Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

PC-s demot merre lehet beszerezni?

(#52) VinoRosso válasza VinoRosso (#51) üzenetére


VinoRosso
veterán

megtaláltam, pár perce jött ki

https://steamdb.info/app/888680/

(#53) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nos nekem egyelőre csalódás, bár csak 3 meccset játszottam online.

Eddig ugyanaz a védekezős gyömöszölős szar ami a 17 volt. Gólt rúgni kb csak nyílt védelem ellen kontrából lehet, vagy ha az ellenfél elrontja a labdakihozatalt. Felállt védelem ellen kb semmi esély, cselezni, kényszerítőzni nem nagyon lehet, ha egy védekező játékost valahogy levesz az ember az ellenféltől már 2-3 ott terem és elég csak odaérniük egyből ott marad náluk a labda vagy fellöknek úgy hogy a labdás játékos elveszti a fonalat.

Nem tudom miért tolják minden második évben ennyire túl a védekező skilleket de abbahagyhatnák már

Ha ez ilyen lesz akkor nem tudom mivel fogok játszani a kövi 1 évben :(

(#54) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

7-8 online meccs utan tartom, h nekem eddig ez a legjobb PES. Well done KONAMI.

(#55) LoGeN90 válasza underdark (#29) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Ez abszolut nem igaz... A LaLiga reklamtablain rendre PES logo szerepel es a ~18 millio koveto a facebookon sem arrol arulkodik, hogy kevesen ismernek. Del-Amerikaban pl forditott a helyzet, ott mindenki PES-sel jatszikml.

(#56) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Hát... Nem tudom. Lejátszottam 3 online meccset, kettőt nyertem, egyet buktam. Játszottam gép ellen profin és top playeren, napsütésben és esőben is.

A grafika szebb, ez ezer százalék. Dinamikus időjárást nem tapasztaltam, pedig állítólag van.

Változott a játékmenet. Nem tudom, hogy jó irányba-e... Nekem feltűnően sokat pattan el a labda, és nehezebb megtartani azt, illetve most az elmúlt 3 órában kb, több lábon "kersztül guruló" labdát láttam mint az elmúlt egy évben. De mondjuk, hogy ez a demo rovására írható.

Illetve amit még észre vettem, hogy még lassabb lett a játék, mint a tavalyi. Már-már lomha, nehézkes a mozgás.

Nekem egyelőre nem nyerte el igazán a tetszésem, de lehet már túl finnyás lettem.. :)

A PES 18 szerintem jobb.

(#57) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Most már bőven 10 meccs felett vagyok online, de a véleményem sajnos nem változott. Valahol a 17 és a 14 között van játékmechanikában, baromi nehéz vele normálisan játszani. A játékosok labdaérintése olyan mint egy szatíré, úgy fordulnak mint a csuklósbusz, a sprintjeik meg mintha vízben futnának. Cserébe a 20 méterről sprintelő játékos is egy mozdulattal elveszi a labdát.

Emellé grafikailag se kifogástalan, a textúraszűrést vissza kellett vennem mediumra mert olyan volt a gyep mint az odahányt borsófőzelék, egyébként minden mehet maxra, kivéve a nézőket, mert ha már csak mediumra teszem folyamatos microlagokat kapok 40-50 fps mellett is, alacsony beállításon meg 70 és nincs microlag se.
(vsync off mellett ofc)

A hab a tortán, hogy valami grafikai glitch is van a játékban, néha szellemképes mint a régi agyonhasznált katódcsöves szovjet TV-k.

(#58) TrueGooner válasza VinoRosso (#57) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Sajnos egyet kell értenem... Bár PS4-en a grafikával nincs gond, maga a játék... Nem az igazi. Többiek? Ti maradéktalanul elégedettek vagytok?

