Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-26 01:12:41

LOGOUT.hu

A Prohardver lapcsalád tagjai:
- PROHARDVER! - hardver fórumok
- Mobilarena - mobil fórumok
- IT café - infotech fórumok
- GAMEPOD.hu - játék fórumok
- LOGOUT.hu - közösségi fórumok
- Fototrend.hu - általatok készített fotók
- Hardverapro.hu - apróhirdetések minden témakörben

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#752) Воланд válasza dane110 (#750) üzenetére


Воланд
titán

Akikkel jó vigyázni üzletelés során! (Az első hozzászólást olvassátok el.)

Tényleg olvasd el az első hsz-t a linkelt topikban!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#753) D1Rect válasza koshmar (#747) üzenetére


D1Rect
félisten

Rakd aláírásba, hogy a "91" a nevedben nem a születési dátumod, hanem a karod átmérője. :DDD

(#754) koshmar válasza D1Rect (#753) üzenetére


koshmar
őstag

:DDD

De am tényleg!! Az emberek visszaélnek azzal, hogy látják a koromat. :(((

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#755) Evgenii válasza koshmar (#746) üzenetére


Evgenii
tag

"De ám ott is vigyázni kell, ugyanis EGYETLEN EGYSZER lehet megváltoztatni a regisztrációkor választott nevet.
Szívesen látnám ezt a megoldást a PH!-n is."

Ehhez annyit kívánnék hozzáfűzni, hogy van egyszerűbb megoldás!
1, Regisztrál az adott felhasználó egy másik nicket, és a profiloldalán nickegyesítéssel összekapcsolja. Így tudja bárki, hogy az új név mögött esetleg egy régi személy van, csupán valamilyen ötletből kifolyólag új nevet szeretne.

2, Legyen egy neve, amivel regisztrál! Pl. Pisti1992! Viszont legyen egy alias, ami megjelenik a topikokban! Így Pisti1992 már mondjuk TomBoy néven jelenne meg!
Egyes fórumokon van erre mód!

(#756) Evgenii válasza koshmar (#749) üzenetére


Evgenii
tag

Nem a rangtól, hanem a tetteitől lesz valaki ember!
Ha hiteles ember vagy (nem banknál!), akkor újoncként az eladott termékeid után kapod a pontokat, ami újabb referencia!
Viszont, a nick aláírásba belinkelheted a régi nicked, és így bárki ellenőrizheti, hogy Te másik nicken már XY rangot elértél!
De egy üzletelésnél illik feltételezni, hogy mind a vevő, mind az eladó nem csaló!
Ezen kívül, ha nagyon akarnak, simán átverhetnek az életkorod tudta nélkül!

(#757) hmiron


hmiron
tag

hogyan lehet régebbi hozzászólást törölni?

(#758) EmberXY válasza hmiron (#757) üzenetére


EmberXY
addikt

Hozzászólást törölni csak a moderátorok tudnak, ezért a "moderátort keresek" topikban kérd az adott hsz törlését. Linkeld be megfelelő módon, és indokold is meg, hogy miért törölnéd, mert ha egyébként nem indokolt, biztosan nem fogják törölni.

Up the Irons!

(#759) hmiron válasza EmberXY (#758) üzenetére


hmiron
tag

Kössz a választ, ezt tudtam, hogy így van, csak gondoltam hátha van másik módja is , de akkor csak ez a lehetőség van! kössz mégegyszer

(#760) Domxc


Domxc
senior tag

Nekem egy kérdésem lenne. A cikk írást követően, ha szeretnél topicot hozzá kapcsolódóan neked kell nyitnod a Blogout fórumtémán keresztül, vagy valahol be kell állítani? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#761) Lauda válasza Domxc (#760) üzenetére


Lauda
félisten

Amikor hozzaszolnak a cikkhez, akkor mar meg is jelenik a forumban. :K

(#762) Domxc válasza Lauda (#761) üzenetére


Domxc
senior tag

Ó, köszönöm.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#763) robika03 válasza ngabor2 (#1) üzenetére


robika03
csendes tag

és valaki nm tudja hogyan kell "linkelni" ???

