Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) refruit


refruit
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam az archívumban semmit a potméterek és az aktív PFC-s tápok viszonyáról. Jól elvannak együtt, vagy esetleg káros lehet a tápnak? Most vagyok túl egy tápcserén, semmi kedvem újból nekifutni, viszont a ventik zaja már cselekvésre ösztökélt.

vagyis röviden: a kockázatok és mellékhatások tekintetében mit tudtok mondani a kettő viszonyáról.

(#2) AngelH válasza refruit (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

Nem ertem hogy erted, a pfcnek imho semmi koze a potmeterhez... a pfc ha jol tudom a bejovo feszultseg alakitasaban jatszik szerepet, nem pedig a kimenon... en amugy egy enermax aktiv pfc-s tappal hasznalok 4 potmetert, es nincs vele gondom.

(#3) joghurt válasza refruit (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Mint ahogyan az előttem szóló is írta, a kettőnek (a te vélhető felhasználási területedet tekintve) semmi köze egymáshoz; jól elvannak egymással. Persze ha te a táp 230 V-os bemenetére kötöd a potmétert, az mindjárt más téma - de én ezt nem tartom túl valószínűnek. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#4) refruit


refruit
csendes tag

Hali!

Nem, nyílván nem a 230-ra kötöm :)
Na de ezt nem magamtól találtam ki, hanem a boltban mondták, hogy esetleg a táp nem szereti. Nem értettem, mer nem konyítok az elektronikához.

De ha jól tudom, akkor a poti nem más, mint egy szabályozható ellenállás, ami elnyeli a többletfeszt és hővé alakítja, vagy nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.