(#59) d3tox1c válasza TrueGooner (#58) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nekem nagyon tetszik, beallitottam mindent ugy ahogy a 18-on van(minden manual, kar hogy a meccs hosszat nem lehet 30 percre, 18-on ugy jatszom),semmi gond,szerintem jobb mint a 18,eletszerubbek az elpattano labdak,de ugy az egesz, jobban adja.
Nalam elso napos vetel.

(#60) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Az újabb FIFA és Pro Evolution Soccer játékokhoz nem alkalmas a régi "Microsoft Sidewinder Gamepad"-em, mert különféle mozdulatokhoz, passzokhoz hiányolja az analóg karokat, és "nem létező" gombokra hivatkozik...

Ezért egy olyan, vezetékes kontrollert keresek, amelyekkel a fenti két játék maradéktalanul játszható, élvezhető.

A Media Markt áruházban most jó áron kapható a Logitech F310.

Ugyanakkor nem tudom, hogy ez mennyire kényelmes, ráadásul más a kezelő karok elhelyezése. Ez olyan "Playstation"-ös, mégis... a gombjai alapján inkább az Xbox kontrollert idézi.

Trust GXT540 Yula - egy másik PS/Xbox "hibrid"...

Trust GXT560 Nomad - egy Xbox "másolat"

Thrustmaster GPX - ez áll a legközelebb vizuálisan az eredeti Xbox kontrollerhez

Eredeti Xbox kontrollert viszont nem is látok most sehol.

A "Gearbest" oldaláról "fillérekért" lehet vásárolni fehér és fekete színű másolatokat, persze ott meg nem tudni, milyen minőséget képviselnek.

Egyáltalán a fent említett játékokhoz melyik jobb? A Playstation kontroller, az egymás melletti két analóg karral, vagy az Xbox kontroller az egymáshoz képest átlósan elhelyezett analóg karokkal? :F

Melyik kényelmesebb hosszú távon?

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#61) underdark válasza Piftuka (#60) üzenetére


underdark
aktív tag

Ha hosszú távon gondolkozol akkor csak is xbox360 controller, teljesen kompatibilis mind2 játékhoz és kb minden pc játék erre épül

Nekem volt még nagyon régen ilyen Logitech gamepadom, de elég hamar szétment és kézben se állt jól, mert az analóg kar nem mélyített így mindog lecsúszott az ujjam...

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#62) TrueGooner válasza Piftuka (#60) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Szia!
Szokás kérdése, mind a kettő tökéletesen alkalmas bármelyik játékhoz. Ami talán az xbox mellett szól, hogy ha jól tudom, kompatibilis számítógépekkel. De nem vagyok benne biztos, erősítsetek meg.

De merem ajánlani a hivatalos PS kontrollert is, ezzel a kiegészítővel: https://www.konzolvilag.hu/playstation4/dualshock-4-wireless-usb-adapter

(#63) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Eltelt egy kis idő a demo megjelenése óta, azóta formálódtak a vélemények? Fifa Bétát nagyon szidják, még a Fifások is.

[ Szerkesztve ]

(#64) underdark válasza TrueGooner (#63) üzenetére


underdark
aktív tag

Nekem az elején nem tetszett, túl gyorsnak éreztem, de aztán megszoktam és qrva jó
Már most jobban élvezem, mint a 2018-at, remélem a teljes marad hasonló játékmenetre
Mondjuk én még csak gép ellen nyomtam superstaron, de iszonyat élvezetes, már alig várom, hogy nyomhassam az ML-t :D

Rengeteg az új mozgás, a labda fizika szerintem jobb lett, bírók végre fújnak, mondjuk most mindenért sárgát adnak, de inkább ez, mint a semmi Sokkal kevesebb a script vagy csak még nem jött elő
Védekezés végre normális, nem csak abból áll, hogy középpen kiugratom az embert, mert nem lehrt odaérni a védővel

