Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Plextor px-750a probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek!

Először is a konfig (hogy ne útólag kelljen leírnom, hátha fontos):
Abit AW8-MAX
Intel Pentium 4 3,6GHz (E0 stepping, dual-core)
2*512 MB A-DATA Vitesta 533 MHz DDR2
Gigabyte 6600 GT PCI-Express
Maxtor 80 GB
Plextor PX-750A (ezzel van a gond)
Coolink 450W táp

Van egy kis gondom a DVD írómmal: kaptam karácsonyra egy Plextor PX-750A DVD írót,
és pár lemezt hozzá. Egyből ki is próbáltam, és mivel 8x-osan írható Ridata DVD-ket kaptam, ezért csak 8x-osan írtam vele. Ha jól számoltam, akkor 8x-os írás esetén 15
perc alatt kellett volna megírnia az írónak a lemezt, azonban ehelyett 56 perc alatt sikerült csak megírnia. Azt láttam, hogy az író buffer-ja nem volt végig 100%-on, hanem
17 és 97 között ugrált. Ekkor arra gondoltam, hogy az lehet a probléma, hogy mivel csak egy IDE kábelem van (az alaplapon - Abit AW8-MAX - nincs több csatlakozó), és a
Masternek beállított merevlemez (Maxtor 80 GB) nem a kábel végén van. Ekkor a kábel végére tettem a merevelemezt, és megpróbáltam még egy írást. Ekkor már 37 perc alatt (kb. 4x-esen) sikerült megírnom egy DVD-t úgy, hogy ismételten 8x-osra volt állítva a program.

Bootoláskor láttam, hogy a DVD íróm PIO4-es üzemmódban van, nem tudom, hogy ez lehet-e a baj, de ha igen, akkor nem tudom megoldani, hogy ne ebben legyen, mert nem találtam a BIOS-ban sehol sem DMA beállítási lehetősget. A Windows XP SP2-m azonban már DMA 2-esnek ismeri fel az írót, de ennek ellenére sem hajlandó az író 4x-esenél gyorsabban írni.

A Nero 7-es verziójával megnéztem, hogy a DVD-t 10,5x-esen is meg lehet írni (a Nero-t is használom írásra).

Ha valakinek van valamilyen ötlete, vagy javaslata, akkor legyen kedves megírni.

Köszi mindenkinek aki benéz, azoknak pedig mégegy köszönet, aki segít megoldani a problémám.

Üdv. Sygoinon

(#2) PPeter válasza Sygoinon (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Sajnos a legtöbb ATA/IDE vezérlő esetén a mai CD/DVD-írók nem igazán muzsikálnak jól, ha egy kábelre kerülnek egy HDD-vel. A 37 perc meg sokkal inkább 2x-es, mint 4x-es írásnak felel(ne) meg, de akáminek is nevezzük, mindenképp lassú. Ez a tipikus eset, amikor hiábavaló a látszólag brutál gép, ha egyszer a DVD-író a merevlemezzel kénytelen osztozni egy csatornán, és gondolom ráadásul erről a merevlemezről megy a rendszer is. Nem néztem meg (bocsi), hogy milyen lapkakészlet van az alaplapodon, talán az ATA/IDE driverek variálása segíthet, de erre ne vegyél mérget. Igyekezz minél több programot kiütni a memóriából írás előtt, hogy ne swappoljon a gép, ne fogja vissza semmi (azaz a merevlemezt be buherálja egy program se), uninstallálj minden rendszerfaló kis programot, utilityt, ami automatikusan betöltődne a rendszer indulásakor - tehát szedd ráncba a Windowsod - de a legjobb az lenne, ha az íród egyedül lenne azon a csatornán, kábelen. tegyél fel új íróprogramot is (Nero 6.6.0.18 vagy 7.0.1.4), ha esetleg tettél fel mindenféle klónozó, másoló, emulátor bizbaszt programot, akkor mind uninstall.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) rétisün válasza Sygoinon (#1) üzenetére


rétisün
veterán

szia!
nekem plextor708-as dvd íróval volt hasonló gondom, de sztem akármilyen iróval elöfordulhat, ha nem ultra DMA modban, hanem PIO-ban üzemel. ezt az eszközkezelőben tudod megnézni, az IDE csatlakozók/tulajdonságok/speciális beállitások résznél (ha jól emlékszem) én rengeteget vesződtem vele, minden lehetséges módon dugdostam a drive-kat, (slave, master, egymagában, a másik iróval közös kábelen, amit el tudsz képzelni) aztán ugy emlékszem, az segitett, hogy elöször is eltávolitottam az eszközkezelöböl az IDE csatlakozót, restart, aztán miután felismerte az XP az IDE csatlakozót, ujratelepitette hozzá drivert, megjavult. BIOSban autora volt állitva minden, amugy ott hiába állitottam DMA-ra, winben akkor is csak PIO maradt...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4) PPeter válasza rétisün (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Írta, hogy az XP szerint UDMA-2-ben megy a cucc...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) rétisün válasza PPeter (#4) üzenetére


rétisün
veterán

bocs, ugy látszik az elkerülte a figyelmemet... akkor sajna nincs ötletem, mi lehet a baj


amúgy Te a ''PC-Gurus'' PPéter vagy? igy utólag is kösz a sok tanácsot, tippet az ujságcikkekböl, amiket annak idején irtál.

[Szerkesztve]

persze, hiszen ott a www.cdgrab.hu... olvasnom is kéne :DD

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6) PPeter válasza rétisün (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Az amit írtam :D : a rendszervinyóval egy kábelen kissé szűkösen kap adatokat.

Igen, én követtem el a cikkeket a PCGuruban, Gamerben, Magyar PC Magazinban, Chipben stb. :B

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) erdoke válasza Sygoinon (#1) üzenetére


erdoke
titán

Vegyél egy SATA vinyót, és figyelj arra, hogy DVD-íráskor ne nagyon mozogjon adat az IDE-s Maxtoron. Magyarul a SATA-ról írj.
BTW a processzorod nem dual core, remélem nem úgy és nem annyiért vetted/kaptad. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#8) ko1122


ko1122
tag

Egy a lényeg, ne egy kábelen legyen a forrásvincsi és az író + az író egy olyan vincsiröl kapja az adatforrást ami nem üzemvincsi, ne arrol fusson a net, meg a többi program. Ezzel ripsz-ropsz kiküszöbölhető. (az nem jo h fel van particionálva a vincsi!!)

(#9) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, amint lesz pénzem egy 250 GB-os Samsung SATA II-re, azonnal megyek és veszek egyet... az elméletileg akkor megoldja a gondot...

Még egyszer köszi.

Üdv. Sygoinon

(#10) Kami11


Kami11
őstag

Hali!
Nekem is ez tipusú dvd írót rakták a gépembe a 740-es alternatívájaként, és az a ''gondom'' vele, hogy nem ismerem! :)
Akinek van tapasztalata vele kapcsolatban, vagy nálam ügyesebb és talált teszteket róla, az kérem ossza meg tapasztalatait, vagy a linket, linkeket!
Előre is köszönöm! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#11) Sygoinon


Sygoinon
csendes tag

Sziasztok!

Még egy kérdés: ha veszek egy PCI-os kártyát, amin van IDE csatlakozó, az segíthet átmenetileg... mármint amíg meg tudom venni a SATA-s vinyót???

Köszi

Üdv. Sygoinon

(#12) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Téma zárva, akinek ezzel az íróval kapcsolatban van problémája ide írjon: [link]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Plextor px-750a probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.