Találkozási helyekbem rugalmas, árból nem szívesen enged.:)

(#764) Lauda válasza robika03 (#763) üzenetére


Lauda
félisten

De, ratapsolsz a link-gombra es a felugro ablakba beilleszted a cimet, majd ok.[link]

(#765) robika03 válasza Lauda (#764) üzenetére


robika03
csendes tag

ebből sokat értek ... valami link gomb meg rátapsolsz meg ablak deh ez áhh m1...

Találkozási helyekbem rugalmas, árból nem szívesen enged.:)

(#766) Lauda válasza robika03 (#765) üzenetére


Lauda
félisten

Ja, mindegy.

(#767) Ndruu válasza robika03 (#763) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Tessék:

Animált kép

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#768) Lauda válasza Ndruu (#767) üzenetére


Lauda
félisten

Beleadtal apait-anyait. :DDD

(#769) C0d3r válasza Ndruu (#767) üzenetére


C0d3r
addikt

:C Kifogástalan!

(#770) robika03 válasza Ndruu (#767) üzenetére


robika03
csendes tag

kössz lol Xd

Találkozási helyekbem rugalmas, árból nem szívesen enged.:)

(#771) prohardwer99


prohardwer99
csendes tag

hellosztok
mit jelent az hogy UP ?

mit jelent az hogy UP - olni?

a prhorardver apróhirdetésekben látom...

köszönöm

(#772) koshmar válasza prohardwer99 (#771) üzenetére


koshmar
őstag

A rendszer mindig azt a hirdetést teszi a lista legelejére, amelyiknél a legfrissebb hozzászólás van.
Tehát ha valaki UP!-olja, akkor a hirdetés a lista legtetejére kerül.
UP= fel.

Ha egy hirdetéshez nem szólnak hozzá vagy nem UP-olják, akkor egyre hátrébb és hátrébb kerül.
Egyébként napi 2 UP! megengedett.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#773) EmberXY válasza prohardwer99 (#771) üzenetére


EmberXY
addikt

Az up-olás annyit jelent, hogy egy apróhirdetést az adott kategóriában a lista elejére lehet hozni, így azt könnyebben megtalálják, naponta maximum 2-szer lehet..

Használják még egy fórumtopik előre hozására is, ugyanis ha írsz egy topikba, az is az adott kategóriában az első helyre kerül, ha nagyon pörögnek a topikok, akkor könnyen megeshet, hogy az, amelyikbe ritkábban írnak, annyira hátra kerül, hogy nehezebben akadnak rá.. Ezért lehet találkozni olyan hozzászólásokkal, amelyek érdemi tartalma kb annyi, hogy "UP", persze ezt is csak módjával lehet.
Tulajdonképpen az angol up szó jelentésének megfelelően kell érteni a használatát..

Szerk.: Ilyen sokáig szerkesztettem volna a hsz-t, hogy ennyivel megelőztek? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#774) prohardwer99


prohardwer99
csendes tag

Tibii91 , EmberXY :

:R :R

(#775) FehérHolló válasza prohardwer99 (#774) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én nem fogom jelezni a megfelelő helyen, de itt szólok neked, hogy nem túl szerencsés a névválasztásod, mert már tiltottak ki pár embert emiatt.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#776) koshmar válasza EmberXY (#773) üzenetére


koshmar
őstag

Ha ugyanakkor kezdtük, akkor te egy laza 10 percig írtad. :D
Mondjuk én is elég sokáig fogalmaztam...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#777) kukinyo


kukinyo
addikt

Szeretném megkérdezni hogy hányadik ban után jár végleges kitiltás?
Vagy hogy működik ez a dolog?

