Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Proci hűtő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) boca111


boca111
tag

Sziasztok!

Azért nyitottam meg ezt a topic-ot, mert tegnap egy pár órás munkával 9 fokot csökkent a procim hőmérséklete :))
Szóval eddig ccsak arra gondoltam, hogy leveszem, és egy kicsit portalanítom, de amikor megláttam, milyen recés az alja elkezdtem egy kicsit csiszolgatni :))
Kicsit felpolíroztam a végén fogkrémmel :)) és egy fúróba befogott roonggyal :)
Így most terhelés ellett (seti@home + winamp, net,...) se megy 50 fok fölé.
Persze az se mindegy, hogy egy 2500 Ft-os titan d5tb-ről van szó. és alatta egy 1800+. Na meg persze egy csepp ezüstös szilikon.
Amikor elkezdtem csiszolni egy tiszta fémréteg jött elő, ami remélem nem fog eloxidálódni :o
Más is csinált már ehhez hasonlót? Mivel? Milyen változást eredményezett ?

(#2) GeorgeTerror válasza boca111 (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Állítólag nagyon hasznos tud lenni,mert sokkal jobban illeszkedik oda, a procira. Eddig a kis réseken a ''fókazsír'' oldotta meg az illeszkedést és a hővezetést. Ennek persze közel sem ojan jó a hatásfoka, mint az alunak. Elég sarkos, hogy ijen sokat csökkent, de gratulálok. Ha lesz kdevem/időm, kipróbálom, hátha nekem szobahőmérsékleten tartja a felhúzott celeront (idle: 29; full (cpu stability test:cpu warming): 43).

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#3) boca111 válasza GeorgeTerror (#2) üzenetére


boca111
tag

Hamar megy :)
Várom az eredményt!
Bár az enyémhez a portalanítás isbejáccott.

(#4) pRedATor válasza boca111 (#3) üzenetére


pRedATor
tag

Én is a cerkám alatt lepucoltam a dolgokat, millió egy csiszolópapírral végigsimogatva, de nékem átlagban 2 kerek fokkal ment le a hőmérséklet. Egykis ráfordítást megér ez a művelet és van is némi eredmény...

(#5) GeorgeTerror válasza pRedATor (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nem tudom, nekem nincs műhejem (itt a koleszban :D ), meg külön ráfordítás lenne, csiszolópapírt is venni, pedig most telcsit akarok.
Azon csodálkozom viszont, hogy ijen sok a különbség nálam az idle és a terhelt között: 29-41 vagy 31-43. Ez akárhogy számolom 12 fok.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#6) fügike


fügike
senior tag

Azoknak a D5TB-knek, amik most jönnek ki, már tükörsima az alja, akár meg is nézheted magad benne. A régebbieknek sajnos még nem.
(Másik tipp: a SPIRE hűtők bordázata mattosított, vagyis nem sima, hanem ''homokfúvott'', nemtom máshogy mondani. Az is dobhat a teljesítményen.)

Boci-boci tarka!:D

(#7) boca111 válasza fügike (#6) üzenetére


boca111
tag

Az én D5TB-m is fényes volt, és homályosan láttam magam, de az csak vagy egy festék, vagy egy eloxált réteg volt. Ezt leszedtem, majd az ez alatti réteget csiszoltam finomabb smirglivel.

(#8) boca111 válasza GeorgeTerror (#5) üzenetére


boca111
tag

Egy lap csiszolópapír is sok, de az se kerül pár száz forintnál többe :))

(#9) andorpapa válasza boca111 (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Nos igen, régi öreg eljárás ez már, a rafináltabb hűtősök kedvence. Nem véletlen, hogy az igazán nagy nevek mindegyik hűtőjének tükörsima a talpa. Gondolom nem kell részletezni, hogyan teljesítene egy recés talpú Swiftech MCX462, Alpha PAL8045 vagy egy Thermalright SK7. Szóval teljesen logikus eljárás, mivel így megnövekedik a közvetlenül (tehát nem pasztán keresztül) érintkező felület, ami javít a hűtésen.

Másik véglete a hűtés romlása, ugyanis ha túlságosan felpolírozzuk, akkor kárt tehetünk az anyag ''egységében'', és oxidációnak indulhat a cooler, ez pedig egyértelműen rontja a hőátadást. Ezért érdemes a csiszolt felületet később lekezelni, és túlzásokba sem szabad esni.

