönként pár másodpercet a legjobbaktól :DDD

Update: most látom hogy te vagy az Nano csak avatart változtattál :C

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#660) #96349952 válasza Segal (#659) üzenetére


#96349952
törölt tag

Új év, új avatar. :D Az egyik kedvenc állatom (ha lehet ilyet mondani) a rétisas a grizzly mellett.

[ Szerkesztve ]

(#661) Segal válasza #96349952 (#660) üzenetére


Segal
veterán

Reggel melo elott csak gyorsba felneztem a 2 palyara egyelore direkt masik kategorias autoval csak hogy a vonalvezetest megnezzem. Mikozbe tolt be a jatek irja ki a legjobb idot a palyan alatta meg a leggyorsabb steames baratet. Mindketton te voltal a leggyorsabb... jo elojel:))
Jovoheten azert elokapom a gt3-as Porshe-t es meghajtom Longon:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#662) #96349952 válasza Segal (#661) üzenetére


#96349952
törölt tag

Mindketton te voltal a leggyorsabb...

Lol, pedig alig-alig TT-zek, azok valami régi "eredményeim" lehetnek, és szerintem a többiek még csak nem is mentek ezekkel a kombókkal, ezért állhatott elő ez a helyzet. Mentünk már ezeken a pályákon korábban, egyszer sem tudtam behúzni győzelmet. :)

(#663) Tuce


Tuce
csendes tag

Sziasztok!
Hogy a tökömbe tudok beállítani kormányt alá (thrustmaster ferrari racing red legend edition)
Minden ötletet várok
Köszönöm.

(#664) #96349952


#96349952
törölt tag

Jahh, kicsit megkésett ugyan, de azért itt is szeretnék boldog új, bugmentes évet kívánni minden kedves Project CARS 2 sorstársamnak. :DDD

(#665) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Egy külföldi csoportba keresnék magam mellé csapattársat. Január 30.-al kezdődnek a versenyek, semmi komoly, csak amolyan haveri csapatás GT3 géposztállyal, havi 4 verseny hétköznap esténként általában 8-tól. Nem kell gyorsnak lenned, hisz én sem vagyok az, leginkább amatőrökből áll a csoport. Ennek ellenére a korrekt versenyzés elvárt. Ha esetleg valaki szeretne csatlakozni, akkor dobjon egy PÜ-t. Jó fejek a többiek (is :D ).

És hogy miért nem az itteni csoport? Nos, az én tudásomhoz képest túl sok a profi, így nem igazán van siker élményem. Itt azért meg már pár győzelmet betudtam húzni az előző bajnokságban.

(#666) Heroes fan válasza szente (#665) üzenetére


Heroes fan
őstag

Billentyűzettel nyomod?

(#667) szente válasza Heroes fan (#666) üzenetére


szente
addikt

Nem, kormánnyal, de az itteni régi motorosokhoz képest marha lassú vagyok, főleg GT3-ban. Kisebb géposztályokkal talán valamivel jobban megy.

(#668) rfjanika válasza szente (#665) üzenetére


rfjanika
tag

Ezért jó a default setup.
Mert sokan csak a beállítások miatt gyorsan.

(#669) szente válasza rfjanika (#668) üzenetére


szente
addikt

Hát azért ez nem teljesen igaz. Tény, hogy sokat számít, de hiába kapsz egy jó beállítási tippet, ha nem tudod belőle kiautózni amit ki lehet. Amúgy meg egy csomó beállítást lehet találni a neten pályára/kocsira lebontva, ha nem értesz hozzá.

Más:

Akármivel próbálkozok, folyamatosan túl melegednek a gumijaim. Próbáltam többféle guminyomást, de nem igazán segít.

Példa:
Sugo 40C° aszfalt, a második kör végére a célegyenesben 115C° a bal első gumi 100% duct-tal hard slick-en. De kb hasonló a helyzet a többi pályán is. Próbáltam több GT3-as autóval, de kb hasonló mind.
Eddig akinek mondtam mindenki csak csodálkozott, de külföldi fórumokon láttam erre példát, hogy más is küzd vele, de annyira meg nem megy az angol, hogy az összes javaslatot ki tudjam 100%-ra próbálni.

