Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Érdekes dolgot fedeztem fel tegnap néhány régi CD-nél. Ez itt pl. egy '99-ben megírt Primedisc lemez, ami asszem négyszeresen írható. Akkoriban a legtöbb teszt a legjobb minőségűek közé sorolta ezt a lemezt.
Mint kiderült, a tartósságával azért van egy kis probléma.

Bővebben: link Primedisc-hiba1
Bővebben: link Primedisc-hiba2

A fenti képekeken jól látható, hogy a lemez elkezdett belülről rohadni. Az adathordozó fémrétegen korróziószerű nyomok jelentek meg, amik természetesen adatvesztést okoztak. Azért nem vagyok tulzottan felháborodva, mert az érintett lemezen saját dolgaim mellett csak Zámbó Jimmy három albumát tároltam mp3 formátumban. Ezek közül két album már nem olvasható. :(
Bővebben: link Primedisc

Átnéztem a többi lemezemet, és találtam újabb két darabot, amelyeknél hasonló probléma van kialakulóban. Ezek már Freecom gyártmányúak, 16*-osan írhatóak, és 2002-ből származnak. Fontos még megjegyeznem, hogy a lemezeimet nem külön tokban, hanem ''lapozós'' CD-tároló mappában tartom. Itt egymástól elválasztva, külső behatástól védett helyen vannak. Így azt kell mondanom, hogy minden CD/DVD esetében fennáll a hiba lehetősége.

Bővebben: link Freecom1
Bővebben: link Freecom1-hiba1
Bővebben: link Freecom1-hiba2
Bővebben: link Freecom1-hiba3
Bővebben: link Freecom2
Bővebben: link Freecom2-hiba1

Következtetés:
1. Zámbó Jimmy zenéje még a CD-ket is tönkreteszi. Bosszú a túlvilágról? :]
2. Elképzelhető, hogy ez valami másolásvédelmi eljárás, mégpedig a lemezrohasztó motívumok elrejtése az mp3-ban. :)
3. (Ez már komoly) akinek régi lemezen fontos adatai vannak, az gondoskodjon azok mielőbbi biztonságba helyezéséről! Én egész hétvégén archiválással foglalkoztam, nem szeretném ha fontos dolgaim is eltűnnének a lemezek hibájából.

Remélem pár ombre figyelmét felkeltettem, és az ő adataikat sikerül megmenteni, még mielőtt túl késő...

I don't fit in. I fit out.

(#2) Tigi válasza simonzé (#1) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Ez nagyon érdekes.
Nekem is sok arhivált cuccom van majdnem 1000 lemez.
Múltkor kellettek havernak régebbi mp3-ak és játékok és a legrégebbi lemezeimről másoltam neki, 96'-97'-es lemezekről (Kodak, TDK, Philips, Ritek, stb.) és mindegyik jó volt.
Én mindig megnézem és portalanítom a lemezeimet a meghajtóba rakás előtt, de még ilyen hibákat még nemtapasztaltam.
Nekem is mappákban vannak a lemezek mondjuk csak 2 éve kb.
De ha hazamentem akkor átnézegetem őket.
Mondjuk hasonlót láttam 1-2 lemezen (nem saját), hogy olyan volt mintha a hordozóréteg 1-1 részen felpatogott volna de az a sok használattól volt.


[Szerkesztve]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#3) liksoft válasza simonzé (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lemezek tetején csak lakkréteg van. A fotók fizikai sérülésre utalnak. Okozhatta por, karc, vagy akár a filc is, amivel írtál rá. Az alkoholos filcek anyaga diffundál a lakkal, megváltoztatja annak oxigénállóságát, és a fényvisszaverő réteg tönkre megy. Ez is lehetett probléma. Nem véletlen a CD toll. Tedd át az adatokat DVD-re. Ott két müanyag lemez között van az adathordozó és tükörréteg. A környezettel ellenállóbb. Vigyázz, célszerű jó minőséget venni, és íráskor az ellenőrzést beállítani. Nekem már dobott így ki hibát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4) simonzé válasza liksoft (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Jó tipp. Gondoltam arra, hogy a filc okozza a bajt, de nem. A sérült részek fölött egyik lemezen sincs felirat. Fizikai sérülés, karcolás nincs egyik oldalon sem, kimondottan a lemez belső fém hordozófelületén vannak a hibás részek.
Érdekes.

