Hirdetés

2019. november 14., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Adi

Adi
(senior tag)

Karácsony előtt nem sokkal sikerült egy ilyen íróra rátennem a kezemet :) és kíváncsi lennék, hogy másnak milyen tapasztalata van a különféle gyártóktól származó DVD+R,+RW lemezekkel.

Én eddig két Intenso +R-t írtam meg, azok jók, a Verbatim tesztcélra vett +RW lemezei is (ezektől el is vártam), viszont két +R-es FujiFilm lemez közül az egyiket elrontotta - médium hibát írt ki nekem rá.

Linuxszal használom persze, a dvd+rw-tools-zal (growisofs).

Más típusú írók tulajaitól is szívesen venném a véleményeket, de plz-plz-plz csak ''PLUSZOS'' médiumra szorítkozzunk! :)

ldm start-reconf primary

(#2) WN31RD válasza Adi (#1) üzenetére

WN31RD
(addikt)

Nekem Pioneer 106 van, főleg Fuji DVD+RW-re írkálok vele, ugyancsak Linux alatt dvd+rw-tools-zal, és eddig semmi gond nem volt. Az első Sony DVD+R-t számomra megmagyarázhatatlan módon 1-2 perc alatt elrontotta, de azóta azt is simán írja.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Adi válasza WN31RD (#2) üzenetére

Adi
(senior tag)

Van még itt 8 db. Fuji +R, megnézem, hogy mi lesz ezekkel. Remélem, hogy csak egyedi hiba volt. Közvetlen kollégámnak a Sony többformátumú írója van, neki eddig a TDK +-os lemezei jöttek be nagyon, a 4x-esek. Azokkal van tapasztalatod esetleg?

Szívesen vennék én Verbatim, meg Plextor +R-es lemezeket :), csak alig kapni. :(

ldm start-reconf primary

(#4) WN31RD válasza Adi (#3) üzenetére

WN31RD
(addikt)

A TDK +R lemezekkel nincsen tapasztalatom (egyelőre).
Egyébként a Maxellt és a Sonyt is jónak mondják, bár nem tudom, konkrétan a te íródhoz hogyan passzolnak.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) Flashcash válasza Adi (#1) üzenetére

Flashcash
(Közösségépítő)

A TDK meg a Fuji is Ricoh DVD+R lemezt használ. Szal véletlen hiba is lehetett.

(#6) Alvin_ti4200 válasza Adi (#1) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Unokatesómmal eddig TDK-ra, Fuji-ra és Primedisc-re írtunk, mindegyik hibátlan.

(#7) Agyzuzo

Agyzuzo
(addikt)

TDK, Maxell, Verbatim lemezek mind nagyon jó minőségűek.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) tozso válasza Adi (#1) üzenetére

tozso
(tag)

TDK, Fuji.

Nekem is ilyen íróm van. De a + DVD-ket lassabban lehet csak írni. Nem próbáltad a - DVD-ket?

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#9) erdoke válasza Adi (#1) üzenetére

erdoke
(titán)

Részletes lemez-kompatibilitási tapasztalatokat olvashatsz itt: [L]http://www.dvdrhelp.com/dvdwriters.php?DVDnameid=120&Search=Search&list=0#comments[/L]

A 8X íráshoz a legjobbnak egy nem túl drága tűnt, mégpedig a Memorex. Egyébként érdemes először csak egyet-egyet venni, és megnézni a gyártókat. Szerintem a következők a legmegbízhatóbbak: Taiyo Yuden, Mitsubishi Chemicals, Ricoh.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#10) tozso válasza Adi (#1) üzenetére

tozso
(tag)

Te honnan és milyen áron szerzed be a DVD-ket?

(#11) Adi válasza tozso (#10) üzenetére

Adi
(senior tag)

Egyelőre csak a MediaMarktban vettem bruttó 1090-ért Fujit és a Tescóban gazdaságos :D TDK-t 999-ért (szintén bruttó), ez utóbbi 4x-es. Biztos van olcsóbb hely, de gyorsan kellettek ezek. Mínuszos lemezt még nem próbáltam és nem is hiszem, hogy fogok, az író megvásárlása előtt jópár hónappal végignyálaztam mindenféle doksikat, hogy mi a két formátum között a különbség. Nekem elsődlegesen archiválni kell (biztonsági mentések) és erre a +-os formátum jobb.

ldm start-reconf primary

(#12) Adi

Adi
(senior tag)

Egyébként meg köszönöm mindenkinek a konstruktív hozzászólásokat. :)

ldm start-reconf primary

(#13) Alvin_ti4200 válasza Adi (#11) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Én ugyancsak Auchanban vettem +os(sajna csak 2,4x-es) Fuji DVD-tokosat 690-ért bruttó:C

(#14) tozso válasza Adi (#11) üzenetére

tozso
(tag)

Szóval a + os jobb arhiválásra?! Ezt jó tudni. Egyébként én is nemrég vettem az Auchenben Fuji DVD-t 690 Ft-ért és nagyon jók voltak azok is.

