Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6851) kalasz válasza Doky586 (#6848) üzenetére


kalasz
tag

Leginkabb olyanok akiknek csak ilyenre telik es a koruk miatt sem probalnak tobbet raforditani.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6852) Doky586 válasza kalasz (#6851) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alaplap típusa?

(#6853) yvsmad válasza kalasz (#6850) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor a windows driverrel lehet a gond.

(#6854) Csongi2015


Csongi2015
tag

Szep estet mindenkinek!Sziasztok!A kovetkezo problemaval fordulok hozzatok.Adott egy ASUS DRW-24D5MT iro,elofordul hogy olyat csinal a gep bekapcsolaskor hogy bejon az alaplap logo es az iro veszettul forog keres valamit holott ures es a bootolas az ssd-re val allitva, es varakozik a gep ha a talcat nyitom es csukom akkor folytatodik a folyamat es normalisan bejon az op rendszer,de ez nem mindig csinal igy van amikor zokkenomentes a folyamat .

Koszonom!!!

(#6855) kalasz válasza Doky586 (#6852) üzenetére


kalasz
tag

Udv!
Valami MSI termek, a pontos nev most nem jut eszembe nemvagyok gep kozelben.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6856) kalasz válasza yvsmad (#6853) üzenetére


kalasz
tag

Udv!
A rendszer szerint minden rendben.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6857) yvsmad válasza kalasz (#6856) üzenetére


yvsmad
őstag

Pedig ha bootoláskor rendben olvas, akkor nem az íróval van gond, hanem a Windows illesztőprogramjával. Lehet, hogy saját driver helyett csak valamilyen általános generic driver van feltéve, ami a Win szerint megfelelő is lehet, valójában meg nem működik vele az író.
Az író gyártójának a honlapjáról nem tudnál drivert letölteni a típusszám alapján?

[ Szerkesztve ]

(#6858) ::djuice::


::djuice::
csendes tag

Van egy asztali Samsung DVD-VR350 dvd-vcr kombó készülék. Írni, másolni is tudna DVD-re stb. Az a gondom, hogy a lemezes része semmilyen dvd-t nem fogad el, csak az audio cd-ket. (előéletét nem ismerem)

Nem tudom mi lehet ezzel a gond? Megnéztem, szétkaptam, a lézer dióda nem koszos beveszi a lemezeket (bármit), pörgeti-pörgeti és kiadja hogy "A lemez nem megfelelő vagy szennyezett". Olyan mint ha nem találná a track indexet vagy nem tudom, kattog, keres sokáig a dvd-kkel...

Tud ebben valaki esetleg ötletet adni szervizes bevizsgálás nélkül mit hogy lehet itthon még megvizsgálni benne?

Köszi!

(#6859) kalasz válasza yvsmad (#6857) üzenetére


kalasz
tag

Koszi ezt megprobalom.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6860) yvsmad válasza ::djuice:: (#6858) üzenetére


yvsmad
őstag

A DVD lejátszókban (és a felvevőkben is) duál lézerdióda van, az egyik a DVD-khez, a másik a CD-khez. Valószínűleg a DVD-t olvasó dióda megadta magát. Ilyen használt készüléket próba nélkül nem szabad megvenni!

(#6861) ::djuice:: válasza yvsmad (#6860) üzenetére


::djuice::
csendes tag

Nem a dvd miatt került hozzám, de mondom ha kishibás, megpróbálom megbütykölni vhogy.
Elvileg a dióda csere akkor segíthet?

(#6862) yvsmad válasza ::djuice:: (#6861) üzenetére


yvsmad
őstag

Olvasófej vagy komplett futómű csere kell. Attól függ, hogy milyen tartalék alkatrész áll rendelkezésre.
A fejen szokott lenni típusszám feltüntetve, az alapján lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

(#6863) Doky586 válasza ::djuice:: (#6861) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"kishibás" autó eladó... [kép] ;]

(#6864) jeni válasza Doky586 (#6863) üzenetére


jeni
félisten

És ki árulja?

A temetkezési vállakozó vagy az életben maradt egyén?

(#6865) Doky586 válasza jeni (#6864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak jeleztem djuice -nek milyen az amikor "kishibás" autót hirdetnek amiben "futómű csere kell"... :DDD

(#6866) Kronk


Kronk
őstag

Segítsetek kérlek.

Windows 10, Pio BDR-209D BR író, előtte egy Asus DRW-24F1 DVD író volt a gépben.
A tünet ugyan az, adat lemzt szépen megírja akár a nero, akár beépített windowsos író.
Nero ugye vissza is ellenőrzi, hogy nincs hiba, lemezinfó mutatja hogy mennyi adat foglalt a lemez.
DE
Semmilyen fájlkezelő nem látja az adatokat amiket felírok ugyan azon a gépen, egymenetes írást próbálok meg, ezek archív adatok lennének. :F
Nincs ötletem, hol lehet a gond. :W

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#6867) yvsmad válasza Kronk (#6866) üzenetére


yvsmad
őstag

Milyen adatokat lemezformátumra és milyen beállításokkal írsz a Neroval?