Természetesen DVD-re archiválok mindent, azzal is nyerek pár évet.

I don't fit in. I fit out.

(#5) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekem a Philips 12x Multi-Purpose és az Imation nemtudommilyen lemezeim rohadtak szét. Van ez így, nem árt a vinyón is tárolni fontos adatokat, vagy venni kell egy DAT meghajtót, a mágnesszalag kissé tartósabb. Zalaegerszeg környéken lehet olcsón szerezni DAT cuccokat, ugyanis ott gyártják, ráadásul most kezdték el az USB-s verziót, szerintem rekordmennyiséget fognak lopni belőle. :DDD

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) TudorVigyor válasza simonzé (#1) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Tényleg rá kell nézni időről időre a CDkre és DVDkre, mert külső fizikai elváltozás nélkül is előfordulhat, hogy időközben olvashatatlanná válnak! Kedvenc példám a Sky dvd-r lemez, amiből 1-2 hónap (!) alatt 3 vált olvashatatlanná (szép lassan voltak megírva, biztos forrásból - metro - beszerezve jó drágán). A negyediknél nem vártam meg, hogy megromoljon, ment a kukába. ''Veszélyes'' hulladék!

(#7) adalbert1 válasza simonzé (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem ez leginkább a lapozós mappa hibája, amiben tartod őket.
Nekem is előfordult régebben ilyen, de csak azoknál, amiket nem normális tokban tartottam, hanem abban a lapozós tokban, amit te is tartottál. Mondjuk nálam kocsiba írt audio cd-k voltak, szóval nem vesztettem semmit.
És még az is érdekes, hogy ez csak az írott cd-kkel történt meg, az eredetiekkel nem, és csak az egyik fajta ilyen lapozós tokomban.

(#8) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nekem vastag tokban tárolt 3 éve írt Imation CD-men vannak olvashatatlan részek. Az hogy a szitázatlan noname lemezeimet nem olvassa semmi, és még el is szineződött rajta a lemez közepe, az nem lep meg:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Angie™ válasza simonzé (#1) üzenetére


Angie™
addikt

''1. Zámbó Jimmy zenéje még a CD-ket is tönkreteszi. Bosszú a túlvilágról? :]''


:C:D:D:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#10) Andie


Andie
őstag

Én eddig egy lemezzel jártam igy, kb 1996-ban irtam, a legeslegelső CDm. Kb 2x-esen iródhatott, még a cégnél volt csak iró akkor. TDK lemez volt, azt tartottam (azóta is) minöséginek. (no flame)
Ez amolyan Toolz-os cd volt, driverek, icq, winamp, zip, rar, stb, ami kell egy gép telepitésekor, win install után. Hoztam vittem, haverhoz, tesóhoz, céghez, midnenfele, hisz hasznos dolgok voltak rajta. Nagyno vigyáztam rá, mint minden cdm-re, azóta is, nagyon allergiás vagyok a karcolásokra.
Aztán kb 3-4 évvel ezelött megint kellett volna, de elötte hónapokig nem nyúltam már hozzá, mert volt Toolz2, 3, söt, 4 is, az újfajta cuccokkal. De valami Dos-os géppel babráltam, és csak a régi jó öreg Toolz-on voltak ahhoz való cuccok. (yamaha sound driver?). elö is vettem, teszem be, és a meghajtó csak kattog, seekel, az intézö fagy, aztán cannot read media.
Próbáltam másik gépben, söt, azóta DVD meghajtóban is, RW-ben, stb, és nem. Néha, véletlenül a gyökér könyvátrstrukúráját beolvassa, de könyvtárba már nem tudok bemenni. A lemezen 1 db karc nincs, csak belöl, a középsö lyuktól kiindulva, sajnos a lemezfelületre is kiterjedöen egy kb 1 centi átméröjü zsiros folt. Máshogy nem tudom leirni. Olyan, mintha megmarta volna valami a lemezt. Lehet, hogy egyszer nem én vettem ki a meghajtóból, és nem a tokjába tették vissza, hanem az asztalra dobták, egy zsiros morzsára, vagy valami ilyesmi.
A lényeg, hogy a lemez kukás, de nem dobtam ki, valahogy nincs szivem :)
Pótolhatatlan adatok nincsenek rajta. Viszont a többi lemezem - lekopogom, gond nélkül megy azóta is. Pedig a tool2 az 1-2 hónappal késöbb iródott ennél.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#11) simonzé válasza adalbert1 (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Nemááá! Tényleg a mappa okozná? Nagyon meglepne. Valami ártalmatlannak tűnő 100% természetes Polyesterből van a puha oldal, az átlátszó meg PVC-ből. Egyik sem túl reakcióképes anyag. Kipárolgásuk nincs, szóval tényleg nagyon meglepne, ha a PE, vagy a PVC kárt tenne a lemez PVC felületében, vagy az alu (?) hordozóban...