Esetleg nektek ötletek? :R

[ Szerkesztve ]

(#670) Segal válasza szente (#669) üzenetére


Segal
veterán

Ma én is tapasztaltam hasonlót. Ketten körözgettünk egy baráttal a Red Bull Ringen R8-as Audival és míg én mindig az utolsó pillanatba fékeztem és ugyan kis melóval de még be tudtam kanyarodni addig a barát lényegesen hamarabb fékezett mint én és mégis lecsúszott az ívről. Azt mondta 5 kör alatt elfogytak az első gumijai, nekem meg tökéletes állapotba voltak.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#671) szente válasza Segal (#670) üzenetére


szente
addikt

A gumim nem kopik gyorsabban, egyszerűen csak túlmelegszenek főként a baloldaliak és pár kör után belassulok, mert nincs akkora tapadás. Kipróbáltam 3-4 GT3-as autóval, default setuppal is, de kb ugyan az a probléma. Főként a kanyargósabb pályákon a legdurvább, ahol több a jobbos kanyar, ott a bal oldali gumik simán felmennek 120 fok fölé is.

[ Szerkesztve ]

(#672) #96349952 válasza szente (#671) üzenetére


#96349952
törölt tag

Szerintem ez teljesen normális jelenség, nálam is melegszenek a gumik a nagy igénybevétellel, nincs ezzel semmi gond. Ha annyira zavar, akkkor esetleg a fékerőt vedd vissza, és/vagy a fékerő elosztást, az is nyírhatja az abroncsokat. Bár én nem szoktam ezzel szarakodni, megyek ahogy adja oszt kalap-kabát.

[ Szerkesztve ]

(#673) szente válasza #96349952 (#672) üzenetére


szente
addikt

Tényleg normális az, hogy huszon pár fokos környezeti hőmérsékletnél és 40 fokos aszfaltnál elmelegítem a kemény gumikat 2 kör alatt 100%-os duct-tal? Ezen csodálkozom, mert se a PC-ből, se a régebbi verziós PC2-ből nem tűnt fel eddig, csak 1-2 hete küzdök ezzel. Ha lassabban megyek, hogy ne terheljem annyira a gumiakt, akkor meg marha lassú leszek a többiekhez képest. Igazából nem csak féktávon küzdök ezzel, hanem egy gyorsabb ívesebb kanyarban is simán ugrik 20-30 fokot a gumihőmérséklet, de a többi kanyar is problémás, mert 1 kör alatt nem hül vissza annyira a gumi, így körről körre melegebbek lesznek.

Este lehet, hogy csinálok egy videót erről, hogy mennyire drasztikus(nak gondolom én).

[ Szerkesztve ]

(#674) Dr. Gonzο válasza szente (#673) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Csak egy kis kiegészítés. A 100%-os duct-od nem a gumikat hűti, hanem a fékeket.
Ezért felesleges feltolnod a duct értékeit, mert nem lesz sosem üzemmeleg a féked, a gumik meg ugyanúgy szarok lesznek.

Másrészt én is érzem ezt a túlzott gumi elmelegedést. De mint minden ebben a játékban , ez is ....

(#675) Heroes fan válasza szente (#667) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nekem egy speedlinkes van de a kormányzást hiába állítom be nem kanyarodik gáz fék van azt ennyi.
Nálam a játék kifagy sajnos egy integrált vegával tolom a gtx 1050TI helyett, mivel nincsen monitorom.

(#676) macy válasza Heroes fan (#675) üzenetére


macy
addikt

Akkor min játszol ?

(#677) Heroes fan válasza macy (#676) üzenetére


Heroes fan
őstag

Egy 13 éves monitor van csak.

(#678) Segal válasza macy (#676) üzenetére


Segal
veterán

En is csak addig hasznalom a monitort (ami jelen esetben 1 tv:) ) amig elinditom a jatekot utana oculus:))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#679) vernux válasza Dr. Gonzο (#674) üzenetére


vernux
tag

Ezt cáfolnám. briak bias és brake duct is számít a gumi hőmérsékleténél.

(#680) Heroes fan válasza Segal (#678) üzenetére


Heroes fan
őstag

Akinek volt 300 ezer forintja a vr-ra annak könnyű.

(#681) Segal válasza Heroes fan (#680) üzenetére


Segal
veterán

Tevedes! Most is lenne:P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#682) Dr. Gonzο válasza vernux (#679) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Cáfold! :P

(#683) vernux válasza Dr. Gonzο (#682) üzenetére


vernux
tag

kb 2 hónapja nem indítottam el a gamet és nem ez lesz az amiért el fogom :D

(#684) szente


szente
addikt

Video:[link]

(#685) Heroes fan válasza szente (#684) üzenetére


Heroes fan
őstag

Te aztán nem viszed túlzásba a videózást.

(#686) szente válasza Heroes fan (#685) üzenetére


szente
addikt

A lényeg rajta van. A többit meg meghagyom a profiknak.

[ Szerkesztve ]

(#687) Heroes fan válasza szente (#686) üzenetére


Heroes fan
őstag

De ha van csatornád ménem használod?

(#688) szente válasza Heroes fan (#687) üzenetére


szente
addikt

Mièrt, nem oda raktam fel? Vagy nem èrtem, hogy mire gondolsz.

