Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

A gondom a következő lenne:

Adott egy Plextor PX-130A DVD olvasó. Ezen kívül adott egy karcos DVD, ami az asztaliban nem megy (illetve megakad a karcnál). Mondom nem gond, kipróbáljuk a gépen. Beraktam a Plextorba, és abban is megakadt (még jobban, mert tovább se ment) a karcnál. Gondoltam szar a lemez. Ezek után kipróbáltam egy szutyok LG olvasóban, meg egy TSST-ben. Ekkor ért a meglepetés: azokban gond nélkül ment, nem akadt sehol.
Tehát akkor most a Plextor a szar, vagy mi? Kimondottan idegesít, hogy vettem egy Plextort a többi meghajtó árának másfélszereséért, hogy ez majd jó lesz, és erre tessék. A legújabb (1.02-es) firmware van rajta. Esetleg van hozzá moddolt firmware, ami jobb?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) PPeter válasza Hequila (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Fogsz majd találni olyan lemezt is, ami nem megy az LG-ben, de majd olvassa a Plextor - sajna olyan meghajtó nincs, ami mindig minden rossz lemezt egyformán jól olvasna. Ha meg valami karcos, fizikai hibás, ott már eleve annak kell örülni, hogy valami olvassa, és nem azon háborogni, ha valamin nem olvassa.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Hequila válasza PPeter (#2) üzenetére


Hequila
őstag

Értelek, bár akkor is bosszantó...
Most néztem CD speeddel, meg a plextools-os olvasásteszttel, és szaggatás nélkül végigolvassa az említett lemezt a Plextor is. Akkor hol van a szar a palacsintában?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) PPeter válasza Hequila (#3) üzenetére


PPeter
addikt

És ha a fájlokat másolod le róla, akkor megakad?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) Hequila válasza PPeter (#4) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, megakad :(

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) Hequila


Hequila
őstag

Újra elszomorodtam :O
Egy régebbi, általánosan karcos lemezt próbáltam olvastatni a Plextorral, de már megint feladta a küzdelmet elég hamar, nem olvasta végig a lemezt.
Nem lehet, hogy valamiféle firmware probléma, hogy a hibát nem próbálja kijavítani? Még megpróbálom másik firmware-rel, de ha az sem segít, akkor lesz egy eladó Plextor olvasóm, én eléggé kiábrándultam belőle.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#7) Hequila válasza Hequila (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Na de jó, hogy a 1.01-e firmware sehol nincs fent a neten, én meg nem mentettem el annak idején. Éljen a hatalmas terméktámogatás... Valaki, akinek van ilyen olvsója, feltenné nekem valahová az 1.01-es firware-t?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) Leslie_K. válasza Hequila (#7) üzenetére

Szia! Találtam neked egy oldalt, itt találsz egy-két firmware-t, még régiómentesítettet is! [link]
Nekem annak idején a PlexWriter Premium mellett volt egy PX-116A2 DVD-olvasóm, amit hülye fejjel lecseréltem egy PX-130A-ra... (Kőkemény ötszáz forint ráfizetéssel.) Igazából egyik DVD-olvasó sem kápráztatott el, de nem volt pénzem egy Plextor DVD-íróra, a márkahűségem pedig nem engedte, hogy holmi LG-re vagy Samsungra dobjam ki a forintokat. Olvasni mindenesetre egész jól tudott mindkettő, jól kiegészítették a PlexWriter Premiumot Exact Audio Copy-ban a secure módú másolásban, mert a legtöbb CD eléggé viseltes volt és amit a CD-író nem tudott leszedni, azt általában a DVD-olvasó megtette.
Amint alkalmam nyílt, lecseréltem a PX-130A-t egy PX-716A DVD-íróra, most már teljes mértékben elégedett vagyok az optikai meghajtóimmal, nincs az a lemez, amivel ne bírkóznának meg. ;)

(#9) Hequila válasza Leslie_K. (#8) üzenetére


Hequila
őstag

Köszi a linket, bár ezt én is megtaláltam, itt is csak az 1.02-es firmware van fent :(
Akkor ezek szerint semmi remény nincs arra, hogy valaha jól fog olvasni a kisdrága!?!?!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#10) Leslie_K. válasza Hequila (#9) üzenetére

Hááát, nem esküdnék meg rá, hogy nem, de sajnos kicsit keserű szájízzel kell, hogy vélekedjek a Plextor DVD-olvasóiról. A mai felhozatalból csak a PlexWriter Premium és a PX-716A az, ami verhetetlen minőségben, de amióta próbál betörni a gyártó az olcsóbb kategóriákba, sajnos nem a saját fejlesztéseiket teszik a dobozba, hanem holmi BenQ-féle dzsunka cuccot. Könnyen tudod ellenőrizni az írók között, hogy eredeti Plextor avagy sem. Az Accuraterip oldalán van egy lista, ahol feltüntetik a meghajtók offsetjeit és ahol a varázslatos +30-as értéket látod a Plextor írók között, az mind eredeti. [link]

(#11) Hequila válasza Leslie_K. (#10) üzenetére


Hequila
őstag

Azt honnan tudom, hogy melyik érteék melyik gyártót jelöli?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) wolffy válasza Leslie_K. (#10) üzenetére


wolffy
aktív tag

Mindez azt jelenti, hogy Plextornak nincs saját maga készítette DVD olvasója? Mondja már meg valaki, hogy akkor most milyen olvasót érdemes venni?!

Lényeg, hogy
- baromi rövid legyen a felismrési ideje,
- a CD-ket és a DVD-ket hasonlóan jól kezelje,
- karcos lemezeken ne akadjon fel,

Nekem most egy TEAC DV-516G olvasóm van, s az egyetlen baj vele, hogy baromira szeret rezonálni. Egyébként a többi paramétere jó, csak hangos és a rezonálás az őrületbe kerget.

(#13) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Most cserélték ki gariba az októberben vett olvasóm.... Nem olvasta a cdket. :(((

Vettem az árán egy Pioneer írót. ;]

(#14) blattida válasza wolffy (#12) üzenetére


blattida
nagyúr

Ma már olvasót nem érdemes venni, mert a mostaniak kissé gyengécskék. Tessék egy Plex írót beszerezni helyette! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.