Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) evola


evola
senior tag

Nemrégiben vásároltam a http://WWW.eastar.de/ oldalon látható vízhűtést.
Amd Athlon Xp 2400+, Epox 8RDA, Samsung 333mhz DDR memória 2x256mb.
Ati Radeon 9500Pró. A problémám az, hogy igen magas a proci hőfoka.50 kok.
Terheletlenül. A hűtőegység házon kivül.A Proci nincs is húzva még. Van valakinek valamiféle tapasztalata, vagy ötlete, hogyan tehetném hűvössebbé a gépemet?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#2) hobizoli válasza evola (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kapcsold be a ventit...:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) WN31RD válasza hobizoli (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

És persze a szivattyút is... :DD :P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) evola válasza WN31RD (#3) üzenetére


evola
senior tag

Nem tudsz valami okosabbat?Most is ezzel hűtöm a gépet!

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#5) L3zl13 válasza evola (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem levegős?
Áramlik a víz rendesen?

Aki hülye, haljon meg!

(#6) WN31RD válasza evola (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Legfeljebb mindenki által kitalálható alap dolgokat mondhatok, úgy mint:
Ellenőrizd, hogy tényleg működik-e a szivattyú és minden ventillátor!
Ellenőrizd, hogy áramlik-e megfelelő sebességgel a víz a csövekben! (Lehet kapni külön cuccot, ami méri az áramlás sebességét)
Nézd meg, milyen meleg a hűtő! Ha nagyon meleg, akkor valamiért nem tudja leadni a hőt, tehát jobb szellőzés kell neki. Ha hideg, akkor a procitól nem viszi el a hőt, tehát ott van valami gond.
Elképzelhető az is, hogy a proci hőmérsékletét figyelő érzékelő hibás vagy csal, vagy esetleg a mért értéket megjelenítő szoftver rosszul van beállítva, nézz utána ennek is!

Sajnálom, hogy nem tudtam ennél többet segíteni... :( De talán majd valaki más, akinek több tapasztalata van a vízhűtéssel...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) Cane válasza evola (#4) üzenetére


Cane
őstag

...nem kicsi ide az a radiátor?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) evola válasza L3zl13 (#5) üzenetére


evola
senior tag

Tökéletesen működik minden. De mégsem hűt jobban.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#9) evola válasza WN31RD (#6) üzenetére


evola
senior tag

Köszönöm segítséged. Minden működik, Nem is langyos a hűtő sem. A hőfokot az Aidával nézem, meg a biosban.Idáig Spire Fidgerock ventit használtam. 43 fok volt a proci zárt házban.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#10) evola válasza Cane (#7) üzenetére


evola
senior tag

Szerinted túl kicsi? Én már azon gondolkodtam több hűtőfolyadék kellene!

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#11) L3zl13 válasza evola (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A több hűtőfolyadékkal csak egy kicsit később melegszik át a rendszer, de a tartós üzemi hőmérséklet nem változik.

Mit értesz az alatt, hogy ''Nem is langyos a hűtő sem.''?

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Bally


Bally
senior tag

Lehet, hogy tévedek, de az a hőleadó radiátor elég kicsinek néz ki, vagyis kicsi a hőleadó felülete.
A másik, ami nekem gyanús, az a pumpa, mert ez egy 72l/hr-es pumpa, s ez elég kevésnek tűnik......

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#13) hobizoli válasza Bally (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ajaj....az a 72l/h = 1.2l/perc=20ml/sec, azaz ez lof@sz, meg esti feny, nem szivattyu...csereld le egy bikabbra, ami tud min 250-300l/h-t...akvarisztikai boltokban erdeklodj.



hobizoli

több drón kell ;P

(#14) evola válasza L3zl13 (#11) üzenetére


evola
senior tag

Azt,hogy nem kézmeleg.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#15) evola válasza hobizoli (#13) üzenetére


evola
senior tag

Ha kicserélem,nagyobbra akkor mire számíthatok? Jobban fog hűteni szerinted?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#16) hobizoli válasza evola (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aramlani is fog a viz...nem csak ''all'' a CPU-nal.



hobizoli

több drón kell ;P

(#17) evola válasza hobizoli (#16) üzenetére


evola
senior tag

A hűtőegység maradhat szerinted? Vagy azt is érdemes kicserélni? Azt a vízpumpát amit az akvarisztikiai boltokban kapható, gond nélkül szerelhető, vagy vigyem a régit, és hasonló kialakításút keressek?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#18) Joz76 válasza evola (#17) üzenetére


Joz76
tag

Tényleg kb. 250l/h a kezdő érték, az alatt nem nagyon érdemes a pumpákkal foglalkozni. Arra nagyon vigyázz, hogy zárt rendszerű pumpát vegyél, márpedig az sokkal ritkább.

