Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6110) nebulo


nebulo
tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy van egy XP-s (XP Pro SP3) gép (tudom-tudom, de anyumék megszokták) aminél elég furcsa probléma üti fel a fejét.

Egész pontosan az, hogy ha DVD-ről másolok adatot fel, akkor irgalmatlanul belassul. A proci terhelése azonnal 100%-ra ugrik, (WFWIZ/explorer/system/svchost meg ami éppen fut, pl. chrome/foobar, össze-vissza, 90% fölött használja a procit felváltva) az olvasó búg mint az állat, a maximális sebesség pedig ~2800 kbyte/sec-nél nem megy feljebb, a zenelejátszás is megáll ilyenkor, a másolás ablakát is alíg lehet arrébb húzni egérrel, teljesen behal a gép. Ahogy megállítom a másolást, azonnal rendbejön minden. Merevlemezről-merevlemezre másolásnál nics ilyen. Régebben is csinált már ilyet, de aztán újratelepítettem (mert merevlemezről merevlemezre másolásnál is ez volt korábban) és megszünt a probléma, DVD-t is rendesen lehetett felmásolni egy darabig, aztán megint elöjött ez a dolog. Nem akarom megint újratelepíteni, úgy is megint jelentkezik ez. Rettenetesen idegesítő a dolog, egy DVD-nyi anyag felmasolására ~50 percet jósol, ezelött ~8 alatt fenn volt a gépen. Mi lehet a baj?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.