(#778) koshmar válasza kukinyo (#777) üzenetére


koshmar
őstag

Nem hinném, hogy ez így pontosan meg van határozva.
Pl. moonman már legalább ötször kapott 1 órákat és még jelen van. Meg jelen is lesz jó sokáig.
Ez függ attól, hogy hány órás banokat kaptál, stb.
Talán egy moderátor többet tudna mondani erről...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#779) Thrawn válasza kukinyo (#777) üzenetére


Thrawn
félisten

Az attól függ mit követtél el. Kisebb stiklikből is össze lehet szedni egy végleges kitiltást. Ha már volt 7-napos büntid akkor már ne nagyon ugrálj. Persze van akinek elsőre is sikerül kitiltatnia magát.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#780) koshmar válasza Thrawn (#779) üzenetére


koshmar
őstag

Pl. ilyen kakajóska nevű nickkel.

kukinyo: Akkor az a bizonyos hurok nálad még nem szorul.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#781) kukinyo válasza Thrawn (#779) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor ezek szerint a büntetés mértéke is attól függ hogy milyen színű zokni van a moderátoron? Mert ez így nagyon nem egyértelmű.

(#782) koshmar válasza kukinyo (#781) üzenetére


koshmar
őstag

Most ezzel arra akarsz kilyukadni, hogy egy moderátort az éppen aktuális hangulata befolyásolja a döntésében?
Csak kérdem.

783) Értem. Igaz is.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#783) kukinyo válasza koshmar (#782) üzenetére


kukinyo
addikt

Mivelhogy emberből van ő is,és az emberek ilyenek (ezt kár is lenne vitatni) igen erre gondolok.

(#784) Воланд válasza kukinyo (#783) üzenetére


Воланд
titán

Eddig két alteregód lett bannolva, a vv topicban való alkotásod miatt már egyszer ki lettél rakva 6 órára. Szerinted ezek után továbbra sem volt jogos a kitiltásod? (Igen tudom, hogy miről van szó.) Arról nem is beszélve, hogy szerintem örülnöd kellene, hogy csak hat órát kaptál.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#785) kukinyo válasza Воланд (#784) üzenetére


kukinyo
addikt

Te még kellettél ide :W
Egy kicsit eltévedtél :DDD
Itt most ki beszél erről?

(#786) Воланд válasza kukinyo (#785) üzenetére


Воланд
titán

Csak tudom, látom, hogy mire próbálsz (itt is) kilyukadni, milyen irányba tart ez a beszélgetés.
Benne van a Szabályzatban, hogy a a moderátor / házigazda döntése végleges, fellebbezhetetlen, tök mindegy, hogy milyen hangulatban volt, ki ellen hozta az adott döntést (egyébként meg egyrészről az objektivitásuk miatt azok a moderátorok, akik). Ha nagyon kilóg a lóláb, akkor az úgyis rendezve van, de jelen esetben nem erről van szó.

Amúgy meg azért írok ide, mert a másik topicba nem írhatok és különben is offba tettem. :DDD

(#787) kukinyo: :N :P

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#787) kukinyo válasza Воланд (#786) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor azonnal töröltesd a hozzászólásod mert nem ide való.Mielőtt feljelent valaki. ;]

(#788) kukinyo


kukinyo
addikt

Fontoskodókat már látok de a kérdésemre választ még nem kaptam
Ezek szerint nincs egyértelműen meghatározva hogy miért mennyi büntetés jár?

(#789) EmberXY válasza kukinyo (#788) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem nincs konkrét táblázat arról, hogy milyen "gaztettért" milyen szankció jár, a moderátor joga eldönteni, hogy mit hogyan szankcionál (mint ahogy a #786-osban előttem írták), nyilván a durvább dolgokért nagyobb büntetés jár.
Éppen ezért, mivel nem egy moderátor van az oldalon, nyilván előfordulhat, hogy két moderátor különbözőképpen szankcionál valamit, de a lényeg a szankción van, ha az adott felhasználó nem sértette volna meg a szabályzatot, akkor nem kéne ezen rágódnia.
Én is láttam már olyat, hogy pl offolásért volt, aki büntetést kapott, de volt aki csak figyelmeztetést (pl ha egy kiemelt topikban ha beindul a chatelés,...), de a moderátorok döntését tiszteletben kell tartani, ha nem lennének, akkor kb két nap alatt káosz lenne.
Kicsit hasonló ez, mint a bírók munkája, pl ha a BTK valamiért 5-8 évig terjedő büntetést szab ki, mi alapján döntöd el egy bűncselekményről, hogy pl 5 év 2 hónapot, vagy mondjuk 6 év 4 hónapot kapjon az elkövető? Ott sincs olyan, hogy pl csalásnál X összegenként Y év börtön..