Joz

Joz

(#19) evola válasza Joz76 (#18) üzenetére


evola
senior tag

Mekkora kezdőértékű pumpát javasolsz,ami elég lehet extrém procituninghoz?Ez az első vízhűtésem. Tudnál ajánlani olyan pupmát,(akár típust is)ami biztosan megfelelel a régi helyére. Sajnos nem igazán értek hozzá. Nem szeretnék bevásárolni.hogyan tudom újra feltölteni a rendszert, hogy légmentes legyen.Desztillált vízzel megfelelő?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#20) LukE


LukE
veterán

radiátor elég lehet, biztos kell pörögnie a ventienk rendesen hogy átnyomja, de az kissebb gond. Az a pumpa tényleg gáz lehet, asszem Tt Aquariusban is kb akkor van, de abban csak CPU blokk van. Ahoz hogy azon a hátom rézdarabon átnyomja. Hááát. Nemtom, gyárilag mire ajánlják?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#21) evola


evola
senior tag

Elérhető ezzel a rendszerű vízhűtéssel pupmacsere után, +30 fok alatti hőmérséklet?vagy még kevesebb?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#22) Skica válasza evola (#17) üzenetére


Skica
őstag

A hűtő tökéletesen megy.A meleg az oka,a szobádban 28-32- fokos meleget kellene lehűtenie a rendszernek,de a proci+vga+alaplapod közel 160Watt-al fűt.Türelem,lessz még december.A rendszertől azt várod hogy egy 100Watt-os villanykörtét fújnál,és az ne legyen meleg?

.: No Comment Grp:.

(#23) LukE válasza evola (#19) üzenetére


LukE
veterán

Mérd le a csöveket, ránézésre ez baromi vékonynak tűnik, ilyen átmérőlyű pumpát nemnagyon fogsz kapni:DDD, boccs:D)


Extrém tuninghoz? ahoz kellene pár vastagabb cső, és 1 nagyobb radiátor is, vagy akkora ventillátor, amitől kirohansz a világból. Ez eléggé belép rendszer. Annak minden előnyével és hátrányával.


Légmentes feltöltéshez: nem látom pontosan, talán pumpánál lehet feltölteni? Ha ki tudnál vezetni a töltő nyílástól 1 hosszabb csövet, és azt megtöltöd vízzel, akkor előbb-utóbb légteleníti magát. ha nem reked meg magasabban a levegő, ami a vékony csövek miatt elég valószínű.


Még 1 kérdés: blokk kézre milyen meleg? eléggé meghúztad?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#24) Joz76 válasza evola (#19) üzenetére


Joz76
tag

Én sem tartozóm a profikhoz, de némi tapasztalatom már van. A pumpákkal foglalkozott egy másik topik is, szerintem ott kellene megnézned, bár az Eheim pumpákat ált. mindenki jónak tartja. A sima deszt víz nem túl jó, tegyél bele egy kis fagyállót, akkor nem fog zavarossá válni a létyó pár hónap alatt. A túl sok fagyállóval viszont vigyázz, mert az kikezdheti a pumpát, ill ha ragasztott a pumpán a csonk, akkor ált a ragasztó sem tolerálja a sok fagyállót, és elereszt.

Joz

Joz

(#25) evola válasza Skica (#22) üzenetére


evola
senior tag

Én az alacsony hőfok reményében vettem a vízhűtést, de nem jött össze. Vízpupmacserével próbálom orvosolni, hátha sikerül. Ha meghúzom a procit, akkor 65 fok fölé megy a hőfok teljesen nyitott házban. Jobb eredmény értem el el léghűtéssel, mint ezzel a vízhűtéssel. Kell lenni valamiféle megoldásnak.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#26) Skica válasza LukE (#20) üzenetére


Skica
őstag

AMD 2xxx+ ,P4 2xxx+,PIII All.A rendszer nagyon cool,de ebben a melegben és barátunk kicsiny szobájától csodát nem várhatunk.Esetleg a radiátor másik oldalára 12cm ventillátort pluszban.A ház szellőzését javítani.Acorp big tower ház oldalán + venti.

