Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-24 22:21:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM!
Az alkalmazás fejlesztését átvállalta Smrtprjcts, bővebb információ: #2576, #2779
A topikösszefoglaló amely a további információt tartalmaz itt érhető el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Arcanus válasza Gubek-Einste (#1000) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Hotfix :DDD

(#1002) Oldman2


Oldman2
veterán

Telón lévő képet/screenshot-ot hogyan tudok beilleszteni az App-ban?

(#1003) Arcanus válasza Oldman2 (#1002) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Csak Lollipop.

Oldman2: jelenleg sehogy. Fel kell tölteni valahova, majd a linket itt beilleszteni.

(#1004) porse válasza Arcanus (#993) üzenetére


porse
senior tag

Nálam is jó egyelőre, nem tölt sehol. :R

... szerintem.

(#1005) dobragab válasza Arcanus (#1003) üzenetére


dobragab
addikt

Egyébként mi az akadánlya, mit kéne backportolni? Csak mert jelenleg több Kitkat van, mint Marshmallow + Nougat.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1006) Oldman2 válasza Arcanus (#1003) üzenetére


Oldman2
veterán

No akkor Desktopról...

Ezt a nem teljesen megjelenő Hozzászólás azonosítót nem lehet valahogy elkerülni?

(#1007) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!

Az egyéb-ben az információ gyűjtés opció mit jelent?

csakhogy le legyen tisztázva.

(#1008) Arcanus válasza dobragab (#1005) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Ez alapján a KitKat 15%, míg a Lollipop vagy felette lévő készülékek 75%+-t birtokolnak és ez csak nőni fog. Egyébként a fejlesztés legelején dőlt el, hogy Lollipop lesz, így nem kell a style, ikonok, animációkat megosztani, valamint későbbiekben sokkal könnyebb fejleszteni apró finomításokat.

Megjegyzés: mivel a PH design-t fog újítani, ezért sok helyen újra kell írni az alkalmazást, emiatt nem is hiszem, hogy élesben kiadjuk a váltás előtt. Ha vált, alkalmazunk mindent, majd kimegy élesben. Addigra a fenti 75+% is nőni fog, a KitKat részesedése pedig csökkenni.

Ne érts félre, ha gondolod nyugodtan portold vissza és itt elérhetővé tesszük az apk-t, de a fő ág Lollipop vagy felettit fog célozni, és élesben is az lesz kiadva.

Oldman2:
Design kérdés, de az egyszerű gond az, ha a név alatti sorszám túl hosszú, és a név rövid, akkor simán átcsúszik a másik alá:

Pel > Pelda2
1122334 12333123

Azt pedig, hogy a fenti illeszkedjen az alsó részhez vagy fordítva, nem könnyű megoldani (vagy még nem jöttem rá a könnyű megoldásra). Vagy a fenti rácsúszós példa lesz, ha megfelel a nagyérdeműnek.

aprokaroka87:
A topik összefoglalóba bele tettem. Lényeg, hogy teljesen anonym, és csak alapvető információkat küld el az app: mit nyitsz meg (topik cím, szekció), bejelentkezés (sikeres/sikertelen), stb. Mint mondtam anonim, így nem lehet azonosítani a felhasználót/készüléket. (ha jobban érdekel, akkor ezt nézd meg, ezt használja az app)

(#1009) dobragab válasza Arcanus (#1008) üzenetére


dobragab
addikt

Rosszul emlekeztem a statokra. Ettol fuggetlenul meg fogom nezni, mi munka lenne a backport.

Ha csak annyi, hogy a minsdkversion-t atirom, akkor nem latom akadalyat, hogy az legyen a release apk. Nyilvan, ha durvan hakolni kell a kodot, hogy menjen, akkor szerintem sem erdemes a release-t azzal szennyezni.

Pel > Pelda2
1122334 12333123

Pszeudo-layout:

<LinearLayout align="horizontal">
<LinearLayout align="vertical">
<TextView>Pel</TextView>
<TextView>1122334</TextView>
</LinearLayout>
<TextView>&gt;</TextView>
<LinearLayout align="vertical">
<TextView>Pelda2</TextView>
<TextView>12333123</TextView>
</LinearLayout>
</LinearLayout>

Asszem igy jo lenne, de majd megnezem valamikor.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1010) Arcanus válasza dobragab (#1009) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Az animációkat, design-t és vector drawable-ket kell kicserélni, utóbbinál az animációk nem fognak menni. (ez ugrott elsőre be)

Közben rájöttem a megoldásra, ferob egy alap ötletéből kiindulva az sorszám/név közül a hosszabb lesz a minimum karakter szélesség mindkettőnél. Így elkerülve a csúszást és levágást :K

(#1011) aprokaroka87 válasza Arcanus (#1008) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ok olvastam köszi.