I don't fit in. I fit out.

(#12) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ez curva jó, akkor max. 2-3 évente írhatom újra a filmjeimet meg az adataimat.
Emlékszem amikor kijött a cd, dvd akkor mondták, hogy örökélet meg fúdejó stb.
Ennél még a vhs is jobb volt, az tovább őrizte meg a filmeket, igaz rosszabb minőségben, de ami rajta volt az rajta is maradt, nem rohadt szét.

Romani ite domum.

(#13) zsiga667 válasza simonzé (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

3 éve minden lemezemet ilyen mappákban tartom, és semmi hasonló hibát nem tapasztaltam. A legrégebbi CD-im 7-8 évesek, és működnek... Szerintem a legfontosabb, hogy sötét, hűvös, páramentes helyen legyenek a lemezek, és persze ne érje őket semmi fizikai károsodás (karc, leejtés, stb.).
A lemez minősége meg szvsz nem sokat számít, több mint egy éve megírt kb. 30 Princo DVD-n tartom a Star Trek gyűjteményemet, de a napokban elhatároztam hogy archiválom drágább lemezre. Nos, miután 10 lemezen csináltam teljes felületellenőrzést, arra a következtetésre jutottam hogy felesleges, teljesen hibátlan volt mind. :)

(#14) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Mások is foglalkoznak a problémával. De nem csak az irott lemezekkel van gond:
Bővebben: link
Bővebben: link
dvd-vel is fent áll a veszély:
Bővebben: link

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15) Comm


Comm
senior tag

Nekem az egyik újraírható lemezem(azis P betüs, de nem jut eszembe a neve)5év után elkezdett hámlani, majd szép lassan ledobta magáról az írható réteget.LoL:(

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#16) kgbrg


kgbrg
tag

Csak hogy valaki jót is írjon.

Én mindig szitázatlan cd-re írtam. Most elővettem az első cdt ami 2001-es PRINCO gyártmány és tökéletesen visszaolvasható, egy foltot sem látok rajta. A többivel sincs semmi gond. Mind LG íróval készült.

(#17) rollins válasza simonzé (#1) üzenetére


rollins
őstag

Primedisc lemezt én soha többé nem fogok venni. 2 primedisc CD -m 2 év után olvashatatlan. Ha nem csak nálam szar, akkor ez egy hulladék.

(#18) KőkorSzaki válasza ZCoyote (#12) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Az egészben az a legszebb, hogy a C64-es floppijaim még mindig szinte kivétel nélkül hibátlanok, a néhány éves cd-k meg mennek a kukába szépen. Mindenkinek javaslom, hogy olyan cd vagy dvd írot vegyen, ami tud minőségtesztet (ez per pill azt jelenti, hogy pl. ne pio109-et hanem nec 3540-et), nézzetek meg néhány cd-t, és meg fogtok lepődni! Egyik kollégám nem volt hajlandó CD-n tárolni a fontos anyagait, helyette felpolcozva állnak nála a vinyók, ÉS IGAZA VAN, lol!