.: No Comment Grp:.

(#27) Joz76 válasza LukE (#23) üzenetére


Joz76
tag

Hmmm, hol látod a cuccot?

Joz

Joz

(#28) Skica válasza evola (#25) üzenetére


Skica
őstag

A rendszer teljesen zárt.A punpánál van a légtelenítő szelep (autómatikus)A víz szint elegendő a rendszerben ,ár/teljesítmény aránya nagyon jó.

.: No Comment Grp:.

(#29) evola válasza LukE (#23) üzenetére


evola
senior tag

A pumpánál lehet feltölteni. A feltöltést a gép kikapcsolt állapotában kell végezni?
A blokk kb szobahőmérsékletű,nem is langyos. A proci nincs húzva, így 50fok. Ha meghúzom (2400+) Athlon -2550 mhz valós órajelre akkor 65-68 fok alapból.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#30) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

emiatt ameleg miatt max az agyad nem műxik. Mert akkor a léghűtője miért tartotta 40fokon a procit??!!! Szerintem is a pumpa kicsi nagyon főleg hogy három blokkba nyomja a vizet mert nekem egybe nyomja és 250L /óra ami nem is a legnagyobb

(#31) Skica válasza Joz76 (#27) üzenetére


Skica
őstag

Töllem vette.Számtek boltban dolgozom.Több gépbe is már építettem ,és mindenütt jól szuperál.

.: No Comment Grp:.

(#32) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

2550 MHZ?! akkor nem is rossza az az érték...

(#33) LukE válasza evola (#25) üzenetére


LukE
veterán

Tényleg meleg van, gondolom a gyártó által +adott minimumkonfigban benne van alégkondi is 18 fokra állítva.

Mit mondjak? Ezzel is el lehetne érni pölö 30 fokot, hideg időben, ipari méretű pumpával, ordító ventillátorokkal, de nemhiszem, hogy megérné. Ha 20 fok lenne a szobád, 30 fok az +10, géped fogyaszt 100W++, így jobbank kellene lennie, mint 0.1C/W, ami azért eléggé dúrva eredmény lenne.


(#24)    Joz76 -hoz: fagyálló helyett esetleg alkohol(mmint desztvízhez egy kicsit), de az meg drága lehet, és könnyen párolog.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#34) LukE válasza Joz76 (#27) üzenetére


LukE
veterán

az első hozzászólásában van 1 link:) Products:) Cool river, ha jól gondolom

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#35) Skica válasza SpoonTHX (#30) üzenetére


Skica
őstag

Epox (8rda)deszkával találkoztam a hibával ,ha a léghütő volt fenn 40-52 fok / CoolR 35-52fok egésznapi működés után(3DMark03 loop).A P4-es rendszernél 2667MHz/3200-on CoolR-34-49 fok DivX tömörítés alatt.A szobában 28 fok.

.: No Comment Grp:.

(#36) LukE válasza evola (#29) üzenetére


LukE
veterán

ajánlott kikapcsolni:) ha nem kapcsolod ki, akkor proci pillanatok alatt átmelegíti a blokkot, egy réztömb meg nemnagyon tudja leadni a hőt. És a pumpák sem szeretnek szárazon menni.

azt a frekvenciát milyen feszen érted el? Meg a R9500 is eszik. így már nem is sok.

pumpa: (400, de inkább) 600l/h Sicce, egész kultúrált, meg olcsóbb mint 1 Eheim(ami vagy 15k).

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#37) evola válasza LukE (#34) üzenetére


evola
senior tag

http://www.eastar.de
Itt fennt van a vízhűtésemről szinte minden.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#38) Skica


Skica
őstag

Epox deszkánál:Spire Falcon Rock idle/34 terhelés alatt/58 fok,Titan rézbetétes t5db idle/36 - terhelés alatt/63, a proci 2600+ ként működött.

.: No Comment Grp:.

