Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Proci segítség! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) acehawk


acehawk
tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem!

A héten veszek egy gépet ami az alábbi konfig lesz:

Abit NF-7 SL
AMD Xp 2.6+
2x256 400 Mhz Brand DDR Ram

Kértem tanácsot egy számtech boltból és ott az egyik eladó azt mondta, hogy az AMD sz*r. Én ezt nem hittem el neki, de mind1.
Namost annyi lenne a kérdésem, hogy ez a proci mennyivel jobb/rosszabb mint egy Cel 2.6 és egy P4 2.6.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#2) JaniS válasza acehawk (#1) üzenetére


JaniS
senior tag

OFF

Gratulálok a számtech bolt eladójának, igen mélyenszántó gondolatokra vall a véleménye. Amivel nem is lenne semmi gondom, ha nem a vevőnek mondaná.

ON

(#3) Hercooles válasza acehawk (#1) üzenetére


Hercooles
aktív tag

Az AMD nem szar! Celeron 2.6 nem sokkal olcsóbb mint a Xp 2.6, de sokkal gagyibb!!! Northwood P4 meg, ha jobb is (ami nem igaz :) ) árban nem éri meg, mert k.rv. drága!!!!

(#4) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Utánam a flame-özön!!! :DD

(#5) Kriss


Kriss
tag

a celeron felejtős, a p4-el meg kb. egy szinten van, csak olcsóbb sokkal.

(#6) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Celeront odaveri az amd, p4-et nemhiszem, de azt vedd figyelembe, hogy a p4 jóval drágább, ha sok pénzed van akkor azt vegyél, ha meg másra akarod költeni a megspórolt lédet akkor AMD, nehezebb beállítani mint az intelt, de elég ütős tud lenni! ha kevés zséd van és szereted a gépet buherálni akkor csak amd!

[Szerkesztve]

(#7) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Most nézem! 2.6os celi 2ezerrel olcsóbb, de ugye tény hogy felejthető xp-hez képest! P4 2.6 47e körül van,
2.6xp 27e!!! 20ropiért azért van mit venni!!!! 2.5ös Barton nem lenne jobb, hátha kifogsz még vmi tuningosat!

(#8) #25954560 válasza acehawk (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

flametopik

a 2.6-os cerka lassu ezekhez kepest, a p4 2.6-tal kb egalban van, attol fugg, hogy melyik 2.6+-t nezted ki magadnak (133 fsb tbred, 166 fsb tbred, 166 fsb barton)

(#9) Goose-T válasza acehawk (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha szeretsz buherálni, vegyél nyugodtan AMD-t. Bár én nem vennék magamnak, de azért nem lehet egyértelmüen lesz@rozni. Vannak kisebb hibái az AMD-s rendszereknek, de egy kis utánajárással, találékonysággal ezeket át lehet hidalni. Ha jól eltalálod a BIOS-beállításokat, akkor még stabil is lesz. Szerintem itt nem fogsz süket fülekre találni, ha problémába ütközöl.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) acehawk válasza Hercooles (#7) üzenetére


acehawk
tag

Az a baj, hogy Barton magos prociból hiány van!:(((
A bolt ahol megrendeltem sehonnan nem tud beszerezni. Így maradt a 2.6+ Xp.

(#12) acehawk válasza #25954560 (#8) üzenetére


acehawk
tag

Most beszéltem a bolttal és azt mondták, hogy 333-as Xp 2.6-os van.
Ez ugye Thoroughbred B magos 166 FSB-s proci?