Láttam sérülést, a játékos simán csak sprintelt a támádással és a combjához kapott, majd sántítva ápolást kért, de folytatni tudta, ez nagyon tetszett
A fű végre remekül fest, még sima PS4-en is
Sokan szidják a menüt, szerintem tök jó, nem bántja az ember szemét, letisztult az egész, de az elrendezés lehetne átláthatóbb. Úgy érzem mintha kicsit gyorsabban töltene a játék
Próbáltam a manual passzt, szerintem sokkal jobb lett mint az elöző részben

De, hogy legyen negatív is:
Ami megint nem tetszik, az a replay és az, hogy továbbra is az Options gomb a skip....
Meccs végén maradtak az idióta játékos értékelések
A taktika semmit nem változott, nem bővült, pedig ráférne

Hirtelen ennyi

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#65) ProEvoFan válasza TrueGooner (#63) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mindegy hogy mit szidnak benne, akkor is megveszik 10-15 millióan....a fifa18 topikban átlagban minden harmadik hozzászólás szidja a játékot, azon belül a FUTot....ééééés, ugyan úgy megveszik a fifa19et is...sőt, többek szerint azért, mert nincs riválisa. :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#66) TrueGooner válasza ProEvoFan (#65) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Olvastam, hatalmas. 😁 Sajnos ennyit számít a liszensz...

(#67) johnny23


johnny23
tag

Sziasztok,

HDR LED tv-n nyomom+PS4 PRO aki hasonló eszközön jàtszik, két kérdésem lenne
- a jàtékban a brightness beàllítàst ki hogy àllít, csakmert nàlam pl. max -ra tolva lesz mindkét kocka azonos (fehér), ahogy javasolja a jàték
- màsnàl is làtszik meccsek (főleg mozgàs) közben a képernyő alsó sarkaiban egy egy sötétebb,àttetsző, halvàny vonal? (ez mondjuk észrevehető volt a PES2018 esetén is)

[ Szerkesztve ]

-- new gamer --

(#68) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Sziasztok!
Ti digitálisan, vagy lemezesen vásároljátok meg a játékot? A Legend Edition csak digitálisan érhető el, ha minden igaz. Bár engem nem ez, sokkal inkább az tart vissza, hogy több mint 3 éves a PS-em, és félek, hogy lassan tönkre megy a Blue-ray olvasó a gépben. Alapesetben ez eszembe sem jutna, de az egyik haveromnak kb 2 éves volt a gép, amikor tönkre ment az olvasó. Nektek van ilyesmi tapasztalat?

Szívem szerint digitálisan venném meg, de van itthon 2 játékom amit 8.000 Forint értékben beszámítanának az üzletben. Arra lennék kíváncsi, hogyha PS feltöltést veszek 9.000 forint értékben, azt az összeget letudom vonni digitális vásárlásnál, vagy csak 9.000 forint értékben tudok vásárolni vele?

Hát.. várom a válaszokat, köszi! :D

(#69) underdark válasza TrueGooner (#68) üzenetére


underdark
aktív tag

PS4 topik
szerintem itt kérdezed meg, én nem szoktam lemezes játékokat venni, mert utálom amikor cserélgetni kell folyamatosan ha mással akarok játszani

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#70) daver88


daver88
aktív tag

lemezes, nem kérdés...jövő ilyenkor miért legyen az accomon a PES17, vagy a PES18...inkább eladom, és valamennyi visszajön a vételárukból, így tettem a 18-al is idén, nagyjából 5000 Ft-omba volt eladás után a tavalyi játék...

(#71) lazioforever válasza TrueGooner (#68) üzenetére


lazioforever
tag

Szerintem az évenként megjelenő sportjátékok tipikusan az a kategória, amit lemezesen érdemes megvenni. Pláne, ha tudod, hogy 1-2 éven belül úgyis váltasz újabbra. Ahogy előttem is írták, ebben az esetben nincs értelme digitális formában tartogatni a játékot.
Amúgy én a helyedben nem foglalkoznék az olvasó tönkremenetelével addig, amíg be nem áll a probléma. Nem lehet általánosan rámondani, 3 évet bír, és annyi. Ez is olyan, mint a többi része a cuccnak. Van, akinél pl a kontroller fél év alatt tönkremegy, és van, aki 4 éve gond nélkül használja. A Ps2-m olvasófeje a mai napig működik, pedig 13 éve használom.

