Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) axioma


axioma
veterán

Holnaptol lehet nevezni a Google CodeJam-re. A Facebook Hackercup majd juniusban lesz, de arra is lehet mar januar ota regisztralni.
HashCode mult csutortokon volt, azt nem dobtam be ide sajnos, viszont 10-eig nyitva van a gyakorlasi lehetoseg, nem tudom hogy ahhoz lehet-e me'g most regisztralni (sztem erdekes volt a feladat).

(#54) Espla


Espla
aktív tag

Nagy Digitális Kalandra gyerekeknek szóló digitális csapatverseny

IoT hálózatra épülő hackathon
Magyarország területének közel hatvan százalékán már elérhetővé tette a keskenysávú dolgok internete
az április végi hackathon egyik fókuszterülete a telemedicina, az életvitel, a vitális paraméterek és a környezet monitorozására alkalmas IoT szenzorok világa
A másik célpont a mezőgazdaság, amelyben jelenleg az élő szervezetekről adatokat gyűjtő intelligens szenzorokra épülő rendszerek jelentik az egyik legfontosabb alkalmazási területet.

(#55) Espla


Espla
aktív tag

(#56) Espla


Espla
aktív tag

PROGRAMOZZ ROBOTOT!
PROGRAMOZD A JÖVŐD!

A projekt legfeljebb 50, a közoktatásban résztvevő és a pályázatra jelentkező köznevelési intézmény csapatának nyújt eszköztámogatást
LEGO MINDSTORMS
Jelentkezési határidő: 2019. április 15.

(#57) axioma


axioma
veterán

Elfelejtettem kulon irni, hogy szombaton megtortent a google codejam qualification round. A feladatok erdekesek voltak, igy ajanlom azoknak is, akik csak utolag gyakorlaskent csinaljak meg.

(#58) axioma


axioma
veterán

Mielott valaki szandeka ellenere lekesne: lassan itt a facebook hackercup quali:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59) Espla


Espla
aktív tag

(#60) axioma válasza axioma (#58) üzenetére


axioma
veterán

Mar megy.
Espla: kosz.

(#61) axioma válasza axioma (#60) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, elszamoltam magam hogy hol tartunk, holnap este kezdodik.

(#62) axioma


axioma
veterán

Ez se verseny, de programozas technikailag, amugy meg apro logikai trukkok. [link]

Ez verseny de mar nem ingyenes a nevezes, bocs elfelejtettem beirni ide idoben :( [link]
Tavaly reszt vettem, es nulla mobilprogramozasi hatterrel top10-es lettem ios-ben, szoval nem feltetlen a profi tudas kell hanem logika es hat megerzes-rutin...

[ Szerkesztve ]

(#63) Espla


Espla
aktív tag

Szabadfogású Számítógép Verseny 2019 - FORMÁLD A VILÁGOD!

Művészeti alkotásaidhoz a számítógépedet vagy mobiltelefonodat használod? Robotokat építesz, amik hozzájárulnak a világ jobbá tételéhez? Valamilyen mindennapi problémára digitális megoldást találtál? Ha 19 éves vagy fiatalabb* vagy, nevezz és küldd el nekünk kedvenc munkádat!
Versenyünkre bármivel jelentkezhetsz, ami digitális eszközzel készült: lehet akár animáció, rajz, zene, játék, honlap, portál, kiegészítő alkalmazás, mobil applikáció, kutatás, robot, saját készítésű szoftver, hardver vagy bármilyen egyéb informatikai megoldás. A legfontosabb az eredeti ötlet és a kreativitás!
Egy versenyző több pályaművel is ingyenesen nevezhet versenyünkre. Jelentkezhetsz egyénileg, de csapatban is, ha nem töltötted még be a 19. évedet! Nevezhetsz Magyarországról és a határon túlról is.
A zsűri által kiválasztott nyertesek értékes díjakat nyerhetnek és részt vehetnek a legjobb pályamunkákat bemutató kiállításon Budapesten. Emellett akár külföldi partnerversenyeinkre, Svájcba, Németországba és Ausztriába is lehetőségük lehet kilátogatni!

https://verseny.c3.hu/2019/

(#64) axioma


axioma
veterán

Iden ujra eljon a programozasi advent: [link]
Nehezedo feladatokkal, es 1-24-eig barmikor az osszes korabbi napi feladat elerheto.

(#65) axioma


axioma
veterán

Google Hashcode csapatverseny (online forduloban 1 feladat, heurisztikat kell csinalni) regisztracio elindult:
https://codingcompetitions.withgoogle.com/hashcode

(#66) Espla


Espla
aktív tag

"Indul a nevezés a Future City programozói versenyre"

"A rendezvényre 2020. február 6-20. között lehet jelentkezni mindazoknak, akik szakterülettől, életkortól, végzettségtől függetlenül érdeklődnek az okos városok iránt, és a legújabb szenzortechnológia és meglévő városi infrastruktúra felhasználásával készek 2-4 fős csapatokban költséghatékony, kreatív, zseniális, innovatív ötleteikkel olyan technológiát megalkotni, mely fenntarthatóvá és környezetbaráttá teszi városainkat."

