Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-26 01:12:41

LOGOUT.hu

A Prohardver lapcsalád tagjai:
- PROHARDVER! - hardver fórumok
- Mobilarena - mobil fórumok
- IT café - infotech fórumok
- GAMEPOD.hu - játék fórumok
- LOGOUT.hu - közösségi fórumok
- Fototrend.hu - általatok készített fotók
- Hardverapro.hu - apróhirdetések minden témakörben

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102) BosziKedvese


BosziKedvese
csendes tag

HEEEEEEELP!!!!
Van egy régi 386-osom (hülyeeee, új hogy lehetne... :P ).
Legutóbb fél éve használtam, azóta nem volt áram alatt sem.
Ma, amikor bekapcsoltam, kiderült, hogy az égvilágon mindent elfelejtett.
Még köszönni sem akar.
Mindenféle érthetetlen dolgokat kérdez :F
Egyedül a dátumot, és az időt értettem, azt be is állítottam (nem emlékszem, hogy az első alkalommal hogy indult be )
Szóval valaki legyen szíves leírni, hogy mit hogyan kell rajta beállítani. Egyedül ezen a gépen van fenn néhány fénykép a kisfiamról fél éves korából, amint egy biciklis kirándulás után elaludt a gyerekülésben a bicón. Meg van rajta pár versem is a kezdeti korokból, amik szintén nincsenek meg máshol.
Szóval nekem fontos.
Előre is köszi.
:R

Mindazok, akik azt hiszik hogy a csillagos ég a határ, korlátozott képzelőerővel bírnak.

(#105) ngabor2 válasza BosziKedvese (#102) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt inkább az azonnali kérdések órájában kérdezd meg, ez a topik nem úgy kezdő. de hogy konstruktív is legyek: a cuccok a vinyón vannak, tehát ha azt átteszed egy másik gépbe, akkor arról is eléred.

vitatkozók: a topikot kigyomláltam, ne itt folytassátok. vagy leginkább sehol ne folytassátok, mert bár tény szinten mindkettőtöknek igaza van, de így felindulva sehova nem vezet.

Bird-Of-Prey: mi az az ok, ami miatt egy több, mint 900 napos reget meg szeretnél szüntetni? a hsz-eid alapján nem látom. ha nem publikus, akkor küldheted pü-ben is, és majd meglátjuk.

(#106) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Énszerintem ebböl is lehetne valamit az elsö hsz-be belerakni, mielött valaki megkérdezi h mikor lép randot: [link] és akkor ez se ártana mellé: [link]

(#107) ngabor2 válasza Hujikolp (#106) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bekerült.

(#108) tkazmer válasza ngabor2 (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

egyes fórumokon valóban van olyan szabály, hogy ha nem lépsz be x hónapig, akkor a regedet törlik. itt nincs ilyen,.... biztos? Mert egy barátom azt mondta, h miután nagyon sokat nem használta a ph-t, és egy hsz-e sem volt, kitörölték a regjét...de akkor még majd beszélek vele erről

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#109) Winner_hun válasza tkazmer (#108) üzenetére


Winner_hun
félisten

Biztos:)
Ott van a jelszóemlékeztető, próbálja ki

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#110) NorDezs


NorDezs
senior tag

Aláírásba hogy lehet sortörést rakni?

(#111) róland


róland
veterán

Hűtés, házák, tápok, modding:

Építsünk HTPC-t ... - [link]
(Bár nem régi topic, de szerintem most az év végi bevásárlási lázhoz közelítve slágertéma lesz.)

Párja, az OS, alkalmazások között:

Htpc szoftverek - [link]

További OS, alkalmazások:

Ingyenes (free) programok - [link]
Milyen program, ami .......? - [link]
Skype topic - [link]
Windows Live Messenger - [link]


Digitális fényképezés, imaging:

Tanuljunk (digitálisan) fotózni! - [link]



Érdemes lenne felhívni az újoncok figyelmét néhány szakértőre itt a PH!-n. (Esetleg valami megkülönböztetett színnel jelölni a nevüket, vagy a rangjukat átírni ''PH!-szakértőre''. Vannak akik adott témakörben nagyon otthon vannak.)