Viszont lenne egy javaslatom.
hsz iráskor ugyebár van link funkció.
Ott meglehetne úgy oldani a link neve részt mint ahogy a linket irom be?

Szerintem az úgy praktikusabb lenne, de persze lehet én vagyok így vagyok igy vele.

Amúgy mostmár nincs dropbox sem.

Egyre jobb!

(#1012) Arcanus válasza aprokaroka87 (#1011) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Jelenleg ugyanúgy működik mint itt a PH-n. Ha van kijelölve szöveg, akkor az lesz a "link szövege", ha nincs akkor automatikusan beszúr egy 'link' szöveget. Mindkettőt kijelöli, így akár törölhető is. Szerintem ennyi bőven elegendő :P

(#1013) Nikaré


Nikaré
őstag

Hi!
Nálam random előfordul, hogy amikor át állítom - Beállítások / Megjelenés / Kezdő oldal / Kedvenceim - akkor ez fogad: "belső hiba történt, sikertelen betöltés"
Kilép, belép vagy újra indítás után rendeződik.
LG G4 6.0

(#1014) Arcanus válasza Nikaré (#1013) üzenetére


Arcanus
aktív tag

2 lehetőség:
1) ID rosszalkodik: ha azon a hálózaton gépen is bejelentkezel pipáld ki a időkorlát-IP cím korlátozás-nem lépek ki 3 check box-ot. Ez egy megoldás lehet. Ha ezután is rossz, akkor
2) a PH 500-as error-t ad vissza, így ezzel nem tudok mit kezdeni. Majd az 'új design' megoldja.

Nem kell kilépni/belépni, húzd az ujjad lefele és frissíti az oldalt.

(#1015) Oldman2


Oldman2
veterán

Most beugrott egy újabb feature igény...

Az Értesítések időszakos kikapcsolása.

Cakk pakk az összeset nem lehet ki-be kapcsolgatni, csak egyenként.

[ Szerkesztve ]

(#1016) csepelball


csepelball
tag

Fejlesztéseknek van prioritása, hogy mi a fontos és mi a "fölösleges"? Esetlet erről lehetne egy google docson szavazni.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1017) Arcanus válasza csepelball (#1016) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Amire jut idő azt fejlesztjük :DDD

Viccet félre téve a nagyobb hiányosságokat próbáljuk javítani/hozzáadni, ami apróbb és nem olyan életben vágóan zavaró/hiányzik az megy az alacsony prioritásokhoz. Semmi sem "fölösleges", egyszerűen nem élvez akkora prioritást, hogy egyből neki essünk. Még annyi, hogy amit könnyű megcsinálni (néhány soros kódolás) azt hamar bele tesszük (lásd off kommentek megjelenítése). Minden ami fel van írva a topik összefoglalóban bele lesz téve az alkalmazásba.

Oldman2: az android rendszerrel megoldható. Hosszan katt az értesítésre és némítás. Lollipopon a beállításokban kell kikapcsold. (vagy hasonló).

(#1018) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Más se kap értesítést?
Se a beállított topikok, se privát üzenetről nem értesít.

#?*@&!

(#1019) Madoc válasza zeon.hu (#1018) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem joooo. :DD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1020) zeon.hu válasza Madoc (#1019) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Se a telefonra, se az órára nem értesít.
Védett, tehát bezárás után is futhat tovább. Értesítést megjelenítheti zárképernyőn is. Stb.
Frissítés előtt még jött üzenet, bár nem mindig.

#?*@&!

(#1021) Arcanus válasza zeon.hu (#1020) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Madoc a fejlesztői változatot használja, ezért jó neki. A legutóbbi update hozzá nyúlt az értesítéshez (wake lock miatt), és maradt 1-2 hiba. Ezeket javítom jövőhéten.

(#1022) zeon.hu válasza Arcanus (#1021) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Értem és :R

#?*@&!

(#1023) Oldman2 válasza Arcanus (#1017) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ismerem ezt a megoldást, én is így oldottam meg reggel.