Up the Irons!

(#790) kukinyo válasza EmberXY (#789) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez rossz példa volt mert a BTK-ban igen is le van fektetve a bűncselekmény súlya,elkövetési módja,stb.stb.Ott nagyon behatárolható.
Igazad van hogy a módik döntését el kell fogadnod,nem is tudsz mit csinálni mást.
De ha ezen az alapelven megyünk tovább akkor innen mindenki kitiltható a szabályok alapján.
Biztos vagyok benne hogy a te előző hozzászólásodat is ki tudnám úgy forgatni hogy ban jár érte,vagy ha rossz a kedvem még repülhetnél is.
Én erről beszélek,az ember döntéseit nagy mértékben befolyásolja rengeteg apró dolog.
Hagy ne soroljam fel.
Nem kritizálni akarom a módikat mert nincs jogom hozzá,amit írtam az tény.
És ha valaki elgondolkodik egy kicsit ezen akkor belátja hogy igazam van.

[ Szerkesztve ]

(#791) EmberXY válasza kukinyo (#790) üzenetére


EmberXY
addikt

"Biztos vagyok benne hogy a te előző hozzászólásodat is ki tudnám úgy forgatni hogy ban jár érte,vagy ha rossz a kedvem még repülhetnél is."

Szerintem a hozzászólásommal nem sértek szabályt, ez a topik azért van, hogyha valaki nem ért valamit, azt megkérdezi, a többiek pedig (akik tudnak) válaszolnak rá, én is csak válaszoltam. Kiforgatnivaló pedig nincs benne, mert a mondatok egyértelműek, semmi kétértelmű vagy támadó jellegű kijelentés nincs benne. ---> Ezzel szemben a te #785, #787, #788 hozzászólásaid sokkal inkább közelítenek a flame keltéshez és a személyeskedéshez, ezek miatt nem nekem lenne félnivalóm.
A BTK-s példa lehet, hogy nem a legjobb volt, de továbbra is azt gondolom, hogyha gépiesen el lehetne dönteni, hogy ki mennyit kap, akkor nem lenne szükség fellebbviteli fórumokra.

Up the Irons!

(#792) kukinyo válasza EmberXY (#791) üzenetére


kukinyo
addikt

De igen,ha én úgy forgatom a szavakat akkor igen is sértesz szabályt.
De ezt én csak egy példának írtam,eszembe sem jutott hogy te ezt sértő vagy rosszindulatú szándékkal írtad.Az említett hozzászólásaim címzettje pedig tudja hogy miért írtam ezeket.
Van múltja a dolognak.
Vagy is:Amiről fogalmad sincs abba ne szólj bele.
Azért nincs harag. :)

(#793) koshmar válasza kukinyo (#788) üzenetére


koshmar
őstag

:W :D katt!

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#794) EmberXY válasza kukinyo (#792) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát ez esetben csak reménykedni tudok, hogy megkönyörülsz rajtam, és nem rakatsz ki az oldalról. :B
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#795) kukinyo válasza EmberXY (#794) üzenetére


kukinyo
addikt

Tényleg nem haragszom rád még ha gúnyolódsz is.
Valószínű hogy valamit félre értettél. :)

(#796) Воланд válasza kukinyo (#790) üzenetére


Воланд
titán

"De ha ezen az alapelven megyünk tovább akkor innen mindenki kitiltható a szabályok alapján."

