Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Portal 2

Hozzászólások

(#1) ittakary


ittakary
nagyúr

Még nincs nyitva topik ennek a játéknak, úgy gondoltam nyitok én magam neki egyet.

Az első rész, a Portal eredetileg csak az Orange Boxhoz szánt kiegészítő játék volt, ám akkora sikert aratott, hogy külön játékként is megjelent a boltok polcain. Nagyon sokan szerették, hiszen az egész játék nagyon eredeti volt.
A játék lényege, hogy egy teleportációs fegyverrel létrehozott portálok segítéségével kell mindenféle ügyességi feladatot végrehajtani. Ez egy elég béna leírás, de egy videó többet mond minden szónál...

A Portal 2 eljövetelét már 2008 lehetett sejteni, ám csak 2010 elején jött a hivatalos Valve bejelentés.

Ez volt az egyik legelső videó a játékról, de szerintem már csak ezzel a videóval is megnyerték maguknak a leendőbeli vásárlók felét :)

A képek YouTube videókra linkelnek!

Hatalmas újdonság a játékban, hogy megjelenik a multiplayer mod, méghozzá nem is akármilyen módon: a SteamWorks rendszeren keresztül akár PS3-mal rendelkező ismerőseinkkel közösen is lövöldözgethetjük a lyukakat a falra :)

TV Spot:

Gépigény:

Erről még nem esett szó, de valószínűleg nem lesz valami nagy (főleg mivel még mindig DX9-es lesz, ez szinte 100%)

Megjelenés:

Várható megjelenése április 24. volt, azonban most van valami akció, amit nem teljesen értek, de egyre előrébb jön a megjelenési dátum, már április 19-nél tartunk :)

A játékkal kizárólag Steamen keresztül lehet játszani, viszont megvásárolni már több helyről is lehet. Érdemes kicsit kutakodni a magyar boltok között is ugyanis előfordulnak 2-3e FT-os különbségek is :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Jakesz válasza ittakary (#1) üzenetére


Jakesz
őstag

A Potato Sackben levő 13 játékkal kell minél többet játszani és annál elöbb jelenik meg a Portal.

(#3) szacsee válasza ittakary (#1) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gépigény:

PC-s rendszerkövetelmények:
OS: Windows 7 / Vista / XP
Processor: 3.0 GHz P4, Dual Core 2.0 (or higher) or AMD64X2 (or higher)
Memory: 1GB XP / 2GB Vista
Hard Disk Space: At least 7.6 GB of Space
Video: Video card must be 128 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 2.0b (ATI Radeon X800 or higher / NVIDIA GeForce 7600 or higher / Intel HD Graphics 2000 or higher).
Audio: DirectX 9.0c compatible

Mac-es rendszerkövetelmények
OS: MAC OS X 10.6.7 or higher
Processor: Intel Core Duo Processor (2GHz or better)
Memory: 2GB
Hard Disk Space: At least 7.6 GB of Space
Video: ATI Radeon 2400 or higher / NVIDIA 8600M or higher / Intel HD Graphics 3000

(#4) ittakary válasza szacsee (#3) üzenetére


ittakary
nagyúr

Köszönöm a kiegészítést, valóban csak egy keresésbe került volna :)

(#5) szacsee


szacsee
nagyúr

Aki PH-ról játszik... vagy máshonnan és szeretne Co-Op listát az aktív játékosokról, az jelezze.
Az első hsz-ba be lehetne tetetni egy ilyen listát, így nem magunkhoz nyúlva játszanánk a játékot.

Aki benne van az egy új hsz-ba írja le a PH nicknevét, és a Steames nicket is.
Ha összejön pár ember, akkor megy a modkerbe... :))

(#6) Lenry válasza Jakesz (#2) üzenetére


Lenry
félisten

gyorsan audiosurfözök egy kettőt, ezzel is hozzájárulva a megjelenéshez :)

hehh

LOL
bármilyen zenét töltenék be, ugyanaz jön be

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) szacsee válasza Lenry (#6) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam ma 1-2x még szólt az AC/DC, de aztán jött ez.. :DDD
1....2....3.... Kick It! játékot tolják nagyon a Potato-ból így most én is azzal tolom kicsit.
Viszont ott is van egy erre a zenére épülő pálya. :))

(#8) sti10p


sti10p
senior tag

Nekem nem jött le hogy lehet ezekkel játszani, nem ingyenesek?!