(#67) axioma


axioma
veterán

[link] Noi programozasi verseny, 2.5 ora, adott 24 oran belul barmikor indithatoan, most hetvegen!
Espla: :R

(#68) axioma válasza axioma (#65) üzenetére


axioma
veterán

Van hozza practice feladat is pontozassal, 17-eig lehet bekuldeni azt hiszem. Verseny 20-an.

(#69) Espla


Espla
aktív tag

Vodafone Digitális Díj
határidő: 2020. március 6. (tavaly kitolták mondjuk úgy rémlik)

"A pályázatokat három, korunk kihívásaival összefüggő kategóriában – Digitális Esélyegyenlőség, Digitális Társadalom, Bolygónk és Fenntarthatóság – várják. A vállalat kiemelten várja az 5G technológiára épülő megoldásokat, melyek esetében akár ötletszintű projekttel is lehet pályázni."

Kategóriák

Digitális Esélyegyenlőség: ebben a kategóriában olyan digitális megoldásokkal lehet nevezni, melyek támogatják, segítik a valamilyen szempontból hátrányos helyzetű csoportokat és pozitív irányban befolyásolják életüket.
Digitális Társadalom: ebben a kategóriában olyan innovatív digitális megoldásokkal lehet nevezni, melyek a teljes társadalom javát szolgálják, illetve valamilyen módon megkönnyítik a digitális eszközök használatát.
Bolygónk és Fenntarthatóság: ebben a kategóriában olyan innovatív megoldásokat keres a vállalat, amelyek hozzáadott értéket képviselnek a környezettudatosság szempontjából, fenntartható projektek és valamilyen módon kapcsolhatók a digitális társadalomhoz és az esélyegyenlőséghez.

(#72) Espla


Espla
aktív tag

Itech Challenge

A GRAPHISOFT C++ ITech Challenge informatikus hallgatók és végzett szakemberek versenye. Készíts nyerő stratégiát és urald a pályát virtuális autóversenyünkön! Fődíj: 750 000 Ft

(#73) axioma válasza Espla (#72) üzenetére


axioma
veterán

Kar hogy c++ amugy jol hangzik... lehet mege'rne ranezni, itt gondolom nem a nyelv reszletei lesznek fontosak hanem az algo maga.

(#74) Espla válasza axioma (#73) üzenetére


Espla
aktív tag

Én max csak a belépő feladatra hajtok: https://teaser.itechchallenge.hu/
ott nem hiszem, hogy néznék a kódot, csak hogy fut-e
de 1db 10ezer Ft-os utalvány és egy termosz nem nagyon inspirál mint díj :/

De lehet a mini game-re vonatkozik

[ Szerkesztve ]

(#75) axioma


axioma
veterán

Nonapra "idozitett" 30 napos noi verseny, 1 vagy 2 fo"vel regisztralhato csapatoknak, napi egy feladat (es nem additiv, ma mar az 1-jeit nem lehet megoldani): [link]
A mai feladatnal - legalabbis tegnap este me'g - rossz volt az input formatuma, valami egyesevel beolvasos megoldast javaslok az egy sor N adat leirasra tamaszkodas helyett.

(#78) axioma


axioma
veterán

Holnap Google Codejam Qualification! 1 jo megoldas eleg a tovabbjutashoz.
Reszletesebben: [link]

(#81) axioma


axioma
veterán

Jelentkezesi hatarido holnap: [link]

(#82) axioma


axioma
veterán

Remelem mindenki jol van!

Iden is kicsit csusztatva, de lesz Facebook Hackercup, ket het mulva kezdodik, nem siettek el a bejelentest, es me'g emailt se kaptam mint korabban, csak egy forumban olvastam.

https://www.facebook.com/hackercup/

A lenyeg a datumok a bejelentesbol:

Facebook Hacker Cup is back for 2020 and better than ever, launching on a new competition site! Facebook works on the world's hardest problems and this challenge brings us together to celebrate our community and new solutions.
Join us for Hacker Cup 2020! Register by July 27th: https://www.facebook.com/codingcompetitions/hacker-cup/2020/qualification-round

Qualification Round: Fri. July 24th, 10am PDT - Mon. July 27th, 10am PDT (72 hours)
Round 1: Sat. Aug. 15th, 10am PDT - Sun. Aug. 16th, 10am PDT (24 hours)
Round 2: Sat. Aug. 29th, 10am - 1pm PDT (3 hours)
Round 3: Sat. Sept. 12th, 10am - 1pm PDT (3 hours)
Finals: Will be held virtually, stay tuned for date

