Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:50:05

LOGOUT.hu

Prestigio Multipad 7.0 HD+

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Optimus84


Optimus84
csendes tag

Prestigio Multipad 7.0 HD+

Szerintem megérdemel egy külön topicot ez a jó kis masina.

Gyártó Prestigio
Processzor típus ARM Cortex A9
Processzor frekvencia 1,5 GHz Dual-Core
Kijelző mérete 7"
Kijelző felbontás 1024 x 600 pixel
Memória 8GB ROM / 1 GB RAM
Memória bővítés MicroSD
Operációs rendszer Android 4.1 Jelly Bean
Adatkapcsolat WiFi
Csatlakozás 3.5mm audio jack, micro-USB
Beépített kamera Előlapi Kamera
Akkumulátor kapacitás 4000 mAh
Méret 192.4 x 119 x 9.11 mm
Súly 360 gramm
Tartozékok hálózati töltő, OTG kábel, USB kábel
Extrák 8GB beépített háttértár, beépített mikrofon, előre telepített alkalmazások, Flash 10.1 támogatás, gravitációs szenzor, gyorsulásmérő, H.264 videólejátszás, HD felbontású kép, kapacitív kijelző, multi-touch kijelző, ultravékony kialakítás

Garancia 2 év

Személyes tapasztalataim nagyon jók. Nagyon sok tabletet megnéztem vásárlás előtt ez győzött meg leginkább. Azóta is tökéletes, most lesz egy hónapos. Eddig csak gagyibb tableteim voltak: 512Mb RAM, 800x480 kijelző, műanyag ház.... A Prestigio egy hatalmas felüdülés ezekhez képest, ennyiért pláne!
Egy kis segítség: aki fóliát szeretne rá venni annak ajánlom a speedshop-nál Ghoo tab 7000s típusút venni 990Ft és pontosan passzol rá!! Az egész üveget lefedi! Tokot pedig Prestigio PER3274B tok 7" ajánlom 1990Ft Szerintem nagyon jó, pontosan passzol bele és jó minőségű!!


[ Szerkesztve ]

(#2) dodopek


dodopek
addikt

+1

Köszi a topic nyitást.:)

(#3) Optimus84


Optimus84
csendes tag

Szívesen, remélem azért idővel beindul. :DD Igaz erről a gépről nincs teszt, így nehezebb...

(#4) micsiri


micsiri
csendes tag

hello
A hard reset garivesztésel jár?
Mert bootolásnál megáll a masina.

(#5) Optimus84 válasza micsiri (#4) üzenetére


Optimus84
csendes tag

Szia! Nem jár garivesztéssel! Reméljük segít.

(#6) micsiri


micsiri
csendes tag

Beindult a ketyere.
Néha meghülyül csinál marhaságokat.

(#7) papsszi


papsszi
csendes tag

Prestigio 7.0 HD+ Duom- van PMP3870C_Duo.
Belassult kifagyott, újraindítottam. Második töltőképernyőnél fagyás. Kikapcsoltam. power+volme+
Wipe data/factory reset! =====> utána elindult de másfél óráig ugyan azt a képet mutatta. Nyomtam neki egy power off-t. És most ha indítanám alapképernyő betölt, de a második nem, sőt a recovery menüt sem tudom előhívni

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#8) dodopek válasza papsszi (#7) üzenetére


dodopek
addikt

Ha nem buzeráltad a rendszert(nem tettél fel másik droidot, nem rootoltad, stb), akkor szerintem szervíz. Recovery nélkül elég macerás bármit tenni...

Bár igazából nem tudom van e olyan progi hozzá, mint a motorolámhoz az RSD lite, de mindenképp tisztább ügy a szervíz...

