Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Port Royale 3

Hozzászólások

(#1) RootRulez


RootRulez
félisten

Trailer

A napokban fog megjelenni egyik kedvenc játékomnak 3. része. A másodikkal nem játszottam sokat, mert az elsővel leginkább LAN-ba játszottunk haverral és a 2-ban nem volt multiplayer...

Ide jöhetnek a tapasztalatokat, ötletek, észrevételek, bármit a játékkal kapcsolatban...

Rendszerkövetelmény

Minimális:
CPU: Intel Core 2 Duo vagy AMD Athlon 64 X2
VGA: DirectX 9.0c, Shader Model 2.0, Geforce 7000 vagy Radeon HD 2000 sorozat
RAM: 2 GB
HDD: 3 GB
OS: Windowx XP/Vista/7

Ajánlott:
CPU: Intel Core 2 Quad, vagy AMD phenom II X4
VGA: DirextX 10 kompatibilis, Shader Model 3.0
RAM: 4 GB
HDD: 3 GB
OS: Windows 7

Gameplay Video

Majd csinosítgatjuk még az első hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2) Gergooo


Gergooo
csendes tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy tengeri csatáknál, mivel kell lőni? próbálgattam mindent, sehogy se sikerült :D

Amúgy zavaró, hogy állandóan kifagy, de azt írják, hogy ismert bug, rövidesen javítva lesz.

(#3) Sonja válasza Gergooo (#2) üzenetére


Sonja
veterán

Már van hozzá patch! :K

- New: 50 Achievements
- New: Added text chat (hotkey C) with history (H) for multiplayer matches
- New: Progress notifications for other players in multiplayer matches
- New: Downloadable content from other players is now being displayed in the game
- New: Patrol modes can now be configured in multiplayer matches
- Improved: Sea battles for multiplayer matches (battle timer, plundering, etc.)
- Improved: Desert city visuals
- Improved: More ships being offered from shipyards
- Various bugfixes and optimizations

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4) Gergooo


Gergooo
csendes tag

patchcsel együtt is kifagyogat... :D

(#5) agent_k


agent_k
őstag

Nekem nem fagy megy szépen. Gyakorlati tanácsot kérnék az automatic trading route-tal kapcsolatban... nem igazán termeli a profit. Csörgedezik a pénz de nem az igazi.

(#6) CactuS válasza agent_k (#5) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

2 Kampány van ugye: trader és adventurer.

Én traderrel kezdtem. Hát 1x anyagi csődbe mentem, mert átbillent negatívba az egyenlegem és a kereskedők onnantól kezdve nem sok mindent csináltak. Az épületek - lakóházak, gyárak - és a flotta fenntartása pillanatok alatt milliós mínuszba vágtak.

Most elindítottam egy adventurer kampányt. Itt nem kényszerít rá, hogy saját épületeim legyenek. 30 napos elszámolásban van ~ 300k hasznom úgy, hogy 100k-t költök a flotta fenntartására. A milliós tartalékokból meg bőven tudok új erősebb hajókat venni a főflottának.

Mondjuk a problémám ott van, hogy most már csak Galleon/War Galleon/Liner hajókat dob be a shipyard. Ezeket meg feleslegesnek tartom a mini-trading routeokhoz. Egy Sloop is bőven tud kereskedni ~5-6 közeli város között, így kénytelen vagyok a kalózoktól "lopkodni" hajókat. (Bár itt meg a csákjázás az ami halálra idegesít. Ha szétlövöm a vitorláját a hajónak, akkor mindig elhúzok mellette mielőtt át tudnának menni az emberek...)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7) agent_k válasza CactuS (#6) üzenetére


agent_k
őstag

Én is a kereskedővel kezdtem. Kissé kezdek belefulladni a traderoutokba. A másik meg hogy mindig építeni kell valamit, amihez persze sosincs nyersanyag... Nyilván nekem kell odavinni ami meg ráfizetés. Az üzemek fenntartása persze nem kis pénzben van szóval egy ördögi kör az egész.

A másik küldetés sorozatot még nem néztem meg egyelőre ezt szeretném megoldani.

Van jó tanácsod a kereskedelemre nézve?

(#8) CactuS válasza agent_k (#7) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én próbáltam olyan dolgokat építeni, amik alapból csak nyersanyagok készítenek, nem kell hozzájuk nyersanyag. Pár "nap" alatt fel lehet repuzni egy olyan falut, ahol lehet gyártani mondjuk 2 féle nyersanyagot, és ott kell építkezni. Persze ahhoz még kell licence, ami kb 30-70k + Warehouse + bele egy emberke + üzem és utána lehet a hajókkal kereskedni.

Talán a kézi kereskedés megoldás lehet, de abba még nem mentem bele. Pl én magamban is azt csináltam, hogy a fransziáktól vettem Dye-t és azt az angoloknál adtam el jóval drágábban.

Én több kicsi flottát küldtem körbe. (1 hajó, kb 5-7 város a környéken és abban kereskedik sima prosperity módban)

A másik küldetésnél nekem most ment át free-game-be, mert kivégeztem a küldiket. Még mindig agyamra megy a hajók elfoglalása, idiótán van megoldva.

Spoiler:

Most lett egy saját városom, lehet itt is nekiállok az épületeknek, bár a fransziák kicsit megorroltak. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9) agent_k válasza CactuS (#8) üzenetére


agent_k
őstag

Erre jutottam én is. A "zöldségekből" meg lehet majd élni talán. A kézi kereskedést megpróbáltam, de belezavarodtam. Tudni kellene az árakat, mert ha elírod akkor nem ad el. Így volt a segítő beállításánál is. 20% haszon felett nem ad el és csodálkoztam miért veszteséges az üzlet.