Hardcore tuningosok nem csak a hűtőt, hanem a CPU magot és a northbridge-et is szokták polírozni, de az már veszett dolog, csak a nagyon fanatikusok csinálják. Az általad elért 5 fok igazán reális, a legtöbb itthon kapható alu cooler talpa ugyanis egy kalap...őőő...rece, és ezért a polírművelet sokat javíthat a hűtési képességeken.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) fügike


fügike
senior tag

Off: házigazda úr, lehetne egy kérdésem? Nem lehetne-e-é megcsinálni, hogy ane a legutóbbi 10, hanem mondjuk 20 fórum címe látszódjon a lapon? (Vagy csak én vagyok a hülye, a Win-ben kéne valamit beállítanom?):DDD

Boci-boci tarka!:D

(#11) Den válasza boca111 (#7) üzenetére


Den
veterán

Az a réteg egy természetes oxidréteg volt, az alumíniumon magától képződik. Előnye hogy kemény, így véd a sérüléstől, és a további oxidációtól.

Andorpapának igaza van, túlzott megsértése ennek a rétegnek lyukkorróziót okoz, ami elég rossz hatással van a felületre. De mivel gondolom közvetlen polírozás után fölraktad a hűtőt, szerintem a paszta elzárja az oxigéntől a nyers felületet, szal nem lesz gond.

amire viszont érdemes figyelni, az a felület síksága, az igazi valami hitelesítetten sík felületen kéne polírozni, mint pl, a gépágyak hántolásánál használt ellrenörző lapok.

www.simson4t.hu

(#12) atus válasza Den (#11) üzenetére


atus
senior tag

Ilyen hitelesítetten sík felületnek üveglapot szoktak használni külföldön. Hűtőt polírozni hasznos, még northbridge-t is talán, de a CPU magot beteg dolog bántani.

Ha valaki elég kitartó és bátor(kretén), talán még a feliratot is le tudja csiszolni az Athlonjáról... :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) Witlok válasza atus (#12) üzenetére


Witlok
tag

Hello!

Mint újoncot felhomályosítana valaki, hogy mit kell pontosan ''northbridge'' alatt érteni?

Úgy emlékszem régebben (a 486-osok és P1-esek korában) egyesek azért tüntettek el egy kicsit a procik kerámia tetejéből (a legprofibbak homokfúvással), hogy újraszitázva nagyobb frekvencia értékekkel jóval a beszerzési ár alatt adják tovább az így ''tuningolt'' CPU-t....

(#14) Witlok


Witlok
tag

Besz.ár felett akart lenni a besz.ár alatt - de ennek tulajdonképpen semmi köze nincs a témához :)

Bocs, elkalandoztam...

(#15) Den válasza atus (#12) üzenetére


Den
veterán

az üveg lap eszembe sem jutott, de jó megoldásnak tűnik (persze nem a katedrál üveg :DDD )

www.simson4t.hu

(#16) boca111 válasza atus (#12) üzenetére


boca111
tag

Asszem a tuningnet.hu-n láttam ilyen ''elmebeteg'' procikarcsúsítást :DDD
Még azon gondolkodom, hogy ha bekenem a lecsiszolt, de nem érintkező felületet, akkor vajon az megvédi az oxidációtol?

(#17) Parci válasza Witlok (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A north bridge az alaplapi chipkészlet egyik eleme. Az alaplapot a chipkészlet vezérli (PCI buszok, AGP, RAM, CPU összekötések, stb.), a chipkészlet pedig tipikusan két nagy chipből áll. Az egyik közel helyezkedik el a procihoz, ez a north bridge, míg a másik a PCI slotok alatt szokik tanyázni, ő a south bridge.

A south bridge-é a legtöbb I/O funkció (PCI, IDE, LAN, stb), a north bridge a RAM, AGP, CPU triót gondozza.

Röviden és pongyolán ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Witlok válasza Parci (#17) üzenetére


Witlok
tag

Hello!

Kössz a felvilágosítást, most már képben vagyok!

(#19) boca111 válasza Witlok (#13) üzenetére


boca111
tag

Én inkább csak a fizikai megjelenéséről tudnék írni, mert a pontos funkciója egy kicsit bonyolult. Szóval az újabb lapokon ha találsz valami kis kb. 2*2cm-e bordát, akkor megtalálod. Nekem ezüst színű lásd:
[L]http://www.msi.com.tw/images/product_img/mbd_img/6373.jpg[L]
A képen van rajta egy MSI felirat.
Ha jól tapasztaltam, akkor ennek a hőmérséklete is közrejáccik a lap hőmérsékletéhez, illetve a tuningnál ez is jócskán melegszik.

(#20) boca111 válasza boca111 (#19) üzenetére


boca111
tag

Lemearadtam :(

(#21) boca111 válasza Den (#11) üzenetére


boca111
tag

Alu házilagos oxidálásáról (inkább eloxálás :))) ezen a linken olvastam:
[L]http://staff.kzs.hu/norbi[/L]
És még sok másról :DD

(#22) badbrother


badbrother
aktív tag

Tud valaki valamit a hőcsöves hűtőkről. Vagy úgy általában a hőcsövekről.
Lehet-e ilyet venni valahol, vagy tud valaki házilag bütykölni?
Esetleg Andorpapa???