(#84) axioma


axioma
veterán

Face hackercup round1.
Csak kivancsi lennek, ha valakinek van kedve (amugy szerintem tok jo a feladat foleg ha a constraint-eknek megfeleloen linearis megoldast keresunk), hogy ki hogyan erti a kovetkezo [link] feladatot az alabbi peldara: (input kicsi, a generalos reszt felejtsuk el de azert a formatumnak megfelel)

1
8 7
##******
1 2 3 1 5 1 7
0 0 0

Ti mit varnatok erre valasznak?

[ Szerkesztve ]

(#86) axioma


axioma
veterán

Kezdoknek: leetcode.com, a havi challenge-nek nevezett cucc tulkep napi 1 egyszerubb feladat. [Azert fa, lancolt lista is elofordul, de a leggyakoribb string vagy egeszek listaja mint input]. Pontszerzes nelkul de aprilisig vissza lehet menni es megcsinalni oket.

(#87) axioma


axioma
veterán

(#88) axioma válasza axioma (#86) üzenetére


axioma
veterán

Holnap lesz itthoni ido szerint is normalisan kezdodo rovid versenyuk is: [link]

(#89) crocy válasza axioma (#88) üzenetére


crocy
tag

amugy te a hackerrank, codewars, leetcode harmasbol melyiket ajanlod napi gyakorlasra?
melyik a legrelevansabb a napi munka szempontjabol, meg melyikkel lehet legjobban felkeszülni az intrejukra?

[ Szerkesztve ]

(#90) axioma válasza crocy (#89) üzenetére


axioma
veterán

Napi melo szempontjabol ezek [legtobbszor: tehat bekerulsz egy ceghez es a nagy kodbazis bal sarkaban editalgatsz] baromira nem relevansak. Ott 98%-ban vagy semmi gondolkodas nem kell ha uj dolgot kell belerakni, csak a rendszert amihez hozzanyulsz, kis valoszinuseggel esetleg a domain-t ismerni; vagy egy hibat kell megkeresni [ez egy fontos dolog lesz]. Ami nagyon keves tervezes jon, azzal nem a normal fejleszto fog dolgozni (bar lehet amugy jopontokat szerezni azzal hogy atlatod az idoigenyt es nem tul sokba kerulo javitasra javaslatot teszel, de ez is ritka, talan kiveve ha a guglihoz mesz).
Felveteli szempontjabol jok ezek az absztrahalt feladatok, de szerintem max. medium-ig. Ami fontosabb lesz annal, hogy megoldjad, az az hogy a megfelelo adatszerkezetet hasznald, es meg tudd mondani az ido- es tarhelyigenyt. [Altalaban nagyordo, de kerdeztek mar tolem netto darabszamosat is, ahol nem volt mindegy az N vagy 2N kozotti kulonbseg sem.]
Codewars-ot pont nem ismerem elegge, egyszer csinaltam rajta egy ideig amiket bedobott feladatokat, aztan 3kyu-nal elvesztettem az erdeklodesem. [De tegyuk hozza, hogy en mar 20+ eve diplomaztam es azota a szakmaban dolgozom, kimondottan hobbit keresek, olyan feladatot amin gondolkodni kell, es erdemes mert jo otlettel oldhato meg, nem verejtekkel. Epp akkor hagytam abba amikor a sudoku-bol a kovetkezo lepeskent a nem egyertelmu kitoltesure is kellett volna megoldast adni.]
A leetcode meg tul friss nekem, de az tuti hogy itt amiket eddig lattam feladatokat azok egyszerubbek, mint a tobbin - mert itt surun van olyan, amit majdnem brute force-szal kell megoldani, az input merete is gyakran kicsi (egyetlen egy van ami TLE miatt nem lett meg nekem a napi feladatokbol, de csak szept. elso hetenek vegefele kapcsolodtam be. Itteni versenyt me'g nem csinaltam, ma is inkabb nem kezdtem bele mert kozben mar megy a codechef is. De a leetcode-ra meg ugy talaltam, hogy ott volt egy feladat aminek a megoldasaban benne volt az az algoritmus mint kulcsszo, amire epp kerestem, es az a feladat pont olyan volt hogy 4 vagy 5 kulon korben sikerult megcsinalnom, mert lemaradtak a spec.esetek lekezelesei vagy elcsuszott egy index. Raadasul megmondta, mi volt ami nem sikerult... [akarmelyik nem AC eredmenynel], ez igy konnyebb mint a normal versenyek/feladatok, ahol nem kapod meg hogy mi az amin nem stimmel a kod. Hogy ez gyakorlasnak jo vagy sem, azt dontsd el (szerintem szinttol fugg), de az biztos hogy utana menj tovabb olyanra, ahol mar nem kapod meg ezt az infot sem, mert a beugrod is valoszinu olyan lesz.
Hackerrank mostanaban nem csinal versenyeket, de pl. melohelyem is ott ad feladatot felvetelizonek, mindenkepp erdemes a kornyezet hulyesegeit megismerni. Az teny, hogy ok aktivan dobaltak utanam (email, de direkt nem tiltottam le) egy-egy feladatot, hogy "fejlodjek" (=naluk gyujtsek pontot). Igy inkabb nekialltam uresjaratban (manapsag nincs annyira) mint a codewars hirlevelbol barminek. Naluk tudom, hogy ha egy feladatot megadnak, akkor ott a constraints-bol kijon hogy kb. csak a legjobb nagyordoju kod fog atmenni. De tanulni sose tanultam naluk, nem tudom milyen egy olyan feladatsoron vegigmenni, mennyire hasznos.
Amugy szerintem a 3 kozul ketton van ilyen hogy interjura keszulos csomag... de az csak az irasbeli, utana szoban indokolnod is kell, mi legalabbis vissza szoktunk kerdezni az irasbelire is (ha nem lett maxos akkor plane, erdemes megjegyezni foleg ha TLE lett es kitalalni a szemelyesre hogy mi lehetett volna jobb), meg helyben is kap valamit, ahol latni hogy hogyan allna neki (ott kodolni nem kell csak algot, vagy strategiat mondani, idoigenyt esetleg, attol fugg mennyire halad).
En amugy a codechef-et beemelnem a sorba, bar lehet hogy csak verseny szempontbol jo (ket liga van es 2 hetveget tartalmazo verseny), de a feladatokat is birom. Csak tanulni, na arra nem tudom mennyire jo.

