Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HiperG


HiperG
addikt

Intel Celeron:
pró:
-alacsony ár
-jó videókódolási teljesítmény
-tuningpotencia (2Ghz-s modelltől)
-jó chipset támogatottság
-közepes fogyasztás

kontra
-a videókoldási teljesítményen kívül alacsony teljesítmény nyújt

Szubjektív: Az Intel ezt nagy valószínűséggel irodai számítógépbe szánta... és való igaz, hogy teljesítménye elegendő, DE erre elég egy jóval régibb gép. Viszont a túlzott alkalmazkodás nem tesz jót (állatvilágban se tesz jót :)


Intel ''Prescott''
pró:
-több új utasítás
-több L1 és L2 cache
-90 nm-es gyártástechnológia ennek révén magasabb órajel érhető el

kontra:
-magas fogyasztás
-erős melegedése miatt erős hűtés kell
-teljesítménye relatívan nem egy nagy durranás
-az új utasításokat szinte egy program se támogatja még
-kavarás a foglalatokkal
-még meg sem jelent, azonban ha majd megjelenik minden bizonnyal megkérik majd az árát

Szubjektív: Sajnos az Intel új üdvöskéje nem várt eredményt hozott. Igen magas a fogyasztása ráadásul ezt nem kompenzálja a tőle elvárható sebeséggel. Azonos órajelen van, hogy a Northwood magos előd is megveri (kevesebb IPC miatt). S478 foglalatú Prescott magos processzort egyátalán ne vegyünk, hiszen úgyis jön nemsokára a Socket-T. Majd meglátjuk, hogy alakul a világ, sikerül-e az Intelnek javítani a nem túl fényes helyezeten.

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hiper sok szabadidőd van..

(#3) Viktor77 válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


Viktor77
titán

OFF

Jó az aláírásod! Aktuális. Miért nem nekem jutott eszembe?
Szólj ha lecseréled!

ON

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) _Volkovy_ válasza Viktor77 (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

off
Tetszik?:DD
on

(#5) Viktor77 válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Mi az hogy!!!

Kedvenc game-m!!!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Viktor77


Viktor77
titán

Bocsánat, inkább off-topic-ban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) HiperG válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


HiperG
addikt

Éjszaka igen, főleg hamár mindenki lepucolt IRC-ről is únom magam :o

(#8) aurum válasza HiperG (#1) üzenetére


aurum
senior tag

intel celeron azert van, hogy a selejtet is el lehessen adni. mivel azok tobbnyire hibas p4, p4 processzorokbol vannak. igeny eseten jo procikat is atminositenek celeronna szerencses esetben ezek visszalakithatok teljes erteku p3..p4-e.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#9) Pötyi


Pötyi
őstag

Bocsánat, de a témaindító hozzászólásból kimaradt a G5! :DD

QNX is cool!

(#10) pilóta válasza aurum (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

MUHAHAHA :DD

Ezt meg honnan szedted:
''szerencses esetben ezek visszalakithatok teljes erteku p3..p4-e.''

Ilyen marhaságot (már ne haragudj) de még nem hallottam. Ezek nem ATI radeonok, hogy alakítgatni lehessen....


Az meg egy szintén marhaság, hogy a celeronok hibás p4-ek. Ha olyan hibaszázalékkal dolgozna az intel, mint az eladott P4/celeron arány, már rég csődbe ment volna :D
Biztos van néhány olyan processzor, ami rosszul sikerült, de celeronnak még elmegy, de ez elhanyagolható százaléka a celeronoknak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) erdoke válasza HiperG (#1) üzenetére


erdoke
titán

A szubjektív részbe nem kötnék bele, nyilvánvalóan az, ami a címe. Viszont a Pro és Kontra pontoknál illene tényeket, de legalábbis konszenzusos megállapításokat felsorolni. Supergamez és The Inquirer, stb. forrásokat hagyjuk a tényeknél.
Na, újrafaragod?:D

A legjobb aláírás a héten

(#12) HiperG válasza erdoke (#11) üzenetére


HiperG
addikt

A Prescottra célzol?
Úgy értettem azok alapján amiket eddig tudunk róla...

