Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#614) zab1231


zab1231
csendes tag


Szervusztok!

Zöldfülüként szeretném a segítségeteket kérni!

Nem rég vásároltam egy LG GSA-H10N DVD-RAM-ot. Most próbálom beízzítani mint DVD olvasó és író. Fájl szinten mindent lát/olvas - különböző médiumok (audio CD, DVD+-RW, gyári DVD, stb.) viszont:

1.: Feltelepítettem az Intervideo WinDVD4.0 trial-t. Beteszem a gyári DVD-t és se kép se hang (nem indul el a lejátszás) - de direktbe a menüt betöltéssel próbálkozva sem történik semmi. :F Az asztali pedig gond nélkül lejátsza. A szg. filemanagerében szépen létszanak a könyvtárak (Audio_ts, video_ts) meg a file-ok. Mi lehet a probléma? Gyenge a gépem (AMD K6/2 450MHz, 256 MB RAM, Win98SE, stb.)

2.: Azt a furcsaságot vettem észre, hogy ha beteszek egy üres CD-RW-t (korábban már volt írva egy másik gépben és gyorstörléssel ''semlegesítésre''/törlése került), akkor ezt követően a rendszer (Win98 ill. a fájlkezelők, pl. totalcommander is) akármilyen CD-t - legyen az gyári audio, vagy írt/újraírt (CD-R, CD-RW) - üres 650MB-os CD-nek lát: megnyitható, de nincsenek fent fájlok, trackek. Újraindítva a rendszert gond nélkül megy minden ... amig be nem teszem megint az ''üres'' lemezt. Mi lehet ez? Megint a rendszerem gyenge, vagy a DVD-író szoftverével van valami gond? Azt majdnem elfelejtettem megemlíteni, hogy amikor a CD-ket már fájl szinten sem olvassa be, azért az írt DVD-ket (meg a gyári-t is) gond nélkül betölti.

Előre is köszönöm a segítségetket: zab

''... köddé mosódik minden régi korlát, s képekből összeáll a képtelen korlátokból korlátlan végtelen.''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.