Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#650) so_ha


so_ha
senior tag

Sziasztok!
DVD-CD író problémámra kérnék segítséget tőletek.
Eddig CD íróm volt (LG 8320B), ami több éve probléma, és hiba mentesen működött.
Most vettem egy LG H22L-es DVD írót, a kálváriám innen indult.
Eszközkezelő mindkettőt felismeri. Most Nero 6.6.0.8-as (ultra) progi van fenn. (Speed v_3.7-es)

1. Először master volt a DVD, és egy újraírható lemezt elsőre meg tudtam írni, de azóta semmi. Ugyan abban a meghajtóban a fájlkezelő már nem látja, illetve fel sem pörög a lemez (írás után még meg tudtam nyitni minden adatot), de azóta törölni sem tudom se gyors, se teljes törléssel. Elsz@rtam 1-2 egyszer írható lemezt, hibaüzenettel kidobta mindegyiket. Ekkor vettem észre, hogy a fájlkezelőm (TC 7.0) néha DVD-RAM-nak, néha CD meghajtónak látja a DVD írót. Azt hittem, hogy winfos probléma, így újratelepítettem az XP-t (SP2-es), de minden maradt a régi. (a telepítő CD-t felismerte a DVD író) Természetesen több író programot kipróbáltam, de mindenhol ugyan az a helyzet, de ekkor még CD-t tudtam írni.
2. Megfordítottam a bekötést, és megpróbáltam a CD írót masternek beállítani, de most már ez sem működik. Fel sem pörög már a CD sem, illetve ha a fájlkezelő CD-RW-nek látja akkor tudom olvasni, de ha CD meghajtónak látja, akkor fel sem pörög a lemez. Csak érdekesség, hogy az eszközkezelő ilyenkor is felismeri mindkét írót.

Ha egyszer írtam a DVD lemezre, akkor nem valószínű a hardver hiba, de az én tudásom itt megállt. (ha számít, a HDD-m 40GB-os, TDK DVD-RW-re írtam egyszer, ami 4×-esen írható) A hozzáértőktől várnék segítséget, ha valaki tudja a megoldást! :R
Előre is köszönöm! Üdv so_ha

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.