(#19) supercow


supercow
őstag

Egy időben sok helyen volt hír arról, hogy a lemezeken ilyenkor valamilyen gombás tenyészet fejlődik, és az okozza ezeket az elváltozásokat. Ha jól emlékszem ilyen bulvárcímekkel jelentek meg róla hírek hogy ''lemezrohasztó gomba!'' illetve ''cd-zabáló gomba'' stb :)
Nekem is van néhány ilyen jeleket mutató lemezem, ami már rég nem olvasható, de megtartom és megfigyelem a gombák fejlődését ;]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#20) supercow


supercow
őstag

innen:
http://delfin.klte.hu/~nagysz/cdrgyik/cdrgyik07.html#S7-22


[7-22] Tényleg van olyan gomba, amely eszi a CD-ket?
(2004/02/21)

Igen. Úgy tűnik, hogy csak trópusi éghajlatra korlátozódik. Két cikk 2001 nyaráról:

* http://www.nature.com/nsu/010628/010628-11.html
* http://www.ananova.com/news/story/sm_328113.html?menu=

A kérdéses esetet egy spanyol kutató fedezte fel, aki a dél-amerikai Belizébe utazott. A Geotrichum családjába tartozónak vélt gomba a CD külső szélén került be a lemezbe, és elpusztította a fényvisszaverő alumíniumréteget, valamint a polikarbonát egy részét is.

Pár évvel korábban Ausztráliából számolt be egy személy arról, hogy a boltban vásárolt nyomott CD-it megette a gomba, de az arany CD-R-ek elég jól bírják.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21) supercow


supercow
őstag

Kb így néz ki egy ilyen gombásodás:
Bővebben: link

Mondjuk én nem nagyon aggódnék, szerintem a lemezek minősége okozza ezeket a foltokat a topic indító lemezein. Láttam már teljesen átlyukadt (0.5 mm átmérő) lemezt is, amire nem volt értelmes magyarázat.
Néhány évente ezek szerint a teljes anyagot újra kell írni. Szerencsére addigra a tárolóeszközöknél is generációváltás van, tehát az akkor floppy-ról CD-re írt anyagot most már DVD-re írjuk, 5 év múlva a DVD-ről átírjuk majd holografikus izére, és így tovább.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#22) adalbert1 válasza simonzé (#11) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem összejátszhat a mappa és a szar cd-r-ek is. Nekem csak abban a mappában jelentkezett ilyen foltosodás, és csak cd-r-eknél.Lehet hogy hülyeség, de lehet hogy vhogy bepárásodott, vagy valamilyen olyan anyaga volt, amin lecsapódott a pára.

(#23) adalbert1 válasza supercow (#21) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem is ilyenek voltak rajta!

(#24) ZCoyote válasza supercow (#21) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ha kibírják 5 évig a dvd-k! Ha meg nem addig 2* kell átírni az egészet. Ez mondjuk 400 db-nál már érdekes.

Romani ite domum.

(#25) Andie válasza supercow (#21) üzenetére


Andie
őstag

Akár az én lemezemröl is készülhetett volna a kép! Pont ilyen. Csak nem igy körben, középen, hanem egy ujjlenyomatnyi folton.
Akkor nem zsirfolt, hanem gomba. A dög. Megfözzük pörköltnek. :C

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#26) simonzé válasza ZCoyote (#12) üzenetére


simonzé
addikt

Azért a VHS sem volt atombiztos. Annak idején felvettem a Monty Python sorozat részeit videóra (1991-92-ben). Tavaly vissza akartam nézni, mindkét videón fekete-fehér kép, valami földön túli halovány hang, és remegő kép volt az eredmény. Ráadásul mindkét videó fejét tisztítani kellett utána, mert összegányolta a fejet a szalag. :(

I don't fit in. I fit out.

(#27) simonzé válasza adalbert1 (#22) üzenetére


simonzé
addikt

Műszálnál nincs kizárva a párásodás, de az alumínium nem az oxidációjától híres. A Polyetilén, és a PVC sem. (Közben utánanéztem, ezek a mappák PE+PVC kombók). A műanyagot meg nem nagyon zabálja fel sem a víz, sem a gomba. Ha mégis, akkor kolostorba vonulok, és nagyszemű szürke gyerekeket fogok tojni.

I don't fit in. I fit out.