(#9) papsszi


papsszi
csendes tag

Nem piszkáltam, nem is akartam semmi mást rárakni.
Viszem majd szervízbe amint lesz rá időm.
És majd leírom a szerviztapasztalatokat.
Amúgy nagyon szerettem, sajnálom, hogy ez történt vele. Ja amúgy a fenti képen látható prestigio tokot én ingyen kaptam hozzá a Mamut extreme digitalban. :)

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#10) dodopek válasza papsszi (#9) üzenetére


dodopek
addikt

Én is ingyen kaptam, de csak a készlet erejéig volt.
Szervíz után várunk vissza!
Hivatalosan a Prestigio háztól házig garit vállal.Nézz utána, ha gondolod...

(#11) micsiri


micsiri
csendes tag

Nekem otthon semmi baja nem volt, de összetörtem a telómat és bevittem a munkahelyre.
Na ott jöttek a problémák, ha bekapcsolom akkor elkezd összevissza kattingatni mintha nyomogatnám a kijelzőt. Ez csinálta kb 1 percig minden bekapcsolásnál. Otthon meg semmi baja.
Most meg be se indult bootolásnál megállt.
Ha nagyon csinálja a hülyeséget én is viszem vissza.

(#12) fatalerror97 válasza micsiri (#11) üzenetére


fatalerror97
csendes tag

Valaki esetleg egy antutu benchmarkot le tudna futtatni aki ezzel a készülékkel rendelkezik?megköszönném:D

(#13) dodopek válasza fatalerror97 (#12) üzenetére


dodopek
addikt

Reggel, ha nem felejtem el, megcsinálom. Ha délig nem tolom fel ide, dobj egy privátot, mert elfelejtettem...

[ Szerkesztve ]

(#14) dodopek


dodopek
addikt

Ez elég?

(#15) papsszi válasza dodopek (#10) üzenetére


papsszi
csendes tag

Mai napon elkezdtem a szerviz folyamatot.
Azzal kezdődik a háztól házig gari, hogy a készüléket be kell reggelni ide:
https://rma.fixit-service.com/

Itt a regisztrációval kapcsolatosan, van egy útmutató, de linkelem a pdf-t.
http://www.asbis.hu/download/Garancia2012/cache/HU_FIXIT_RMA_igenylo_eljaras_menete_a_magyarororszagi_PRESTIGIO_2012-11-....pdf?cid=20130109101549349050000000

Most várom a visszaigazolást emailban.
Most jön majd az izgalmas rész mennyi időn belül reagálnak.
A javítás mennyi ideig tart, próbálják-e majd megmagyarázni, hogy a javítás nem garanciális esetleg futár költségeket rám verni.

Amint van új fejlemény írok.

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#16) fatalerror97


fatalerror97
csendes tag

Köszi:D esetleg még annyi hogy játékok hogy mennek rajta:D

(#17) papsszi válasza papsszi (#15) üzenetére


papsszi
csendes tag

Meg is jött a válasz a FIXIT Hungary KFt. től.
Másolom amit a levélben kaptam.

Your service order is registered with Service Order #FHU01408X0056 on February 18th, 2014 at 15.14.12.
Please arrange goods delivery to service center within 5 days.
Product Type: PC Tablet
Article: PMP3870C_DUO
Serial Number: PMP60633019405
Client Description: Does not work
Fault Description: -

Komoly nem?

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#18) papsszi válasza papsszi (#17) üzenetére


papsszi
csendes tag

Szép képe van, a játékok 90% akadás mentessen fut rajta. Mondjuk én nem vagyok autóverseny fan.
Subway -el játszottam rajta, meg Orders and Chaos duells al. Illetve Deffense játékokkal, de sosem volt vele gondom. Remélem szerviz után nem lesz vele több problémám mert szeretem nagyon.

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#19) dodopek válasza papsszi (#17) üzenetére


dodopek
addikt

Mit jelent, hogy gondoskodj róla? Hogy vidd be, hogy szólj nekik, hogy jöjjenek érte?

(#20) papsszi válasza dodopek (#19) üzenetére


papsszi
csendes tag

A tájékoztató pdf-be az volt írva, hogy 2 napon belül elviszi a GLS. ha nem jönne a GLS akkor telefonálni kell vagy e-mailt írni a FEXIT-nek.
Mondjuk a feladó címére a munkahelyem címét adtam meg. Mégis csak itt tartózkodok többet.
De kíváncsi leszek a GLS mielőtt kijönne idetelefonál-e a mobilomon, hogy jöhet -e érte.
Mert hát két napig senki nem ülhet otthon, hogy a futárt várja.