XY

(#9) szacsee válasza sti10p (#8) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha a 13 krumplis játékra gondolsz, akkor sajnos nem ingyenes.
Viszont nem nagy költségvetésűek, ellenben szórakoztatóak.
Kezdem érezni a Kick It-es mókát, ideje átadni öcsémnek az irányítást. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) sti10p válasza szacsee (#9) üzenetére


sti10p
senior tag

Gondolkozom a Steam-es vásárláson, pedig eredetileg a dobozos verziót akartam, ez a krumplis cucc elég csábító. Addig meg játszatok minél többet velük, hátha bejön!

XY

(#11) szacsee


szacsee
nagyúr

Portal 2 megjelenésének előre hozásához egy kis útmutató és leírás.

(#12) szacsee


szacsee
nagyúr

Krumplis (burgonyás) akcióhoz saját oldal sok-sok leírással.

(#13) Scholes9 válasza Jakesz (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akkor lehet, h már holnap megjelenik? :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Bár gondolom, ez az egész előbb megjelenős dolog nincs hatással a magyarországi megjelenésre. Vagy már a raktáron vannak a játékok, és szól a Valve, hogy adják ki pár nappal előbb és kész? De ha a raktárban lennének a játékok, akkor miért 22-edikére van bejelentve, amerikában meg 19-re? Valaki avasson be, ha tud valamit. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Scholes9 válasza S0m30n3 (#14) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Minden azon múlik, hogy Steamen mikor engedélyezi a Valve a játékot, elvileg kedden már lehet vele játszani.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16) S0m30n3 válasza Scholes9 (#15) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Oké, köszi. Akkor reménykedek tovább, hogy a boltokban is megjelenik akkor. :)

(#17) Jakesz válasza Scholes9 (#13) üzenetére


Jakesz
őstag

Valószínű

(#18) Scholes9 válasza S0m30n3 (#16) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én Steamen vettem meg a játékot Jaka-val közösen, a dobozos verzió meg elvileg 22-én jelenik meg, nemtom az, hogy lesz, de, aki Steamen vette meg az szinte biztos, h pár nappal előbb fog játszani, mint, aki dobozosan veszi meg, legalábbis egyelőre úgy néz ki a dolog, nem beszélve arról, h a dobozos verzió drágább is, nem is kevéssel, főleg, ha valaki futárral rendeli.

Jaka: remélem és, akkor holnap este tolhatjuk is :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#20) sti10p válasza szacsee (#5) üzenetére


sti10p
senior tag

Én benne vagyok. Steamem: Lewi81

XY

(#21) JSaN


JSaN
addikt

:DDD :))

[link]

[ Módosította: #65675776 ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#22) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Megjelent a játék dobozos verziója is! Most vettem észre, hogy már nem előrendelésnél van, és a megjelenési dátum a mai nap. A dobozos változatnál is meg kell várni a visszaszámlálás végét, addig nem lehet játszani vele, de legalább nem kell 04.22-ig várni annak sem, aki a dobozos változatot akarja megvenni.

(#23) Scholes9 válasza S0m30n3 (#22) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem holnap már lehet aktiválni a dobozos verziót is :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) szacsee válasza Scholes9 (#23) üzenetére


szacsee
nagyúr

Reggel 7:00-tól indul a móka ahogy elnézem.
Meló után próba. :))

(#25) S0m30n3 válasza Scholes9 (#23) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Igen, már csak 10 óra 49 perc. :DD

(#26) Jakesz válasza Scholes9 (#23) üzenetére


Jakesz
őstag

A dobozos verziót csak 22-től lehet aktiválni.