Nem. Itt van a Szabályzat, az oldal Moderátorai/Házigazdái ez alapján végzik a munkájukat. Ha valaki nem vét a szabályzatban foglaltaknak, akkor nincs alapja a kitiltásnak. Az meg nonszensz, hogy egy Moderátor/Házigazda csak azért kiforgatja valakinek a szavait, hogy bannolhasson. Szerintem ezt te sem gondoltad komolyan (és még példának sem jó). Ha az illető nem vét a szabályzat ellen, akkor nem is fogják bannolni, ilyen egyszerű. Ha valaki a moderátori munkát személyes okok/állapot (fáradt, rosszkedvű, nem tetszik neki az illető stílusa, bár a szabályzat ellen nem vét semmit) alapján végzi, akkor az az illető nem való moderátornak.

A döntés meghozatala objektív, a szabályzatot alapul véve szokott megtörténni, viszont a szankció (ban) szubjektív, moderátora válogatja (de figyelembe veszik az adott illető adatlapját). Persze azért itt is megvannak az alap tételek, pl. egy sima b@zmegolás miatt nem tesznek ki senkit (kivéve, ha személyeskedik), max törlik/moderálják a hozzászólását. De ha ez rendszeres és a figyelmeztetés ellenére sem tud kulturáltan fórumozni, akkor jogos a ban. Nem egy esetnél előfordult, hogy más moderátor nyíltan leírta, hogy ha ő veszi észre az adott hszt, neki kellett volna döntenie az adott kérdésben, akkor az illető nem "úszta" volna meg annyival, mint amit a másik moderátortól kapott. Vannak "megengedőbb" moderátorok, akik néhány órás bant osztanak ki egy adott hsz tartalma miatt, viszont vannak olyan moderátorok, akik szigorúbbak és ugyan azért az esetért már lehet, hogy egy napnál kezdik a büntetés kiszabását. De ez nincs véka alá rejtve, ezek nyilvánvaló dolgok, aki ezeket nem tudja elfogadni az ne itt fórumozzon (persze ezt nem rád értem).

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#797) kukinyo válasza Воланд (#796) üzenetére


kukinyo
addikt

Ezt szépen ,érthetően összehoztad. :K
Viszont az én esetemben vannak érdekes dolgok.
És mennyi időnek kell eltelnie ahhoz hogy rehabilitáljanak?

[ Szerkesztve ]

(#798) Воланд válasza kukinyo (#797) üzenetére


Воланд
titán

Tudtommal rehabilitáció, elévülés nincs. Ugye egyéni arckép kérés esetén meg volt szabva, hogy x természetű kitiltás után mennyi időnek kell eltelnie a kérvényezéshez. Viszont az adatlapodra került bejegyzések nem törlődnek, teszem azt eddig rossz voltál, majd fél évig nem lesz semmi, de utána megint írsz valami szabályzatba ütközőt, akkor a szankció kiosztása során figyelembe veszik az "előéletedet" is (persze gondolom azt is nézik, hogy mennyi ideig nem volt gond). Ismétlem, tudtommal, szóval lehet, hogy tévedek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#799) kukinyo válasza Воланд (#798) üzenetére


kukinyo
addikt

Értem,köszi
Ezek szerint ha 5 év múlva írok egy csúnya (akár csak egy kétértelmű,félreérthető) kifejezést (ami bárkinél becsúszhat) azonnal előveszik a múltamat és pöcc megint pár napra? Ha ki tudták találni az egyéni arckép kérésére,akkor ez miért ne működne ebben az esetben is? Ha a nagy betűs életbe fiatalon csinálsz egy meggondolatlanságot, azt sem róják fel neked egész életedbe.

(#800) Воланд válasza kukinyo (#799) üzenetére


Воланд
titán

Mint írtam, nyilván figyelembe veszik az eset súlyosságát és az előző botlás óta eltelt időt is. És egyéni arckép kérése esetén sem évül el a dolog, attól még ottmarad az adatlapodon, nem lesz áthúzva, hogy akkor ez innentől nem számít.

Ha fiatalon csinálsz valamit, ami törvénybeütköző és megkapod érte a jogos büntetésed, akkor ez egyrészt rákerül az erkölcsi bizonyítványodra, másrészt a következő esetednél is előveszik a múltadat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.