Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #93794560


#93794560
törölt tag

Mivel egy Prestigio gyártmányú tablet tulajdonosa vagyok, gondoltam, nyitok ennek a márkának egy topikot. Prestigio-t birtokló tulajdonosokat várok, közösen beszélhetünk a gépeinkről, esetlegesen felmerülő problémákról, ötletekről, stb.

(#2) #93794560


#93794560
törölt tag

Indításképp az új tabletemmel, a Prestigio Multipad 4 Diamond 7079D 7.85 colos géppel kezdeném. A gépet 47000 forintért vettem. Mindenképp 4:3-as képarányú gépre volt szükségem, mert ezen áttekinthetőbbek a weboldalak. Számomra legalábbis. Több gép közül választhattam, de végül azért ennél maradtam, mert sok más, nagyobb márkájú gép nem támogatta az OTG-t. Ez viszont igen. A felbontás 1024x768 pixel, ebből is látszik, hogy nem volt igényem a Full HD felbontásra. A gép 4:3-as képarányú IPS panelje kiváló képminőséggel, pontos színekkel rendelkezik, egy korábbi tabletemmel összehasonlítva nagyságrendekkel jobb a képe. A gép nagyon masszív kis cucc, kézbe véve érezhető, hogy nagyon egyben van. Alapból Android 4.2.2-vel adták. Járt hozzá egy fekete-piros színkombinációval, illetve Prestigio márkajelzéssel ellátott bőrtok, OTG kábel, töltő, hozzá tartozó kábellel. Az akkumulátor üzemideje 5.5-6 óra között van, használattól függően.
Egyelőre még csak a legújabb AnTuTu-val teszteltem, 18688 pontot kapott a gép. Érzetre sima, gördülékeny a használata, a korábbi ASUS Memopad 7-es gépemmel összehasonlítva sokkal gyorsabbnak tűnik, amit a teszteredmények is igazoltak. Az ASUS gép AnTuTU-ban csak 7318 pontot kapott, és egy-egy weboldalnál erősen beröccent, a görgetés sem ment simán. Itt, ennél a Prestigio gépnél ezzel a problémával nem találkoztam.
Még csak két napja használom, de eddig meggyőzött. Megbízhatónak, gördülékenynek érzem a működését, a Full HD videókat könnyedén viszi. Mivel még csak két napja van nálam, teljes tesztelésre nem volt időm, de nem tudom elképzelni, hogy megbánjam a megvásárlását.

Specifikációk:

CPU: Cortex A9 Quad Core
Memória: 1GB
Tárhely: 16GB
Képernyő: 7.85 col 1024x768 IPS
Kamerák: Előlapi 0.3 MP - Hátlapi 2 MP
Wifi:802.11 b/g/n

Micro USB aljzat, OTG támogatással, MicroSD kártya aljzat max 32GB-os microSD kártyával bővíthető, hangerő fel-le, kikapcsoló gomb.

(#3) #93794560


#93794560
törölt tag

A gép így néz ki. [link]

Ilyen tok jár hozzá: [link]

(#4) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Innen is 1 hsz:)

Nálam egy Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 teszi a dolgát, asszonynak vettem és nagyon szereti :K

Kérdés: Milyen usb-billentyűs tokot ajánlanátok hozzá amiben nem lötyög, a billentyűzet kézre áll, és maga a tok is esztétikus? ebay is jöhet, sőt! pláne, ha lényegsen olcsóbb, min a hazai azonos minőségű:R

Sajnos nem találtam saját topicját, így még egy olyan kérdésem lenne, hogy a karácsonyi vétel idején jött ki rá egy frissítés, azt telepítettem is még frissen, azóta jött-e ki újabb, valamint ha igen mehet-e fel, vagy előtte kell valamit csinálni, hogy megmaradjanak a személyes dolgok, programok, beállítások, stb.? (nincs rootolva a gari miatt)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5) #93794560 válasza Mercutio_ (#4) üzenetére


#93794560
törölt tag

Billentyűzetes tok nekem is jól jönne ehhez a cucchoz, de a legtöbb ilyen tok sajnos csak angol kiosztású billentyűzetet tartalmaz. 4:3-as képarányhoz meg még nem láttam tokot, többnyire csak a 16:9-esekhez van.
Amikor vettem a tabletet, még aznap, a beüzemelés után szólt, hogy van hozzá firmware frissítés. Én feltettem, azóta az van rajta. De hogy mikori dátumozású, azt nem tudom. A frissítéskor még nem voltak rajta programok, úgyhogy nem tudom, azokat törli-e. De mivel a firmware az nem Android update, valószínűnek tartom, hogy nem törli, bár ezt nem tudom.
A szükséges dokumentumokat általában lementem microSD kártyára, vagy feltöltöm valamelyik felső tárhelyre, Google drive, dropbox, vagy Onedrive. Az appokat meg újra felrakom, ha esetleg rendszer újrahúzást csinálok.