(#13) Tommmy válasza HiperG (#1) üzenetére


Tommmy
tag

Jó ötlet volt a topic (főleg kezdőknek), de azért pár észrevétel:

AMD AthlonXP kontra:
- a lesarkazás nem igaz (ezért van a négy oldalán a gumigűrű). Véleményem szerint sokkal könnyebb egy PIII-as Intel lesarkazása. Amúgy ez a lesarkazá-téma is az ''ősidőkből'' maradt fenn.
- hűtőpaszta szintén nem igaz! Teljesen mindegy hogy ezüst-bevonatú vagy síma, az a lényeg hogy csakis a magra kell kenni! Ezt meg már minden számítógéppel rendelkező egyén tud :)

Nem kötekedés, de szerintem a KT600-ast nem lehet egy lapon említeni egy NForce2-es lappal! A tuningolás, teljesítmény és megbízhatóság miatt AMD alá csakis Nforce2!

(#14) erdoke válasza HiperG (#12) üzenetére


erdoke
titán

Többek között a Prescottra. Kik tudják ezt róla?:F

A legjobb aláírás a héten

(#15) HiperG válasza erdoke (#14) üzenetére


HiperG
addikt

Hát túl sok helen megírták ezt már, hogy ne gondolja az embr hogy van bennük igazság

(#16) HiperG válasza Tommmy (#13) üzenetére


HiperG
addikt

Az nVidia nem jeleskedik mostanában a chipset driver írásban...
Mindenki csak a szar csalásokat írja a grafikus driverbe...

Ezért ha biztosa mégy akkor KT600, ezt annak ellenére mondom, hogy kifogástalanul műxik a gépem (azt leszámítva, hogy már megint nemmegy az UDMA mód :((()

(#17) Keitaro válasza Tommmy (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Megbízhatóság nF2 fronton... hmm... akkor még miért nem szívtem egy KT600-assal sem? nF2-ők miatt meg már majdnem megőszültem...

(#18) HiperG válasza Keitaro (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Nekem jól műxik nF2 is csak mint mondtam valami oknál fogva nem ismeri fel a régi Maxtorom UDMA módját :D

(#19) HiperG válasza HiperG (#18) üzenetére


HiperG
addikt

Ennél fogva lassan kezeli a vinyót (amikor műxött még a vinyó teljesítmény hozta a KT400-asét) ez szerencsére nem jáccik közre a játék teljesítménybe

(#20) Keitaro válasza HiperG (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

NF driverek és alaplapok biosával szívtam sokat...
Szóval ahogy észrevettem az az alap, hogy legfrisebb BIOS fel, aztán jöhet a driver szívás...

(#21) HiperG válasza Keitaro (#20) üzenetére


HiperG
addikt

Biossal mit?
Nekem eleve az 1.8as volt (akkor legfrisebb), azzal nincs semmi gond azótak kijött az 1.9 is de annak egyetlen újdonsága az applebred duron támogatás szal nem teszem az fel

(#22) Keitaro válasza HiperG (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

NF-em még nem volt, de valsz nem is lesz soha. Örülj neki, hogy legfrisebb volt fent :)
Akkor nem kell cserélni :)
Én pl nem tudom te voltál e már itt akkor, de SoundStormal szívtam sokat

(#23) HiperG válasza Keitaro (#22) üzenetére


HiperG
addikt

Aham....
Amúgy a 2.0-sok között is lehet elég sok különbség...
A legszembetűnőbb a déli híd...
Pl. az A3-mas régi revisonú déli hídakkal elég sok gond van (bugos)
Nekem szerencsére az új A4-es déli híd van:

(#24) Keitaro válasza HiperG (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Ezt jó tudni. Nem is tudtam, hogy itt is bugos volt a déli hídjuk. Én valsz kifogtam egy régebbit :(

(#25) c*


c*
aktív tag

ahhhhhhh
nekem ennyi idom lenne huh es ennyi.. inkabb nem .... :DD
Hiper en nem csalodtam benned :DD

(#26) HiperG válasza c* (#25) üzenetére


HiperG
addikt

Kb 10 perc volt leírni...

