Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Portal

Hozzászólások

(#1) Lord Zero


Lord Zero
addikt

nos, úgy tűnik, a szóbanforgó játéknak nincs még topikja és ezidáig a köz érdeklődésének halovány rezdüléseit sem véltem felfedezni (pedig - elméletileg - hamarosan köztünk lesz eme alkotás), így gondoltam, itt az ideje, h kedélyeket borzoljunk, és elhintsük a érdeklődés magvait, jól

amit tudni érdemes/lehet:
- a portal is valve-szülött, a half life - episode 2 csomaggal fog landolni, különálló játékként (a hl storylinehoz nem lesz köze)
- engine: hm, vajon melyik is lehet? :)
- érdekes módon a valve/steam lapjain nincs túl sok fellelhető infó, a hivatalos oldal kb ezt közli velünk: [link]
- ''műfaját'' tekintve egy szokatlanul trükkös (értsd: nem tömeg-koncepció) fps-nek látszik, prey-szerű teleportokkal zsonglőrködhetünk, némi gravitáció-buhera is akad, az egyes terek átjárhatósága korlátlannak tűnik - érdekes megoldás/érdekes kivitel, a látszat ezt sugallja

és akkor a lényeg, pár videó:
[link] - hogyan is működik, avagy az alapkoncepció szépen, szemléletesen
[link]
[link] - in-game részlet(ek) egy bemutatón, egy hölgy kalauzolásával (a riporter kérdésére, miszerint nem hasonlít ez egy kicsit a preyre, a hölgy rezignáltan feleli, h fogalmuk sem volt a preyről - ami teljesen hihető, tekintve, h a preyt ugye röpke két hét alatt hozták össze, ehheh)

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#2) deedee válasza Lord Zero (#1) üzenetére


deedee
őstag

megnéztem a videókat és ez a térkapus ugra-bugra valahogy nem fogott annyira meg,mint anno a prey-féle....Fegyverrel kaput nyitok és uzsgyi beleugrok... :F Remélem a játékban valamiképpen be lesz korlátozva a használata,különben nincsen értelme ajtót,falat,barrikádot tenni a gémbe,mert úgyis átmegyek rajta símán... :) Annó még örültünk a ''geo-mod''-nak,a környezet rombolhatóságának és most itt a ''tér-rombolás''....Valahogy a geo-nak jobban örültem... :DDD Persze a játékban használva élesben a térkapuzást,az talán jobban tetszik majd mint külső nézőként amikor a videókat néztem... :R

(#3) Lord Zero válasza deedee (#2) üzenetére


Lord Zero
addikt

hm, igen, shotgunnak pl nyomát sem látni - lehet, h egy nagy puzzle/tetris lesz az egész, 3d-ben, first person nézettel :D

nem, mindegy

(#4) deedee válasza Lord Zero (#3) üzenetére


deedee
őstag

végignéztem egy pár videót...te láttad azt,amikor a katona fején ugrált a játékos csávó?meg amikor ''szekálta'' a katonát/őrt a játékos?vicces volt... :R

fegyverek vannak benne,mert egy jelenetben volt váltás..

.Engem a hl-os világ és az új, másik story fog zavarni,mert gordont AKAROOOOM...vissza... ;]

(#5) Lord Zero


Lord Zero
addikt

hm.. úgy látom a valve-nál húzhatják a redőnyt lefele...
tombol az érdeklődés :D

nem, mindegy

(#6) csapos2 válasza Lord Zero (#5) üzenetére


csapos2
addikt

Lesz ebből valami?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#7) Eagl3


Eagl3
veterán

Több ilyen játéka volt már a VALVE-nak régebben, most meg nem mondom mi volt a nevük... Szerintem baromság az egész.

(#8) ollie válasza Eagl3 (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, most megmondtad a frankót.

***

(#9) csapos2 válasza ollie (#8) üzenetére


csapos2
addikt

Lehet, hogy ebben a játékban gondolkodni kell majd?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#10) ollie válasza csapos2 (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem úgy tűnik. Egyébként a videók alapján, önmagával a portállal nem sokat érünk, hiszen mind a be-, mind a kivezetést nekünk kell ''lőni''. Tehát csak oda mehetünk át vele, ahova ellátunk.
A játékmenetet illetően nincsenek kételyeim, a Valve nem fog igénytelen játékot kiadni, csak éppen nem biztos, hogy mindenkinek bejön majd a stílus. Ez nem egy üsdvágdnemapád stílusú FPS lesz, inkább logikai játékra tippelek.

***

(#11) Eagl3 válasza ollie (#8) üzenetére


Eagl3
veterán

Csak nem ball lábbal keltünk fel ma?