(#6) Mercutio_


Mercutio_
félisten

+1 kérdés: 7.85-ös tabra vett-e valaki, és ha igen milyen kijelző védő fóliát, mik a tapasztalatok?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ha valakinek van valamilyen ötlete, hogyan kell egy Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 tabletet "biztonságosan" rootolni, ne tartsa magába.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8) Trotter66


Trotter66
tag

Urak, segítség kellene!
Van egy Prestigio PAB2411 multicenterem. A mai napon bekapcsolást követően automatikusan frissítette magát a droid (sajnos). Lefutott a frissítés, majd újraindult a rendszer. A zöld kis robot tette a dolgát, majd megjelent a kezdőképernyő, ami két sec időtartam múlva tizedmásodpercre eltűnik, majd újra megjelenik és ez megy végtelenségig. Mintha hurokba került volna.
Semmire sem reagál, áramtalanítás, illetve a recovery gomb megnyomása sem hoz változást, ugyanúgy küzd a kezdőképernyő betöltésével, a távirányítója sem hoz megoldást.
Van hozzá egy külső billentyűzetem, ennek vannak dedikált műveletgombjai, melyek a zenelejátszót, e-mail klienset stb. indítják. A dedikált gombok elindítják a klienst, így érdekes módon működik a e-mail kliens, ebből a levelekben lévő linkekre kattintással meg lehet nyitni a böngészőt és ezt követően simán lehet böngészi, videót nézni stb.
Vagyis a rendszer működik, csak a kezdőképernyő és az ikonok nem töltődnek be valamely oknál fogva.
A kezdőképernyőből nem tudom elővarázsolni a beállítás menüt, így aztán ismételt frissítés is csak egy álom.
Letöltöttem a Prestigio honlapjáról a hardverhez tartózó frissítést zip fájlban, azonban a probléma adott: nem tudom, hogy hogyan érjem el azt, hogy elindítsa a fájlt. Ezen hol a run utasítás??? :)
Tudna-e valaki segíteni, vagy marad a miskolci szerviz...
Nagyon köszönöm ha valaki segít.

Tudom, hogy nem ez a honos topic, de hátha itt is kaphatok helpet...

(#9) Trotter66 válasza Trotter66 (#8) üzenetére


Trotter66
tag

Probléma megoldva.

(#10) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok!
Van egy prestigio multipad quantum 7.85-ös tabletünk. Nem tudja valaki, hogy nem lehet valamilyen módszerrel növelni a belső memóriát?
Vagy, hogy a frissítésre váró programok az sd-t használják ideiglenes tárhelynek?
Baromi kevés az az 1gb belső memória :(
köszönöm!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#11) cikasz válasza cikasz (#10) üzenetére


cikasz
őstag

Mondja már meg valaki, hogy ha 8gb a tárhely akkor a belső miért csak 1gb?
És, hogy lehet elérni azt az egy gb-ot , hogy lássam mi foglalja a helyet?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#12) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!

Prestigio Geovision GV7777 Tablet-GPS rootolásához keresek leírást, vagy bármilyen javaslatot.

Ugyancsak ehhez az eszközhöz kellene hangerő növelő megoldás. Sajnos a Play Áruházban lévő mindenféle Boosterek csak a hangerő szabályozót tolják a maximumra, de ezt én alkalmazás nélkül is meg tudom csinálni :N

Köszönöm

42LM660S

(#13) dragonfx


dragonfx
veterán

a hd 8.0ásrol mia véleményetek?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Hello.Van egy olyan kérdésem,hogy létezik,hogy nem lehet tölteni le játékot mert tölt és jelenleg 5 százalékon van,mert azt írja ki,hogy nincs elegendő tárhely pedig sd benne van ami 6 giga.

(#15) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni egy Prestigio multipad 7.0 HD tablet felélesztésében?Bekapcsolás után csak a Prestigio feliratig jut el nem kapcsol be rendessen.A topikja elég döglött azért próbálkozom itt hátha van olyan aki már csinált ilyet.Újra kéne telepítenem de nem sikerül már két napja ezen dolgozom de semmi.

(#16) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Töltőkábel van valakinek plusz vagy hol tudok venni hozzá ha nem is gyári?

(#17) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sziasztok.
Mit lehet tenni ha a fiam elfelejtette a számkódot amivel lezárta a tabletet?

(#18) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Egy időre félretettük ezt a tabletet, és most nem lehet feltölteni, bekapcsolni.

