Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Primary ide cable 80 conductors not installed (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andro


andro
csendes tag

Csá!
Minap vettem egy Maxtor 80 Gb 7200 Rpm Ata133 vinyót, és egy mobil rackket. Volt egy Ibm 40 Gb Ata 100-as vinyóm, és be akartam mellé tenni a 80-asat. Van egy Asus A7N8X alaplapom, és bootolásnál ezt írja ki:PRIMARY IDE CABLE 80 CONDUCTORS NOT INSTALLED.(az ide detecting nagyon lassú). És nem megy tovább, megáll az egész rendszer(ja, kb. 4-5 perc után jönne a WinXp töltése, de az még lassabban). Pedig a 2 winyó 80-as kábellel van összekötve. Az egyiken Ntfs, a másikon Fat32 van, de az gondolom nem kavarhat be. Szerintem a kábellel sincs gond, mert külön-külön működnek. Nem tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond, vagy hogy hogyan kéne beállítani őket, hogy működjön?

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#2) PeliScan válasza andro (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Érdekes. Engem is érdeklne, h mi ez a szöveg, mert nekem is kiírja, csak a ''NOT'' szócska nélkül. Azóta, amióta megvettem egy új Seagate vinyót. Addig volt IDE-0: 6.4GB Seagate, CDRW. IDE-1: DVD. Most IDE-0: SeaGate 120GB, CDRW. IDE-1: 6.4GB, DVD. Mi ez a szöveg vajon? Engem nem zavar, csak érdekel. :)

(#3) andro válasza PeliScan (#2) üzenetére


andro
csendes tag

A Maxtor Masternek van jumperelve, de olyan nincs, hogy Master with non Ata Compatibile Slave. Csak Master,Cable Select,Cap LImit és Slave van. De ha a 40-es a Master, és a Maxtor a Slave, úgy sem megy!

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#4) steveetm válasza andro (#3) üzenetére


steveetm
őstag

nem fordítva tetted a kábelre? mármint nem úgy fordítva ahogy nem lehet, hanem ahogy lehet, tehát az a vége ami most a mogilrackben van megy az alaplapba, mer nem mind1 hogy melyik hol van:))
Üdv.: steveetm

(#5) Protoss válasza steveetm (#4) üzenetére


Protoss
senior tag

Egyetértek Steveetmmel.
De van egy másik fordítási lehetség is. ATA 66 kábeltől már nem csak a vinyókat kell master slave üzembe rakni, ha nem a kábelt is ennek megfelelően kell csatlakoztatni. Pl.: abit laphoz adott kábelnél a szürke csati a master, fekete slave, kék meg megy a lapba. De ezt a az alaplapi leírás is tartalmazza.

Akkor is szokott irogatni az alaplap, ha pl.: egy ATA133 és egy PIO4 eszközt raksz egy kábelre.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#6) jeges válasza andro (#1) üzenetére


jeges
senior tag

a rackben 80-as ide-kábel van?
mer' ha nem, akkor ez a gond...
próbáltad rack nélkül, közvetlen a két vinyóba? szvsz érdemes lenne kipróbálni, akkor is kiírja-e
nekem csak akkor nem bootolt egyébként a nálad is jelentkező felirat után, ha a c:-t nem érzékelte 80-as kábelen. mikor a secondary helyre kötöttem a 40eres kábelt, akkor is kiírta, de elindult, és működött is

(#7) FluID válasza andro (#1) üzenetére


FluID
tag

Egyetértek jegessel.
A rack lesz a gond...

(#8) PeliScan válasza andro (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Hm, mindkét Seagate-n van ilyen. Jumperállás: a Master mellé mégegy jumper. Próbáld ki hátha. :F

(#9) andro


andro
csendes tag

Szóval megvan a ludas!!!Fordítva tettem be a 80-as kábelt, tehát az a vége volt a Mobil rackkben, aminek az alaplapban kellett volna lennie.Ki gondolta volna, hogy ez is gond lehet?Na mindegy.Kicseréltem a kábelt, azóta minden klasszul működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#10) A_K_I


A_K_I
csendes tag

Ugyanez a kis szöveg nálamis megjelent de eddig nem irta ki most annyi történt hogy vettem egy Pioneer 108-as DVDrw-t a gépbe és most kiirja+annyi extra van hogy az xp ujraindulgat!Most hála istennek nem indul még ujra ugyhogy megtudtam ezt irni.Most szépen mindent a helyéreraktam épp az előbb átjumperoltam mindenkit mindenki a megfelelő kábelona megfeleő jumperrel van.De még mindig kiirja hogy SECONDARY IDE CHANNEL NO 80 CONDUCTOR CABLE INSTALLED!!!!
Baromira zavar és főleg az ujraindulgatások!
Valamit jólenne ha kitalálnátok!
Köszi!

(#11) mr_ricsi válasza A_K_I (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Biztosan a SECONDARY-t írja? (Volt ilyen alaplapom, az nem figyelte, hogy a secondary portba milyen kábelt dugtam.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Primary ide cable 80 conductors not installed (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.