[ Szerkesztve ]

(#91) axioma


axioma
veterán

Advent of code, ph-s sub-leaderboard:
[link]

(#92) axioma


axioma
veterán

Letrehoztam egy topikot konkret feladatoknak: [link]

(#93) axioma


axioma
veterán

Google HashCode-ra mar lehet jelentkezni (csapatos, egy darab approx feladat)
[link]
Van practice feladat is. Quali: februar 25.

(#94) axioma


axioma
veterán

Me'g nem indul de tervezheto: google code jam marcius vegen [link]
A codechef szerverei nem birjak a terhelest, igy az osszes rovid versenyuket elhalasztjak. Egyedul a long-ot tartjak meg. A tegnapi lunchtime is at lett rakva unrated-re (pedig az elejen me'g turheto volt, de az utolso fel oraban kb. lehetetlen volt submit-olni, ami sikerult azt se az online ide-bol hanem a regi submit oldalrol, es fel oraval a verseny utan nem volt me'g kiertekelve, 1.5 oraval kesobbre mar igen).

(#95) axioma


axioma
veterán

Ket tovabbi site ahol van contest resz (nem neztem me'g bele hogy oszinte legyek, mar amugy is a boseg zavara, de igy egy topikban ossze van gyujtve):
kattis
interviewbit

[ Szerkesztve ]

(#96) axioma


axioma
veterán

Google Code Jam regisztracio mar megy, verseny 1 honap mulva. [link]

(#97) axioma


axioma
veterán

Nonapi versenyek, iden nem kaptak tul nagy reklamot, siman le lehet maradni roluk nyitott szemmel is:
[link] Ez me'g realis (holnapig 3 oranyi idot raszanni)
[link] 2 ora van vissza (megoldhato amugy ha nem benazik vki annyit mint en)
[link] ez mar csak open for practice

(#98) axioma


axioma
veterán

Legalabb a 30 pont mindenkinel bezsakolva google codejam-en? Nem jutott elobb eszembe ide is beirni, de me'g szuk 3.5 ora van vissza, es mivel nem tilos a segitseg, ezert aki most ossze akarja szedni, az 1-est es a 3-as elso felet vegig brute force-olhatja, a 2-es meg a lathato verdict-ekre konnyen atgondolhato (a 3-ast aki max. pontot akar figyeljen, mert negativ cost szerepel benne, de nem is fontos mert csak 1 pontot er es anelkul is megvan a 30 ami a tovabbjutasi hatar).

(#99) axioma


axioma
veterán

Ugyan virtualis lesz a Google IO, de azert most is megrendezik hozza a szokasos Code Jam to IO-t.
Mondjuk en nem talaltam meg a leirasban, hogy noi versenyzokre hol korlatozzak, de elvileg for women.
[link]

(#100) axioma


axioma
veterán

Facebook Hackercup nem egeszen egy honap mulva!
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.