(#1024) Arcanus válasza Oldman2 (#1023) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Ha gondolod tehetek bele egy olyat, hogy kiválasztott idő intervallumon belül ne küldjön értesítést az app. (hétfő - péntek 0-24)

(#1025) Oldman2 válasza Arcanus (#1024) üzenetére


Oldman2
veterán

Határozottan megköszönném, mindenki nevében!

(#1026) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Zoom lehetőség (esetleg tördeléssel) nincs tervben?
5"-on nézem (mert a 6"-oson nem megy) és már nem annyira új a szemem :)
Tabra meg még nem tettem fel, de az nincs is nálam mindig.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1027) Arcanus válasza zeon.hu (#1026) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Szöveg méret növelésre gondolsz? Végülis miért ne? Felírom a topik összefoglalóba :K

(#1028) zeon.hu válasza Arcanus (#1027) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:K és :R

#?*@&!

(#1029) zeon.hu válasza zeon.hu (#1028) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Biztos volt már, de nekem most tűnt fel, mivel kellett volna:
Topik összefoglalók elérhetősége bekerül majd?

Szerk.
És a Hardverapro lesz-e integrálva?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1030) sugarforce válasza zeon.hu (#1029) üzenetére


sugarforce
őstag

Az osszefoglaloban benne van, szal ha lesz ra idejuk, lefejlesztik.

(#1031) zeon.hu válasza sugarforce (#1030) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Mivel az alkalmazásban vagyok, így sajnos nem látom az összefoglalót :DD

#?*@&!

(#1032) sugarforce válasza Arcanus (#1027) üzenetére


sugarforce
őstag

A legnagyobb "gondom" a belso hiba ugy nez ki, hogy megszunt a ip cimes ajanlatod alapjan. Sok topikot kovetek, mindegyiknel visszaugrik, helyesen irja ki az idobelyeget, minden klappol ;) Egyedul azt latom csak, de ha jol emlekszem par napja mar irtak errol, hogy bizonyos esetekben levagja a user nev veget vagy a sorszam veget, ha eleg hosszu az adott nev/sorszam.

(#1033) Oldman2


Oldman2
veterán

Nekem az az észrevételem, hogy az utolsó olvasatlan hozzászólásra ugrás (nálam) nem kafa. Az Értesítésekben azt látom, hogy pl. 32 új hozzászólás, aztán megnyitaskor az utolsó előtti második, harmadik hozzászólásra ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#1034) Arcanus


Arcanus
aktív tag

zeon.hu: Igen, az összefoglaló fel van írva - az összefoglalóban :D . Majd előtérbe kerül (hamarosan). Hardverapróról is volt szó, de az új design elsőnek ott fog debütálni, ezért nagy valószínűséggel azután fogjuk elkezdeni az implementálást.

sugarforce: Örülök neki, a név levágás javítva lesz a kövi frissítésben (a héten)

Oldman2: Ha a betöltött lista mérete kisebb mint az új hsz-ek száma, értelem szerűen nem tud az legelső új hsz-re ugrani. Ez ezzel jár :U

(#1035) Oldman2 válasza Arcanus (#1034) üzenetére


Oldman2
veterán

Ok, de akkor miért nem a lista legtetejere ugrik?

(#1036) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Tg-k jogköre nem fog bekerülni vagy nem is oldható meg?

#?*@&!

(#1037) Arcanus válasza zeon.hu (#1036) üzenetére


Arcanus
aktív tag

De, a topik összefoglalóba fel van írva :K (ha nem is minden része, de amit lehet beleteszünk)

Oldman2: mivel nem tud arra amire kell, ezért megpróbál a legutolsó betöltött hsz-re ugrani

[ Szerkesztve ]

(#1038) Meggyi001 válasza Arcanus (#1037) üzenetére

Mindent akarunk törölni, meg szerkeszteni, csupán ennyi a kérés :)

https://gamergep.hu/

(#1039) zeon.hu válasza Arcanus (#1037) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Természetesen böngészőről is szoktam lenni, de amikor ide írok, valahogy mindig a PH! alkalmazás van megnyitva :)

#?*@&!

(#1040) fery02


fery02
addikt

Úgy örülök ennek az alkalmazának, hatalmas hála érte, kb 1-2 hete használom és a kedvenc alkalmazásom. :)
Eddig leginkább csak olvasára használtam (gondoltam hozzászólást írni mégis inkább asztali felületről fogok továbbra is), de néhány napja már a hozzászóláokat is innen írom (ezt a jelenlegi hozzászólást is). :)
Egyedüli hiányom ezzel kapcsolatban, hogy nincs fekvő mód (kevésbé írok úgy bénábban) és a PH-s smiley-el hiánya, de olvasom, hogy azok is implementálva lesznek majd valamikor.

