Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Plextor 750a miért nem ír 16x-an (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) denesi


denesi
csendes tag

A plextor 750a íróm a nero-ban kiválasztom a 16X sebességet és kb 50 percig írja a lemezt
(tdk dvd-r, verbatim dvd+r) írás végen azt mondja, hogy sikeresen megírta 16X-an.
Nero 7.2 és 6603-al próbálkoztam.
Az íro firmwareja: 1.02

(#2) t1 válasza denesi (#1) üzenetére


t1
addikt

rakd fel a 7-est hátha segít..
Iet én is tapasztaltam egy régi LG 4082B íróval több idő kellet neki megírni a lemez 8x-osan mint 4-esen :(((

(#3) lazydog válasza denesi (#1) üzenetére


lazydog
addikt

Az én 755-öm 1 óra 22 percig írt egy Verbatim DVD+R 16x lemezt, 6x sebességre állítva. Nálam valószínűleg azért tartott eddig, mert Autostrategy-t csinált közben.
Nálad valószínűleg az a gond, hogy az íród valamiért átállt PIO-módra. Ha így van, uninstalláld az íród az Eszközkezelőben. Újraindítás után valószínűleg jó lesz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#4) PPeter válasza denesi (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Minden bizonnyal nem DMA, hanem PIO módban megy a drive. Ennek jellemző tünetei a nagyon belassult adatátvitel és a magas CPU terhelés (DMA, azaz Direct Memory Access hiányában a processzor végez minden munkát ilyen esetben).
Mindenképp felülvizsgálandó az ATA/IDE eszközeid elhelyezése (master/slave pozíciók) és kombinációja. Igyekezz szabványos hosszúságú, nem hengerelt kábeleket használni, a CD/DVD-meghajtóknál sok esetben üdvös, ha nem 80, hanem 40 eres kábelt használsz (így csak UDMA-2, ATA33 módban mennek, de ez is bőven elég a 16x-os íráshoz), a drive lehetőleg ne legyen HDD-vel egy kábelen (különsen fiókos merevlemez mellé nem tanácsos felfűzni) és mindig a master egység kerüljön a kábel végére, a slave pedig a közbülső csatlakozóra, ahogy a szabvány is diktálja. Nagyon sok esetben az extra hosszú, hengerelt, csicsás ''modding'' ATA/IDE kábel kavar be, tessék szabványos szalagkábelt használni, amíg be nem bizonyosodik, hogy mi a hiva forrása (számos esetben kellett az ilyen kábeleket kidobni a rendetlenkedő gépekből).
Tüneti kezelésként használhat, ha azt az ATA/IDE csatornát, amint az író van, kidobod az eszközök közül az Eszközkezelőben, a restart és (újra)felismerés után viszakapcsolja a DMA módot Windows.
Ha nem tudod eltávolítani ás újra felismertetni az ATA/IDE csatornát, akkor a rezidens másoló/klónozó/emulátor programok (AnyDVD, Alcohol, BlindWrite, olykor Deamon Tools) eltávolítása után próbálkozz.
Ha DMA módot a kábelezési- és kommunikációs problémák (adathibák) miatt vette vissza a Windows (többszörös adathiba esetén a Windows automatikusan kikapcsolja a DMA módot az adatvesztés elkerülése érdekében), akkor ez újra és újra elő fog jönni, tehát érdemes megkeresni a baj forrását a tüneti megoldás mellett.
Karcos, olvashatatlan lemezek miatt belassuló meghajtók esetén a használt beolvasó programtól függően a Windows úgy érzékelheti, hogy a drive ''lefagyott'', ezért kábelhibát feltételezve ilyenkor is lekapcsolhatja a DMA módot az operációs rendszer (néhány Plextor meghajtóval tipikusan előfordulhat ilyen) . Ebben az esetben érdemes más beolvasó/másoló programot használni, ami okosabban kezeli a várakozó, belassult meghajtó kommunikációját a rossz, karcos lemezek grabbelése, másolása esetén. Néhány másolásvédelem direkt hibás szektorokat tesz a CD/DVD lemezekre, ezek is kiakaszthatják a meghajtót annyira, hogy a Windows lekapcsolja a DMA módot, amikor a drive egy ideig nem válaszol.
Az alaplapi (vagy önálló) ATA/IDE vezérlőjének helytelen (régi), hiányzó, vagy hiányosan telepített vezérlőprogramja (drivere) is okozhat ilyen hibákat, Nforce alaplapok esetén jobb lehet, ha a Windows által automatikusan feltett vezérlővel megy a gép (ha tettél fel külön Nforce ATA/IDE drivert, akkor szedd le), míg VIA, SiS chipkészletnél a lehető legújabb driver telepítése lehet jó megoldás, ugyanakkor Intel chipkészlet esetén erősen kerülendő az Intel Ultra ATA Storage driver és az Intel Application Accelerator telepítése, a sima Intel inf. driver elég (de legtöbbször erre sincs szükség).

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) denesi


denesi
csendes tag

Sajnos dma-módban van! Már tettem fel új xp-t de nem megy, még 8X-an sem ír, kb 6-7X
a maximum írási sebessége (nero 7203). Az elöző írom egy asus volt és az simán írt 8x sebességgel. Az nem lehet, hogy rossz az író? Meg azt sem értem, hogy egy ilyen drága meghajtóhoz miért nem adnak mindenféle szoftvert hogyhan netán ennyire kényes?

(#6) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Téma zárva, akinek ezzel az íróval kapcsolatban van problémája ide írjon: [link]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Plextor 750a miért nem ír 16x-an (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.