Nem lenne rossz ezt a topicot a kedvencek topicok elé beilleszteni, esetleg a kereső után, akár még kiemelt színnel is. Vagy esetleg kötelező kedvencként minden felhasználónál megjeleníteni.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#112) Winner_hun válasza róland (#111) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem nem kell kötelező kedvenc:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#113) KrAt válasza róland (#111) üzenetére


KrAt
veterán

''Érdemes lenne felhívni az újoncok figyelmét néhány szakértőre itt a PH!-n. (Esetleg valami megkülönböztetett színnel jelölni a nevüket, vagy a rangjukat átírni ''PH!-szakértőre''. Vannak akik adott témakörben nagyon otthon vannak.)''

Ez egy jó ötlet. :R

(#114) Winner_hun válasza KrAt (#113) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na de minek? Hogy elárasszák őket a privát üzenetek? Csak a megfelelő topikba kell írni és majd kapnak választ:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#115) KrAt válasza Winner_hun (#114) üzenetére


KrAt
veterán

El nem hiszem, hogy elárasztanák :) Csak akkor egy kezdő is tudná, hogy igen, ő érthet hozzá :) (mellesleg ha vmi bajom van, nyugodt szívvel küldök privit bárkinek ;] )

(#116) róland válasza Winner_hun (#112) üzenetére


róland
veterán

Értem az aggályodat, de már többen is felvetették, hogy valahogy jelezni kellene ennek a topicnak a létét az újoncoknak. Ezért gondoltam erre a megoldásra. Jobb variáció lenne, ha még a kedvencek előtt lenne kiemelve ez a topic.

Más.

Tudom, hogy a hozzászólásszámokban kissé háttérbe szorult, de azért a PH! egy nagyon jó közösségi portál is, így ajánlott mindenkinek felkerenie a szűkebb környékének topicjait a LOKÁL témakörben, pl.: ''(XY település) és környéke adok-veszek-beszélgetek'' témái.

Szintén a LOKÁL témakörben van, de nagyon pörgős téma az ''Anglia - élmények, tapasztalatok'' [link]. Úgy látom sokan utaznak arra mostanában, sokféle céllal, ezért nem árt kezdők figyelmét felhívni rá.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#117) ngabor2 válasza KrAt (#115) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az ilyen kiemelt szakértőkkel én se értenék egyet. mi alapján szúrunk ki valakit, hogy ő az adott téma szakértője? lehet, hogy feltesznek egy olyan kérdést, amire ő épp nem tudja a választ, más viszont igen. valóban jó topikban kell kérdezni, vagy utánaolvasni a dolognak, és kész.

ezt a topikot max iránymutatásnak lehet nevezni, és ''kötelező kedvenc''-ről szó sincs. az persze jó lenne, ha az alapelvekben meg lenne említve, vagy reg után a júzer könnyen megtalálná (pl. kapna egy pü-t a linkkel).

róland: a lokál és a fáradt gőz direkt maradt ki a listáról. egyszerűen annyira szerteágazó, hogy nem lehet célirányosan 1-1 topikot kiválasztani.

(#118) róland válasza Winner_hun (#114) üzenetére


róland
veterán

Jó pár év PH!-zás után kezd kialakulni bennem, hogy adott témakörben kinek a véleménye nyom nagyon sokat a latban. (Azaz az ő véleménye akár el is dönthet egy kérdést a számomra.)

Amúgy bennem is megfordult, hogy sokan privát üzenetekkel bombáznák őket, ezért is nem írtam itt neveket. Esetleg az ő belegyezésük/elfogadásuk kellene a ''PH!-szakértő'' rangjukhoz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#119) Winner_hun válasza róland (#118) üzenetére


Winner_hun
félisten

De az, hogy PH szakértő, az mit is jelentene pontosan? Mert akkor már az adott területnek a neve kéne hogy a rangban legyen, ez így olyan, mintha a PH-hoz értene annyira:U Legalább is számomra

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#120) KrAt válasza ngabor2 (#117) üzenetére


KrAt
veterán

Hát nemtudom. De pl SZVSZ Rover, moonman, rudi (bár ő házigizda ha jól emlékszem :) ) Racecam (ő meg mod) a teljesség igénye nélkül teljesen megérdemelnék.. Persze ő beleegyezésükkel, ahogy felettem (alattam, attól függ, h nézzük :D ) írták..
De ez az én meglátásom, ami egy csepp (vagy annyise) a tengerben :)

(#121) róland válasza Winner_hun (#119) üzenetére


róland
veterán

Eddig még csak ötlet és hirtelen nem jutott eszembe jobb elnevezés. De akár azt is jelentheti, hogy a PH! fórumozói és vezetői által elismert szakértője egy adott témának. Az se rossz ötlet, ha adott terület szakértőiként jelöljük meg őket. De szerintem ez már a ''Javítsuk a Prohardvert'' témába vágó kérdés.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#122) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, frissültek az alapelvek. érdemes áttanulmányozni.