(#27) HiperG


HiperG
addikt

És 10. perc segítséget nem sajnálok a kezdőknek

(#28) c*


c*
aktív tag

jo hat tenyleg csodalatra melto ember vagy stb. . .
deh ezt az amne val folytatott diskurzus utan kesztetett egy belso hang mii ?? :DD lol

(#29) HiperG


HiperG
addikt

Csupán szerettem volna ha egy topic nyitóhozzászólásában le legyen írva minden amit egy processzor (vagy egy egész gép) vásárlásakor érdemes tudni...

(#30) Zoltán válasza HiperG (#29) üzenetére


Zoltán
őstag

Nekem tetszik. Ez is meggyőzött, hoyg maradjal az Intel mellett, még ha Celeron is. Mivel ha Én veszek valamit, az mennyen úgy ahogy kell, ne kelljen sorszámokat vizslatnom, meg titkos jeleket keresgélnem. Na meg tuningolható. Persze a mostani procimat is sorszám alapján vettem, de inkább a szomszég topic (a és b magos Amd?) győzött meg, hogy nekem nincs szükségem olyan rémálomra, torturára, tehát Intelnél maradok. A Celeron teljesítményéhez még annyit, hogy bőven elég játékra is! Az UT2003 és a Battlefield tökéletesen fut közepes beállításokkal nálam. Tudom, hogy ezek nem a legeslegújabb progik, de a Doom3 még nem jött ki, meg a Celeronom se 3 gigás Northwood, csak 1,13 Ghz-es Coppermine!

(#31) Keitaro válasza Zoltán (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

De egy ugyanolyan árú AMD mint celeron sokkal erősebb.
A sok utánanézés csak akkor kell ha ki akarod fogni a legtuningolhatóbb XP-ket... Ennyi

(#32) Notes


Notes
senior tag

Azért azt én is túlzásnak érzem, hogy a Celeronok csak irodai munkára, meg videokonvertálásra jók. És ne feledkezzünk meg róla hogy nem csak fps játékok vannak a világon.

Romanes eunt domus!

(#33) Zoltán válasza Notes (#32) üzenetére


Zoltán
őstag

Mit jelent az aláírásod? A Romanes nevűek a házba mennek? :) :) :)
A szinkronizálók nem biztos, hogy perfektek voltak latinból, de jó... :)

(#34) Zoltán válasza Keitaro (#31) üzenetére


Zoltán
őstag

Hmm... Ha LEGTUNIGOLHATÓBB Intelt akarom kinézni, akkor egyetlen számot kell csak megnéznem (így vettem a mostani procim is, 100-ról 13-on az fsb és max(!) 54°c -os) , de Amd-nél olvasd el a ''A vafy B magos Amd közötti különbség topicot...

(#35) Zoltán válasza Zoltán (#34) üzenetére


Zoltán
őstag

Persze nem 13, hanem 133 a tuningolt fsb

(#36) HiperG


HiperG
addikt

Félre értelmezted...

Ma már csak B magos XP procit lehet kapni... Ha egyátalán nem akarrsz tuningolni gyakorlatilag mind1, hogy A vagy B magod van... A sorozatszám meg még annyira mind1...

Én meg szeretem a bonyorult kütyüket :)

(#37) Zoltán válasza HiperG (#36) üzenetére


Zoltán
őstag

Olvasd ele a szomzéd topicot, abból kiderül milyen iszonyú mértékű a kavarodás az Amd-nél. kb 200 hozzászólás volt, de még mindig nem tudták eldönteni , hogy az a szerencsétlen proci A vagy B. ''Mi a különbség a Tbred A és B között?'' a címe.

(#38) Okoska2 válasza Zoltán (#37) üzenetére


Okoska2
aktív tag

En elolvastam de azt kell mondani hogy butak!
1xu! Olyan helyen kell vasarolni ahol az elado erti a dolgat!
Problema megoldva. :P
(Ha mar a csavo nem tudja mit akar)

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#39) Keitaro válasza Zoltán (#34) üzenetére


Keitaro
addikt

Azóta mondták a többi dolgot, így már csak egy hozzászólni valóm maradt. Cerkában megnézed azt az egy betűt (bár nem értem, hogy most mit számít, hogy egy vagy négy...) aztán jól meghúzod és örülsz, hogy ha az azonos árú AMD-t nem húzzák meg akkor talán már van olyan gyors a cerka széthúzva

(#40) Notes


Notes
senior tag

OFF
Azt jelenti: Menjetek haza rómaiak!
:DD
ON

Romanes eunt domus!

