Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5769) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!

Az LG íróim sorozatosan meghibásodtak sávkövetési hibával, és még a saját maguk által hibátlanul megírt lemezek mindegyikét sem olvasták be. Lecseréltem a márkát (adatlap), a Sony (valójában NEC) szépen olvasott minden lemezt, írt is, aztán kb. 20 RW lemez után (bedigitalizált videóimat írnám lemezre) kitalálta, hogy 97%-tól hibás az írás. 10 esetből 8X ez, a maradék 1-1 vagy rögtön az elején hibás, vagy 50% körül. Az írható lemezeket is lqrja 8X sebességen. Betettem az RW-ket egy külső íróba, párat megírt, párat nem, márkától függetlenül. A maradék 3 egyikkel sem írható. Mivel az RW-k csak 1-3X voltak írva, lehet, hogy még az LG cseszte el őket íráskor, esetleg az új gép szar (a sima írható elcseszéséből gondolom)? Úgy tűnik, nem igazán éri meg 5X árat kifizetni egy RW lemezért, ha ugyanúgy eldobható, mint a sima. (Rosszabb felvételeket szoktam RW-re írni, hátha leadják még a TV-ben, és fel tudom venni már digitálisan.)
Van valami progi, amellyel le tudom szabályozni az író sebességét? A külső megy 2.4X-en, de a problémás min 4X-en, és miközben 4X lemezeket elcseszte, 2X-kből párat meg tudott írni. Vagy egyszerűen csak régiek a lemezeim? (3-5 évesek.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.