(az összegyűjtött linkeket holnap beteszem, ami ''érdemes rá''. valaki unalmas óráiban átnézhetné, hogy minden link up-to-date -e.)

a fórum attól fórum, hogy bárki mondhat jó választ. attól, hogy valaki szakértő, még nem biztos, hogy mindent tud.

(#123) KrAt válasza ngabor2 (#122) üzenetére


KrAt
veterán

:R

10p és átnézem :)

(#124) Biaggio válasza ngabor2 (#122) üzenetére


Biaggio
őstag

Alul az Update dátuma: 2005-06-16@01:42. Nem kellene frissíteni? ;)

(#125) róland


róland
veterán

Még egy javaslat, ha sikerülne a ''Kedvencek'' elé berakni ezt a topicot, akkor érdemes lenne úgy beállítani, hogy mindenképpen a #1 hozzászólás legyen az első itt, bárhogy is állította be a hozzászólások megjelenítését a felhasználó.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#126) ngabor2 válasza Biaggio (#124) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az valóban nem frissült ;) de szerintem ez jelenleg csak egy apróság. mindjárt szólok az illetékesnek, hátha nem veszi szőrszálhasogatásnak.

(#127) Ramius


Ramius
őstag

No, elolvastam az alapelveket. Hozzáteszem, nem először :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#128) #64791808


#64791808
törölt tag

Szerény véleményem szerint szigorúbb etikai szabályrendszer kellene, és ennek betartatására pedig átvenném a torrentoldalakról ismert WARN rendszert. Ha valaki nem tartja be a betartandókat, warnt kap, ami megjelenik a neve mellett, nyílvánosan. Ennek pszichikai visszatartóereje is van. Én pl nem üzletelnék azzal, akinek warnja van.

A harmadik warn=ban.

Ha van rá érdeklődés, kifejtem az etikai szabályrendszer-elméletemet, de feleslegesen nem tölteném a topicot.

(#129) róland válasza #64791808 (#128) üzenetére


róland
veterán

Szerintem, így jó a PH! etikai szabályrendszere, ahogy van. Elég komoly a moderátori tevékenység, s a közösség is elég érett.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#130) ngabor2 válasza #64791808 (#128) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a warn rendszernél sokkal kifinomultabb, és jobban differenciálható a tempban. igaz, az ''utólag'' nem látszik, de a warn se látszik, ha lejárt.

(#131) KrAt


KrAt
veterán

Hibák a #1-ben :)

Azonnali kérdések órája: [link]

Milyen VGA-t ilyen árban és apróbb VGA kérdések: [link]

Windows Vista már RC2

Windows Live Messenger: [link] (ezt be kéne rakni szvsz)

Azonnali kérdések órája mégegyszer javítani

Photoshop: [link]

Wlan, wifi és vezetéknélküli hálózatok: [link]

Digitális fényképeim: [link]



Több topic már 4500 hsz felett jár, azokat majd mikor újat nyittok, akkor javítjátok :)

Üdv: Atesz

[Szerkesztve]

(#132) ngabor2 válasza KrAt (#131) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi a segítséget, módosítva.

(#133) róland válasza ngabor2 (#132) üzenetére


róland
veterán

S az ajánlatok mind könnyűnek találtattak?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#134) róland


róland
veterán

Ingyenes (free) programokat most frissítettem, s PrinczA gyűjteménye kimagasló itthon a témában.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#135) ngabor2 válasza róland (#133) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hogy őszinte legyek, még nem volt időm átfutni részletesen mindet. ha kevésbé lesz rohanós napom, akkor átnézem.

mod: szakítottam rá időt. a live messengeren kívül a többi belekerült, az első körben szerintem a ''rendes'' msn-topikban is elfér. ha meg nem, akkor a kereső megtalálja. nem akarnék minden egyes im-progis topikot belinkelni, mert akkor a lényege vész el az 1. hsz-nek.

