Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ripley


Ripley
tag

Sziasztok!

A feladat LPT portos nyomtató üzemeltetése LPT port nélküli gépről.(Viszont van sok USB :) ).
A kérdés az, hogy melyik a jobb megoldás, PCI-os LPT kártya vagy USB->LPT átalakító?
Körbenéztem pár bolt árai között, és az áruk kb. ugyanaz. Nem tudok dönteni, segítsetek!

Köszi!
Ripley

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#2) nagydee válasza Ripley (#1) üzenetére


nagydee
tag

állitólag egy lpt port kommunikációnak minimális a prociterhelése egy usbnek meg nincs...

ha van benne szabad kártyahely ami nem is fog kelleni, akkor részemről lpt kártya, de csak mert nem vagyok oda az usbért. megfontolást mást nem tudok mondani...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#3) Ripley válasza nagydee (#2) üzenetére


Ripley
tag

Kösz a gyors választ!
Az LPT port akkor is procit terhel, ha ki van kapcsolva a nyomtató, tehát nincs adatforgalom?
Azt hogy érted, hogy nem kell bővítőhely?(Egyébként van szabad PCI slot)
Az USB-s neked miért nem tetszik, lehetnek vele valamilye problémák?

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#4) Nedudgi válasza Ripley (#3) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Az USB->LPT átalakító az egy kamu LPT portot hoz létre. Elvileg 100%-osan kompatibilis a valódi párhuazmos porttal, elvileg...
USB->RS232-es átalakítóval telefonnál szívtam már meg.
Ettől függetlenül a nyomtató valszeg menni fog vele.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#5) Ripley válasza Nedudgi (#4) üzenetére


Ripley
tag

Kösz a választ!
Olyan USB->LPT átalakítót néztem, amin IEEE1284 csatlakozó van, tehát valószínűleg csak nyomtatóhoz lesz jó. Szerintem ez nem hoz létre LPT portot, vagy mégis?
Szóval akkor a kábelt és nem a kártyát javaslod.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#6) nagydee válasza Ripley (#3) üzenetére


nagydee
tag

ha adatkommunikáció van rajtuk, arra vonatkozik.

elméletileg nem lehetne vele probléma, csak van némi tisztán szubjektív ellenérzésem a dologgal kapcsolatban. egyébként semmi.

usb portot már láttam bekavarodni nyomtatás közben/alatt, lpt még nem.
az usb egy általános kommunikációs port, az lpt meg a nyomtatóport, az arra való eredetileg.

más konkrét oka nincs az ellenérzésemnek.

a nem kellt úgy értettem, hogy ha ha van szabad hely és beláthatóan nem fog kelleni másra, akkor használd azt.

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#7) bcs


bcs
aktív tag

lpt kártyának nem kell driver, minden op rendszerrel működni fog azonnal.

de nézd meg, hogy nincs-e az alaplapon (ha ez egy desktop) tüske lpt portnak, mert akkor csak egy kivezetést kell venni...

(#8) Ripley válasza nagydee (#6) üzenetére


Ripley
tag

Értem!
Szerintem akkor kártyát veszek, mert amellett szól szerintem több érv, legalábbis jelenleg. Pl.:nem foglal el usb-helyet, bár van bőven belőle, és inkább megbízok az eredeti csatoló-felületben, mint egy átalakítottban.
De meg lehet még azért győzni a másik megoldásról is:),(amíg meg nem veszem).

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#9) Ripley válasza bcs (#7) üzenetére


Ripley
tag

Megnéztem, és nincs, csak soros port kivezető.
De most nézem az első hozzászólásomat, van bent egy kis hiba, :B igaziból van egy LPT-portom, csak azt LCD működtetésre szeretném használni, de mindegy, csak ez azthiszem indok arra, hogy nincs plusz kivezetési lehetőség.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#10) BSOD válasza bcs (#7) üzenetére


BSOD
senior tag

El kell hogy keserítselek! Valószínűleg kell majd hozzá driver, nekem még az XP sem ismerte fel alpból...
De valószínűleg ez a biztosabb megoldás, ha van rá egy szabad kártyahely.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#11) gozso


gozso
senior tag

usb>lpt átalakítót hool lehet kapni?
eegy linkkel mágszánnátok szegény szerencsétlenségemet?:R

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#12) Ripley


Ripley
tag

Elhatározásra jutottam, és elindultam, hogy veszek egy LPT-kártyát, de a boltban ahol a megfelelő árút találtam a neten, éppen nem volt, úgyhogy odébbálltam. Viszont más helyeken ahol kérdeztem szintén nem volt, vagy csak univerzális többportos kivitelek, amik felettébb drágák. Végül megelégeltem és megvettem az USB->LPT kábelt, mert azt találtam. Ugyan kicsit aggódtam miatta, mert a dobozon volt egy támogatott nyomtatók lista, amelyen az én nyomtatóm nem szerepelt, de bíztam a szerencsében, meg abban, hogy a szabványosítás csak ér valamit, megvettem. Irány haza, bedug, és XP azt mondja új hardver telepítve, próbanyomtatás OK, a dolog működik.

Egyébként itt vettem:Bővebben: link.