Hogy lett saját városod?

(#10) CactuS válasza agent_k (#9) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A másik ami idegesítő az a kalózok keresése. Kocsmában mondják, hogy mondjuk Port royale-tól keletre várjak és ha látok egy hajót, akkor kövessem. Aha, 1,5 hónapot dekkoltam a várostól kicsit keletre és semmi.

A csúcs pedig az, hogy már 7m+nál járok, Rear Admiral rangon (de minek) és még mindig nem láttam egy darab hajót sem, ami nagyobb lenne a War Galleonnál. Csak ilyen corvette és hasonló "apróságokat" dobál fel.

A 2. kampány alatt volt rá lehetőség. Illetve máskor is lehet, ha kipipálod a Convoy overviewnál az attack town-t. De arra számítani kell, hogy akitől elvetted, ő megpróbálja visszavenni majd.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11) agent_k válasza CactuS (#10) üzenetére


agent_k
őstag

Lenne mit javítani a progin az tuti... A kalózokkal már nem is foglalkozok. Kiadtam egy csomó pénzt, hogy elmondják merre van a rejtekhely. Átkutattam minden négyzetpixelt a térképen és semmi. Kimentettem az állás, majd visszatöltöttem és úgy mutatja a térkép, hogy a közelben sem vagyok.... khm.

(#12) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

vki tud arra tippet adni, hogy hogyan lehet Letter of Marque-t szerezni? Ugyebár a Viceroy-nál kéne kapni, ha az országreputációm 75%-ra megy fel
A játék elején megcsinálgattam a kormányzók kis kéréseit, de utána ugyanúgy szép lassan visszamászott 25%-ra. most meg már csak azzal tudnám felhozni, ha mindenhol business-t építenék.
Egyéb más megoldás?

- no es importante -

(#13) Gergooo


Gergooo
csendes tag

Wargalleonnál van jobb hajó (harcolni)? Vagy 3 warg. jelenti a legerősebb flottát?

(#14) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

még egy kérdés: házasság nem jön össze. a viceroy hozzáadna, de azt mondja, h először irány a templom, de ott nincs semmi házasság opció. ???

- no es importante -

(#15) Sixkiller6 válasza Sixkiller6 (#14) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ah megvan, great festival néven fut a templomban...

- no es importante -

(#16) CactuS válasza Gergooo (#13) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

"Liner" - ha jól emlékszem - néven már volt szerencsém a War Galleonnál nagyobb hajóhoz. De csak az első kampány alatt, a másodiknál még nem adta be, pedig a pénzem már 10 milla felett van, így ki tudnám fizetni. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17) Sixkiller6 válasza CactuS (#16) üzenetére


Sixkiller6
őstag

két free playt indítottam, az elsőben 1550es indulással (itt a Liner volt a legnagyobb amit láttam), utána próbaképpen a legkésőbbi időponttól indultam (talán 1660) hátha másfajta hajók vannak... de nem. ez nagy csalódás

még mindig a c64es pirates az etalon

- no es importante -

(#18) agent_k válasza Sixkiller6 (#17) üzenetére


agent_k
őstag

még mindig. Egyszerűen nem sikerült azóta sem olyan jó játékot csinálni. A későbbi pc-s pirates is jó volt... de...

Bár én már arra is gondoltam, hogy megnőttem. Más lett a fontos.

(#19) CactuS válasza Sixkiller6 (#17) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Sajnos igen. Nem értem, hogy miért nem lehet ezt a stílust rendesen feldolgozni. Mindig ugyanazok az idegesítő dolgok/ hibák maradnak benne. Vártam ezt a játékot, de lassan feladom és félreteszem egy időre - lehet pár (?) patch után jobb lesz.

Egyszerűen néha agyf*szt kapok, amikor ~"hónapokig" keresek egy kalóz bázist és látom, hogy ott tűnik el a kalózhajó és jelenik meg, de nem dobja fel a gép. Az meg különösen jó, hogy nem gyártathatok hajókat, így mivel nem adott be Linert, 3xWGvel nem tudok minden menedékhelyet felszámolni, mert akkora túlerőben vannak.

Bár 1 hét és itt a diablo 3, így szerintem lassan, de biztosan a feledésbe merül nálam...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#20) Gergooo


Gergooo
csendes tag

Alternatív építési engedély szerzés:
ha nem akarsz azzal szenvedni, hogy megszerezd a szükséges reputationt a különböző államoknál akkor csak simán foglald el a várost, építgess (így megúszod a licensz díját), majd amikor visszafoglalta valaki egyszerűen megmaradnak a gyárak és licenszre is azt írja, hogy már megvetted mindkettőt! :D
Egyetlen hátránya, hogy miután elfoglaltál egy várost, minden nép megutál és addig nem engedik be a hajóidat a városaikba amíg vissza nem töltődik a repu 25%-ra, de csak ezt kell kibekkelni :DD

(#21) Lina0106


Lina0106
csendes tag

Sziasztok!
Valszeg ma előtört a szőkenő énem, de el sem tudom indítani a játékot. :S A kezdő képernyőnél, ahol kéri a kódot, mindegyikre azt mondja, hogy érvénytelen. Generátorral csináltam, kipróbáltam jó sokat, de egyik sem. Tudnátok segíteni?
Köszi előre is :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Port Royale 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.