(#136) róland


róland
veterán

Újabb gyöngyszemet találtam:

emitter Ph!-s Firefox kiterjesztése - [link]

S egy idézet emitter leírásából: ''Firefox-kiterjesztés, amely a Prohardver! fórumának használatában nyújt segítséget. Az 'itt szóltam hozzá' listát bővíti ki, tetszőleges topik tárolására képes.
Az egész kiterjesztés egy jobb egérgombra előugró menü a státusz-sorban, tartalmazza a megjegyzett topikokat, és néhány más funkciót.''

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#137) róland válasza ngabor2 (#135) üzenetére


róland
veterán

Eléggé pörög a Live Messenger topic is, s persze ez a jövő. MSN Messenger el fog tűnni, mivel MS-nél most Live a kulcsszó, s már be is jelentették az MSN termékvonal felszámolását.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#138) jozef78


jozef78
csendes tag

Valaki meg tudja mondani hogy lehet a prohardver jelszavamat megváltoztatni?

(#139) DigitXT válasza jozef78 (#138) üzenetére


DigitXT
félisten

Felső fekete menü, harmadik pont: ''adataim''.:) Mod: ha be vagy jelentkezve.:D

[Szerkesztve]

(#140) jozef78 válasza DigitXT (#139) üzenetére


jozef78
csendes tag

Jah! Köszi! Azt a vak eget :W

(#141) ngabor2 válasza jozef78 (#140) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem vagy egyedül, jól ''elbújt'' az a pont.

róland: holnap utánajárok, lehet, hogy bekerül a link.

(#142) tökfey


tökfey
tag

Sziasztok!
Gondoltam ez a legalkalmasabb topic lámaságom kinyilvánítására :D A kérdésem a következő: Hogy tudok linkelni?? :R

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#143) Gh0sT válasza tökfey (#142) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az új hozzászólás ablak alján van egy Link gombocska. Na azt kell megnyomnod.

Viktor0610: róland is betámadott, nem csak Te. :) Való igaz, a sebesség a tartalom rovására ment.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#144) Viktor0610 válasza tökfey (#142) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A linket kivágod a böngésző címsorából és új hozzászólás szerkesztésekor a kívánt helyen a Link feliratú gombra kattintasz és ott beilleszted a korábban kivágott hivatkozást.


Gh0sT:
Lassú voltam, de legalább részletesebb leírást adtam... :D


róland:
Abszolút tökéletes leírás!


róland és Gh0sT:
Imádom a PH!-t, milyen családias! Hárman ugrottunk kolléga megsegítésére... :)

Samsung Galaxy A54

(#145) róland válasza tökfey (#142) üzenetére


róland
veterán

Amikor írod a hozzászólásod, akkor a szerkesztő mező alján van pár formázó gomb és pár smiley. Ezen gombok egyike a ''Link'' nevezetű, annak megnyomására felugrik egy beviteli mező, ahová be kell írnod a linkelni kívánt webcímet, majd az OK gombra kattintva már be is került a hozzászólásodba a link.

Másik módszer: a ''[ L ]'' és ''[ / L ]'' tagek (az időzőjelek közötti rész szóközök nélkül) használata. A kezdő és záró tag közé kell beírni a linkelni kívánt webcímet.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#146) tökfey


tökfey
tag

húú...ti aztán nem késlekedtek :) 1000 köszönet a gyors és mindenre kiterjedő válaszokért :R

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#147) Ramius


Ramius
őstag

Üdv!
A javaslatom a következő:
Amikor a júzer rákattint az új téma gombra,az ''Új téma indítása előtt nézz körül a megfelelő fórumban, hátha kivesézték már a kérdést!'' felirat mellé nem lehetne odarakni az összes témából az azonnali ....... kérdések topic linkjét? Hátha ezáltal a megfelelő helyre kerül a delikvens, és nem lesz egy újabb, azonnal záródó topic. :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#148) ngabor2 válasza Ramius (#147) üzenetére


ngabor2
nagyúr

maga az ötlet nem rossz... csak az a baj, hogy aki a mostani kiírás szerint nem néz körül, az a kitett linkekre se fog ráklikkelni. sajnos ez van.

(#149) Ramius válasza ngabor2 (#148) üzenetére


Ramius
őstag

Lehet, hogy csak lusta rákeresni. Ha ott a közvetlen link, van rá esély hogy rákattint.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#150) pisti666 válasza Ramius (#149) üzenetére


pisti666
tag

lehet de az emberek bün lusták ez tmagamrol is tudom. :F

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.