Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#772) 04ahgy válasza mr_ricsi (#763) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Frissítés közben ki van írva, hogy tilos lekapcsolni a gépet. Jön egy áramszünet, (a userek hány százaléka használ UPS-t?

Mennyi az esélye, hogy olyan hülye legyen valaki, hogy a frissítés 30 másodperce alatt kapcsolja ki a gépét? Mennyi az esélye, hogy pont azalatt a 30s alatt lesz áramszünet? Kicsi. Tudom, hogy van, de statisztikailag alacsony. Persze ekkor valóban elrontódik a frissítés. Ezért is nem kell frissíteni, ha nincs semmi probléma az íróval / lappal, stb... Ezeket tudom. Nem is javasoltam, hogy orrba-szájba frissítsen mindenki BIOS-t és firmware-t, csak azt írtam, hogy ez manapság már rutinszerű dolog.

Vagy az XP miért ne fagyhatna le? (Máskor is szokott) Húzott gépnél a userek hány %-a gondol arra, hogy a frissítés idejére vissza kellene venni az órajeleket? Márpedig attól hibázhat a kommunikáció az IDE-porton (is).

Fagyás - szintén kicsi az esélye, persze van. De én nem nagyon láttam még XP-t csak úgy, magától lefagyni.
Húzott gép - Vagy stabil a húzás, és több napnyi 100% CPU és rendszer terhelés mellett stabil, vagy instabil alapból. Utóbbinál veszélyes a frissítés, de az ilyen felhasználó magára vessen. A mai legtöbb alaplapnál a húzás nem jár együtt az IDE busz frekvenciájának növekedésével. Az összes user hány %-ának van húzott gépe? A húzott gépú userek hány %-a akar firmware-t frissíteni. A húzott gépű, firmware frissítős userek hány %-ának fog hibázni a húzás miatt, éppen firmware frissítés közben?

Csak én érzem úgy, hogy míg én általánosítok, addig te apróságokon, statisztikailag kevéssé valószínű dolgokon, és speciális eseteken lovagolsz? Persze, van esély rá... Persze, megtörténhet. De elenyésző számú esetben.
Majd megnézem, mikor adsz olyan tanácsot, látatlanban (!!!), hogy ne lehessen belekötni...

Innentől én a vitát befejeztem, akár igazad van, akár nem. Akár írsz cáfolatot erre a hozzászólásra, akár nem. Veled semmi bajom, és igen, igazad is van - bizonyos esetekben...

No flame. Peace.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.