(#23) Hacked_3995


Hacked_3995
csendes tag

Nézegetem itt a dolgokat, és teljesen elmegy az életkedvem...

Mi lehet az oka, hogy egy 1.7es Celeron egy TitanW4TB alatt, van rajta paszta is, meg minden... és egy szimpla wimamp alatt kb 58-62 fok körül mozog???
És ha a BIOSban nézem, rögtön bekapcsolás után, akkor is 55, és megy fel!

Miért?

Köszi a segítséget!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#24) tr00p3r válasza badbrother (#22) üzenetére


tr00p3r
őstag

@badbrother

mondjuk a CoolerMaster HHC-L61 (remélem jól írtam)! ebben a csőben ''hűtőfolyadék'' van amely a hőtől elpárolog, majd újra lecsapodik! már elég régóta használják a hőcsőveket mindenféle hűtésre, de a procihűtőknél ez az első amit láttam.
az elvről és magárol a hűtőbordárol itt: [L]http://www.coolermaster.com.hk/en/products/cooler/hhc-l61.html[/L] olvashatsz
vásárolni meg itt: [L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/L-HU-CMHHCL61.html[/L] tudsz!

tr00p3r :))

(#25) badbrother válasza tr00p3r (#24) üzenetére


badbrother
aktív tag

Köszi tr00p3r a linkeket, de engem inkább maga a ''nyers'' cső érdekelne, nem a késztermék :DD

(#26) >guest< válasza Hacked_3995 (#23) üzenetére


>guest<
tag

Valószínűleg a procid és a bordád nem jól érintkezik. Ennek ezer oka lehet.

Na leléptem...

(#27) badbrother válasza Hacked_3995 (#23) üzenetére


badbrother
aktív tag

Vedd le a hűtőt, pasztázd újra, tedd fel.
Nekünk ez a ''tuti'' módszer már segített egyszer, ugyanilyen tüneteknél.

(#28) Hacked_3995


Hacked_3995
csendes tag

Köszi a tanácsot, a napokban megpróbálom, oszt meglássuk.
Hátha müxik...
Már ha nem gyilkolok szét semmit a művelet alatt a prociban... :)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#29) LukE válasza badbrother (#22) üzenetére


LukE
veterán

Házilag állatságok? Ordasi! :DDD[L]http://www.tuningnet.hu/bgaz.php[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) Hacked_4040


Hacked_4040
csendes tag

A Titan D5TB-nek van egy új rézmagos változata. Tud valaki érdemlegeset róla?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#31) Hacked_4061


Hacked_4061
csendes tag

Helohalo!
Nemregiben lattam egy uj hutot, Cooler Master IHC-L71, heatpipe ''fantazianevvel'' felvertezve:) Halk, legalabbis mindenhol ezt olvastam. Megneztem a gyarto oldalan, mi a lenyege a heatpipe-nak. Nagyon jol hangzik, folyadek van a csovekben, ezt a proci szepen felmelegiti, a gaz felszall a ventihez, ott lecsapodik es visszafolyik a cso falan a proci fele. Ez eddig nagyon szep es jo, csak azt nem tudom, mi tortenik akkor ha a hutot felcsavarom az alaplapra (ami fuggolegesen all). Ha jol ertem a hutesi mechanizmust, akkor ebben az esetben csak az egyik cso fog resztvenni a hutesben. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, infoja?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#32) badbrother válasza Hacked_4061 (#31) üzenetére


badbrother
aktív tag

Ha tényleg heat pipe-os a hűtő, akkor nincs gond, a gravitáció ellenében is működik, mert nem FELszáll a gáz, hanem ''elszáll'', és nem csak lefelé folyik vissza a csapadék, hanem a porózus belső felület miatt kapilláris hatás jön létre, és emiatt a folyadék vízszintesen, vagy akár függőlegesen felfelé is visszaáromolhat a melegebb helyre.

(#33) Hacked_4061 válasza badbrother (#32) üzenetére


Hacked_4061
csendes tag

Koszi.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#34) Hacked_3995


Hacked_3995
csendes tag

Hát, próbálgattam le-föl rakosgatni, kenegetni, sem sok sikerrel. WinAmp AVSsel kb 65 fokra felnyomja... :) :(

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#35) Hacked_4126


Hacked_4126
csendes tag

Készülök venni egy 2000+ XP-t,
mivel lehet azt értelmesen lehűteni?
Ha jól tudom van már 2 Cooleres
megoldás is. :O
Gyakorlatban működő megoldásokat szivesen várok

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#36) emvy válasza Hacked_4126 (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Titan D5B teljesen elég. Vagy Spire Falconrock.

while (!sleep) sheep++;

(#37) LukE válasza Hacked_4126 (#35) üzenetére


LukE
veterán

CoolinkH1T, ha már emlegetted a dupla ventillátort. Nekem 1800+@2100+, 1,8V ez már majdnem 80W. 44fokon, seti@home fűti a gépet már vagy 10 órája.