(#689) #96349952 válasza Heroes fan (#680) üzenetére


#96349952
törölt tag

Nagyon messze van a VR a 3 kilótól. Az Oculus Rift+két Touch most alig egy százas.

Mondjuk maga a technológia a fejlettségét tekintve ennek talán a felét éri, megtapasztaltam, rekordidő alatt passzoltam el az egész csomagot. (3 nap :D)

(#690) #96349952 válasza szente (#684) üzenetére


#96349952
törölt tag

Még mindig nem értem mi a gond. Igen, a kanyarokban felmelegszenek az abroncsok. Aztán az egyensekben visszahűlnek 100 fok körülre. Nagyon nem vagyok setup guru, de az a 100 fok nem hangzik olyan végzetesnek, nem? Ettől még simán lehet játszani, jó lenne, ha ez lenne a CARS 2 legnagyobb problémája. :)

(#691) Heroes fan válasza szente (#688) üzenetére


Heroes fan
őstag

De csak nagyon kevés van és jó régóta van már.

(#692) szente válasza #96349952 (#690) üzenetére


szente
addikt

Na jó, de mindez 2 kör alatt, mondjuk 4-5. körre már nem hül vissza 100 fokra. Már így is a vègèn pörögtem, forogtam, mert nem volt tapadás. Az optimum 80 fok körül van (azt olvastam).
Vagy neked is felmegy ennyire ilyen hamar?
Te hogyan kezeled ezt?

Heroes fan : Nem használom, csak ilyen esetben, ha valakinek videón meg kell mutatni valamit. Eddig ennyit kellett :)

(#693) Segal válasza #96349952 (#689) üzenetére


Segal
veterán

Hoz az ember néha hülye döntéseket :P
Nekem hiába van itt velem szembe a hatalmas 4k tv amin tűéles a kép én ki nem bújnék a Riftből PC2, AC vagy a Dirt rally alatt :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#694) #96349952 válasza szente (#692) üzenetére


#96349952
törölt tag

Igazából úgy dumálok ebbe bele, hogy fogalmam nincs nálam mi van ilyen téren, még soha nem néztem a gumi hőfokokat játék közben. Meg kb. semmi mást sem. Megtankolok aztán hali, nyomjuk ahogy jön és kész. :DDD

Segal: Engem nagyon zavart, hogy egy elvileg úttörő technológia olyan képet ad, amilyet PC-n talán 10 évvel ezelőtt láthattam. A kábelektől sem lettem boldogabb. Úgy érzem, ez a VR még nagyon korai dolog, a térérzet az tényleg egészen hihetetlen és fantasztikus, de a többi továbbra is barlangrajz, márpedig ez az egész eléggé vizuális műfaj. Majd akkor fog érdekelni, ha mindkét lencsére meglesz az UHD, vezetékmentesen, max egy kábellel, és egy jóval kompaktabb, könnyebb szemüveggel. Ja, mindezt 200 alatt. Tehát kb. 2025 környékén. :P

[ Szerkesztve ]

(#695) Segal válasza #96349952 (#694) üzenetére


Segal
veterán

Alapesetben tényleg nem az igazi (bár a dk2-höz képest már az is csoda volt) de ha felskálázod a képet 2x-esre amit szerencsére a PC2-ben már a menübe is meg lehet csinálni nem kell hozzá futtatni a háttérbe az extra progit akkor szerintem egész tűrhető a kép. Persze a közelébe nincs élességbe meg kontrasztba a monitoron látottnak ez tény és való de engem az az érzés hogy "ottvagyok" maximálisan kárpótol cserébe. Mivel leginkább szimulátorokhoz használom (touchom nincs is) ezért engem a vezeték sem zavar.
Eleinte lassabb voltam benne de most már hozom a azt a hozzátok képest lassú tempót ami nélküle is tudnék :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#696) Heroes fan válasza szente (#692) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja értem akkor hogy tudom beállítani hogy kormányozni tudjak? Gáz fék megvan csak a kormánnyal ha forgatom nem mozdul semerre.

(#697) #96349952 válasza Heroes fan (#696) üzenetére


#96349952
törölt tag

Kalibrálás megvolt?

(#698) Heroes fan válasza #96349952 (#697) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem még.

(#699) #96349952 válasza Heroes fan (#698) üzenetére


#96349952
törölt tag

Pedig ez nélkül nehéz. Csináld végig és nem lesz gond.

(#700) Heroes fan válasza #96349952 (#699) üzenetére


Heroes fan
őstag

Mindkettőt beállítottam 100-ra meg 180-ra de mikor újra rámennék eltűnik és nem reagál rá.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Project CARS 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.