Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Project CARS 2

Hozzászólások

(#1001) dino_m válasza palfitom (#998) üzenetére


dino_m
senior tag

Játékon belül is állítható a hangforrás. Azt nézted, hogy ugyanaz-e amit használni akarsz? Pl. ha winben hangszóró van állítva és a játékban fejhallgatóra.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#1002) Redneck


Redneck
veterán

Erre korábban nem kaptam választ, de megpróbálom mégegyszer, hátha tud valaki megoldást:
"Lehet valamit kezdeni a néha előforduló fps droppal ütközés esetén? Nem vészes, de kicsit zavaró."

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1003) Enton válasza Redneck (#1002) üzenetére


Enton
addikt

Maxold ki a fps-t 90 fix és fölé, azonkívül nem sok megoldás/gyógyír van erre a problémára.
Gép ellen ritkán megyek de én ilyet még nem láttam, de gondolom hasonló mint a multiban a laggolás, arra is ugyanez a módi van csak, hogy a legkevésbbé fájjon ha van is.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1004) Redneck válasza Enton (#1003) üzenetére


Redneck
veterán

Nem akad, a G-Sync miatt, de droppol és érezhetően lassul. Nem minden ütközésnél, csak a nagyobbaknál tapasztaltam. Nincs kiugró CPU terhelés, de biztos valami elbaltázott fizikai algoritmushoz van köze.

Nem akarom butítani. Max részletességgel, 85Hz-en tolom, esőben 40-50 fps között van a minimum.

Szerk:
Olyankor zavar mikor 70-80 fps-sel fut, a kanyarban belémjön a paraszt és hirtelen 45-50 fps-re dob. Persze igyekszem úgy menni hogy ne legyen kontakt. :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1005) h_benjamin válasza palfitom (#1000) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Nekem ez volt a baja. Meg akiket ismerek.. Haveromnak pl kapásból jó volt ö sem a winhez telepítette.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#1006) palfitom válasza h_benjamin (#1005) üzenetére


palfitom
félisten

Köszönöm szépen, ez valóban segített! :)
Hihetetlen.
Ezért jó, hogy van fórum, erre magamtól nem jöttem volna rá...

(#1001) dino_m
Köszi, neked is!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1007) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Hogy kell visszavenni a szériát ha nem tudok vele menni és másikat akarok kezdeni?,mert kitöröltem véletlen a profilt XDXDXD

(#1008) Heroes fan


Heroes fan
őstag

6-áig rohadt olcsó lett a game de csak az alapverziója.

(#1009) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Multija milyen megéri 5000 alatt az ára?

(#1010) Redneck válasza Heroes fan (#1009) üzenetére


Redneck
veterán

12$-ért még megveheted Humble Monthlyn ma és holnap. Olcsóbb mint Steamen és más játékokat is kapsz mellé. A multiról nem tudok nyilatkozni, még nem próbáltam. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1011) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

tudja-e esetleg valaki, hogy mit lehet tenni, ha a játék random kifagy?? csak a kép fagy le. ha nyomom a gázt vagy a féket hallani, hogy megy még a játék - az autó a pályán, csak nem látok semmit az utolsó képkockán kivül. msi afterburnt kikapcsolva sem változik a helyzet. van, hogy 5 futamot is le tudok nyomni.. van, hogy starttól fél perccel. ilyenkor játék újrainditi, de ez ugye minden csak nem játékélmény.
különben marha jó lenne minden. jelenleg kormánnyal játszanék, de xbox kontrollerrel is ezt produkálta.
esetleg próbáljam meg c meghajtóra telepiteni? vagy az nvidia driver szivat?

[ Szerkesztve ]

:)

(#1012) Redneck válasza vicces (#1011) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem próbálj meg másik drivert. Esetleg ha nem túl modern a procid, az AVX nélküli exe-t is megnézheted.

Szerk:
Ja látom Skylake, akkor tárgytalan. :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1013) Enton válasza vicces (#1011) üzenetére


Enton
addikt

C-re pakolás nem hülyeség, de sajnos nem garancia ilyen esetekben. Msi AB mit mutat ilyen szituációknál?
Milyen konfig, nv driver hanyas?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1014) vicces válasza Enton (#1013) üzenetére


vicces
addikt

egyébként olyan mintha amikor jönne egy lag/microlag és akkor halna le a kép.
volt olyan is, hogy kameraképet váltottam, mert kerestem a nagy sebességnél halványodót ezért végigzongoráztam a nézeteket és akkor jött az istennyila! :K ebből gondolnám, hogy esetleg driver. a driverrt mindig frissitem a legfrissebre.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1015) Enton válasza vicces (#1014) üzenetére