[Szerkesztve]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#13) TexT-BoY válasza Ripley (#12) üzenetére


TexT-BoY
addikt

használd inkáb a gyári lpt-t arra amire valo usb átalakítot meg 5000ftbol tudsz forrasztatni... és akkor az lcd-d usbs

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14) Ripley válasza TexT-BoY (#13) üzenetére


Ripley
tag

A dolog megoldva, és nem is került 5EFt-ba, mivel csak 2600 pénz volt.

USB átalakítót nem is olyan egyszerű gyártani, mivel elég bonyolúlt áramkör kell hozzá, oszcillátorokkal, meg programozott kontrollerekkel, amit házilag elég nehéz megoldani, és már a nyák maratáshoz sem sok kedvem van, próbapanelen meg hogy nézne ki.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#15) TexT-BoY válasza Ripley (#14) üzenetére


TexT-BoY
addikt

itt van a ph-n srác aki vagy megcsinálja neked nyákra vagy tud neked adni alatrészt olcson... programozottan, nyák maratva

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#16) Ripley válasza TexT-BoY (#15) üzenetére


Ripley
tag

Tényleg kösz, de már megvettem a gyárit, és nem fogok nekiállni most még egynek, majd egyszer ha sok időm lesz akkor lehet.:)

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#17) digimokus


digimokus
tag

Ha valakinek szüksége van rá, én tudok adni ilyet 2000Ft-ért :K

http://digimokus.uw.hu

(#18) keroatis válasza digimokus (#17) üzenetére


keroatis
tag

sziasztok .
Elég kihalt egy forum de azért írok, mert én sem tudom eldönteni melyik verziot vegyem.
USB-s vagy pci -foglalatut ?

[ Szerkesztve ]

(#19) keroatis válasza keroatis (#18) üzenetére


keroatis
tag

Ha valakinek van usb változattal tapasztalata légyszives írja meg ?!

(#20) keroatis válasza digimokus (#17) üzenetére


keroatis
tag

Remélem nem évek múlva kapok választ !

(#21) keroatis válasza digimokus (#17) üzenetére


keroatis
tag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#22) nyunyu válasza keroatis (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Attol, hogy percenkent teleb@szod a topikot egy rakas szmajliba burkolt UPpal, senki nem fog hamarabb valaszolni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) keroatis válasza nyunyu (#22) üzenetére


keroatis
tag

1:Üdv !
2:Látod ebben igazad van öregem!
3:De tapasztalatod van HOGY melyik a jobb, vagy csak észt osztani jöttél ?
4:Ha VALAKINEK ÍROK KÖSZÖNÖK IS NEKI, VAGY HA NEM ÉRTESZ IS HOZZÁ TE BELÉPSZ VALAHOVA ÉS BELEÜTÖD AZ ORRODAT MINDENBE?!

OKOSTOJÁS

(#24) keroatis válasza keroatis (#23) üzenetére


keroatis
tag

Sajnos nem kaptam választ senkitől, ahogy elösször láttam a dolgot sajnos nagyon halott a topik.
Igy jobbnak látom ha az USB verziót hagyom és veszek egy PCI foglalatu nyomtató portot .
:W

[ Szerkesztve ]

(#25) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Tapasztalatok hardverkulcsal:
USB - párhuzamos port átalakító nem jó hozzá, mert valami usb virtuális printer portot hoz létre az eszközkezelőben, nem rendes LPT portnak látszik,
a program meg ugye ott keresné a kulcsot.
Ehhez csak Pci vagy Pcie bővítő kártya jó. (PCI olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#26) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok. Egy nagyon picit más a téma, de mégis az átalakító a fő téma.
Van egy régi HP 6P lézernyomtatóm, amihez eddig volt egy TP-Link printserverem. Pár napja sajnos megadta magát a server, és ahogy nézem elég nehezen és drágán lehet hozzájutni párhuzamos portos serverekhez. Nem beszélve arról, hogy ha nyomtatót cserélek, mehet a kukába a server is.
Tehát az érdekelne, hogy van egy ilyen párhuzamos-USB átalakítóm. Gépre kötve működik is rendesen, nyomtat szépen. De vajon működne a dolog USB printserverrel is?

(#27) fity


fity
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémám van :
Apám használ egy PC-t rajta egy DOS-os programot (céges). És ugyebár csak a párhuzamos porton képes nyomtatni. Szeretnék neki egy új gépet összerakni mert a jelenlegi már eléggé elavult. De a szükséges port miatt eléggé be vagyok határolva alaplap ügyében. A kérdésem hogy nyugodtan vehetek bármilyen lapot, a kártyás vagy USB-s trükkel is fog nyomtatni a DOS-os program?

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Fityman][img]http://g.bf3stats.com/pc/bf3s_dogt/Fityman.png[/img][/url]

(#28) Kiskutyák válasza keroatis (#19) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Van aki működésre bírt már egy ilyen csoda USB to LPT átalakítót?

Windows 10 Enterprise x86 LTSB
USB to LPT átalakító (USB - Párhuzamos port IEEE 1284 átalakító) 25pin DB25
Seiko LTP2242 hőnyomtató

A portoknál beállítottam az LPT1-et és USB001-et és bekapcsoltam a "Nyomtatók készletezésének engedélyezését" ("Enable Printer Pooling"), de semmi eredmény. Tesztoldal nem jön ki, megjelenik, hogy elküldte a feladatot a nyomtatóra, de semmi. A Windows a nyomtatót látja, a driver feltelepítésre került.

Van még valami trükk, hogy ez az átalakító hajlandó legyen működni?

Köszi

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.