Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Nem lesz abból baj, ha sebbenzinnel akarok elhasználódott szilikonpasztát/hővezető pasztát proci, ill. egyéb chipek (pl. GPU-k) felületéről eltávolítani? Ez ugyebár egy fertőtlenítő folyadék, amely nagyon gyorsan párolog, de állítólag úgy tisztít, mint az aceton!

(#2) Sotho válasza Pala (#1) üzenetére


Sotho
őstag

szerintem nem, én nitrohigitóval szoktam és nem oldódik fel semmi.

(#3) Pala válasza Sotho (#2) üzenetére


Pala
veterán

Hülyeséget mondtam, bocs: nem old, csak úgy értettem, hogy minden, évek óta leszáradt koszt is pillanatok alatt eltakarít. Az aceton oldószer, az más.

(#4) Superman


Superman
nagyúr

Én metanolt szoktam használni, tudjátok, mint amit az Indy Car autók benzin gyanánt. :DD :DD :DD

(#5) Pala válasza Superman (#4) üzenetére


Pala
veterán

No jó, de ez nem válasz a kérdésre! Régen már tisztítottam procik felületét sebbenzinnel, semmi bajuk nem lett, de most ugyanezt akarom VGA-chippel megcsinálni, és az nem ugyanaz, ezért kérdem! Mondjuk a mai VGA chipek külső borítása bakelit, ennek talán nem árt a sebbenzin, de nemtom...

(#6) Den válasza Pala (#5) üzenetére


Den
veterán

Miért más a vga csip?

www.simson4t.hu

(#7) Satan-Claus válasza Superman (#4) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ammá' döfi :DDD:DDD:DDD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#8) Pala válasza Den (#6) üzenetére


Pala
veterán

Mittomén. Azért, mert az nem proci! :)
De jó a sebbenzin, vagy sem????? Valaki próbálta már?

(#9) Satan-Claus válasza Pala (#8) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Teljesen jó. Annyi, hogy a tisztítás után a chip kicsit világosabb és matt lesz.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#10) Den válasza Satan-Claus (#9) üzenetére


Den
veterán

Hú az vganal nem jó mert kiég a szemed ráadásul homályos a kép :))

www.simson4t.hu

(#11) Superman válasza Satan-Claus (#7) üzenetére


Superman
nagyúr

Úgy látszik már tudod, hogy jártam kezdő koromban. :)))

(#12) Pala válasza Den (#10) üzenetére


Pala
veterán

Mi ez a hülyeség??

(#13) Satan-Claus válasza Den (#10) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ezen most egy picit gondolkodnom kellett :) Lehet, hogy fáradt vagyok?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#14) Satan-Claus válasza Superman (#11) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Na ugye! Miből lesz a cserebogár...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#15) Pala válasza Satan-Claus (#9) üzenetére


Pala
veterán

Egyébként hogy érted, hogy matt lesz???
Láttál már olyan VGAchipet, ami csillog??? Mert én még soha!!! Mindegyik matt!! Max. még mattabb lesz! :)

(#16) Den válasza Pala (#12) üzenetére


Den
veterán

''kicsit világosabb és matt lesz''

oké, gyenge poén volt.

www.simson4t.hu

(#17) Satan-Claus válasza Pala (#15) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nehéz szavakba önteni(hű ez költői volt). Olyan lesz mintha valami nagyon finom fehér anyaggal lenne bevonva. Nem feltűnő, de észre lehet venni.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#18) Pala válasza Satan-Claus (#17) üzenetére


Pala
veterán

Nem lesz olyan, hidd el!!!
Akkor lesz olyan, ha sebbenzinnel csak kétszer-háromszor törlöd át (mondjuk sebbenzinbe áztatott vattával), ha kb. 20-30-szor letisztítod, akkor teljesen eltűnik róla a fehérség, én már próbáltam. Az a fehér anyag egyébként nem a chip ''kopása'', hanem a maradék szilikonpaszta hajszálvékonyan szétkenve!!
Mondom, jó sokszor letörlöd és nyoma sem marad, de végülis ezt annyira nincs sok értelme megcsinálni, ha utána meg teszed rá az új pasztát!

(#19) Satan-Claus válasza Pala (#18) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Azt én sem hittem, hogy a chip kopik (szép is lenne :) ), és valszeg tényleg a paszta maradványa. A lényeg viszont, hogy nálam nem volt semmi gond.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#20) Pala válasza Satan-Claus (#19) üzenetére


Pala
veterán

Ja, milyen poén lenne má, ha tisztítás után egy feleakkora vidikártyát raksz vissza a gépbe, mert elkopik a szerencsétlen. Az is igaz, hogy nem javallott pl. kénsavval tisztítani, bár annak van egy áldásos hatása is: TUTI, hogy levisz minden szennyeződést!!

(#21) Satan-Claus válasza Pala (#20) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Meg az ujjaid:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#22) Pala válasza Satan-Claus (#21) üzenetére


Pala
veterán

Bár egyszer egyik ismerősöm vízzel mosta le a prociját (nem csak a tetejét, hanem a lábait is!!!), megtörölte, és semmi baja nem lett a procinak, ugyanúgy ment tovább tökéletesen. Mondtam neki: hülye vagy, de aztán be kellett látnom, hogy sikerrel járt (bár lehet, hogy csak szerencséje volt; ne higgye, hogy ez mindig bejön, mert akkor szépen sorjában fogja tönkretenni az alkatrészeit!)