Enton
addikt

Nem szabad béta teszternek lenni, hacsak nincs ami megkövetelje. Nálam most 399.07-es van ezzel nem láttam még hibát, vga nem melegszik túl? Milyen beállításokon fut a játék? Próbáltad már max és full low közt variálni?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1016) vicces válasza Enton (#1015) üzenetére


vicces
addikt

jah, próbáltam a grafikát lejjebb venni. de dettó. lehet akkor a driver a ludas, mert valamikor 2 naponta frissül. nekem most a 417-es van fenn. utánanézek, melyik a hivatalos stabil driver és azzal próbálom meg. pici tuning persze hogy van. a maximális élmény és villanyszámla miatt. 1500/3000 :K vagy valahogy ekörül.
vagy esetleg a vga ram a kevés? 4 gigás de 3,5 gyakorlatilag.

közben lejött az assetto corsa és 1x valami hasonlót produkált. kiléptem a windowsba, mert a logi driveren felhúztam a kormányszöget és akkor egy kicsit meghülyült - ugyanigy lefagyott a kép de alt+tab-ra visszajutotttam a játékmenübe újrainditás nélkül és tudtam még futamot inditani. illetve izé... asszem ma már nem is fogok project car-ozni :C

[ Szerkesztve ]

:)

(#1017) Enton válasza vicces (#1016) üzenetére


Enton
addikt

Tuningért nincs oda a játék inkább próbáld alapon.
Ha máshol is ilyet látsz az már egyértelmülegesebben adhatja a vga vagy táp hibáját, de egy friss windows install sokmindent tud orvosolni.
Amíg nem kapsz ilyen szép egyenes vonalakat min itt:

[kép]

Addig sajnos lesz is baja. Kényes egy dög ez a játék. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1018) vicces válasza Enton (#1017) üzenetére


vicces
addikt

persze próbáltam tuning nélkül is. megpróbálok egy driver cserét hátha bejön.
köszi a tanácsokat! :K

:)

(#1019) Redneck válasza Enton (#1017) üzenetére


Redneck
veterán

Csak a framerate és a frame-timing maradt le, az jobban megmutatta volna hogy fut. :U Inkább az instabilitásra érzékeny szerintem. Ha 32x váltok AB-ben az OC profilok és a gyári között, akkor sem történik semmi extra, nálam a gond nélkül megy tovább.

Csak azért írom ezt, mert stabilitás tesztre, ez, és az előző rész is alkalmas. Ha stabil nV driver kell: 378.92 és 399.24. Attól függ mennyire régi címekkel játszik az ember. Nálam épp a régebbi van, a CSGO miatt downgradeltem anno. BF1, Division, Project Cars 2, Destiny 2, lazán pörögnek vele, pedig 2017 márciusi. Jövőhéten azért feldobom a 399-est.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1020) Enton válasza Redneck (#1019) üzenetére


Enton
addikt

Van az is hozzá:

[kép]

Nem hittem hogy bárki hiányolná, csak ugye minden be van x-elve hogy mutassa és 2 képmentésre se fér rá az egész.
Amúgy jól mondod ha PC2 stabil akkor kb minden az lesz. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1021) Heroes fan válasza Redneck (#1010) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak boltba tudnám neten nem mert kártyám nincsen és paypalon sincs csak 40 cent.

(#1022) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Van egy bajnokság magyar rákérdeztem hogy mennek.

(#1023) patakij válasza vicces (#1018) üzenetére


patakij
tag

Egyszeruen csak vedd fel a prioritast normal felettire a feladatkezeloben. En is ezzel szivok, de ezzel orvosolhato nalam.

(#1024) vicces válasza patakij (#1023) üzenetére


vicces
addikt

Visszavettem a tuningot es ujratelepitettem az egesz jatekot. Egyelore jonak tunik. Lehet sok volt a kartyanak amit beallitottam az afterburnben.

:)

(#1025) Redneck válasza vicces (#1024) üzenetére


Redneck
veterán

Múltkor azt írtad tuning nélkül is próbáltad. :U Na mindegy, a lényeg hogy megy.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1026) vicces válasza Redneck (#1025) üzenetére


vicces
addikt

igaz. lehet a komplett reinstall segitett, de az is lehet hogy a régebbi driver.
ma viszont a driverre panaszkodott a horzion4 hogy túl régi és nem éri el az elvárt verziószámot, de azért csak engedett játszani. :N

:)

(#1027) Redneck válasza vicces (#1026) üzenetére


Redneck
veterán

Szóval végülis drivert is cseréltél. Így már más a kép, de végülis nem tudtuk meg, mi okozta a problémát. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#1028) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Milyen beállításokat ajánlanátok hogy, legkönnyebb legyen az irányítás,fékezés stb?
Most vettem egy g29 kormányt és váltót,egyelőre még váltó nélkül is nehéz egyáltalán célba érni sérülések nélkül nemhogy helyezést is elérni tehát mindig utolsó vagyok :D
Hiába fordítom le magyar nyelvre a jelentéseket mivel az autókhoz sem értek így lika köd van.
Köszönöm előre is!