Akksit lehet cserélni ezekben?
Oké, egyszerűen biztos nem, de talán szervíz-eszközökkel?
A honlapja azt írja, hogy non-replacable battery, ez sok jót nem sejtet...
Erről a tabletről van szó: [link]

Tud valaki segíteni?

Help!

:R

(#19) concorde.1 válasza mckay (#18) üzenetére


concorde.1
újonc

Szia!
Én is jártam már így.Jó sokáig hagyd töltőn a tabot-egész nap-maradhat.Nekem egy egész éjszaka rajta volt,reggel már be tudtam kapcsolni. :)

(#20) mckay válasza concorde.1 (#19) üzenetére


mckay
aktív tag

így tettünk, sikerül!
:-)

(#21) concorde.1


concorde.1
újonc

Ilyen valakinek esetleg?Vélemény-tapasztalat?
Multipad Visconte Quad

[ Szerkesztve ]

(#22) westz válasza Misi1980 (#15) üzenetére


westz
tag

[ Szerkesztve ]

üdv...westz............................................................................................................................... Hardware a számítógép azon része amibe bele lehet rúgni.

(#23) concorde.1


concorde.1
újonc

Prestigio Multipad Visconte Quad-ra Win 10-et rakott már valaki?Küzdök vele,jó lenne valaki segítsége.Köszi!

(#24) mák


mák
tag

Sziasztok,

kaptam ajándékba egy Prestidio Multipad Ranger 8.0 4G tabletet. Szinte tökéletes, csak egy problémám lenne. 5gb hely van benne, ami megtelt. Raktam bele egy memória kártyát, de nem tudok rátenni semmit. Meg tudom ezt valahogy változtatni?

Köszi a segítséget előre is!

mákosnudli

(#25) Lendorien


Lendorien
újonc

Sziasztok!

Tudna valaki nekem segíteni?
Van egy Prestigio Visconte tabletem 32 gb-os.
Az a nagy baj vele hogy 32-ből 26 elérhető és abból is max 1-1.5 gb szabad...
Hogy lehetne ezen változtatni, hisz semmit nem tudok feltenni rá és szeretném a Windows 10et uppolni rajta.

Valakinek valami hasznos ötlet?
A Szervizben sajnos nem tudják a belső méretet növelni próbáltam...

Isten tervez Bill Gates végez...

(#26) concorde.1 válasza Lendorien (#25) üzenetére


concorde.1
újonc

Szia! Nekem 16Gb-os van. Nemrég ment rá a WIN10.Nem volt egyszerű.Először is:
-mentsd le ami kell a gépről.
-Gyári alaphelyzetbe állítás.Majd a "C" meghajtón ha ott maradtak akkor töröld a következő mappákat:
$Windows.~BT és $Windows.~WS(nem biztos,hogy ott maradtak -ellenőrizd inkább!
-Adathordozó készítő eszközzel készítsd el a telepítő-médiát.(pendrive)
-csatlakoztasd a tabletra és indítsd el a frissítést!
Segítségül:

http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_10-windows_install/kev%C3%A9s-t%C3%A1rhely-a-friss%C3%ADt%C3%A9shez/69628625-09d5-4ba9-a4e9-7486b0355c07?auth=1

a megadott linken a 3. és 4. pontot javaslom.

Nekem gyengébb gépen sikerült!--Prestigio Multipad Visconte Quad

(#27) pruzsi


pruzsi
őstag

Hali!
prestigio multipad 2 pro duo 7.0-re szeretnék valami custom romot vagy bármilyet mert a gyárin öszeollanak az alkalmazások,találtam is egyet viszont recoveryt nem tudok ráerőszakolni.

(#28) FroZone99


FroZone99
aktív tag

A jövő héten nekem is lesz egy ilyen tablet /16GB/. Kezdjem-e azzal hogy rögtön win 10-re frissítem.
Megéri-e /tapasztalatok aki esetleg már így használja/

(#29) leslie999


leslie999
újonc

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Van egy Prestigio Multipad 4 Quantum 9.7 tabletem.
Nem mai darab, de eddig tökéletes volt. Visszaállítottam rajta a gyári beállításokat
( Beállítások -> Gyári beállítások visszaállítása). Ez rendben le is futott.
Viszont ettől kezdve nem bootol-be. Bejön a kezdő képernyő és a kurzor csak forog.
Nem tölti be a rendszert.
Próbáltam a hard reset-et is a boot menüből, de az sem segített. Ugyan az a jelenség.
Bármilyen ötletet, segítséget szívesen veszek. ( Vagy egy jó Prestigio szervizt amit már kipróbáltatok. :) )

Köszönettel:
Leslie

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.