Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Processzor dilemma. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) s_marcell


s_marcell
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a procimat, ramot, és alaplapot. Ezek közül nyilván az alaplap és a proci a macerásabb. Mostani konifgom:

intel core i5 650 @3,2 ghz
asus p7h55 alaplap
2x2 gb ocz ram (kit) @1333mhz
gigabyte gtx 560 @1gb gddr5

Namármost. A videókártyát nem tudom kihasználni, nem tudom, hoy a ram, vagy a cpu miatt, de a bf 3 szaggat. Rendesen.

Mit ajánlotok? Miben újítsak, és mire? A mostaniakat eladnám, abban is segíthetnétek, hogy mennyit érnek.

Köszönöm előre is:)

(#2) djculture


djculture
félisten

Milyen oprendszered van, milyen felbontásba játszod?

[ Szerkesztve ]

(#3) s_marcell


s_marcell
csendes tag

Win 7 64bit (enterprise) Most egy 1440*900as monitorom van, de nem bánnám, ha nagyobb felbontásban is bírná.

(#4) djculture


djculture
félisten

Jó figyelj én x2 270-el nyomom 2db hd5850-el 1280X1024-ben. Ram igaz 8 giga ram van.
Elég furcsán hangzik hogy a te gépeden szaggat, procid sokkal erősebb igaz vga-d gyengébb de bírnia kéne. Szerintem a ram kevés. Letudod monitorozni hogy elfogy e a játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#5) s_marcell


s_marcell
csendes tag

Tudnál egy programot mondani, amivel játék közben tudom mérni a ramot és a cput? esetleg a gput is:P

(#6) djculture


djculture
félisten

Aida64 is tudja ezt. Naplózhatod a kivánt érzékelőket/memória gpu stb állapotot html file-ba és utána visszanézed. Én így jöttem rá hogy 4 giga édeskevés 64 bites rendszer alatt, jó pár játéknál elfogyott nekem.

[ Szerkesztve ]

(#7) s_marcell


s_marcell
csendes tag

Egy intel core i7 870esre szerettem volna fejleszteni. Megéri játékhoz? Mindenhol azt olvasom, hogy az nem játékra van.

(#8) djculture


djculture
félisten

Nem sok értelme van egy 100 ezres régi i7 venni mikor ezt egy újabb középkategóriás i5 2500k lelépi. Amúgy szerintem simán fel lehetne húzni a tiedet is erre a szintre. Memórián kívül én nem látok problémát a gépedben. Más sokkal gyengébb gépen nyomja a bf3-at.

Ha van lóvéd akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#9) s_marcell


s_marcell
csendes tag

37ért vettem volna, de már lemondtam róla. i7 2600at tervezek venni+corsair ramot @1600 mhz 8gb.

így már jó lesz szerintem

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Processzor dilemma. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.