Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Port royale 2

Hozzászólások

(#1) Zebu


Zebu
addikt

Szerintem megér egy topicot a játék!

Ismeritek? Szerintem nagyon jó...
Az elsővel sokat játszottam, végre szert tettem a 2. részre is. Sokkal tutibb lett. A grafikán lenne még mit javítani, de kit érdekel? Végre egy kis Pirates érzés!

Amivel nagyon nem boldogulok azok a Quest-ek. Egyszerűen szinte soha nem sikerül megtalálnom időre a kívánt személyt, hajót, ládát, kincset bármit. Erre van valakinek valami ötlete, tapasztalata?

Melyik városból a legérdemesebb szerintetek indulni?

Minden info érdekel, mert nagyon rá vagyok pörögve:)

(#2) Zebu


Zebu
addikt

Senki nem játszik vele?

(#3) becksim


becksim
aktív tag

Még nem, de most nekilatok beszerezni!

Aki a Total Wart szereti, rossz ember nem lehet! :))

Nindzsák?? Hol?

(#4) Zebu válasza becksim (#3) üzenetére


Zebu
addikt

Jaja úgy bizony:)

Gyorsan szerezd be, érdemes!
Annyira nem szép, de nagyon hangulatos:

Egy kis info a gyártótól!
Bővebben: link

(#5) Tütüm válasza Zebu (#1) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Hát ez jó,úgy tűnik a TW-sek más játékban is hasonló ízlésűek:D Én nemrég töltöttem le,de eddig nem nagyon próbáltam,mert ugye Rome-zok,meg amikor játszottam kimerült annyiban hogy ide-oda mentem a hajóval,szóval még ki kell tanulni...

(#6) Zebu válasza Tütüm (#5) üzenetére


Zebu
addikt

Én a tegnap estémet rászántam a Tutorialra, mert az első résszel több, mint 1 éve játszottam!

Megérte, most a Rome-ozás és a Full SPectrum Warrior mellett nagyon bejön a feelingje!

Hah Pirates Gold érzés:))
Bár még eléggé mazsola vagyok. Igazából a térkép ismeret szerintem a legfontosabb, jah meg a jó trade route-ok felépitése. 1-2 jó route és dől a lé!!!

Sokkal jobb lett a 2. részben az épitősdi, és az egész na úgy ahogy van!
Gyorsan tesztelem is 1 kicsit:)
Kiváncsi lennék, hogy mennyire lehet úgy boldogulni, hogy csinálsz egy kalóz telepet és minden hajót kirabolsz... Mert akkor elvileg mindenki rád fog vadászni benne! Na úgy lehet nagyon meleg !!! :C:C:C

(#7) becksim


becksim
aktív tag

Azert megiscsak a C64es Pirates! volt ay igazi! :DD

Főleg, hogy az egész gáma basicben volt megírva! :Y

Nindzsák?? Hol?

(#8) Zebu válasza becksim (#7) üzenetére


Zebu
addikt

Nem mai csirke :DD

Ahhhhhhhh kiprÓbáltam, hogy én voltam a legkeményebb kalóz.
Mindenki utált!

Jól ki is nyirt a spanyol hadsereg! Hogy a fenében kell hideoutot csinálni és hogyan adod el a cuccokat?

Hmmmmmmmmm......... nem egyszerű...

Tapasztalatokat várok! :C:C

(#9) Zebu


Zebu
addikt

Megnéztétek?

(#10) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Hú a C64-es Pirates!-t mennyit nyomtam!:D Várom már a PC-s megjelenését,az lesz a következő amire rácuppanok.

(#11) Zebu válasza Tütüm (#10) üzenetére


Zebu
addikt

Ezt megnézted már?

(#12) khalox válasza Zebu (#1) üzenetére


khalox
őstag

Nekem általában sikerül megtalálni őket...

Mondjuk ami nagyon nem tetszik benne, az két dolog:
- szinte semmi változtatás nincsen az első részéhez képest - pofátlanságnak tartom, hogy az Ascaron gyakorlatilag 4 címmel adja el UGYANAZT a játékot (Patrician sorozat meg most a Port Royale 2 (és korábban az 1) - jobb helyeken ezt patch-nak hívják. Példát lehet venni mondjuk az X2-ről...
- a tengeri csatákat nagyon elbaxták...
+1 nem adtak hozzá térképet, mint az 1-hez...

[Szerkesztve]

(#13) PuFFoK


PuFFoK
tag

Meg van már magyarul is? Mert én megőrülnék ha angolul lennének a küldetések :) bár nagyon izgat már a játék. :c

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#14) Zebu válasza khalox (#12) üzenetére


Zebu
addikt

Patriciant nem ismertem.....