Ott volt példának okáért a ricochet, leginkább ahhoz tudnám ezt hasonlítani. Abba is ugrabugrálni kellett össze vissza, persze nem ugyan ez volt a játékmenet. A lényeg, hogy ebbe a kategóriába tartozik szerintem. Az én véleményem az, hogy nem ilyen játékra kéne ráállni :)

(#12) ollie válasza Eagl3 (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bocs, nem akartalak megbántani, de amíg nem láttad élőben a játékot, addig felesleges lebaromságozni.

***

(#13) Lord Zero válasza csapos2 (#9) üzenetére


Lord Zero
addikt

igen, de ne aggódj, biztos lesz majd végigjátszás ;] :DDD

nem, mindegy

(#14) csapos2 válasza Lord Zero (#13) üzenetére


csapos2
addikt

Látod a középső újjam? Nem...? Pedig mutatom. :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#15) ollie válasza csapos2 (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgyérted, látja a patádat? :D

***

(#16) peterszky válasza Eagl3 (#7) üzenetére


peterszky
őstag

Szerintem meg egy üde színfolt lesz a játékok között, nem az a rókabőr szagú. A videó alapján egy igen jó kis logikai játék lesz, ilyenek azért nem jelennek meg minden nap.
Én várom és valószínű, hogy csak ezért fogom megvenni a HL pakkot (na meg talán a Team Fortress 2-ért :) )

What else you gonna do on a Saturday?

(#17) m4rc!


m4rc!
őstag

Megkezdődött a Portal pre-load!!!!

We are analog players in a digital world

(#18) Apophis


Apophis
őstag

Az EP2 mellé adott játékok hihetetlenül jó vétellé teszik az Orange Boxot, nyilván tudja a Valve, hogy egy EP1 szintű folytatással a rajongók nagy részét elfelejthetné - engem biztosan. A TF2 pl. önmagában 10k kaliberű. Érdekes ez a Portal, én egy hónappal ezelőttig semmit nem tudtam róla azon felül, hogy lesz. Nagyon megtetszett, imádom az ilyen jellegű logika játékokat, régen pl. a Lemmings volt hasonló :). A trailerben látható pár komolyabb pálya, ahol már mid-air kell portalt nyitni megfelelő időzítéssel, ezt még bőven lehet fokozni, szerintem a végefelé a tervezésen túl UT szintű mozgáskoordináció is szükséges lesz (remélem). A kivitlezésről már most süt a tökéletesség, szerintem zseniális a játék.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#19) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Felhoznám egy kicsit mert mától nagyon aktuális! :U

(#20) Def26 válasza PhilBrick (#19) üzenetére


Def26
félisten

Kipróbáltam, ez valami logikai cucc. Van egy portálos "fegyvered" amit bizonyos helyzetekben és egyfajta falon tudsz használni.
PL.: Repül feléd egy gömb amit A pontból B -be kell eljuttatni. A gömb "útjában" lévő falon nyomsz egy "bevezető" portalt, és a másik felén meg egy "kivezető" portalt, igy a gömb átjut a falon és elér a célba... vagyis "be" portalon be és "ki" portalon ki.
Késöbbi pályákon ezt bonyolítják...Arra jó, hogy az agyadat kicsit meglökje, de nem vészes. :B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) PhilBrick válasza Def26 (#20) üzenetére


PhilBrick
őstag

Köszi! Már csak egy óra és én is kezdem! :C
plussz amíg aktiválom... remélem kevesebb lesz, mint a Bioshocknál...

(#22) KrAt


KrAt
veterán

Néztem bemutatókat, hát nem kicsit tetszik :)

(#23) Apophis


Apophis
őstag

Ki merem mondani, nekem az Orange Boxból ez tetszett a legjobban :Y . Az EP2 kiváló, magasan übereli az előzőt, a Team Fortress2 hihetetlen multi, de a Portal egyszerűen brilliáns. A történet ugyan nem teljesen egyedi, de a magvalósítás és a HANGULAT szerintem páratlan - a játék végén a kis "dal" is nagyon eltalált :). A nehézségi szint nem nő az egekig, nagyon hamar végigvihető, érdemes is.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#24) Janoska26 válasza Apophis (#23) üzenetére


Janoska26
addikt

No ezt örömmel hallom, asszem belevágok akkor eme nagyszerű remekműbe :)

(#25) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Vazze, elakadtam az alap 17-esen!
Tudom, hogy fel kéne ugrani a platókra és sejtem, hogy a kibillenő falról kell ugrani, de hogyan? :F

(#26) karnokd


karnokd
tag

Az melyik? Amiben egyre magasabban és magasabban vannak a platformok?

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#27) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

én az első 15-16 pályánálnál meguntam a ezt a játékot...