(#6868) Kronk válasza yvsmad (#6867) üzenetére


Kronk
őstag

UDF formátum, egymentes írás
UDF Fájlrendszer automatikus

írás
lemez végleges lezárása
felírt adatok ellenőrzése

oracle backup fileok, iso dokumentáció, egyéb doksik, minden féle fileformátum...

http://totesz.myminicity.com/

(#6869) yvsmad válasza Kronk (#6868) üzenetére


yvsmad
őstag

DVD és BD lemeznél is válassz UDF 2.50-et.
Van 2.60 is, de kompatibilitás miatt jobb a 2.50.

[ Szerkesztve ]

(#6870) Kronk válasza yvsmad (#6869) üzenetére


Kronk
őstag

Sajnos a helyzet változatlan :F

http://totesz.myminicity.com/

(#6871) yvsmad válasza Kronk (#6870) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha mindent úgy csináltál, ahogy leírtam, akkor valami be van kapcsolva nálad, ami nem kéne.

(#6872) Kronk válasza yvsmad (#6871) üzenetére


Kronk
őstag

Mit fotózzak le, ami segíthet?
Összes menüt?

http://totesz.myminicity.com/

(#6873) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Adott egy régi Celeronos gép egy forintos LG íróval és Win XP-vel.
A probléma a következő:
Bekapcsolás után a CD/DVD író nem adja ki a tálcát, a zöld visszajelző másodpercenként kb 2x villan folyamatosan.
Mielőtt betöltene a BIOS sikerül megnyomni a gombot, ki is adja a tálcát, viszont amint tovább megy és betölt a BIOS / bootol a gép már nem tudja visszahúzni sem és kezdi a villogást. :U
BIOS sata eszközöknél nem is látja.
Próbáltam kábeleket cserélgetni, de nem változott semmi.

Előre is köszi!

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#6874) orc88 válasza orc88 (#6873) üzenetére


orc88
őstag

Bios reset megoldotta.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#6875) koko52 válasza orc88 (#6874) üzenetére


koko52
veterán

Helló!
A problémám: DVD író behúzza a lemezt aztán ennyi. Nem forgatja a korongot, több lemezzel is kipróbáltam. Kuka vagy valami ötlet?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#6876) orc88 válasza koko52 (#6875) üzenetére


orc88
őstag

Szia!

Nem nagyon értek ezekhez, én is azért írtam ide mert szökő évente 1x rakok lemezt a gépbe, de akkor pont nem volt jó valami. :C

Őszintén szólva lövésem sincs, hogy mik lehetnek a problémák ezekkel az eszközökkel, lehet egyszerűbb cserélni, mint bajlódni vele. :B

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#6877) koko52 válasza orc88 (#6876) üzenetére


koko52
veterán

Én is kb így vagyok vele.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#6878) Doky586 válasza koko52 (#6875) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hívj szerelőt: 5eFt kiszállási díj + 5eFt óradíj (kb 2ó) + anyagköltség (kb 5e).. :W

(#6879) yvsmad válasza koko52 (#6875) üzenetére


yvsmad
őstag

Először nézd meg, hogy mindkét vezeték be van-e kötve a meghajtóba (nem elég a táp, az IDE vagy SATA adatkábel néha lemarad). IDE esetén a jumper állás sem mindegy. Ha ezek rendben vannak és úgy sem jó, akkor a lézerdióda beadta a kulcsot = kuka.

[ Szerkesztve ]

(#6880) bajuszatti


bajuszatti
tag

A notebookomban lévő DVD-ró kezd lassan elhalálozni. Hiába próbáltam meg újratelepíteni az íróprogramokat, nem vezetett eredményre az se. A meghajtó egyfolytában kattog, a belerakott lemezt (se CD-t, se DVD-t) nem ismer fel, Windows-ban és Imgburn-ben sem jelenik meg a tartalma. Javítani kellene vagy vennem kell egy külső DVD-írót.

[ Szerkesztve ]

(#6881) yvsmad válasza bajuszatti (#6880) üzenetére


yvsmad
őstag

Az olvasó lencsét próbáltad már tisztítani?

(#6882) jeni válasza bajuszatti (#6880) üzenetére


jeni
félisten

olvasó fej piszkos amit tisztitani kell,ill.tegyél be más más lemezeket ha azt sem tudja beolvasni akkor a fej olvasási (nem egy stabil cucc!) gond ami jellemző ezekre a notis slim írókra.
a vásárolandó külső slim írók sem jobbak,azok is elhaláloznak idővel.

(#6883) bajuszatti válasza jeni (#6882) üzenetére


bajuszatti
tag

Az olvasó fejet tisztítottam már fültisztító pálcikával, utána megpróbáltam más-más lemezzel is, de semmi eredmény sajnos.

(#6884) jeni válasza bajuszatti (#6883) üzenetére


jeni
félisten

ha megoldható és kell a DVD vagy a Blu.-Ray író akkor normál PC 5,25 írót és egy hozzá való külső házat javasolnék.

(#6885) yvsmad válasza bajuszatti (#6883) üzenetére


yvsmad
őstag

Elég ritka, hogy egyszerre fárad el a CD és a DVD olvasó lézerdióda, de lehetséges. Egyébként lehet kapni belső meghajtókat is, külső doboz rákötése nélkül is visszakaphatod az eredeti funkcionalitást.
Valójában a gép javítása a meghajtó cseréjét jelentené.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.