(#13) Goose-T válasza Kalandor (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Stabil is? Kékhalálozott már valaha? Lépett már ki játék a desktop-ra? Ezek lényeges dolgok. Ha valami gép megkékhal, játékból kilép, akkor az nem stabil. Ha egy hónapban egyszer fordul elô, akkor sem.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) maszat válasza acehawk (#12) üzenetére


maszat
senior tag

Láttam árlistát, ahol a 2133 XP-t 333FSB-nek írták
Ezek a 2600+-ok vannak
T-bred B 2600+ 2133/133 256KB L2
T-bred B 2600+ 2083/166 256KB L2
Barton 2600+ 1917/166 512KB L2

Ha a játék fontos, akkor a 2,6 cerka a 1,6 Duron szintjén van, a 2600+ meg kb 2,6 P4 szintjén. De globálisan a 2,6 P4 20-30 %-al gyorsabb a 2600+-nál

(#15) j.bravo válasza acehawk (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

Más topikokban jól kifejtették már az arcok, hogy az amd-s konfigok is akkor sz*rok, ha a konfig többi eleme vagy azok egy része ócska, vacak, trágya, gagyi, ilyesmi. (a boltok _anno_ az olcsóbb procihoz olcsóbb, vackabb dolgokat adtak, ugye...)

Ha jobbfajtát veszel alaplapból, meg mindenből, ami számít, pontosan ugyanannyira sok vagy kevés a gond vele mint az inteles rendszerrel.

(cerkához nem, de p4-hez a pénzes júzer azokból is jobbat szokik venni -> stabil, jó rendszer híre terjedt el. Dzsunka lappal az is dszunka pedig vsz :) )

Whatever.

(#16) Overlocker


Overlocker
veterán

Legjobb választás egy Barton 2500+. A legjobb ár/érték arányú. Két hete vettem egyet a rokonomnak: AQYHA 0349 TPMW és alapon viszi 3200+-ként 32-33C mellesleg egy Glacialtech Iglo 2450-sel(sima 3E-s hűtő). Nyitott házzal 2333Mhz-en is stabil volt 35-36C terhelés nélkül, terheléssel úgy 45-46C. Van ettől jobb, ennyiért??

(#17) fofi


fofi
csendes tag

Egyetértek a 2500-ös Bartonnal. Megtolod 200-ra az FSB-t, oszt van egy 3200-esed.

Lényeges, hogy 2500-ös legyen, mert asszem a 39. héttöl szorzólockosak az AMD-k is.

(#18) zsoltee10 válasza Goose-T (#13) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egy amd rendszer is lehet betonstabil, és lehet egy 2.8C p4 is sz@r. nekem kijutott mindkettőből. most halt meg a 2. Abit ic7 lapom. Viszont öcsémnek Asus a7n8x lapja van, és betonstabil, nincs vele gond, sőt elárulom, hogy a bios beállítások is defaulton vannak. :P

(#19) MUŁĐER válasza Goose-T (#13) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem hiszem hogy csak a procitól függne a kékhalál.Inkább a windows a ludas.Meg nekem ne mondja senki hogy egy P4 soha nem fagy!Szerintem mindkettő egyforma megbízható,és a windows is ugyanolyan szar mindkettő alatt!:P

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#20) c.zsolti válasza Goose-T (#13) üzenetére


c.zsolti
őstag

Te ilyet még intel cucctól nem láttál?
Mert én igen intel proci és intel chipset esetén is, pedig ugye ez full kompatibilitást kéne, hogy jelentsen. Vagy nem? :F
Egyébként amiket leírtál, azoknak nagyon sok egyéb oka is lehet.
Nem ilyen egyszerű az élet, hogy AMD=szar. :(

...

(#22) PNEUM válasza MUŁĐER (#19) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Lehet, hogy a P4-szurkolók, úgy gondolták, hogy a P4-esnek olyan fasza a hibajavítása, hogy még a Winfos hibáit is ki tudja javítani. (kékhalál stb. ......).:DDD

Az eladó aki a srácnak azt mondta, hogy az AMD Sz*ar, na az olyan eladó egy F*sz!!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#23) acehawk


acehawk
tag

A proci zöld szinű.
Keresgéltem a neten képeket róla, de mindenhol barna és kék szinű Xp-k vannak.
Az biztos, hogy 2.6-os, mert azt meg tudtam rajta nézni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Proci segítség! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.