(#39) Skica válasza evola (#37) üzenetére


Skica
őstag

Csak meleg ,vagy fagy is??

.: No Comment Grp:.

(#40) evola válasza LukE (#36) üzenetére


evola
senior tag

1,95 volton, Mit ajánlott kikapcsolnom?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#41) evola válasza Skica (#39) üzenetére


evola
senior tag

Csak meleg!
Semmi sem fagy! Viszont szeretném tovább húzni a procit.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#42) Skica válasza evola (#40) üzenetére


Skica
őstag

A procidat az csoda hogy meg nem ölöd! AMD XP max 1.75 volt amit még elvisel normális körülmények között.

.: No Comment Grp:.

(#43) evola válasza Skica (#42) üzenetére


evola
senior tag

Jelen pillanatban is így üzemel. A legnagyobb gondom az volt idáig, elszállt a tápom.300watt Codegen. Most egy Chieftec Hpc-360-a tápot használok.A proci rendben.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#44) Joz76


Joz76
tag

Uhh, hát nem néz ki túl erősnek ez a hűtőrendszer. Nagyon kevés a 72l/h, nagyon vékonyak a csövek, kicsi a hőleadó. Ez a rendszer nem képes az extrém tuningra. Nekem az Ordasi féle van, az mindenből jóval nagyobb, de most nyáron nekem is kb. 55C terhelten (mondjuk pont rá süt a nap a hőleadóra, amitől az kb 45C-ra melegszik anélkül, hogy a gép be lenne kapcsolva). Egyébként mit értesz extrém tuning alatt. Télen azért ez a kicsi dolog is elég jó eredményeket hozhat, ha kirakod ablakon kívülre.

Joz

Joz

(#45) LukE válasza evola (#40) üzenetére


LukE
veterán

a gépet miközben vízzel töltöd fel. Mondjuk ha csak a pumpának adnál 12V-ot, az segítene a levegőnek kimenni, és addig se melegedne. A levegő is ront a hatásfokán.

Procid magában 110-120W-ot eszik, így nem nehéz, főleg hogy a radoen és a csipszettet is hűti. Ehez a géphez kicsi így ez a hűtés.

De azt mondtad, hogy alig kézmeleg a proci blokk??? az úgy nem ok meg van húzva rendesen, nem tartja el semmi a magtól?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#46) Skica válasza evola (#43) üzenetére


Skica
őstag

Próbáld meg a feszültséget mérsékelni addig míg a rendszer stabil.Minnél kevesebbel fűtöd a rendszert ,annál hatékonyabban működik.

.: No Comment Grp:.

(#47) evola válasza LukE (#45) üzenetére


evola
senior tag

Bocsi! A hűtőegységre értettem. A proci blokk langyos.
Szerinted javítana valamit, ha lekötném róla a Radeont, vagy esetleg az alalplapi chipkészletet? Úgyis csak hűtőbordás.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#48) LukE válasza evola (#47) üzenetére


LukE
veterán

egyrészt tényleg vedd vissza a feszt, mert ebből halott proci lehet, főleg ha ennyire nem hűti. Ésa amíg nemszerzel 1 normmális pumpát, vedd ki a csipszett blokkot, nemtom milyen vagy mennyin megy, de kevesebbet fogyaszt mint a Radeon (prociról nem is beszélve), és biztos lassítja az áramlást.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) Ploszi


Ploszi
senior tag

na, nekem is ilyen volt, el is adtam! ehhez, amit leírtál, kicsi!!! na meg kiváncsi lennék a házban lévő hőfokra is, amikor ezeket az értékeket mérted! 1.95V meg überbrutál tuningnak számít nem értem, miért csodálkozol!! annyira nem rossz kis rendszer, de nem tuningra találták ki! ha nem húztam a konfigot, terhelten kb. 8-10 fokkal volt melegebb a proci, mint a házhőmérséklet! :DDD én most Innova cuccokra gyúrok, de kissé más árkategória :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#50) evola válasza Ploszi (#49) üzenetére


evola
senior tag

Szia! Nyitott háznál mértem a hőfokot.
Most is nyitott, de most csa 2220MHZ-en hajtom, így 49 fokos a proci.De ki van téve a gépből a hűtőegység. Érdemes komolyabb vízpumpát vásárolni bele szerinted?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.