(#28) simonzé válasza supercow (#21) üzenetére


simonzé
addikt

Wazeg, pont ugyanígy néz ki az én ''gombám'', vagy mittomémmim is... A peremeknél nincs gáz, de az írt felület közepén vannak ugyanilyen foltok. akkor most mi legyen? Vegyek egy kanna benzint, meg egy doboz gyufát? :)

Szerk: Az azért érdekes, hogy az általad belinkelt képen egy gyári, tehát nem írt CD van...

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#29) adalbert1 válasza simonzé (#27) üzenetére


adalbert1
veterán

Csak azért írtam, mert a párás,nedves környezet jó alap lehet a gombának megtelepedni.

(#30) WillChi válasza simonzé (#28) üzenetére


WillChi
senior tag

Oda se neki, én már pár éve kidobtam néhány ilyen CD-t. Azok a frankó, 'bugyirózsaszín' TDK CD-k voltak. Azok véletlenszerűen a külső és a belső peremüknél mentek szét, mintha beáztak volna, úgy néztek ki.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#31) simonzé válasza adalbert1 (#29) üzenetére


simonzé
addikt

Nem különösebben nedves a levegő, egy panellakás egyik szobájának egy asztalfiókjában van a mappa. A levegőt inkább száraznak nevezném, a bőröm szerint legalábbis az. Ettől függetlenül nem zárom ki, hogy van valami abban, amit mondasz... Rejtély. Elég ijesztő, hogy bármelyik lemezemmel megtörténhet. Sőt még azt sem tartom kizártnak, hogy a lemezevő gomba egyes betegségeit gyógyítja a sugárterápia, amit a DVD olvasó ad neki, miközben próbálja olvasni a gombás részt. :U lehet, hogy a gombák gyógyulni járnak oda. :U
Mit lehet tudni.:F

I don't fit in. I fit out.

(#32) td válasza simonzé (#26) üzenetére


td
senior tag

93-94 ;)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#33) ftc


ftc
nagyúr

Hu most néztem át az összes cd-m egyiken sincs hiba.Pedig azt van kötzte Imation,Philips,TDK,Dysan és noname cd-k.
Jelentem a 98-ban megirt cd még mindig olvashato :)

(#34) joe777


joe777
senior tag

Gyorsba végignéztem vagy 300dvd lemezt , princo,tdk,ridisc,arita,stb de alényeg eggyiken se találkoztam ilyen hibával szerencsére,nagyrésze mappában van.

PSN ID: Bozso7

(#35) Cyberslider válasza simonzé (#31) üzenetére


Cyberslider
őstag

Szerintem a lézersugár kifejezetten legyilkolja a gombákat, lásd: ''A birodalom visszavág'' ''A jedi visszatér'' ''csillagok háborúja'' stb. c. filmekben a lézerkard.

A hibát ott követted el,hogy bizonyos időközönként nem végeztél megfelelő gombaírtást az aktuális lézerekkel az idők folyamán.
:C

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#36) joe777 válasza Cyberslider (#35) üzenetére


joe777
senior tag

:C
Az erő legyen veled;)

PSN ID: Bozso7

(#37) simonzé válasza td (#32) üzenetére


simonzé
addikt

Tényleg... Akkor még nagyobb a gáz, mert csak 10-11 éves felvételek voltak...

I don't fit in. I fit out.

(#38) simonzé válasza Cyberslider (#35) üzenetére


simonzé
addikt

:DD Igen, ezt tényleg elcsesztem.:DD

I don't fit in. I fit out.

(#39) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Én '99 körül megírt Verbatimekkel jártam így ellenben a !'95!ben megírt nevenincs cdm a mai napig tökéletesen olvasható! (Ha esetleg Doom1ezni akarnék)

Van olyan cdm is amiről egyszerűen csak lepotyogott az alu réteg.

biztonságos adattárolás lol.