(#23) Satan-Claus válasza Pala (#22) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Mé'? A víz nem PH semleges? :DDD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#24) Zolcsy_3298 válasza Satan-Claus (#7) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

Mi baj van a Vargáné táppal???

(#25) Zolcsy_3298 válasza Satan-Claus (#23) üzenetére


Zolcsy_3298
tag

:DD

(#26) Superman válasza Zolcsy_3298 (#24) üzenetére


Superman
nagyúr

Fura neve van. :))

(#27) andorpapa válasza Pala (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Nyugodtan használhatsz sebbenzint, nem fog kárt tenni se a CPU-ban, se a VGA chipben. Tapasztalatból mondom. Néhány kedves hűtőgyártó a magamfajta coolertesztert olyan pasztákkal lepi meg, melyek még a tömény sósavnak is ellenállnak. Na jó, ez túlzás, de hogy komoly higítózáson megy keresztül az Athlon XP, az tuti! A lényeg az, hogy nem tesz kárt a cuccban, nyugodtan lehet használni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#28) Pala válasza andorpapa (#27) üzenetére


Pala
veterán

Jól van, kösz!

(#29) Godfather válasza Pala (#22) üzenetére


Godfather
aktív tag

A lábak közét is megtörölgette? :D Tütelmes gyerek lehet.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#30) TitiRii


TitiRii
senior tag

én maradok a cifnél :)
de cput meg más chipeket is :)
nekem az a kérdésem lenne hogy ti mivel törlitek le a tisztitó anyagot?
a pzs xart se ér
a pamutos dolgok a kis helyeken mint pl cpu vagy egyébb chipek bolyhokat hagy a rongyok meg akár karcolhatnak is

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#31) Ploszi


Ploszi
senior tag

hát , én a monitoromhoz csak tiszta vizet használok, mert féltem a visszatükröződésgátló bevonatot! vagy nem jól gondolom? :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#32) twollah válasza Ploszi (#31) üzenetére


twollah
nagyúr

Van kifejezettem monitor tisztításra ajánlott lötyi.
Tesco, Office Depot stb.

Amúgy az a bevonat szerintem kell, hogy bírja a gyűrődést.

Próba képpen dörgöld meg a monitor képcsövének egyik nem használt sarkát tisztítóval, és ha nem jött le a bevonat akkor ess neki mint tót a keresztanyjának.
Azt is megpróbálhatod, hogy a folyadékot egy kis vízzel higítod.

(#33) nicktelen


nicktelen
csendes tag

A cif nem rossz, mivel ablaktisztító, ezért windows kompatibilis, linuxot pl nem tudom, mivel lehetne....

Egyébként a cégnél a profi hardveresek is ablaktisztítót használnak....alkoholt tartalmaz és az adalékok miatt cseppmentesen szárad.

Csak lassan mondjad, mert nem vagyok nagy spíler!

(#34) Satan-Claus válasza Ploszi (#31) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

De biza. Nekem egy Samsung dfx-em van antireflex meg mittomén milyen bevonattal. Csak egyszer mentem neki Ciff-fel, utána, vagy 20 perc volt mire tökéletesen eltávolítottam a lilás-zöldes csíkokat a képcsőről...:(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#35) Pala


Pala
veterán

Tegnap este még letakarítottam a Kyro2-őm chipjét és ramjait, hát nem volt egy semmi munka!!! Nem is a tisztítással volt a gond, hanem az a nyamvadt venti olyan nehezen jött le a chipről, hogy már azt hittem, eltörik. Kb. fél óra alatt szereltem le! A venti és a borda közé gyűlt porból pedig felhő lett a takarítás alatt, amire allergiás lettem! :))
De tényleg, majdnem megfulladtam!

(#36) hko


hko
csendes tag

Kicsit felhozom a topicot: az lenne a kérdésem hogy milyen anyaggal lehet procit tisztítani. Mert most éppen szétszedtem a gépem, és egyszer régebben nagyon összemaszatoltam pasztával a procit (AMD TBird), mivel lehetne lesuvickolni? Pl arra gondolok, hogyha nekiesek egy régi fogkefével (Oral B rulez), akkor lehet-e ettől valami baja?
És hogy milyen kemikáliát érdemes használni (azt már láttam hogy sebbenzin OK, de a háztartási benzin is, amivel pl ruhákat tisztítanak?)?

(#37) Polesz válasza hko (#36) üzenetére


Polesz
addikt

Sima zsepi is megteszi, vagy alkoholos kend?, vagy bármi más ami nem marja szét a procit :) A fogkefével azért vigyázz, hogy nehogy megsarkazd a prockót.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#38) tomcs


tomcs
őstag

hmm.. mosogatogepbe berakhatom? jol neznenek ki, evoeszkoztarto tele procikkal meg memoriakkal, tanyertartoban a kartyak, alaplap a felso polcon...

:)

(#39) hko


hko
csendes tag

Az a baj hogy nem csak a mag olyan. :) Hanem kicsit szétmaszatoltam régebben, a környékén is. Eddig száraz papírzsepivel nyomultam, de látom nem ez a leghatékonyabb módzser... :DDD

(#40) hko válasza tomcs (#38) üzenetére


hko
csendes tag

Jó' van, jó' van :t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.