(#27) danih


danih
addikt

Na, ki fog beteget jelenteni?

(#28) deter


deter
aktív tag

Nagyon jó játék lett. Igazán humoros, nagyon jók a szinkronhangok. A magyarítás hagy némi kívánnivalót maga után, de ettől függetlenül élvezhető. Szerintem az év játéka! :DDD

(#29) Winner_hun válasza deter (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm magyarul is megjelent? Remek. Karácsony tájékán tán megveszem ha lejjebb megy majd az ára.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) sti10p válasza szacsee (#24) üzenetére


sti10p
senior tag

Ennek amúgy most mi értelme volt (azon kívül, hogy beetessenek bennünket)?! :F Az amcsi relase amúgy is 19-én lett volna... Morrr, hörrr... :(

[ Szerkesztve ]

XY

(#31) deter válasza Winner_hun (#29) üzenetére


deter
aktív tag

Igen van magyar felirat. Bár aki csak erre hagyatkozik az néhány poénról lemaradhat, ugyanis vagy túl kevés ideig van képernyőn a szöveg, vagy pedig fordítási pontatlanság. Nem lett rossz a lokalizáció, de ahogy írtam nem "tökéletes".

(#32) BalaNce87 válasza sti10p (#30) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hogy mi értelme volt, a potatato sack, ott figyel a 2. helyen top sellerbe kb ennyi, pénz pénz pénz, és rohadt sokan csak ezért megveszik azt a packot, mégha a 80%-a egy hulladék és durván sokba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#33) szacsee válasza sti10p (#30) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elvileg 22-én vagy 24-én jelent volna meg itthon.
Ha nem volt meg a pack, csak abból 1-2 játék, akkor is segíteni tudtál, mert minden játékhoz patch formájában egy portal-os pálya érkezett.
Személy szerint nekem egyik játék sem volt meg ezidáig. Amivel szemezgettem már régebben is :
Audiosurf
Cogs
Rush
Killing Floor
The Ball
Amnesia
Karácsonykor így egyben nem voltak leárazva, ezért most éltem a lehetősséggel.
A Cogs, Rush, The Ball, Audisurf, 1...2...3... Kick It játékokban kipróbáltam a portal-os pályákat és jó ötletnek tartom annak ellenére, hogy kicsit félre volt informálva a tömeg a steames topikban.... nem minden perc számít, csupán az, hogy a portal-os pályát teljesíted-e vagy sem.

(#34) ittakary


ittakary
nagyúr

Alig várom, hogy a kezemben legyen a doboza :)

Amúgy osztom BalaNce87 véleményét: szerintem is hulladék játékokat tukmáltak a népre... Ez olyasmi volt, mint amikor TF2-es gyökérségekkel adnak el szarabbnál szarabb játékokat, csak nagyobb kaliberben :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Winner_hun válasza deter (#31) üzenetére


Winner_hun
félisten

Angol valószínűleg úgy se érteném.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Még csak két órája tolom, eddig könnyebb nekem mint az 1. Kevésbé összetettek a feladatok, vagy kigyúrtam magam az 1-el :DDD
Steamen S!lent néven vagyok

(#37) szacsee


szacsee
nagyúr

Na mára elég volt. :))
Korán kelek, így hanyagolom már a játékot.
Az eleje tényleg könnyebb, de csak bemelegít.. ;]

(#38) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Mi megnéztük coopot Jaka-val, na az még rádob pár lapáttal :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#39) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Üdv!
gyűjtenék barátlistát coop-hoz: Tomi80HUN (vagy végig kicsivel, mindegy)

szerk:
akiét itt látom felveszem ha nem gond! egyébként random játékoskeresője van egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#40) sti10p


sti10p
senior tag

Most akkor a dobozos verzió is kijött itthon 19-edikén, vagy csak a Steam-es?