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#21) dodopek válasza papsszi (#20) üzenetére


dodopek
addikt

Nem nagyon szoktak... Adtál meg időpontot, hogy mikor mehetnek? Órára...

(#22) Optimus84


Optimus84
csendes tag

Az utóbbi napokban vettem észre, hogy elég brutálisan melegszik a cucc hátulja játék közben! Eddig nem játszottam rajta, ez normális? Nem langyos, hanem tényleg meleg, nem gondoltam, hogy főzőlapnak is lehet használni! :DD

(#23) dodopek válasza Optimus84 (#22) üzenetére


dodopek
addikt

Nekem is meleg elég rendesen. Szerintem normális.

Király lett az összefoglaló! :)

[ Szerkesztve ]

(#24) fatalerror97


fatalerror97
csendes tag

Akku üzemidő?:D

(#25) papsszi válasza dodopek (#21) üzenetére


papsszi
csendes tag

Nem adtam semmilyen időpontot, mert nem is volt lehetőségem rá.
De hívtak telefonon előtte. És a tegnapi nap el is vitték.

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#26) papsszi válasza fatalerror97 (#24) üzenetére


papsszi
csendes tag

Pontossan nem tudnám megmondani, hogy meddig bírja, mert random nyomkodtam, de nem ért olyan bosszúság, hogy már megint töltőre kell rakni. Szóval sztem nem rossz. Meg azért mégis csak 4000milis az aksija a többi tabletté sokszor csak 3000-3500 ebben a kategóriában.

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#27) Optimus84 válasza dodopek (#23) üzenetére


Optimus84
csendes tag

Akkor megnyugodtam, már azt hittem csak nálam jelentkezik. Köszönöm a segítséged és az ötletet is! :R

(#28) dodopek válasza Optimus84 (#27) üzenetére


dodopek
addikt

:) :K

(#29) fatalerror97


fatalerror97
csendes tag

Esetleg rootolást tud valaki?

(#30) bekesi.l válasza papsszi (#9) üzenetére


bekesi.l
újonc

Sziasztok,

én sem piszkáltam a tabot, de ugyanígy jártam: elutaztunk két napra, ez alatt teljesen lemerült (ezt már máshol is olvastam itt az it cafén, mint potenciális hiba forrást).
Amikor feltöltés után indítottam volna: csak az első képernyőig jut, és nem megy tovább. Az ismert "power button" + "volume -" gomb kombóval nem jut be a recovery menube.
Eddig is volt néha szükség rá, hogy a gyári állapotot visszaállítsam, akkor még működött.

Olvasva a szerviztapasztalataidat.... hát inkább megpróbálom megoldani magam, még ha nem is vagyok nagy szaki...

Túrtam a netet és jelenleg itt állok:
- a prestigio (egyik rejtett download) oldaláról a megfelelő gyári ROM-ot letöltöttem
- a hozzá adott manual szerint megcsináltam az SD kártyát: igen ám, de nem jut el addig a boot folyamat, hogy az SD kártyáról helyreállítsa a ROM-ot...

Két kérdésem van:
1. honnan lehet megfelelő drivert letölteni az USB flash-eléshez?
2. Az Amlogic Flash Toollal együtt csomagolt Worldcup driver megfelelő-e?
3. Amlogic flash tollal nekem nem sikerült elindítani sem a folyamatot: a tab-ot megtalálja, de config filet kér, és itt megáll a tudomány...
4. Milyen más flash tool alkalmazással lehet visszatölteni a ROM-ot ami erre a tab-ra jó lehet?

Köszi.
(Bocs a sok kérdésért, de szerintem sokan fognak még ezzel a problémával jönni...)