(#72) TrueGooner válasza lazioforever (#71) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Uh.. Meggyőztél! :D Akkor rendelem is elő. :)

(#73) ProEvoFan válasza TrueGooner (#68) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kényelem.Csak a digitális.A PESt nagyon nehéz eladni jó áron.Maximun a megjelenése után nem sokkal lehet jó áron eladni.Arról nem is beszélve, hogy a storeban már november elején 11k volt akcióban...onnan meg csak egyre többször akciózták.
Tudom, biztos vannak kivételek.

(#74) daver88


daver88
aktív tag

a kivétel: én tavaly október elején vettem 12e Ft-ért, és június végén 1 nap alatt elvitték 7e Ft-ért...el lehet adni a lemezes játékot, és nem csak a PES-ről van szó, hanem mindegyik esetében...nagyon kevés játékom van lemezesen nekem is, de főképp az AAA címeket szoktam megvenni így, ezek tartják az árukat az évek alatt is, és legalább visszajut az ember valamennyi pénzhez a nem kevés eredeti vételáruk tekintetében

[ Szerkesztve ]

(#75) TrueGooner válasza ProEvoFan (#73) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Konzolvilág beszámítja 5-8 ezerért az egy éves játékokat. A Fifát legalább is tuti, hogy hasonló áron. Szerintem a PES-t is, nem kell bajlódni az eladással. :D

(#76) ProEvoFan válasza TrueGooner (#75) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor jó nagy hülyék, használd ki őket. :K

(#77) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Na megérdeklődtem. Sajnos én is szeretem a kényelmet, és teljesen elszeretném hagyni a lemezes megoldásokat. Szóval ami van játékom de nem játszok vele (Gran Turismo Sport, The Division), azokat vissza viszem. Azt mondták ezt a két játékot beszámítják 8.000 forintos áron. A beszámítás árából, veszek 8.000 Forintnyi PSN feltöltő kártyát, így olcsóbban jutok a digitális PES-hez. Modern gyerek vagyok na, nem szeretem a lemezeket.. :D :D

(#78) d3tox1c válasza ProEvoFan (#73) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Tok mindegy. Meg ha 3000ert adja el is jobban jar, mintha megveszi digibe, es egy ev mulva mar csak egy emlek lesz a meghajton, mert szedi lefele az ujat.
Digi jatekot csak akkor veszek, ha nagyon learazzak, a pes learazasra meg nem fogok honapokat varni.

(#79) daver88


daver88
aktív tag

TIPP:
Konzolvilág törzsvásárlók 10%-os kedvezménye nem érvényesíthető előrendelhető játékra, viszont a PES19 aug. 30-án jelenik, az akció pedig aug. 31-ig tart, úgyhogy aki tud még egy napot várni, az spórolhat 1700 Ft-ot...

(#80) ProEvoFan válasza d3tox1c (#78) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor nekem az a 3000 forint pont a kényelmem ára:)
A demoval toltam már elég meccset.A meccs előtti és utáni animációk tök ugyan azok, mint a 2018ban:(
A játékmenetben nem sok újat találtam.A gép sokkal szebben játszik, mint tavaly.A bírók ugyan olyan bénák.Tizenegyes egyelőre álom, kb mint a szabadrúgás... Ami szembetűnő változás, az a grafika.Tényleg sokkal szebb lett.
Szerintem ugyan az, mint tavaly, csak szebb képi világgal és egy kicsit kifinomultabb gépi ellenféllel.
Ettől még jó vele focizni.

