Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Powermax egy szar! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Overload


Overload
csendes tag

Letöltöttem a fent említett progit mert lett 32KB bad sector a 80GB 8MB caches ATA133-as MAXTOR vinyómon. a progi lefut kiírja hogy problémát talált javítsa-e, mondom hát persze, minden ok prob kijavitva (ezt írta ki), ezután a bad sectorok száma 9MB-ra nőtt!!!! Konklúzió: ez egy űberfasza bad sector sokszorozó progi.

Még szerencse hogy garis.

Egyéb tapasztalatok a progival, maxtor vs bad sectorral?

(#2) Jester.c válasza Overload (#1) üzenetére


Jester.c
aktív tag

lol

a bad sectorok ilyenek, szaporodnak mint a bolondgomba.
Bad sectort javítnai nem lehet, legfeljebb karanténba zárni, hogy ne használja az oprendszer. A HDD-t meg tessék kidobni.

jesterc.hu

(#3) L3zl13 válasza Jester.c (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Garisan inkább ne. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Jester.c válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Jester.c
aktív tag

ja igaz :DDD

Legfeljebb ha látható külső sérülés van rajta

[Szerkesztve]

jesterc.hu

(#5) Overload


Overload
csendes tag

Ja aztán a szervízben rányomnak egy lowformatot azt szevasz, és várhatom mikor szarik be :(((

(#6) Jester.c válasza Overload (#5) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Lowformatot nem nyomnak rá mert nem egészséges. Cseréltesd ki ha garis. Figyeld a termékszámot, ha egyezik dobd vissza.

[Szerkesztve]

jesterc.hu

(#7) marcee válasza Overload (#1) üzenetére


marcee
addikt

Inkább azt mondanám, hogy ''tök jó'' program, mert képes és elhiteti a szervízzel, hogy a 8 hónapos vinyód bexart, ami persze nem igaz, és így kicserélik neked egy újra, mert a szervíz hisz ennek a trágyafos programnak.

\m/

(#8) TitiRii válasza Jester.c (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

erre rácáfolnék
van egy ibm dtla 305040 es vinyom
idén lesz 4 éves:DDD
kapot ez már mindent,le esett már mindenhonann
az ata csatlakozon eltört már két láb,(és ugy ment 2 honapig) de vissza forasztottam, a táp csatiján is eltört már a 2 föld és hol leált hol felpörgöt(de ezt is megjavítottam)
szal csoda hogy megy :DDD(maxtorok példát vehetnének róla)
sokszor csinált olyat hogy fémesen katant egyet majd olyan hangot adott ki mint amikor indul a gép,és ment tovább(erről futott az op system)
aztán egyszer csinált olyat hogy a csunya hang után jöt mé egy ugyan olyna csunya,és onanntol kezdve csak kattogot a bootnálna mondom fasza,,
bootolás közben mindig ezt csinálta
átraktam másik gépbe és ugy ha nem erről kellet bootolni akkor ment
2 particio volt rajta a C n voilt az op system a D ne meg a dolgaim
az egész D t lementettem hibátlanul, a C t is le akartam de nem tudott olvasni egy csomo filet
pq magic bad sectorokat állapított meg nála
töröltem az összes particiot
formáztam
ujraparticionáltam(egybe az egészet) és formáztam
scan disk,felület ellenörzésel együtt:nincs hiba se bad sector, pq megic szintugy
tehát nekem eltüntek
ok gondoltam ott van az még
ezért csak transport vinyonak használom
pénteken hoztam el egy rakat jot:P teljesen meg let pakolva(21mb szabad hely maradt rajta) és az egészet hiánytalanul le tudtam menteni!!!
vagy akkor volt hülye mikor azt irta hogy bad sectoros,vagy tényleg eltüntek

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) tray


tray
aktív tag

Toxic!
Nekem is pont ilyen vinyóm van! És nekem is voltak gondok a lábakkal: az ATA-s csatlakozón vagy tízet kellett rá visszaforrasztani, a tápon asszem egyet. Van 1-2 bad sector rajta, ami a most 3 éves vinyón úgy másfél éve keletkeztek, de már nem szaporodnak... Sőt, mintha kijavultak volna... :DDD Szóval faszán összerakták, én is nyúzom a rekkben. A lábak forrasztása viszont úgy tűnik típushiba... :(

Mindegy. A bad sectorokról még annyit:

1. Először megjelenik 1-2, aztán egy héten belül még egy rakás szokott általában. Két vinyóm halt meg így, tapasztalat. Utána vagy leáll a szaporodásuk, vagy nem...

2. A bad sectorok körüli sectorokat AJÁNLOTT bad sector-nak kijelölni, attól függetlenül, hogy per pill jók-e. Kell-e magyarázni, hogy miért? Lehet, hogy a Powermax pont ezt tette, ha igen, akkor ez nem bug, hanem feature.

Sajnos ezt nem minden felületellenőrző program teszi meg. Ezek alapján, a Powermax egy simán überfasza program, és kurvára nem kéne szidni.


[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#10) Jester.c válasza TitiRii (#8) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Ilyen is van, ez a ritkábbik, s általában szériában jelentkezik, a dolog, s inkább elektronikára vezethető vissza, nem a HDD fizikai sérülésére. Visszont ha van BAD sector, és még szaporodik is, elég nagy a valószínüsége, hogy fizikailag sérült, ekkor pedig vagy gar. vagy kuka. Új vinyónál mindenképp cél a garancia, réginél pedig ahogy te is teszed, átmeneti tárolónak.

jesterc.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Powermax egy szar! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.