(#31) gombi2000


gombi2000
csendes tag

A hiba nekem is ugyanaz tele a belső mem. több hard reset most szervíz egyszer már viszadobott a szervíz mert hogy nem írtam a gyártási számot vagy mit .Megnéztem a hátulján ezen a fura felületen olvashatattlan mire rájöttem h. a menüben is ott van.Na mindegy,vasárnap bejelentettem ma reggel 11-kor hív a futár hogy itt van (otthon!)a kapuban vihetem a tabot na mondom arra rápacsáltál mert dolgozom mint egy normál ember.Na megbeszéltük 4-re jön vissza.Majd írok hogy mi van most várom a futárt! :D

(#32) gombi2000


gombi2000
csendes tag

A futár pontos volt mint a halál!!!

(#33) fatalerror97


fatalerror97
csendes tag

A szabad ram mennyi átlagban?

(#34) papsszi válasza gombi2000 (#32) üzenetére


papsszi
csendes tag

A futár nálam is pontos volt. És hamar ki is küldték. De én a GLS oldalán megnéztem mikor kézbesítették a szerviznek. Ennek ellenére a szerviz a FIXIT oldalon a kézbesítve státuszt 5 napra rá állította be. Azóta is azon van. Lehet még hozzá sem nyúltak?! :O
Egyébként nekem is napokig le volt merülve miután kezdődött a probléma.
Én a recoveryt meg meg sem tudtam csinálni mert nem jött elő a menü.
Egy pillanatra megvillan a kép mikor át kéne ugrania a root menübe, de továbbra is ott állt kifagyva.

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#35) micsiri válasza fatalerror97 (#33) üzenetére


micsiri
csendes tag

Kb 50-60 % mondjuk nincs is telepakolva mindennel.

(#36) fatalerror97


fatalerror97
csendes tag

És ez mb-ben mennyit jelent?600 mega megvan?

(#37) Optimus84 válasza fatalerror97 (#36) üzenetére


Optimus84
csendes tag

Nálam alap rendszer van és 690MB!!

[ Szerkesztve ]

(#38) dodopek válasza Optimus84 (#37) üzenetére


dodopek
addikt

Nàlam is 600mb körül van a szabad ram, pedig ahogy az èrtesítèsi sávon látszik, rendesen meg van pakolva...

(#39) micsiri


micsiri
csendes tag

Nekem most azt csinálja a gép hogy bekapcsoláskor betölt de dobálja a hibaüzeneteket hogy egymásután hogy gyakorlatilag minden leállt. Most azt írja ki hogy az indító leállt és nem megy tovább le lehet zárni kinyitni de fekete képernyő van.
Ha most visszaküldöm akkor raknak rá új szoftvert?
Mert persze hard resettel müködik egy darabig.

(#40) fatalerror97


fatalerror97
csendes tag

Ilyen forceklóz nálam akkor volt amikor a telefon memóriám le ment 0 kb ra:D Persze más készüléken.Azt csináltam hogy recoveryben töröltem a dalvik cachet ami párszáz kb t felszabadított és el tudtam indítani aztán letöröltem ami elvitte a helyet.Persze ennyi helynek nem igazán kellene betelnie.

(#41) micsiri


micsiri
csendes tag

Hát nekem sajnos semmi ilyen nincs.

(#42) Heeken


Heeken
tag

A mai nap folyamán játszadoztam egy kicsit a drágaságommal. A tapasztalataimat szeretném veletek, megosztani. :P

Fontos! Ezeket csak és kizárólag saját felelősségre csináld meg! Teljesen tönkre is teheted a tabletet!

Root :

Én a motochopper tool nevű programot használtam. Lépésről lépésre így néz ki a dolog.

1. Motochopper tool letöltése, innen. Kicsomagoljuk.
2. USB kábellel rákötjük a tabletet a számítógépre. Megvárjuk még feltelepíti a szükséges drivereket.
3. Bekapcsoljuk az USB hibakeresést ( a fejlesztői eszközök között található meg. )
4. Rendszergazdaként futtatjuk a run.bat nevű fájl-t.
5. Csináljuk amit kér. ( Ha jól emlékszem, egyszer kell nyomni egy tetszőleges gombot az elején, meg a végén. :DDD )
6. A végén a telefon újra fog indulni, ha mindent jól csináltunk, a tablet rootolva lesz. Az alkalmazások között megjelenik a Superuser.