(#28) PhilBrick válasza karnokd (#26) üzenetére


PhilBrick
őstag

(#29) Pietrosz válasza PhilBrick (#28) üzenetére


Pietrosz
addikt

Átmész szembe, és elindítod a kapcsolót, majd visszamész oda portállal, ahol a képen állsz. gyorsan nyomsz egy portált a billenős falra majd leugrasz jobbra, és közben nyitsz magad elé egy portált. Igy lesz akkora sebességed, hogy simán átdob oda ahova kell. Aztán még persze kell kicsit trükközni a kockával :)

(#30) PhilBrick válasza Pietrosz (#29) üzenetére


PhilBrick
őstag

Köszi! :C Jobb oldalt nem vettem észre a szigetet magamtól...

(#31) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kipróbáltam a gémet, de 5perc után kapta az uninstallt.:DD

Én nem látom értelmét annak, hogy rohangálok át a falon céltalanul.:U

(#32) Silenzio


Silenzio
addikt

Elakadtam a 18-asnál, ahol a robotokat az energiagolyókkal kell elintézni. A liftet már beindítottam, de a kockát hogy a vérbe kell felvenni? :F

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#33) Pulsar


Pulsar
veterán

ezt a sok FPS kockát... :D
Én csak ezért a játékért rendeltem meg az orange box-ot :) Szóval én már türelmetlenül várom a jövőhét pénteket :)

(#34) PhilBrick válasza Silenzio (#32) üzenetére


PhilBrick
őstag

Én is itt akadtam el, Pietrosz hozta a megoldást [ebben] a hozzászólásban.

(#35) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Hatalmas játék, aránylag kicsi gépigénnyel. Tényleg nagyon teccik. De elakadtam... :( Asszem a 16oson, vagy nemtom melyiken, amikor először vannak olyan robotok, amik lőnek rám...

(#36) PhilBrick válasza liquidmoon (#35) üzenetére


PhilBrick
őstag

A legegyszerűbb ha nyitsz felettük egy portált, aztán rájuk ejtesz egy kockát, vagy egy másik robotot. ;]

(#37) liquidmoon válasza PhilBrick (#36) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

köszi :C :R

(#38) KrAt


KrAt
veterán

Nagyon jóóó játék :) Csak kicsit rövidnek tűnik, mert a 18.-on vagyok a 19ből :O

(#39) Scoobyka válasza KrAt (#38) üzenetére


Scoobyka
addikt

a 19-essel elleszel egy darabig hidd el nekem....én 17 pályát nyomtam végig vmi 36-40perc alatt.....18,19el meg elszorakoztam így kb 2óra alatt vittem végig....,de a19es a leghosszabb...több befejezés is van...

[ Szerkesztve ]

(#40) Apophis válasza Scoobyka (#39) üzenetére


Apophis
őstag

Több befejezés? :F

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#41) Pietrosz válasza Apophis (#40) üzenetére


Pietrosz
addikt

Hát ez engem is érdekelne :Y :D

(#42) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Poén ez a game, nekem tetszett csak ajánlani tudom. :)

All Black...

(#43) Bloodsucker


Bloodsucker
csendes tag

Hát nemtom... én már 3szor végigtoltam de csak egy féle befejezést találtam :S

(#44) Scoobyka


Scoobyka
addikt

több forumon is olvastam,hogy több befejezés van.....aki még nem tolta végig az az alábbit ne olvassa

SPOLIER:

Nekem az volt a vége,hogy atüzből megmenekültem aztán az alagsorban többhelyen is másztam kelltem és a végén megöltem a gépszörnyet....aztán robbanás és a felszinen voltam....hogy elájult-e vagy meghalt a szereplő azt nem tudni....állítólag van más befejezés is.

(#45) Stalker-2572 válasza Bloodsucker (#43) üzenetére


Stalker-2572
addikt

There are more endigs you just have to keep looking hard for them. Dont you believe me? I dont lie in this room :DDD

All Black...

(#46) Stalker-2572 válasza Scoobyka (#44) üzenetére


Stalker-2572
addikt

I suggest you putting in a box. :D

All Black...

(#47) Bloodsucker


Bloodsucker
csendes tag

na ezt most szééépen magyarul? :D

(#48) Stalker-2572 válasza Bloodsucker (#47) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Szerintem megfertőzte e gépszörny :Y

All Black...

(#49) Bloodsucker


Bloodsucker
csendes tag

Hmmhmm... asszem még körbenézek párszor ezek alapján:

http://forums.xkcd.com/viewtopic.php?f=21&p=334076

(#50) Stalker-2572 válasza Bloodsucker (#49) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ha megkatad az almáspitét, hozz nekünk is belőle :C

All Black...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Portal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.