(#40) Fisha


Fisha
őstag

Biztos en vagyok butus, de ugy furja az oldalamat a kivancsisag, es nezegette,m a topicot, de sehogyse jottem ra. Szoval melylevego, felkeszules a sajat magam kinevettetesere: mi az hogy pozor? :DDD

(#41) kovasz válasza Tigi (#2) üzenetére


kovasz
senior tag

1000 lemez? vazzeg az nem semmi! mondjuk 160ft atlagarral szamolva 160khuf, de 97korul joval 240..500 felett voltak a lemez arak. az legyen 70GB annyiert talan 10..20x-os kapacitas vehetsz hdd-ben. kulonben minek ennyi lemez, fogadjuk hogy barmit letotok a netrol hamarabb, mint te megtalalod a sajataid kozott :))

en erre cc 2..300 lemez kiirasa utanjottem ra.

(#42) kovasz válasza Fisha (#40) üzenetére


kovasz
senior tag

pozor totul van vigyazz vagy ilyesmit jeletn, legalabbis a vonatoknal irjak ki.

(#43) simonzé válasza Fisha (#40) üzenetére


simonzé
addikt

Csehszlovákul (:D) azt jelenti, hogy ''Figyelem!''

Szép szó. :U

I don't fit in. I fit out.

(#44) simonzé válasza kovasz (#41) üzenetére


simonzé
addikt

Van egy csodaprogi: ''Where is it'' - én ezzel katalogizálom a lemezeimet. A lemezt beszámozom, a Where is it belovassa, és az egész fájlrendszert eltárolja. Később kereshető benne bármi. Kiterjesztés/név/könyvtár/ meg minden. A lemezeket lapozós mappában tartom beszámozva.
A Progi regisztrálása 25USD-be kerül(t), és simán megér annyit.
A képekról még miniatür thumbnailt is tárol, ha kéred. Állat progi.

I don't fit in. I fit out.

(#45) adalbert1 válasza simonzé (#31) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet, hogy a dvd olvasód egy mini bőrgyógyászat a lemezeknek.

(#46) riska1982 válasza simonzé (#44) üzenetére


riska1982
tag

Tényleg nagyon király progi! Én is ezt használom az mp3-aknál!

Nekem csak 1-2 lemezem romlott el. Ilyen lyukacsok nekem is voltak benne. A Multipurpose Philips az teljesen halűl volt. Sajnos volt belőle nekem van 30db. Tegnap írtam át az egyiket (audio cd vol és már recsegett) Átírva teljesen jó lett.
A vastag alcohol filc az tényleg haza vágja a cuccost! Nagyon sok cd-met így sikerült tönkretennem. Amit vékonnyal írtam azzal nem volt semmi gond (M mérettől fölfelé eléggé gáz).
Vannak nekem is ''Old School'' megírt cd-m. Azokkal semmi gond nincs.
Annyira régi, hogy még a sebesség sincs rajta feltüntetve. Pl ez (Ő az egyik legrégebbi cd-m) Még 550Ft-ért vettem.
[kép]

Másik: Nem a mappának tudható be ez a gomba. Nekem elég sok audio cd-m van. Ezek műanyag Cd tokban vannak tárolva és előfordult, hogy kialakult rajta ilyen képződmény.
Az adat cd-im meg a dvd-im mappákba vannak tárolva. Eddig seminek semmi baja. Egyedül a 12x-es Philipseket repítem a kukába, ugyanis azok 90%-a olvashatatlan lesz.
[kép]
Ő lenne az! Na ez kuka mind!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#47) riska1982


riska1982
tag

Nem látszik a kép hmm!
Itt a link http://www.ixbt.com/storage/cdr-disk-test/p2/cdr/philips-ritek-box.jpg
Bővebben: link

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#48) kovasz válasza simonzé (#44) üzenetére


kovasz
senior tag

en is gondolkozatm rajta de en tul trehany vagyok az ilyenekhez. :U

valami jukebox szeruseg pl 1000 dvd-vel, hd-dvd-vel vagy blueray-el, gigabit ethernettel azert jo lenne...

(#49) riska1982 válasza kovasz (#48) üzenetére


riska1982
tag

Pedig csak annyi a dolgod, hogy beteszed a lemezt és megnyomod az egyik gombot, és mindent megcsinál!

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#50) simonzé válasza riska1982 (#49) üzenetére


simonzé
addikt

Ja. Én is trehény vagyok, de ezzel a progival könnyű pontos rendszert tartani. :)

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.