[ Szerkesztve ]

(#81) TrueGooner válasza ProEvoFan (#80) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Így van, a kényelem nekem is megér ~3000 Forintot... :)

Ami a játékot illeti, a védekezés tök más. Szerintem nehezebb, de nagyon tetszik, ahogy a jatrkosok sasszézni kezdenek, amikor közelítenek a labdás ellenfélre. A labdakezelés szerintem lassult, és úgy összességében a játékmenet is tovább lassult egy kicsit. Mozgási animációkon és a kontaktokon (labda és láb kontakt, illetve játékos és játékos közötti kontakt) szerintem még javítanak, finomítanak a megjelenésig, az visszaesés a 18hoz képest.

Összeségében kicsit szokni kell a tavalyi rész után, de gyönyörű, király kis játékot kapunk.

Az ML változtatásokat alig várom, hogy kipróbálhassam. Változott a játékosok edzésének testreszabása, szerintem nagyon király lett, érdemes lesz a fiatalokra figyelni, mert teljesen a saját elképzelésed szerint alakíthatod a képességeit.

13 nap!!!

(#82) underdark válasza ProEvoFan (#80) üzenetére


underdark
aktív tag

Pedig a bírók sokat fejlődtek, elég sok a szabadrúgás 5 perces meccshez képest, az előnyszabályt jól alkalmazzák, túl sok sárgát adnak ennyi a gond most :)

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#83) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom ismeritek-e a PES Klub Hungary-t, minden esetre a PES18-hoz található itt OTP Bank Liga, és már készül a 19-hez is! Na ez király lesz, OTP Ligában lesz Legendám. :D Egyébként nem csak OTP Bank liga, elég sok mindent belepakoltak! Nézzétek meg, ha eddig még nem ismertétek, most fogom kipróbálni. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#84) Cambi válasza TrueGooner (#83) üzenetére


Cambi
tag

Nem csak a 17-hez készült el legutóbb? :O

(#85) TrueGooner válasza Cambi (#84) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Nem, a linken amit küldtem le is tudod tölteni. :)

(#86) Cambi válasza TrueGooner (#85) üzenetére


Cambi
tag

Bocs, azt hittem PC-ről beszélünk, így már világos. :) Ismerem az oldalt, PS4-en és PC-n is játszottam itt bajnokságokat, most már csak a 11vs11 klános PC csapat tagja vagyok.

(#87) d3tox1c válasza TrueGooner (#83) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nekem nem mukodott normalisan a 18al.
Vagy a nevek voltak jok, vagy a mezek, de a ketto egyszerre soha.

(#88) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Ezt nem ertem....
Most akkor a jatekot 22-23kozott megkapom, a megjelenes meg augusztus 30?
Nem mertem megvenni, pedig jo arban van. Az elado is nagyon jo, de ez nekem furcsa :o

(#89) underdark válasza d3tox1c (#88) üzenetére


underdark
aktív tag

ha azért a 3ezer forintért ilyenre kell vetemedni akkor hajrá :D

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#90) d3tox1c válasza underdark (#89) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Kifejtened a problemadat?
Csak mert nem ertem a hozzaszolast.

(#91) daver88


daver88
aktív tag

szerintem letöltheted 22-én, rajt lesz a gépen, csak nem fog elindulni..

#underdark pedig arra gondolt, hogy spórolsz 3000 Ft-ot ahelyett, hogy a PS Store oldaláról vennéd, ahol tuti megkapod, biztosan nem átverés a dolog..

[ Szerkesztve ]

(#92) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Na, én most rendeltem elő a PES 19 Loyalty Legend Editiont, 28.-án tölthetem a PS-re, 30.án pedig haza érek melóból reggel és tolom egész nap. :D

[ Szerkesztve ]

(#93) VinoRosso válasza underdark (#89) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ebay szal van buyer protection ha átverés is amit bukik az a fee.