(#15) Flashcash

Flashcash
(Közösségépítő)

Ilyen lemezt próbált már valaki?
[L]http://www.cdr-forum.de/detaildvd.php?ID=1896[/L]
Ha igen, mennyivel jobban bírja a karcokat?

[Szerkesztve]

(#16) Adi válasza tozso (#14) üzenetére

Adi
(senior tag)

Olvasd el az idevágó doksikat. A +-os szabvány későbbi, eredetileg az újraírható lemezekre hegyezték ki, adattárolásra, a szektorok teljesen véletlenszerű elérésére. Egy leformázott DVD+RW lemez úgy kezelhető (ha az oprendszer támogatja), mintha egy nagy floppy-, vagy magneto-optikai lemez lenne.

ldm start-reconf primary

(#17) tozso válasza Adi (#1) üzenetére

tozso
(tag)

Próbáltál már DVD-t túlírni? Milyen író progit használsz?

(#18) Adi válasza tozso (#17) üzenetére

Adi
(senior tag)

Még nem próbáltam, és nem is fogok. Nekem fontosabb az, hogy megbízhatóan megtartsa egy lemez az adatokat, minthogy pár 10 megát még rá tudjak nyomni, nem azon a pár száz forinton múlik, amibe egy lemez kerül.

dvd+rw-tools-t, pontosabban growisofs-t használok írásra. A +RW-s lemezekhez használható kernel foltot nem próbáltam még ki, de lehet, hogy majd megnézem. :)

ldm start-reconf primary

(#19) Alvin_ti4200 válasza Adi (#18) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Szóval Linux:U

(#20) Adi válasza Alvin_ti4200 (#19) üzenetére

Adi
(senior tag)

Miért, mit vártál, áttértem ringyózra, mert szeretek sz*pni? :DDD

Mellesleg ezt rögtön az első, témaindító hozzászólásomban leírtam.

ldm start-reconf primary

(#21) tozso válasza Adi (#18) üzenetére

tozso
(tag)

Hát kicsit több mint pár tíz mega sajnos.
Egy sima CD lemeznél tényleg rá lehet írni annyit amennyi rá van írva a boritóra, ezzel szemben a DVD-nél csalódás volt hogy 4.7 GB nem megy fel rá, csupán 4500 (4.39 GB) mega. Sokszor volt már olyan hogy hiányzott az a különbség.

Írtál már 8-szorosan DVD-t? Ha igen mennyi időbe telt?

(#22) Adi válasza tozso (#21) üzenetére

Adi
(senior tag)

Ahem, értem akkor már, hogy mi a probléma.

Hát a 4,7 GB az nagy hazugság, ahogy a dvd+rw-tools doksijában is olvastam ''salesmen's gigabyte''. Magyarul azt akkor kapod, ha az 1000-res szorzót használod. Normális, 1024-es szorzóval 4,4 GB egy DVD kapacitása (egy oldalas, egy rétegű), egészen pontosan 4482 MB. A dvd+rw-tools ki tudja írni (de gondolom a windowsos íróprogramok is), hogy pontosan hány szektor van a lemezen, abból számoltam ezt vissza.

8x-os sebességgel még nem írtam DVD-t, de egyelőre még 4x-essel se. :) Egyszerűen nem kaptam eddig olyan lemezt. Most már van pár Verbatim, megpróbálom majd. Egyelőre csak a 4x-est, mert nyúl vagyok. :D

[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#23) tozso válasza Adi (#22) üzenetére

tozso
(tag)

Nyugodtan írhatod 4x-en, mert nagyon stabil úgy is és nem vesztesz adatot sem.
Én még eddig nem láttam sehol 8x-an írható DVD-t ezért voltam kiváncsi rá, hogy te rendelkezel-e vele.

Nagyon fura volt az első DVD gyorstörlésem is mert nagyon meglepett hogy pár másodparc alatt letörölte a rajta lévő adatokat, gyorsabban mint egy sima cd-t.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.