Hangja van, bár ezelőtt p166-os és egy p3 laptop volt, szóval semmi összehasonlítási alapom nincsen. Ha nincs rajta a gép oldala, vagy vágsz 1 nyílást az oldalába, simán kifújja a levegőt legalább fél méterre, és nem fűti a belsejét.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#38) Hacked_4137


Hacked_4137
csendes tag

Nem csendes. De hűt mint állat. Rézmagos.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#39) Hacked_4025


Hacked_4025
csendes tag

Tanácsot szetnék kérni. Nekem egy P4 1.6-os procim van, amit most 2.1-nyomatok. Full terhelés után újraindítva mutat a BIOS-ban 52 fokot, eredeti gyári hűtővel. Ez most elég, de ha tovább akarom húzni, vagy a nyári hőségre gondolok, lehet hogy már nem lesz elég a teljesítménye.
Tanácsokat várok, milyen hűtőnek nagyobb a teljesítménye?
Előre is köszi!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#40) Hacked_4025


Hacked_4025
csendes tag

Hát senki sem szán meg engem tanáccsal?!
Plíz help!!!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#41) Den válasza Hacked_4025 (#40) üzenetére


Den
veterán

Ma nem nagyon voltak inteles arcok. Amd-ben tudok segíteni :))

www.simson4t.hu

(#42) Hacked_3995 válasza Hacked_3995 (#34) üzenetére


Hacked_3995
csendes tag

Ha esetleg mégis idetévedne egy inteles arc :) legalább egy kérdésben segíccsen...
A választás a Tiéd... :D :D

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#43) Hacked_3995 válasza Hacked_4025 (#39) üzenetére


Hacked_3995
csendes tag

OFF
Bocs, _iszonyú_ láma vagyok. ;) Meg tod mondani, hogy milyen szorzóval megy 2.1en? Mert én az 1.7esem nem nagyon tudom 2 fölé húzni. Csak az FSB-t növelted, vagy a proc szorzót is?
Kösze, sajnos én viszont nem tudok neked segíteni,
ON

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#44) phoenixke


phoenixke
tag

Hali mindenki, jó AMd arcoktól kellene tanács. A ga-7vrxp 1.0 verziója kifejezetten csak +7.5% Core Voltage-el bir mindent meghajtani, nagyon szépen teljesit is egy Geforce 2 Pro-val és 1.8 xp procival, 512 ddr. Egy a gond, 57(idle)-64 fok(gamez), Titan d5tb hütövel. Igaz, normál voltage alatt sem volt 3-4 fokknál kevesebb. Újrapasztáztam már többx is, nem jött be(titan a zsir is).Hátul egy enermaxx venti szív fullon(potis, max 3000), és közvetlen a hütö felett egy silentmaxx 420 watt táp elszivoja segiti a hütést. Elöl most nincs befujó venti de volt és 1-2 fokot segitett csak. kösz.

(#45) kgb


kgb
tag

Feltetem az uj BIOS-t az alaplapomhoz, es 20 fokot csokkent a procim homerseklete :))

(#46) Egon válasza Hacked_4025 (#39) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali! Szinte ''bármelyik'' P4 hűtőnek nagyobb a teljesítménye, mint a gyárinak, mivel egyrészt általában nagyobb (''magasabb'') borda tartozik hozzájuk, másrészt nagyobb (70*70-es) venti van rajtuk.
Szerintem bármelyiket megveheted; érdemes esetleg a talpát megnézni (tükörsimára polírozott legyen).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) Egon válasza Hacked_3995 (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Intel prociknál nem lehet szorzót állítani.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) Egon válasza Hacked_3995 (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezen túlmenően, az az 1.6-os proci valszeg Northwood magos (1.6A), ami 0.13 mikronon készül, és jól húzható. A Te procid meg vagy Celeron, vagy ''régi'' P4-es (mindkettő Willamette magos, 0.18 mikron). Ezek kevésbé húzhatók.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) phoenixke válasza kgb (#45) üzenetére


phoenixke
tag

KGB, milyen alaplaphoz?

(#50) Hacked_4025


Hacked_4025
csendes tag

Így van, Northwood magos. Viszont a core feszkót nem engedi 1.625V fölé.
A gödülő sávban nem lehet többet megjelenteteni?
ABIT TH7-II alaplap.
Azért lenne erre szükség, mert minden bekapcsolás után lefagy a gép és resetelnem kell. Arra gondolok hogy nem elég a feszültség, mert eddig ezt nem csinálta.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Proci hűtő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.