Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Power saving fail (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pikari


Pikari
őstag

Van nekem itt egy csodálatos p2 laptopom, és kitaláltam hogy 24/7 webszerver lesz belőle.

konfigja: thinkpad 570, 128 mega ram, p2 333, 10 gigás vinyó.

és azt akarom, hogy tökéletesen csendben maradjon (és minnél kevesebbet zabáljon)

-úgyhogy lehúztam az órajelét (minek fogyasszon, nem kell olyan sok mhz a phphez)
-dokkoló se kell, az is csak fogyaszt
-teteje lecsukva
-etc etc

CSAKHOGY:
a vinyójának kissé olyan hangja van mint a körfűrész

úgyhogy az XP nem jó rá, mert a nyomorékja elengedhetetlen késztetést érez arra, hogy kb 1 percenként azt mondassa a vinyóval hogy kerrerkekrekrkekrker. Aztán amikor épp sikerül is lekapcsolnia a vinyót, 2 perc múlva nagy töltögetés közben ismét felkelti. Hirtelen épp a memoárjai megírására támad kedve, hogy rohadjon ki a zuzája.

úgyhogy úgy döntöttem, hogy feltelepítem a windows millenium nevű csodát. szépen beállítgatom meg minden... beállítom hogy 3 perc múlva lőjje le a vinyót (kisebbet nem lehet) ... várom mosolyogva, hogy kilője a vinyót.. és semmi. várok 10 percig.. még mindig semmi... biosban is be van állítva pedig, windowsban is... az összes profilban is... hát ez még mindig nem jó.

bemegyek eszközkezelőbe.. hát ott a SÁRGA FELKIÁLTÓJEL (így, ilyen hangosan) az IDE csatorna mellett, hogy erőforrásütközés van. mondom, sebaj. letiltogattam minden hülye portot, átállítgattam irq-kat a biosban randomra, hátha jó lesz. Nem lett jó. Mondom átállítom bent windowsban, hogy használjon más erőforrásokat, de nem lehet. Mert csak. Csak ezeken képes működni. Na mondom, akkor mostmár ideje megnéznem, hogy mivel van erőforrásütközésben, és örömmel konstatáltam, hogy SAJÁT MAGÁVAL.

Tud valaki valami megoldást a problémámra, vagy tegyem a traktor kereke alá az egészet?

-esetleg be lehetne állítani a windows milleniumot úgy, hogy mégis méltóztasson lekapcsolni a vinyókat?

-esetleg tud nekem javasolni valaki egy másik operációs rendszert, ami olyan, mint ez a kettő, és nem bözgeti ész nélkül a merevlemezeimet? (végső esetben valami powersafe képes linux is jó, de inkább szeretném elkerülni az unix alapú csodákat, a hisz olyan csodálatos ez a remek rendszer, hogy simán beágyazod vele a jpgként feltöltött php fájlokat is ha véletlenül szar jog van egy könyvtáron, mert valami csodálatos lángelme így tervezte ezt a túlhypeolt ganérakást valamikor 1970ben)

-esetleg ad el nekem valaki egy teljesen kussban lévő múlt évezredbeli félhalott 200 mhz-s laptop számítógépet 4 ezer forintért + postaköltségért? (vagy más hasonló boxot)

válaszaitokat előre is köszönöm

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#2) Pikari válasza Pikari (#1) üzenetére


Pikari
őstag

jó, kukába az egész

azért ha van valkainek csendes gépe, megdumáljuk

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Power saving fail (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.