Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WiLDoR


WiLDoR
tag

Hali!

Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy a túlhajtott processzornak lehetnek-e káros hatásai az alaplapra nézve, azaz egyszerűbben megfogalmazva:

A túlhajtott proci ki túdja nyúvasztani az alaplapot?


Ha igen, akkor mi okozza ezt?

Előre is köszi, azért kérdezném, mert egy ismerős mondta, hogy neki a túlhajtott proci miatt halt meg 2 alaplapja. Ez igaz lehet, vagy csak az alaplap volt sz@r?

(#2) CsendPenge válasza WiLDoR (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

A kérdés érdekes. Nos, szerintem ha fsb-vel nyomod feljebb, akkor ugye az alaplapon is van vonzata, tehát ha ott valami nem bírja... De remélem nálam jobb hardveres tudással rendelkező emberek is reagálnak...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) WiLDoR


WiLDoR
tag

Remélem én is, hogy kapok kommenteket, mert eléggé érdekes a dolog, pláne azért, mert nekem is tuningolva van a procim, csak FSB alapon (p4-1,6a@2,32)

(#4) Dworkyll válasza WiLDoR (#3) üzenetére


Dworkyll
tag

Hát én négy éve hajtok egy 300A cerkát 450-en, és a mai napig működik. Szal az 50% plusz nem nagyon zavarta.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#5) Zoz


Zoz
őstag

Szerintem 2 dologban hathat egy tuningolt proci károsan:
1) tuningolt proci több energiát használ fel, és lehetséges, hogy proci tápellátásáról gondoskodó alaplapi rész nem bírja, de ez nem valószínű, hacsak nem valami nagyon brutális tuningról van szó.
2) melegedés! egyrészt a tuningolt proci is jobban melegszik, másrészt az elöbb említett tápáramkörök (amik ráadásul pont a proci mellett vannak) is jobban melegszenek. Ha nem megfelelő a ház szellőzése, ez hosszabb távon okozhatja a lap halálát.

(#6) CyberDave válasza Dworkyll (#4) üzenetére


CyberDave
tag

Hat vaze akkor te 1 nagyon szerencses ember vagy, mer nekem a kib*szott 366osom 2 eve megy 458on es haldoklik mint alllat raadasul a teljesitmeny tok szar... sima 300as jobban megy mint nekem a 366@458!

A kérdésedre pedig valaszolva: EGYERTELMUEN rontja legalabbis sajat tapasztalatbol mondom csak enni :)

(#7) Dalai Láma válasza Zoz (#5) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Melegedés: ha felhúzza, és leég a proci, előfordulhat, hogy a procifoglalat is megsérül, mondjuk beleég a procc. Egyébként máshogy is tönkremehet.
Nincs olyan számítógépalkatrész, ami ne mehetne tönkre bárhogyan! :))

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8) ityam


ityam
senior tag

az fsb emelesevel olyan szempontbol mehet tonkre(hamarabb) hogy az alaplapi chipkeszlet jobban melegszik(ezert raknak mar ra ventit is).ez egy.
aztan lehet az alaplapnak az a resze is tenyleg ami a tapot adja a procinak(nekem mondjuk a fop 38 as prociventit nem birta az alaplapom,de csak a csatlakozo ment tonkre .tehat az alaplap ment de a prociventi nem ami arra volt kotve.de ha ugyebar ezt a procinak nem tudja adni akkor az mar gaz.).
esetleg a nem 33 MHz es pci busz arthat neki de az is foleg az integralt cuccoknak.pl:hangkartya,halokartya,WINYOVEZERLO.

(#9) x15


x15
csendes tag

Jobban megrantja a tapot, es megpuffednek a kondik, amikor megszalad.
Egyebkent ABIT alaplapok ebben a melegben maguktol is tonkremennek, jellemzoen a BX-esek.
Kb. 6 alaplapot hoztak be a boltba, a multkori melegben (es egy soyot is...)
A kondik csereje megoldotta a problemat a legtobb esetben.

(#10) TomLion


TomLion
tag

FSB tuning: minden túl van hajtva. Neked P4-ed van húzva, az csak FSB vel lehet, szóval a kérdésre a válasz igen, a túlhajtott értékek mindenképpen csökkentik az alkatrészek élettartamát. De ezzel szerintem nem érdemes számolni...
Szorzó tuning: önmagában szerintem nem számit a lap oldaláról, de ha feszt emelsz, vagy csak jobban melegszik a cucc, megintcsak élettartam-csökkenést jelent. Szélsőséges esetben valami elszáll...
De ez a legroszabb eset!! Tunung rulez+++ !

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#11) Agyzuzo válasza TomLion (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Attó' me' az FSB-t húzod a PCI/AGP órajelet be lehet állítani stabil 33/66-ra. Legalábbis Intel chipset-es alaplapok esetében. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) LordX válasza Agyzuzo (#11) üzenetére


LordX
veterán

Ez nem csak chipset függő...
Sok függ a jelgenerátortól - alaplaponként változó. SZVSZ i chipkészletűnél is van olyan, aminél FSB-vel együtt emelkedik a PCI is, ill. nem Intel chipnél is a fix PCI.

(#13) guest


guest
veterán

Nekem a régi Abit lapomon ment tönkre a proci melletti kondik jó része, sőt még a szabályzó elektronika is. 550es PIII-at húztam 633-on. Egyik napról a másikra. A gép kb 2,5 évet ment folyamatosan, megállás nélkül.

A szellőzés meg meg volt oldva, plussz ventikkel és nyitott házzal.

prohardver vendég

(#14) Dworkyll válasza CyberDave (#6) üzenetére


Dworkyll
tag

No igen, közel se mindegy, hogy mit húzol. A 300A-kat és most a 13 mikronos 1.6Nw-kat piszok jól lehet. És tipikusan, a több kevesebb :) a szorzózár miatt. (Kisebb értékre zárt szorzó=finomabb lépések)

Ha meg 2-2.5 évig folyamatosan (túl)hajtod, akkor nyertél fél-egy évet, vagy nem? :)

http://ekonyvolvaso.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.