(#41) Zoltán válasza Keitaro (#39) üzenetére


Zoltán
őstag

Jó, Én persze elfogadom, hogy az Amd gyorsabb, erről nem is vitáztam, de akkor is elrettentő az abban a topicban leírtak.

(#42) Keitaro válasza Zoltán (#41) üzenetére


Keitaro
addikt

Pedig megszívni nem lehet sehogy sem. Palomino magost már nem kaphatsz, és arra sincs igazán sok esély, hogy A magos cuccot kapj.
Rengeteg Athlon XP-s gépet raktunk össze, és még egynél sem nézegettük, hogy mi van a procira írva...

(#43) HiperG válasza Zoltán (#37) üzenetére


HiperG
addikt

Nem olvasom el...
Ha nem tuningolom mint mondtam gyakorlatilag nem számít hogy A vagy B magod van...

Különben is A-t már nem gyártanak és elég kicsi az esélye, hogy most olyat vegyél

(#44) pip válasza HiperG (#1) üzenetére


pip
aktív tag

kedves HiperG, valmilyen okbol kimaradt a Duronok jellemzese. Ugy lenne teljes a topic, ha roluk is szo esne. Engem speci erdekel, hogy mit tudnak az XP-vel vagy Celeronokkal osszevetve, mert egy 1.8 GHz-es Duron 55 EUR-ert igencsak csabitoan hangzik.

udv: pip

(#45) HiperG válasza pip (#44) üzenetére


HiperG
addikt

AMD Duron
pró:
-nagyon alacsony ár
-relatív jó teljesítmény
-tuningpotencia
-jó chipset támogatás
-nyitott szorzó

kontra:
-nem gyakorlott személy lesarkazhatja
-egyesek szerint macerás (pl. hűtőpaszta miatt)
-nem jeleskedik néhány területen (pl. videókodolás) ahol a nyers órajel számítana
-kevés L2 cache

Szubjektív: A Duron rendkívül alacsony áron kapható, bár nem kell sok pénzt még hozzátenni, hogy egy igazi Athlon XP-nk legyen. A régebbi Duronoknak előnye, hogy a régi alaplapokba is beletehető. Az új ''Applebred'' Duronok viszont kisebb szerencsével egy igazi Thoroughbred-B re alakíthatjuk. Nagyszerű alsókategóriás véte. Egy Celeron ellenében még mais jó vétel.

(#46) janati válasza HiperG (#45) üzenetére


janati
őstag

Hello HiperG!

Ismered a véleményemet a témában szerintem. Azt kell mondjam az első hozzászólásod korrekt. Szórol-szóra igaz amiket írtál a procikról, örülök hogy végre elismerted a Celeron kiváló videókódolási képességét. (Már csak hobizoli van hátra...:D)

Egy valamivel egészíteném ki:
A régebbi (fél éves) játékok futtatásához egy jó vidkarival tökéletes egy mai Cerka.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#47) HiperG válasza janati (#46) üzenetére


HiperG
addikt

Soha nemis vontam kétségbe... :)

Annak ellenére, hogy elég még nem jelenti azt hogy nem éri meg a jobbat venni...

:)

(#48) yossarian válasza Okoska2 (#38) üzenetére


yossarian
aktív tag

Kicsit off, de nem mehetek el mellette.
1. én olyan helyen vásárolok elsősorban ahol a legolcsóbb, mivel nincs annyi pénzem, hogy hogy csak úgy szórjam....
2. az hogy az eladó nem érti a dolgát, sajnos ma már egy elég általános dolog. :(((
ja, látom te meg okoska vagy......így már OK.
....

(#49) janati válasza HiperG (#47) üzenetére


janati
őstag

Kinek, mire, mi a jobb...Érted?! :DD

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#50) HiperG válasza janati (#49) üzenetére


HiperG
addikt

Én megmondom mi a jobb ha te megmondod mire használod :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.