XY

(#41) tomi_mod válasza sti10p (#40) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

már 18-án megvásárolható volt, én tegnap kaptam meg. szállítás előtt hívtak és azt monták elképzelhető csak 22 környékén lehet aktiválni, viszont ezt tegnap minden probléma nélkül meg tudtam tenni

(#42) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

tegnap este vettem meg, reggelre jott le.. jatszottam vele kb. 10 percet, aztan el kellett jonnom meloba.. az a 10 perc feldobta a napomat, alig varom, hogy jatszahassak vele :)

in asm we trust

(#43) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Kicsit nehezebbre számítottam, de nem volt rossz. Az új robot faszi dobta fel számomra az egészet. :DDD

(#44) sti10p


sti10p
senior tag

Pár óra játék után azt kell mondanom, hogy nem ért csalódás, bár az újdonságok csak fokozatosan jönnek elő (eddig a Thermal Discouragement Beam volt a legmókásabb), de a játék kb. azt hozza amire számítani lehetett.
A grafika teszi a dolgát, bár helyenként meglátszik rajta az idő. Ami zavart elsőre, az az, hogy az új chamber-ek töltésekor mindíg bedob egy töltőképernyőt, ha jól emlékszem az első részben meg tudták oldani úgy, hogy a liftben töltött a játék. Ja, és az új lift sem jön be annyira, az elsőben poén volt, itt meg nagyon le lett kicsinyítve. De ez már csak szőrszálhasogatás.
A tesztek elég összetettek már így az 1/3-nál is, és tényleg ilyenkor jön rá az ember mennyivel többet jelent egy ilyen játékkal játszani, ahelyett, hogy az előrelépést csak az jelezné, hogy lepuffantottam 10 kommandóst...

Sajnos a Valve-ban nem lehet megbízni, ha DLC-k ről van szó (emlékezzetek mi volt a L4D-el anno), de az első részhez is csináltak egyet, igaz csak X-BOX-ra (Still Alive néven és szorgos kezek elkészítették a nem hivatalos PC verziót) ;) , meg persze ott van Prelude (nekem meg ez maradt ki) és hasonlóak a 2. részhez is várhatóak, de mindenképpen örülnék egy rendes story-s DLC-nek. Ami szerintem szinte biztos hogy lessz, az a co-op-os Map pack-ok, így vagy úgy. Portal 1-hez is megszámlálhatatlan rajongói map készült, úgyhogy a co-op rész szerintem megunhatatlan lessz.

[ Szerkesztve ]

XY

(#45) Scholes9 válasza sti10p (#40) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mivel tegnap jelent meg Steamen, így már tegnaptól aktiválható volt a dobozos verzió is, mert a DVD-n kívül, végül is egy Steam sorozatszámot kapsz, amivel ektiválod a játékot a fiókodban :) Co-op map pack meg szerintem is biztosan lesz hozzá :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#46) Max_218


Max_218
tag

Megjött nekemis, kb 1óra játék útán ,nagyon megyőzött .

Főleg a Turret ,mikor beszélt ,hogy: Helló? ,Helló? Én másvagyok ...:D a kis dagi robot meg óltogatta:D

Max218[HUN] Steames profilom coop.-ra keresek emberkéket , estefelé gondoltam hogy belenézek addig csak single-t ,viszem.:)

(#47) sti10p


sti10p
senior tag

Na, ma végigtolom a singlit, holnap délelőtt jöhet a co-op! :K
(Addig be kell még szereznem egy headset-et :) )

XY

(#48) Gondar


Gondar
tag

A single egyszerűen hatalmas volt, komolyan. Legutóbb a half-life 2 volt ennyire jó játék. :Y :Y :C :R Csak vigyorgok és a hideg ráz ki. Fantasztikus.

(#49) Max_218 válasza Gondar (#48) üzenetére


Max_218
tag

újralehet majd játszani egyesével a pályákat? ,és hányfejezet van ?

SPOiLER!!!!!!!!!!!!!!

Most lett krumpli tudtjukki :D Végénél tartok már ?:(

(#50) Jakesz válasza Max_218 (#49) üzenetére


Jakesz
őstag

Közel sem tartasz még a végénél.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Portal 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.