Gyári firmware visszaállítása :

1. Szükségünk lesz a gyári firmware-re, és egy SD kártyára. Letöltés innen. Kicsomaguljuk.
2. Ezután két mappát fogunk kapni. Egy manual-t és egy firmware nevűt. Nekünk a firmware mappa tartalmára van szükség.
3. A SD kártyát FAT32-re kell formázni, nekem alapból így volt, a rajta lévő fájlokat letöröltem.
4. Felmásoljuk a firmware mappa teljes tartalmát az SD kártya gyökér könyvtárába, azaz ne tegyük egy mappába se az SD kártyán belül.
5. Kapcsoljuk ki a tabletet.
6. Nyomjuk le a hangerő + és a bekapcsoló gombot. Tartsuk lenyomva mind a kettőt. Ha minden jól csinálunk, automatikusan elindul a telepítés. Legyünk türelmesek.
7. Ha mindent jól csináltunk, a tablet minden gond nélkül bekapcsol, újra végigküzdhetjük magunkat a Prestigio által megálmodott procedúrán és visszakapjuk a gyári firmware élményét.

Remélem jól jön valakinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#43) dodopek válasza Heeken (#42) üzenetére


dodopek
addikt

Köszi!

(#44) papsszi


papsszi
csendes tag

Na tegnap meghozta a GLS a szervizből a tabletemet. Végül is nem volt rossz tapasztalatom velük. Mert bejelentés után másnap jött a gls a szervíz időtartalma kb másfél hét volt. De az emailre amit közben írtam nekik egyből válaszoltak. A szervizelés amúgy nyomon követhető online. És amint elkészült rögtön át is adták a gls-nek ami másnapra meg is hozta. A problémámat egy szoftverfrissítéssel orvosolták, de a régi 4.1.1 es rendszert rakták rá. ezek szerint nem készült még el rá a 4.1.2

nem az a fontos, hogy szeressenek, hanem ,hogy szeretetet nyújtsak másoknak...

(#45) micsiri


micsiri
csendes tag

Eljutottam odáig hogy be se kapcsol a masina, még a szerviz menü se jön be.
Ma beugrottam az ED-hez mert gondoltam így könnyebb nekem mint futárt hívni.
Mondta a srác hogy jobban járok ha én intézem mert náluk ez kb 1 hónapot venne igénybe.

(#46) Heeken válasza micsiri (#45) üzenetére


Heeken
tag

Engem is elirányítottak az márkaszervizhez. :) Már el is vitte a futár. ( Melyik ED-be voltál? )

(#47) micsiri válasza Heeken (#46) üzenetére


micsiri
csendes tag

Debrecen,
én még nem hívtam őket majd hétfőn.

(#48) micsiri


micsiri
csendes tag

Ma visszakaptam a gépet, alaplap csere és szoftver frissítés volt.

(#49) gombi2000 válasza micsiri (#48) üzenetére


gombi2000
csendes tag

Nekem is megjött azóta talán egy hétig volt távol de nem tom mit csináltak rajta mert nem küldtek semmi papirt.Most jó eddig csak 1 hard reszet volt.

(#50) fatalerror97


fatalerror97
csendes tag

Az a kérdésem lenne hogy szerintetek a gpu-t mennyivel szívja jobban egy 1280x800-as felbontás mint egy 1024x600-as.Esetleg valaki le tudná tölteni mondjuk az asphalt 8-at és highon kipróbálni hogy mi a tapasztalat?Mert nekem eléggé laggol multipad 2 7.0-án,pedig antutuban eléri a 12-13 ezer pontot,Csak annyi hogy nagyobb a felbontás.Viszont ugyanilyen hardverű tabletről láttam videót hogy azon tökéletesen futott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.