Úgy néz ki ilyenek ezek a germán cégek! Pl Settlersnél is hasonló a szitu.

Attól függetlenül, eddig ez az előzőhöz képest eléggé összerakott és nekem bejön.

Tudok valahogy saját kalóz tanyát csinálni? Várost hogyan támadok meg?
Miért szar a tengeri csata?
Nekem tetszik! Mitől függ, hogy vívás vagy csak számlálás lesz a dologból ha megcsáklyázom?

(#15) Zebu válasza PuFFoK (#13) üzenetére


Zebu
addikt

Még nem láttam belőle! Viszont németül van az tuti ! ;]

(#16) norbiphu válasza Zebu (#14) üzenetére


norbiphu
senior tag

Én a Patriciannal játszottam egy ideig az is jó kis game. Port Royale 1-gyel már játszottam elég sokat.

Összeségébben jó lett a 2. rész?

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#17) Zebu válasza norbiphu (#16) üzenetére


Zebu
addikt

Hogy miben tud többet az elsőnél azt nem tudom.

Ami furcsa, hogy a Trade route-ot nem igazáné rtem hogyan kell belőni. Cska kivételeket tudsz beállítani, nem úgy mint az elsőnél, hogy ennyiért vegye és ennyiért adja ha tudja. Jah vagy full automatára lövöd.

Hogyan kell jól bekonfigolni egy trade route-ot?

(#18) khalox válasza Zebu (#14) üzenetére


khalox
őstag

Összerakottnak valóban összrakott. Miután már kiadtak vagy 5 patchet is az előzőhöz, ezért elvárható, hogyha majdnem ugyanaz, akkor ne legyen benne hiba...

Ami a vívást illeti- szerintem attól, hogy van.e rajta főkalóz vagy nincsen...

Saját kalóztanyát akkor kapsz, ha meglesz az a térképed, ami mutatja, hogy hol van... (Azt előtte meg kell szerezni - ha elég sok küldetést megcsinálsz, akkor közben kapod valahol). Mondjuk kezdetben nem egy nagy élmény, mert minden tök üres... a telepeseket is neked kell vinni.

Én az ilyen rigmusokkal szívok mindig: X itt meg ott van, ez meg ez között de nem erre, hanem amarra. Lehet tök hülye vagyok, de még egyszer sem sikerült megtalálnom.

Viszont a térképes kincskeresés értelmesebben lett megoldva. Végre nem a pixelt kell eltalálni a térképen, ahol a láda van, hanem kirajzolja. Az 1-ben ez megint egy idiótaság volt.

A trade route-nál azt állíthatod be, hogy hol mit ne adjon el - amúgy minden automata. Azt is beállíthatod neki, hogyha van raktárad, akkor hol és mennyit rakjon be/tegyen ki. Vagy csinálhatod te...

(#19) Zebu válasza khalox (#18) üzenetére


Zebu
addikt

Azt láttam! Ez nem tetszik.A trade route-ról beszélek... Az elsőben sokkal jobban be lehetett állítani. Mármint jobban oda kellett figyeln, nem volt ennyire automatizált. Bár azért biztos itt is lehet okoskodni...

Szárazföldön lehet valahogy kalandozni? Kincskeresés van parton?

[Szerkesztve]

(#20) Tütüm válasza Zebu (#11) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Csak belekezdtem úgy két hete ismerkedés szinten,most nem volt időm rá mert vizsgázok meg barátnőzök,ha meg épp nem akkor Rome!:))

(#21) Zebu


Zebu
addikt

Kár, hogy nincs benne multi :((

(#22) Racze


Racze
tag

Halló!
Nagy segítségre lenne szükségem az 1. résszel kapcsolatban. Láttam, szerencsére azért elég sokan toltátok, szóval itt tuti kapok választ. A trade route-okat hogy az ördögbe tudom úgy beállítani, h a szerencsétlen hajóm kereskedjen is, és ne csak ingázzon a két város között? Elvileg mindent beállítottam, mentettem, aktiváltam, de csak üresen megy ide-oda. Ha jól emlékszem, az oktatópályában ez nem volt részletesen leírva (sőt, talán sehogy se). Nagyon megköszönném, ha valaki segítene.

****

(#23) Racze válasza Racze (#22) üzenetére


Racze
tag

UP! (mert sok konvojnál, ez már fontos kérdés) :)

****

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Port royale 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.