(#1029) Finkoo1980 válasza pruzsi (#1028) üzenetére


Finkoo1980
csendes tag

Az úgy elég kemény lesz... Kicsit több időt szánj rá, és utána konkrétat kérdezz, mert így nem igazán lehet, csak általános okosságokat puffogtatni... Logitech kormányokhoz számtalan beállítás van yt-on, meg különböző fórumokon, egy kaptafa az összes...
Először stable setup-pal menj, és tanuld meg a pályát... Ai-t ne piszkáld az elején... Manuális szekvenciális váltóval sokat lehet gyorsulni, mert sokkal rövidebbeket lehet fékezni, a gyorsabb visszaváltások miatt... A kormányszöget úgyis minden pályához külön kell állítani az autó setupján belül, meg az üzemanyag mennyiséget is... gumit is mindig manuálisan válassz az időjárásnak megfelelően, ne hagyd a gépre...

Kezdéshez elég lesz ennyi, a többi már majd akkor, ha ezeket kimaxoltad...

(#1030) vlevi válasza Finkoo1980 (#1029) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem elég az elején, ha az autóval körbeér a pályán, setupolás, állítgatás nélkül.
Igaz, hogy az alap setup mindíg a kemény gumit rakja fel, ha automatán van, de a lágy gumi némelyik pályán 2-3 kör után elkezd melegedni, pl. Barcelonában a bal első nagyon sokat van terhelve.
Logitech kormánybeállításokat (nekem G25 van) szinte mindent alapon hagytam, egyedül a FFB erejével játszogattam, hogy érezzem a csúszást.
Wheel weigh-t érdemes lejjeb venni, azért, hogy a többi (pl. megcsúszás, pálya széle, ...) hatás is érezhető legyen a kormányon.
Amúgy a karrierbe érdemes belekezdeni, mert ott fokozatosan jönnek a durvább autók. pl. az elején Gokart, aztán GT4, és így tovább. A Historic túraautókkal elég nehéz bánni.

(#1031) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Használja esetleg valaki más is VR-ban? Oculus-szal küzdök, de az egér mindig meghülyül, mozgatni még tudom de a kattintásra nem reagál, így aztán állandóan ott ragadok valami dialog ablakban. Iszonyú idegesítő.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#1032) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Addig eljutottam valahogy X restart után, hogy végre nem hülyül meg az egér. Talán az segített hogy az oculus szoftvert bezártam, újra nyitottam és onnan indítom. Próbálram egy random privát tesztet, az autó felett lebegek sisak nézetben meg cockpit nézetben is, nem tudok beülni. Teljesen kusza az egész, ez tényleg ilyen fos VR kezelést kapott vagy én nem érzek rá valamire? Baromi idegesítő, lehet inkább az assetto -t kellett volna megvenni a PC2 helyett?

https://divecenter.hu

(#1033) zilazil válasza bunnyhu (#1032) üzenetére


zilazil
senior tag

Állíts be egy gombot a centerpozició beállításához.

Nálam ilyen gondok nem voltak, tapasztalataim szerint ennek a játéknak van a legjobb VR supprotja.

(#1034) bunnyhu válasza zilazil (#1033) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Én is ezt olvastam, ezért anyázok hogy ennyire nem működik semmi. A center pozíció ötletet köszi, amúgy is alap minden játékban megkeresni, de eszembe se jutott tegnap úgy felhúzott ez a dög :D

https://divecenter.hu

(#1035) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Jó lett. Mondjuk szokni kell, elég gyorsan tengeribeteg lesz az ember tőle. Érdekes, a repülőszimulátorban semmi bajom, pedig ott van magasság meg minden, itt meg pár perc után le kell venni a szemüveget. Valószínűleg mert itt sokkal agresszívebbek az irányváltások, sokkal hihetetlenebb az agynak hogy semmi erőhatás nincs pedig kéne :) No majd kiderül, a hajókat úgyse bírom ez egy jó tréning lesz a seasick ellen :D
Vagy opció2, marad a monitor és a head tracking.

https://divecenter.hu

(#1036) bunnyhu válasza bunnyhu (#1035) üzenetére


bunnyhu
senior tag

opció3, találtam csomó leírást az ügyben - a fő gond a monitorhoz kitalált effektek hatása, olyané mint a fej rázása, bólogattatása bukkanókon, kanyarban stb. Ezeket kell kikapcsolni, mert monitoron baromi látványos persze csak épp rókakoma lesz belőle VR alatt :)

https://divecenter.hu

(#1037) zilazil válasza bunnyhu (#1035) üzenetére


zilazil
senior tag

Érdemes az itt leírtak alapján beállítgatni, a teljesítmény és a látvány is jobb lesz, és a tengeribetegség is megszüntethető a World Movement és G-Force Effekt nullázásával.