(#94) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Játszik valaki a PES Club Managerrel telefonon? Próbáltam a normál verziót is ahol én játszok, de nem az igazi telefonon. :D Ez a menedzser játék viszont nem rossz.

(#95) d3tox1c válasza daver88 (#91) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ok, akkor leirom neki, rajtad keresztul :)
Ha store-on veszem, 50 font, ha jol emlekszem.
Amazonon, ebay-en legtobb esetben 45 korul van.
Ez az elado ennyiert tudja adni, az mar engem nem erdekel hogy o honnan szerzi,nem az en gondom ;)
Es tudod, ha megteheti az ember, hogy utananez hol olcsobb, es ugy veszi meg, akkor miert baj? En altalaban erre "vetemedek", hogy igy vasarolok.
A korabbi oktatasokhoz visszaterve:rengeteg akciosan vett digi jatekom van,de mivel nincs megosztva a profilom, igy nekem igy eri meg legjobban,meg akkor is, ha tudom hogy ez nem az a vegig viszem, es eladom tipusu jatek.
Az eladorol meg annyit, hogy tobb mint 3000 pozitiv ertekelese van, szoval nem hinnem hogy behuzas lenne.
A masik meg:igen, van buyer protection, egyszer kellett írnom csalo miatt a sok ev alatt, amiota ebay-t hasznalok.

(#96) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

A demot szeretném kipróbálni, de kicrashel indításnál.

[link]

Gyenge hozzá a laptopom? (Asus N551-JW)

(#97) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Hallottam olyan híreket, hogy a KONAMI szépen lassan kivonul a konzol piacról, mert nem éri meg nekik a fejlesztés. Az idei PES-en FELE ANNYI fejlesztő dolgozott mint a tavalyin... Szerintem ez semmi jót nem vetít előre, nagy eséllyel a PES 19, az utolsó PES-ek egyike... Bármilyen szomorú is ez. Most, hogy az UEFA Licenszeket is elvesztették, hatalmas ütést kaptak.

Ti mit gondoltok erről? 1-2 év, és egyeduralkodó marad a Fifa?

(#98) lazioforever válasza TrueGooner (#97) üzenetére


lazioforever
tag

Régen se volt náluk UEFA licenc, mégis vígan elvoltak. Azt csak 2012-13 környékén szerezték meg, kizárólagos joggal. Nem szabad elfelejteni, hogy elég biztos rajongói bázisa van a PES-nek, még ha nem is veszik meg annyian, mint a FIFA-t. Ezeket az embereket a licenc dolog hidegen hagyja. (köztük vagyok én is)
Szerintem nem ettől függ a dolog.

Azt azért ne felejtsd el, hogy a PES csak egy nagyon kis cím a KONAMI-n belül, nem ez a fő irányvonaluk. Egy olyan kiadóról van szó, ami a kezdetek óta konzolokra ad ki címeket, a PC csak közben jött be. Én nem tartanék ilyesmitől, amit mondasz. Amúgy hol hallottad ezt?

(#99) TrueGooner válasza lazioforever (#98) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

https://hu.ign.com/m/gaming/41159/video/megeri-a-penzet-a-fifa-es-a-pes-uj-epizodja-ign-gaming

Mindazok ellenére amit mondtál, nem túl biztató, hogy nyilvánvalóan költségvetési megfontolásból fele akkorára csökkentik a fejlesztői stábot... :/ Illetve itt nem a PC a másik piac, hanem a manapság ultra erős mobilpiac, ahol szerintem sokkal nagyobb bevételei vannak a KONAMI-nak, mint bárhol máshol.

(#100) lazioforever válasza TrueGooner (#99) üzenetére


lazioforever
tag

Ez elég erőteljesen FIFA -fan videónak érződött. A PES-t elintézték annyival, hogy "hát nincs benne licenc"... azt kb 15-20 perce lesz pótolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.