Számomra az a legpozitívabb hozománya az app-nak, hogy minimálisan merül vele az akkum, míg kedvenc böngészőmmel fórumozva látványosabban merül, itt meg alig csökken a százalék (melóhelyen simán kevesebbszer kell töltőn lógatni a telefont, annyira örülök neki). :)

Nagyon benne lennék én is egy donate lehetőségben, PH-n már úgyis fizetem a prémiumot és nem is jár mellé ilyen tuti alkalmazás, mint ez. :D

Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

(#1041) Oldman2 válasza Arcanus (#1037) üzenetére


Oldman2
veterán

Most teszteltem, volt "sok Új hozzászólásos" és volt "1-2 Új hozzászólásos" Topik értesítés is.

A kevés új hozzászólásosak úgy néz ki tökéletesen működnek, a sok (vagy túl sok) hozzászólás talán problémás.

Az egyik ilyen Témánál ma megjelent a lista tetején, hogy "További hozzászólások betöltése" (ez számomra új volt, most olvasom, hogy max. 50 üzenet jelenik meg egyszerre).

Ez a megoldás tökéletes lenne, ha mindig ide, a lista tetejére ugrana a felület.

Ezt még tesztelgetem.

A fekvő üzemmód megvalósításának van valami technikai akadálya? Most mintha tiltva lenne ez a funkció.

(#1042) Arcanus válasza fery02 (#1040) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Köszi! :R
Igen hangulat jelek kövi frissítésben lesznek.

Oldman2: ha be van kapcsolva az automatikus görgetés akkor minden esetben ha van új hozzászólás megpróbál a legelső frissre ugrani. Ha nem tud (tehát kevesebb elem van a listában, mint amennyi kellene legyen), akkor nem ugrik sehova. Ezt úgy tudom kompenzálni - ebben az esetben -, hogy a legutolsó hozzászólásra ugrik.

Automatikus elforgatás ki van kapcsolva és álló mód van "kényszerítve". Androidon kicsit komplikáltabb az elforgatást kezelni, így ezt inkább kihagytam eddig (mint a tabletekre való optimalizálást is). Persze ha lesz sok idő mindkettő implementálásra kerül, de jelenleg nincs tervben.

(#1043) kovacs65


kovacs65
senior tag

Az alábbi hibaüzenet jelenik meg rendszeresen "Belső hiba történt, sikertelen betöltés"
Ezután, ha kijelentkezek majd ismét ne, akkor OK. Azonban egy újraindítás után ismét hiba lessz. Mintha elfelejtette volna a bejelentkezési adatokat.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1044) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Kijelölni és ezzel másolni csak én nem tudok?
Ez igen fontos lenne.

#?*@&!

(#1045) Bambuszpro válasza zeon.hu (#1044) üzenetére


Bambuszpro
tag

Nyugi nálam se megy másolás.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#1046) sugarforce válasza kovacs65 (#1043) üzenetére


sugarforce
őstag

Nálam is ez volt, az oldotta meg a dolgot, hogy gépen bejelentkezve a felhasználó név és jelszó alatt kipipáltam mind3 lehetőséget (ipcim korlátozás, nem lép ki meg még egy vmi harmadik), ezt bepipálva már vagy 2 hete nem ír belső hibát és nem kell kijelentkezgetnem meg vissza.

(#1047) csepelball válasza kovacs65 (#1043) üzenetére


csepelball
tag

Sugarforce megírta a frankót. Nálam sincs gond ha nem használom párhuzamosan a web+appot egyszerre vagy bepipálom a "mindent"!

Amúgy nálam totál hibamentes a program és jól működik.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1048) kovacs65 válasza sugarforce (#1046) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1049) Arcanus válasza kovacs65 (#1043) üzenetére


Arcanus
aktív tag

sugarforce tökéletesen leírta miért csinálja ezt az alkalmazás. PH oldali dolog, nincs mit tenni. Szerintem beleteszem az összefoglalóba. Remélem az 'új design' orvosolja ezt a kis hibát.

A szöveg másolás még nem lehetséges. ;)

(#1050) zeon.hu válasza Arcanus (#1049) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez a "még" elég nekünk :)

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.