Szerk: most olvasom az utsó hszt. .-)

[ Szerkesztve ]

(#1038) bunnyhu válasza zilazil (#1037) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Igen, a nullázásokat találtam én is, és hipp-hopp gond nélkül csapattam egy fél órát. Hát azért Qrva nagy előny, hogy az ember ki tud nézni oldalra meg a tükröket tudom könnyedén használni ... kár, hogy cserébe az oculus iszonyú pixeleit kell nézni, dehát valamit valamiért. Baromira jó az "ott vagyok" érzés, ha az ember jól beállítja a kamera pontot a test tényleg oda kerül mint a sajátod és az rengeteket dob a feelingen.
:C

https://divecenter.hu

(#1039) Enton válasza bunnyhu (#1038) üzenetére


Enton
addikt

Van VR menü kölün plusz opciokkal, ezt se felejtsd el nyomkodni egy kicsit itt is lehet még magadra szabni a dolgokat:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1040) K.Andras.Vfx válasza bunnyhu (#1038) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Nem mindegy hogy van rajtad a szemcsi, van egy lehetőség is az oculus softverben ahol egy célkeresztben be tudod állítani hogy rendesen legyen a fejeden. Nem olyan pixeles az ha jól be van állítva minden! :N

Én már nem tudok és nem is akarok monitoron játszani, nagyon jó VR-al szimulátorozni. :DD

(#1041) bunnyhu válasza K.Andras.Vfx (#1040) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nekem azért még van egy köztes megoldásom a head tracking-emmel, ami elég sokat dob a szimulátorokon :)

https://divecenter.hu

(#1042) K.Andras.Vfx válasza bunnyhu (#1041) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Na de ott a monitorod egy helyben áll, meg sem közelíti a VR megoldását.- Itt tényleg ahova fordulsz oda látsz, akár nagyot is fordulhatsz, illetve amekkorát fordul a fejed akkorát fordul a "kép" is... Azért ez nagyon nem mindegy... :DDD

(#1043) bunnyhu válasza K.Andras.Vfx (#1042) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Meglepően sokmindenre jó ám, repszimben használtam az oculus előtt, nagyon jól lehet finomhangolni a görbékkel, simán elnéztem oldalra a repcsiben úgy, hogy a monitoron láttam a képet. Autóversenyzés közben pedig nem jellemző, hogy 90 foknál többet forogj, sőt azt se sűrűn - azt pedig simán lekezeled. Tipikusan kicsit kinézel a tükrökre az esetek túlnyomó többségében. Sok autóban amúgy sincs mit hátranézni :D
És egy ilyen fejmozgáskövető motyót ha az embernek van némi rátermettsége kb. 3500Ft-ból összeraksz. Kell egy ps3 kamera 10 dollár körül meg 3db infra led és még némi apróság meg egy kimustrált baseball satyesz és jóccakát.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#1044) Chrys_ válasza bunnyhu (#1043) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem is van TrackIR 5, valóban nagyon jó dolog a head tracking, de abban igazat kell adnom, hogy a VR sokkal jobb ebből a szempontból. Oculus Rift CV1-gyel olyan, mintha tényleg live egy versenyautóban ülnél, ami megdöbbentő, hogy a távolságokat a járművek között is sokkal jobban lehet érzékelni.
Ennek ellenére a CV1-t eladtam, nekem még nem felel meg szimulátorozásra, kell a sokkal nagyobb felbontás.

(#1045) bunnyhu válasza Chrys_ (#1044) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nekem az a bajom a VR szimulátorozással, hogy azért egy bő félóra után már bepállik az ember feje. Monitor előtt meg amíg ébren vagy :) Meg amit mondasz, hogy azért a felbontás nem az igazi, de az biztos hogy rövid ideig nagyon nagy élmény, ezért is vettem meg a gámát.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#1046) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ha most megveszem a season passt, akkor megkapom a Day one DLC-t is?

(#1047) vlevi válasza HaZsolt (#1046) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a japán pakkra gondolsz, akkor szerintem nem.
Ez áll a Season pass lista végén
"*The "Japanese Cars Bonus Pack" is sold separately and is not part of the Season Pass."

(#1048) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Megéri a Limited Edition a felárat? Extra japán autókat kapok mellé és fémdobozt? :)

(#1049) Heroes fan válasza Gabonetta (#1048) üzenetére


Heroes fan
őstag

A lemansi dlc-vel vedd meg. Most már jövőhéttől én is csapatom mert windows teljes resi lesz.

(#1050) Gabonetta válasza Heroes fan (#1049) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Xbox One-ra venném.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Project CARS 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.